Setari Cookie-uri

Iubirea ..doare ?? sau nici nu se poate numi iubire ?? :(

De la: kametora83, la data 2011-09-11 07:22:48nu iubirea doare ci absenta ei


Asa este !!!!
Iubirea iti umple sufletu' de bucurie.
Doar absenta ei doare.
Cer_instelat
Postat pe 18 Septembrie 2011 00:25
Iubirea doare, te cocoseaza la un moment dat. In cazul tau, indreapta-te si mergi mai departe...singura.
kudika438372
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:19
asa e...iubirea nu doare...ea te inalta, te face sa dai tot ce-i mai bun si mai frumos in tine, te face mai tandru, mai bland, mai generos...te face sa vibrezi si sa visezi la ploi de stele...
dar lipsa ei...mai bine zis...atunci cand realizezi ca a fost doar de o singura parte...ca doar tu ai ars pana la capat...si a ramas din tine doar cenusa...ATUNCI, ABIA ATUNCI E CUMPLIT....NICI NU AI AER SA RESPIRI...
ai vrea sa fugi, dar nu stii unde, ai vrea sa te ascunzi de el, sa negi tot ce a fost, sa stergi totul...dar sufletul, inima, tot ce-ai trait si-ai impartit cu el te urmareste peste tot...nu-l vei mai putea privi in ochi...si ochii tai nu se mai pot ridica de jos...plutesc in lacrimi vesnic...si mergi plangand pe strada...pierduta...si cei din jur te privesc nedumeriti...si te intreaba: "ce ai?"...si le raspunzi pierduta:"a..nu am nimic"...afisezi un zambet gol...si fugi...si iti doresti o lume in care sa nu mai simti acea durere care te macina, zi de zi...noapte de noapte...si incepi sa numeri timpul..."a trecut un an de cand..."si te intrebi cu disperare: "ce ma fac eu acum??"
...Si alti barbati privesc admirativ spre tine..si ii auzi spunand: "uita-te la ea...ce frumoasa-i, ce ochi frumosi are"...tie nu-ti pasa, nici nu-i vezi, nici nu-i auzi.....te simti fara sens, pierduta intr-o lume in care nu ai rost...nimic nu-ti mai reuseste, nu-ti gasesti locul si te intrebi pe zi ce trece: "de ce eu???"...chiar daca ratiunea iti spune ca "nu ai dreptul", "nu ai voie"...inima nu asculta de reguli, gen:..."sa nu te indragostesti de mine"...cand esti zdrobita fara pic de mila, ranita vadit intentionat, cu o placere sadica...doar, doar vei disparea la un moment dat...cand pleaca fara a privi in spate, uitand ca EL TI-A DAT DREPTUL SA VISEZI LA EL...
kudika410111
Postat pe 20 Septembrie 2011 00:40
AA...INCA CEVA...IN VIATA EXISTA UN BINE SI UN RAU ...DUMNEZEU SI ALA RAU....CA ASTA O STITI SI VOI....NU STITI CA ALA RAU VREA SA TE LASE FARA SPERANTA IN VIATA? SA NU MAI POTI LUPTA IN VIATA DATA DE LA DUMNEZEU ...ITI DA GANDURI RELE..NEGRE ...CARE TE FAC...SA NU MAI POTI LUPTA IN VIATA TA ... FEMEILOR TREZITI-VA LA CONSTIINTA ...DESCOPERITI FEMEIA DIN VOI CU ADEVARAT...FIECARE FEMEIE ARE O FEMEIE INAUNTRUL EI ...EA TREBUIE DOAR SA ISI DESCHIDA SUFLETUL EI DE FEMEIE ...SA SA DESCOPERE PE EA INSASI ..DUMNEZEU...NE-A DATA DREPTUL DE A ALEGE IN VIATA ...NIMENI NU TREBUIE SA SE SIMTA OBLIGAT SA TRAIASCA LANGA O PERSOANA DACA ACEASTA PERSOANA ITI DA SUFERINTA ...FEMEILOR FITI MAI CU MULTA VOINTA ...INDIFERENT CE AR FI LUPTATI IN VIATA ...NU CADETI IN SUFERINTA ...IN PACAT ..RIDICATI-VA ...CEL CE VA VA IUBII CU ADEVARAT NU VA VA FACE SA PLANGETI .. VA VA RESPECTA ..VA VOR INTELEGE ...E FOARTEE GREU SA SUFERI ...CREDETI-MA .... MAI ALES DACA CA OM AI COMPASIUNE PT OAMENII ATAT DE MULT INCAT ITI PARE RAU PT SUFERINTA OAMENILOR ...CA IDEE ..EU DE EXEMPLU ...VREAU SA FIU DOCTOR PSHILOLOG...PT CA STIU CA POT AJUTA OAMENII ..IN VIATA ...POT FACE CEVA BUN PT OAMENI...CHIAR DACA NU VOI AVEA VREUN SALARIU MARE..OR UN CASTIG MARE... FRUMUSETEA SI BANII SUNT SI EI TRECATORI ...DACA INTELEGETI CE VREAU SA ZIC...TOT CE CONTEAZA ESTE SUFLETUL...SA POTI SIMTI ..NISTE SENTIMENTE DE INALTA VIBRATIE ...ASTA FIIND IUBIREA....VA PUP .
kudika328233
Postat pe 20 Septembrie 2011 21:33
De la: kudika410111, la data 2011-09-20 00:40:31asa e...iubirea nu doare...ea te inalta, te face sa dai tot ce-i mai bun si mai frumos in tine, te face mai tandru, mai bland, mai generos...te face sa vibrezi si sa visezi la ploi de stele...
dar lipsa ei...mai bine zis...atunci cand realizezi ca a fost doar de o singura parte...ca doar tu ai ars pana la capat...si a ramas din tine doar cenusa...ATUNCI, ABIA ATUNCI E CUMPLIT....NICI NU AI AER SA RESPIRI...
ai vrea sa fugi, dar nu stii unde, ai vrea sa te ascunzi de el, sa negi tot ce a fost, sa stergi totul...dar sufletul, inima, tot ce-ai trait si-ai impartit cu el te urmareste peste tot...nu-l vei mai putea privi in ochi...si ochii tai nu se mai pot ridica de jos...plutesc in lacrimi vesnic...si mergi plangand pe strada...pierduta...si cei din jur te privesc nedumeriti...si te intreaba: "ce ai?"...si le raspunzi pierduta:"a..nu am nimic"...afisezi un zambet gol...si fugi...si iti doresti o lume in care sa nu mai simti acea durere care te macina, zi de zi...noapte de noapte...si incepi sa numeri timpul..."a trecut un an de cand..."si te intrebi cu disperare: "ce ma fac eu acum??"
...Si alti barbati privesc admirativ spre tine..si ii auzi spunand: "uita-te la ea...ce frumoasa-i, ce ochi frumosi are"...tie nu-ti pasa, nici nu-i vezi, nici nu-i auzi.....te simti fara sens, pierduta intr-o lume in care nu ai rost...nimic nu-ti mai reuseste, nu-ti gasesti locul si te intrebi pe zi ce trece: "de ce eu???"...chiar daca ratiunea iti spune ca "nu ai dreptul", "nu ai voie"...inima nu asculta de reguli, gen:..."sa nu te indragostesti de mine"...cand esti zdrobita fara pic de mila, ranita vadit intentionat, cu o placere sadica...doar, doar vei disparea la un moment dat...cand pleaca fara a privi in spate, uitand ca EL TI-A DAT DREPTUL SA VISEZI LA EL...



Pfff asta e de la telenovelele pe care le tot priviti! Eu una nu cred ca ma pot gasi vreodata in descrierea ta, indiferent cat as suferi din iubire. Asta e..viata merge mai departe ce atata suferinta!
suicideblonde
Postat pe 22 Septembrie 2011 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma jutati :(( 213 De la: kudika326239 19 Iulie 2011 12:13
anticonceptionale 6 De la: llydya18 2 Aprilie 2012 00:05
Probleme cu un barbat mamos :( 108 De la: kudika438372 18 Septembrie 2011 13:33
amenoree secundara?!halp me please:(( 3 De la: roxxana_soare 3 Martie 2011 23:41
menstruatia.. 32 De la: kudika374077 26 August 2011 20:12