Setari Cookie-uri

o parere :(

buna..trec printr-o perioada mai grea...si am nevoie de cateva sfaturi..

povestea mea incepe acum vreo 2 ani..am intalnit un baiat pe care l-am iubit si am petrecut timp de 6 luni momente de vis impreuna...dar parintii mei nu prea il placeau, si avand doar 17 ani...nu ma lasau mereu sa ies cu el...iar el vazand ca nu pot sa ies mereu cu el...si-a gasit pe altcineva, care nu avea restrictii ca mine..si ne-am despartit.. am fost distrusa cand am aflat ca m-a inselat..dar asta m-a facut sa merg mai departe.. am avut cateva relatii, dar niciuna serioasa..iar acum vreo cateva luni am aflat ca fostul urmeaza sa plece in franta...si asta a schimbat ceva in mine...mi-a adus aminte de el..si i-am dat un mesaj in care i-am urat drum bun.. el mi-a raspuns...dar la o luna de zile s-a intors in tara..si am inceput sa mai vorbim..sa ne bagam in seama...de curand am fst cu o prietena la strand, acolo ne-am intalnit cu prietenii lui si cu el si prietena lui ( fata cu care ma inselase)...de cum m-a vazut, nu si-a mai luat ochii de pe mine...unde ram eu, era si el..parca nici nu ii mai pasa de ea...eu am incercat sa-l evit..si am reusit intr-un final..dar asta m-a pus pe ganduri... l-am scos de pe lista de ignore de la messenger, doar ca sa-l vad online...iar spre surprinderea mea.. m-a bagat in seama..n-am vorbit prea multe atunci pe mess...dar pt mine a contat..Am aflat, ca a inceput sa o intrebe pe prietena mea cea mai buna ce mai fac, cum o mai duc... iar zilele trecute ma baga din nou in seama pe messenger, si ma intreaba daca nu vreau sa ies putin pe afara sa vorbim...am acceptat si ne-am vazut...am urcat la el in masina..si am stat putin de vorba..dar stand de vorba, am ajuns sa ne sarutam...dar el e cu ea..:(..si asta m-a facut sa ma simt prost fata de ea..chiar daca intre ei a fost mai mult decat un simplu sarut, atunci cand el era cu mine...
acum el tot insita sa ne mai vedem,,dar eu nu stiu ce sa fac, sa accept sau nu... as accepta, pt ca m-am simtit bine cu el, defapt nu m-am mai simtit asa de cand eram cu el..dar daca afla ai mei..o sa am multe de pierdut.. voi ce parere aveti? sa accept sau sa nu accept? :(
yoana1992
Postat pe 11 August 2011 15:32
Si cum zici ca se cheama fostul?
doi_ochi_caprui
Postat pe 11 August 2011 15:55
"povestea mea incepe acum vreo 2 ani..am intalnit un baiat pe care l-am iubit si am petrecut timp de 6 luni momente de vis impreuna...dar parintii mei nu prea il placeau, si avand doar 17 ani...nu ma lasau mereu sa ies cu el...iar el vazand ca nu pot sa ies mereu cu el...si-a gasit pe altcineva, care nu avea restrictii ca mine..si ne-am despartit.. "

Nici nu a fost nevoie sa merg mai departe cu lecturarea textului.Acum 2 ani aveai 17 ani,nu?Deci,acum ai 19 ani,da?Traiesti cu amintirea celor 6 luni petrecute impreuna,caci ,dupa acea perioada de timp,de iubire absoluta,te-a parasit pentru alta,pe motivul ca nu ii stateai la discretie.Draga mea,retine de la mine urmatorul aspect ,care este general valabil in conjuncturile asemenea celei in care te afli.Cel ce insala o data,va insela toata viata.Ca incearca el sa te recucereasca,asta este "apa de ploaie"!Ar trebui sa te intrebi ce fel de persoana este,atata timp cat fiind cu cealalta ,te saruta.Asta spune totul!Parintii au de multe ori,un simt suplimentar, cu ajutorul caruia depisteaza barbatii de joasa factura.Asculta-ti parintii si iti va fi bine!
Nu s-au terminat baietii din viata ta!
kudika414141
Postat pe 11 August 2011 16:06
Exact ce-a spus K...141 voiam sa zic si eu cumva, dar merge greu pc-ul... De ce totusi parintii tai "nu prea il placeau' ? Au parintii astia un simt... Imi aduc aminte la ai mei cum faceu vis-a-vis de prietenii mei. Dar cand mi-am si mi-au cunoscut sotul (pe atunci prieten) am facut nunta in 4 luni
luchianramona
Postat pe 11 August 2011 16:25
multumesc pt sfat...mereu mi-am ascultat parintii, chiar daca uneori credeam ca nu ma inteleg, mai tarziu se dovedea ca au dreptate ( crd k e tipic varstei:D ).. o sa incerc sa trec peste asta, fara sa-i mai pic in plasa inca odata..
yoana1992
Postat pe 11 August 2011 16:28
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-08-11 15:55:07Si cum zici ca se cheama fostul?


george..
yoana1992
Postat pe 11 August 2011 16:28
De la: yoana1992, la data 2011-08-11 16:28:02multumesc pt sfat...mereu mi-am ascultat parintii, chiar daca uneori credeam ca nu ma inteleg, mai tarziu se dovedea ca au dreptate ( crd k e tipic varstei:D ).. o sa incerc sa trec peste asta, fara sa-i mai pic in plasa inca odata..

Poate nu intotdeauna parintii au dreptate 100% in dorinta lor pentru binele nostru, al copiilor, dar intotdeauna ar trebui sa le luam in considerare parerea sau macar sa ne intrebam de ce gandesc asa si nu ca noi.
luchianramona
Postat pe 11 August 2011 16:37
multumesc pt sfat...mereu mi-am ascultat parintii, chiar daca uneori credeam ca nu ma inteleg, mai tarziu se dovedea ca au dreptate ( crd k e tipic varstei:D ).. o sa incerc sa trec peste asta, fara sa-i mai pic in plasa inca odata..



Draga mea,cand o sa cunosti maternitatea,o sa-ti cresti copiii si o sa doresti sa te respecte ascultandu-te,sa-ti aduci aminte de comment-ul meu.Fii inteleapta in viata,ca de restul, are destinul grija!Cunoaste un baiat care sa fie exact pe calapodul tau!Oceanul este mare,pesti sunt destui!Singura conditie pe care trebuie sa o indeplinesti este sa te califici in meseria de pescar si sa dobandesti abilitati in domeniu!O zi excelenta!
kudika414141
Postat pe 11 August 2011 16:53
draga mea, cu parintii astia e dificil.... fata de respectiva nu ai de ce sa te simti prost pt ca si ea a umblat cu george cand erai tu cu el; e cam nedrept, dar intr-un fel ati fi chit :d. acuma ramane problema cu parintii... referitor la care, crede-ma, nu stiu ce sfat ti-as putea da... crezi ca baiatul acela merita sa-ti strici relatia cu ai tai pentru el? el ar face asta pentru tine? sper sa iei o decizie buna in legatura cu problema ta; eu te sustin! pupici :-*
Lau_Jebs
Postat pe 11 August 2011 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBESC UN INTERLOP 31 De la: dodydoru 29 August 2010 19:21
Ce sa cred? 31 De la: heaven2007 27 Septembrie 2009 15:11
Cum il fac sa il intereseze si altceva decat persoana mea?? 26 De la: piper 12 Octombrie 2009 18:50
trebuie neaparat sa te epilezi inghinal?? 83 De la: turbatu78 8 Octombrie 2011 11:59
De la iubire...soacra! HELP! 21 De la: arpydia 8 Septembrie 2010 19:44