Setari Cookie-uri

Iubirea ..doare ?? sau nici nu se poate numi iubire ?? :(

Buna , am nevoie de sfaturile voastre ...am nevoie de o vorba buna ...nici nu stiu cum sa incep`...am o relatie de 3 ani si jumatate ...la inceput totul bine , frumos ...era un om minunat ..printul pe care il asteptasem atat de mult si la care visam de knd eram ink un copil...asta pana akum 2 luni :( ..Au inceput certurile dese din nimicuri ...el fiind foarte gelos si posesiv tot timpul da vina pe mine ...nu mai eu sunt vinovata de tot, din cauza comportamentului lui posesiv ...eu am facut multe greselii spune el care l`au facut sa se indeparteze de mine , sa se raceasca ...nu mai stie dak ma iubeste sau nu :(( ... Eu niciodata nu am inteles cum poate un om sa se schimbe atat de mult de pe o zi pe alta ?? cum ??? Akum 2 luni imi zicea k ma iubeste , k sunt importanta pentru el ...iar akum ..cum poate sa fie atat de indiferent ?? cum ?? Sunt foarte derutata :( iar el nu ma ajuta deloc ..ba mai rau , ma face sa ma urasc pe mine insami pt greselile pe care le`am facut , ma lasa fara putere si incredere in sine ...:| Il iubesc foarte mult , nu cred k as rezista fara el , dar sunt foarte debusolata ..nu stiu ce sa fac :( m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :| nu imi vine sa cred k omul care spunea k ma iubeste atat de mult si k era in stare sa faca orice pt mine akum ma face sa sufar atat de mult :( imi distruge sufletul ..inima , viata , TOT :( ...Iar daca continui asa ma distrug pe mine , nu mai pot ..simt k nu mai am putere sa lupt in continuare ..sa`l fac sa inteleaga k m`am schimbat , si sa astept sa fie totul ca inainte , dar nici daca ma despart de el nu mi`ar fi bine :( simt k il pierd si gandul asta ma distruge :(( Sunt mult prea derutata sa i`au akum o decizie , nu stiu ce sa fac sa imi fie bine :(( Voi ce ma sfatuiti sa fac ?? sa lupt in continuare pt realtie , pt iubire si pt omul pe care il iubesc ?? sau sa renunt la tot si sa imi continui viata fara el in suferinta ???
kudika418656
Postat pe 14 August 2011 00:30
Draga mea,da vina pe tn ptr schimbare ptr k e lash si nu poate sa-shi asume propiile gresheli,,oricine e vinovat numai el nu,el e corect..gelozia si posesivitatea distruge o relatzie,distruge iubirea si intr-un final te va distruge si pe tn..nu s-a schimbat in ultimii 3 ani,asha a fost el mereu,doar k iubirea de o simtzea ptr tn l-a facut sa-shi arate alta fatza...asta e el,gelos si posesiv si ''calitatzile'' astea nu se capata pe parcursul vietzii,stau in natura omului...ii vei da nenumarate shanse,dar te vei oprii in acelashi punct la nesfarshit pana vei avea curajul sa pui capat unei relatzii care te distruge incetul cu incetul pana nu va mai ramane nimic..poate k doare dupa o despartzire in care ink mai e iubire dar mai bn suferi acm ,un timp,dkt sa stai in suferintza toata viatza..imi pare rau k poate nu e ce vrei u sa auzi,dar tot ce tzi-am zis mai sus e din propria experientza..capul sus si invatza k nu u trebuie st schimbi ci el,si dak u nu invetzi sa-tzi dai valoare'' m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :|'',nu potzi cere altcuiva sa-tzi dea...
Multa bafta...
Arutzu28
Postat pe 14 August 2011 12:33
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 00:30:33Buna , am nevoie de sfaturile voastre ...am nevoie de o vorba buna ...nici nu stiu cum sa incep`...am o relatie de 3 ani si jumatate ...la inceput totul bine , frumos ...era un om minunat ..printul pe care il asteptasem atat de mult si la care visam de knd eram ink un copil...asta pana akum 2 luni :( ..Au inceput certurile dese din nimicuri ...el fiind foarte gelos si posesiv tot timpul da vina pe mine ...nu mai eu sunt vinovata de tot, din cauza comportamentului lui posesiv ...eu am facut multe greselii spune el care l`au facut sa se indeparteze de mine , sa se raceasca ...nu mai stie dak ma iubeste sau nu :(( ... Eu niciodata nu am inteles cum poate un om sa se schimbe atat de mult de pe o zi pe alta ?? cum ??? Akum 2 luni imi zicea k ma iubeste , k sunt importanta pentru el ...iar akum ..cum poate sa fie atat de indiferent ?? cum ?? Sunt foarte derutata :( iar el nu ma ajuta deloc ..ba mai rau , ma face sa ma urasc pe mine insami pt greselile pe care le`am facut , ma lasa fara putere si incredere in sine ...:| Il iubesc foarte mult , nu cred k as rezista fara el , dar sunt foarte debusolata ..nu stiu ce sa fac :( m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :| nu imi vine sa cred k omul care spunea k ma iubeste atat de mult si k era in stare sa faca orice pt mine akum ma face sa sufar atat de mult :( imi distruge sufletul ..inima , viata , TOT :( ...Iar daca continui asa ma distrug pe mine , nu mai pot ..simt k nu mai am putere sa lupt in continuare ..sa`l fac sa inteleaga k m`am schimbat , si sa astept sa fie totul ca inainte , dar nici daca ma despart de el nu mi`ar fi bine :( simt k il pierd si gandul asta ma distruge :(( Sunt mult prea derutata sa i`au akum o decizie , nu stiu ce sa fac sa imi fie bine :(( Voi ce ma sfatuiti sa fac ?? sa lupt in continuare pt realtie , pt iubire si pt omul pe care il iubesc ?? sau sa renunt la tot si sa imi continui viata fara el in suferinta ???



Buna ziua!

La intrebarea ce constituie subiectul topicului,personal iti raspund ca,Da,iubirea adevarata doare cumplit!Acest adevar pus sub o exprimre plastica ,ar suna astfel;
Cand iubesti cu toata puterea sufletului tau,intri intr-un glob de foc ,ce-ti arde trupul si inima incontinuu.Nu ai cum sa te controlezi,toate simturile sunt ascutite si devin incontrolabile.Ai toate manifestarile ,normale dealtfel,ale celui cuprins de flacari,pojar din care nu poate iesi;disperare,exaltare,dorinta,lacrimi,bucurie,cu cat cauti mai mult salvarea,cu atat focul este mai dogoritor!Toate acestea sunt valabile in cazul in care iubirea iti este impartasita!Altfel,in urma focului ramane doar scrum!
Cazul tau si ceea ce simti in momentul de fata pentru iubitul din viata ta,apartine iubirii ce se stinge incet,incet!Prietenul tau nu te mai doreste!Poate ca,relatia s-a invechit si a aparut rutina,poate nu te mai ridici la pretentiile domnului,poate,simplu,chiar nu te mai iubeste!Nu ai dreptul decat la doua incercari:
-lupti pentru iubirea ta incercand sa-l recastigi sentimental pe prietenul tau si va continuati relatia
-renunti la el,iti impui un autocontrol,barbati sunt destui si nu s-a terminat viata ta cu actualul ,continua-ti drumul,DAR NU IN SUFERINTA,CI CU FRUNTEA SUS!ESTE FOARTE GREU SA PARCURGI ALT DRUM CA SI CUM NU S-AR FI INTAMPLAT NIMIC IN VIATA TA,DAR NU ESTE IMPOSIBIL DE REALIZAT!
kudika414141
Postat pe 14 August 2011 12:37
Multumesc frumos pt sfaturi , draga mea ! chiar aveamm nevoie sa aud asa ceva ...pt k el el akum chiar ma face sa cred k are dreptate , si asta na innebuneste ...spune k el a fost si e gelos pt k ii dau eu motive :| si k din cauza mea el este asa ..:| este foarte greu sa trec peste , nu pot sterge cu buretele 3 ani de relatie , dar nici asa nu mai pot continua pt k ma demoralizeaza psihic si mental si cred k ajug la psihiatru :|
kudika418656
Postat pe 14 August 2011 12:42
De la: kudika414141, la data 2011-08-14 12:37:42
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 00:30:33Buna , am nevoie de sfaturile voastre ...am nevoie de o vorba buna ...nici nu stiu cum sa incep`...am o relatie de 3 ani si jumatate ...la inceput totul bine , frumos ...era un om minunat ..printul pe care il asteptasem atat de mult si la care visam de knd eram ink un copil...asta pana akum 2 luni :( ..Au inceput certurile dese din nimicuri ...el fiind foarte gelos si posesiv tot timpul da vina pe mine ...nu mai eu sunt vinovata de tot, din cauza comportamentului lui posesiv ...eu am facut multe greselii spune el care l`au facut sa se indeparteze de mine , sa se raceasca ...nu mai stie dak ma iubeste sau nu :(( ... Eu niciodata nu am inteles cum poate un om sa se schimbe atat de mult de pe o zi pe alta ?? cum ??? Akum 2 luni imi zicea k ma iubeste , k sunt importanta pentru el ...iar akum ..cum poate sa fie atat de indiferent ?? cum ?? Sunt foarte derutata :( iar el nu ma ajuta deloc ..ba mai rau , ma face sa ma urasc pe mine insami pt greselile pe care le`am facut , ma lasa fara putere si incredere in sine ...:| Il iubesc foarte mult , nu cred k as rezista fara el , dar sunt foarte debusolata ..nu stiu ce sa fac :( m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :| nu imi vine sa cred k omul care spunea k ma iubeste atat de mult si k era in stare sa faca orice pt mine akum ma face sa sufar atat de mult :( imi distruge sufletul ..inima , viata , TOT :( ...Iar daca continui asa ma distrug pe mine , nu mai pot ..simt k nu mai am putere sa lupt in continuare ..sa`l fac sa inteleaga k m`am schimbat , si sa astept sa fie totul ca inainte , dar nici daca ma despart de el nu mi`ar fi bine :( simt k il pierd si gandul asta ma distruge :(( Sunt mult prea derutata sa i`au akum o decizie , nu stiu ce sa fac sa imi fie bine :(( Voi ce ma sfatuiti sa fac ?? sa lupt in continuare pt realtie , pt iubire si pt omul pe care il iubesc ?? sau sa renunt la tot si sa imi continui viata fara el in suferinta ???



Buna ziua!

La intrebarea ce constituie subiectul topicului,personal iti raspund ca,Da,iubirea adevarata doare cumplit!Acest adevar pus sub o exprimre plastica ,ar suna astfel;
Cand iubesti cu toata puterea sufletului tau,intri intr-un glob de foc ,ce-ti arde trupul si inima incontinuu.Nu ai cum sa te controlezi,toate simturile sunt ascutite si devin incontrolabile.Ai toate manifestarile ,normale dealtfel,ale celui cuprins de flacari,pojar din care nu poate iesi;disperare,exaltare,dorinta,lacrimi,bucurie,cu cat cauti mai mult salvarea,cu atat focul este mai dogoritor!Toate acestea sunt valabile in cazul in care iubirea iti este impartasita!Altfel,in urma focului ramane doar scrum!
Cazul tau si ceea ce simti in momentul de fata pentru iubitul din viata ta,apartine iubirii ce se stinge incet,incet!Prietenul tau nu te mai doreste!Poate ca,relatia s-a invechit si a aparut rutina,poate nu te mai ridici la pretentiile domnului,poate,simplu,chiar nu te mai iubeste!Nu ai dreptul decat la doua incercari:
-lupti pentru iubirea ta incercand sa-l recastigi sentimental pe prietenul tau si va continuati relatia
-renunti la el,iti impui un autocontrol,barbati sunt destui si nu s-a terminat viata ta cu actualul ,continua-ti drumul,DAR NU IN SUFERINTA,CI CU FRUNTEA SUS!ESTE FOARTE GREU SA PARCURGI ALT DRUM CA SI CUM NU S-AR FI INTAMPLAT NIMIC IN VIATA TA,DAR NU ESTE IMPOSIBIL DE REALIZAT!


mdea!
pickard
Postat pe 14 August 2011 12:55
Sa lupte ptr iubirea ei?Nu asta face de cv timp in urma? Si care-s rezultatele? Se distruge singura.Draga mea,viatza e prea scurta k sa stai si sa suferi..Crezi k ai destula iubire kt ptr amandoi? Sa luptzi sa-i recashtigi iubirea? E cumva un trofeu? Iubirea este sau nu este..se pare k la el nu mai e sigur..Nu e nici vina lui k nu o mai iubeshte,ptr k nu suntem stapani pe sentimente,si nu putem lua capul cuiva doar ptr k nu mai simte azi ce a simtzit ieri sau alalteieri..asta e viatza,merge inainte cu bune si rele..Dc sa se injoseasca cershind franturi dintr- o iubire care nu mai exista?

Itzi doresc numai bine
Arutzu28
Postat pe 14 August 2011 12:58
Multumesc pt sfaturi , aveti dreptate , dar nu sunt suficient de pregatita sau nu am suficiet curaj sa renunt la tot si sa incep o noua viata fara el , nu as putea , in cel mai rau caz probabil as suferi pana as intra intr`o depresie :| partea rea este k el akum se kam joaca cu inima si sentimentele mele ...azi imi zice k ma iubeste , iar a doua zi spune k nu mai stie ce simte k l`am suparat :| e cumplit de greu :(
kudika418656
Postat pe 14 August 2011 21:20
bitch pune poze cu tine sa te vad ce valoare ai asa pa net toate zic ca sunt bunaciuni daca esti urata daia nici ala nu mai sta cu tine
animallover
Postat pe 14 August 2011 21:29
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 21:20:05Multumesc pt sfaturi , aveti dreptate , dar nu sunt suficient de pregatita sau nu am suficiet curaj sa renunt la tot si sa incep o noua viata fara el , nu as putea , in cel mai rau caz probabil as suferi pana as intra intr`o depresie :| partea rea este k el akum se kam joaca cu inima si sentimentele mele ...azi imi zice k ma iubeste , iar a doua zi spune k nu mai stie ce simte k l`am suparat :| e cumplit de greu :(



"Ruptura de fiinta te face bolnav de tine insuti,incat este destul sa pronunti cuvinte ca:uitare,nefericire,despartire pentru a te dizolva intr-un fior mortal.Si atunci,ca sa traiesti,risti imposibilui:alegi viata." Emil Cioran
Barbie30_
Postat pe 14 August 2011 22:08
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 21:20:05Multumesc pt sfaturi , aveti dreptate , dar nu sunt suficient de pregatita sau nu am suficiet curaj sa renunt la tot si sa incep o noua viata fara el , nu as putea , in cel mai rau caz probabil as suferi pana as intra intr`o depresie :| partea rea este k el akum se kam joaca cu inima si sentimentele mele ...azi imi zice k ma iubeste , iar a doua zi spune k nu mai stie ce simte k l`am suparat :| e cumplit de greu :(




Peste ktziva ani,cand o sa treaca si iubirea asta si o st trezeshti in acelashi punct k acm,sau poate mai rau,o sa-tzi para rau k tzi-ai irosit timpul langa o persoana care nu te merita si ai pierdut shansa sa fii fericita cu adevarat
Te amageshti la nesfarshit k totul o sa fie k la inceput..ce a murit e mort si ingropat,nu mai invie...asha e si iubirea lui ptr tn''azi imi zice k ma iubeste , iar a doua zi spune k nu mai stie ce simte ''...


Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 18:18
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 00:30:33Buna , am nevoie de sfaturile voastre ...am nevoie de o vorba buna ...nici nu stiu cum sa incep`...am o relatie de 3 ani si jumatate ...la inceput totul bine , frumos ...era un om minunat ..printul pe care il asteptasem atat de mult si la care visam de knd eram ink un copil...asta pana akum 2 luni :( ..Au inceput certurile dese din nimicuri ...el fiind foarte gelos si posesiv tot timpul da vina pe mine ...nu mai eu sunt vinovata de tot, din cauza comportamentului lui posesiv ...eu am facut multe greselii spune el care l`au facut sa se indeparteze de mine , sa se raceasca ...nu mai stie dak ma iubeste sau nu :(( ... Eu niciodata nu am inteles cum poate un om sa se schimbe atat de mult de pe o zi pe alta ?? cum ??? Akum 2 luni imi zicea k ma iubeste , k sunt importanta pentru el ...iar akum ..cum poate sa fie atat de indiferent ?? cum ?? Sunt foarte derutata :( iar el nu ma ajuta deloc ..ba mai rau , ma face sa ma urasc pe mine insami pt greselile pe care le`am facut , ma lasa fara putere si incredere in sine ...:| Il iubesc foarte mult , nu cred k as rezista fara el , dar sunt foarte debusolata ..nu stiu ce sa fac :( m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :| nu imi vine sa cred k omul care spunea k ma iubeste atat de mult si k era in stare sa faca orice pt mine akum ma face sa sufar atat de mult :( imi distruge sufletul ..inima , viata , TOT :( ...Iar daca continui asa ma distrug pe mine , nu mai pot ..simt k nu mai am putere sa lupt in continuare ..sa`l fac sa inteleaga k m`am schimbat , si sa astept sa fie totul ca inainte , dar nici daca ma despart de el nu mi`ar fi bine :( simt k il pierd si gandul asta ma distruge :(( Sunt mult prea derutata sa i`au akum o decizie , nu stiu ce sa fac sa imi fie bine :(( Voi ce ma sfatuiti sa fac ?? sa lupt in continuare pt realtie , pt iubire si pt omul pe care il iubesc ?? sau sa renunt la tot si sa imi continui viata fara el in suferinta ???

eu nu iti pot spune,desparte-te de el sau continua sa-i fii alaturi,pt ca asta e exclusiv decizia ta...insa ar trebui sa iti dai seama ca asa cum nu poti trai fara el,s-ar putea si alaturi de el sa traiesti mult prea urat ...vrei sa ai o viata plina de suferinta? se zice ca indiferenta este una dintre cele mai puternice si grele suferinte....ei bine,tu asa traiesti....parerea mea este sa stai bine sa calculezi,pt ca acest comportament pe care il detine in momentul de fata poate deveni mult mai urat...si atunci singura care va avea de suferit esti doar tu!!!
ei bine,mult succes si sper sa alegi decizia corecta pt tine!
steffy91
Postat pe 16 August 2011 15:04
Akum sunt mult prea derutata sa pot lua o decizie , nici eu nu stiu care dintre ele e mai buna , sa raman cu sau fara el ? ...orikum stiu sigur ca orice decizie as lua tot as avea de suferit :(( , si e greu din ce in ce mai greu , as vrea sa dispar de tot sau sa nu fi existat vreodata :(
kudika418656
Postat pe 18 August 2011 14:05
Akum sunt mult prea derutata sa pot lua o decizie , nici eu nu stiu care dintre ele e mai buna , sa raman cu sau fara el ? ...orikum stiu sigur ca orice decizie as lua tot as avea de suferit :(( , si e greu din ce in ce mai greu , as vrea sa dispar de tot sau sa nu fi existat vreodata :(
kudika418656
Postat pe 18 August 2011 14:05
De la: kudika418656, la data 2011-08-18 14:05:45Akum sunt mult prea derutata sa pot lua o decizie , nici eu nu stiu care dintre ele e mai buna , sa raman cu sau fara el ? ...orikum stiu sigur ca orice decizie as lua tot as avea de suferit :(( , si e greu din ce in ce mai greu , as vrea sa dispar de tot sau sa nu fi existat vreodata :(


vai ,dar de ce te macini atat de tare?Incearca sa iesi putin cu o prietena sa mai uiti de el,incearca sa-l tratezi cu indiferenta,nu te umili unui barbat, nu merita .Esti tanara ,priveste viata cu optimism si daca nu este el jumatatea ta atunci cu siguranta o sa-ti gasesti perechea care te va face fericita.Din punctul meu de vedere un om care te iubeste nu te face sa suferi iar cand iubesti cu adevarat nu-ti ignori partenerul.Mergi mai departe cu fruntea sus,viata este scurta dar frumoasa atunci cand esti alaturi de persoane dragi.
Iti doresc numai bine
piscolino
Postat pe 18 August 2011 14:17
Cum adica iti doresti sa nu fi existat vreodata ? Linisteste-te si gandeste-te ca daca vei continua cu el, va continua si suferinta, daca intrerupi relatia se va termina si chinul. Nu imediat, dar se va termina. Totul trece. Hai, fruntea sus !
luchianramona
Postat pe 18 August 2011 14:38
Si eu la fel...doar ca in cazul meu iubitul meu e mamos desi el zice ca nu e asa.
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:56
daca iti zic ca se poate schimba si de la o zi la alta ... ma crezi?
thegirlnextdoor
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:57
pentru oamenii ca prietenul tau nu trebuiesc varsate nici macar doua picaturi eu nu cred ca tu il iubestii eu cred ca defapt ca tea facut sa fii dependenta de el asta nu e iubire .Eu pe oamenii ca prietenultau ii numesc ucigasi de suflete .Sfatul meu e sa va despartiti cat mai repede si prietenestesarputea sa fiti mai buni prieteni dupa ce va despartiti.Dar tu ca femeie nu meriti sa traesti asa gandestete bine fiecare avem dreptul de a fii fericite.Si nu uita acest drept ti se cuvine si tie.TE pup ai grija
kudika427839
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:38
De la: animallover, la data 2011-08-14 21:29:34bitch pune poze cu tine sa te vad ce valoare ai asa pa net toate zic ca sunt bunaciuni daca esti urata daia nici ala nu mai sta cu tine



Niste Flit n-ai?Sa te pufai un pic?
Nonaflowermay
Postat pe 7 Septembrie 2011 22:58
Situatia in care se mentine relatia nu e deloc placuta,intr-o relatie e nevoie de 2 persoane iar tu ai ajuns sa traiesti "singura in doi",el exista doar cu numele,se pare ca nu mai e dragut cu tine si s-a instalat distanta.Stii cum s espune "boala lunga,moarte sigura",acea deterioarare a relatiei pare sa se amplifice tot mai mult.Sfatul meu este sa renunti la el si sa iti refaci viata alaturi de un barbat care sa te aprecieze.Spunei ca el te considera vinovata pt ceva,are motive justificate?indiferent daca sunt sau nu justificate nu poti sa traiesti cu "raceala"care ti-o ofera,probabil acum traiesti cu amintirile a ceea ce a fost frumos candva dar ti-a aratat ca are si o latura negativa care te face nefericita si neimplinita iar relatia o face ca o povara.Renunta si asteapta sa cunosti pe cineva care sa te iubeasca si sa fie mai cordiabil.Nu te uita inapoi,capul sus!
kudika50ani
Postat pe 8 Septembrie 2011 00:40
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 00:30:33Buna , am nevoie de sfaturile voastre ...am nevoie de o vorba buna ...nici nu stiu cum sa incep`...am o relatie de 3 ani si jumatate ...la inceput totul bine , frumos ...era un om minunat ..printul pe care il asteptasem atat de mult si la care visam de knd eram ink un copil...asta pana akum 2 luni :( ..Au inceput certurile dese din nimicuri ...el fiind foarte gelos si posesiv tot timpul da vina pe mine ...nu mai eu sunt vinovata de tot, din cauza comportamentului lui posesiv ...eu am facut multe greselii spune el care l`au facut sa se indeparteze de mine , sa se raceasca ...nu mai stie dak ma iubeste sau nu :(( ... Eu niciodata nu am inteles cum poate un om sa se schimbe atat de mult de pe o zi pe alta ?? cum ??? Akum 2 luni imi zicea k ma iubeste , k sunt importanta pentru el ...iar akum ..cum poate sa fie atat de indiferent ?? cum ?? Sunt foarte derutata :( iar el nu ma ajuta deloc ..ba mai rau , ma face sa ma urasc pe mine insami pt greselile pe care le`am facut , ma lasa fara putere si incredere in sine ...:| Il iubesc foarte mult , nu cred k as rezista fara el , dar sunt foarte debusolata ..nu stiu ce sa fac :( m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :| nu imi vine sa cred k omul care spunea k ma iubeste atat de mult si k era in stare sa faca orice pt mine akum ma face sa sufar atat de mult :( imi distruge sufletul ..inima , viata , TOT :( ...Iar daca continui asa ma distrug pe mine , nu mai pot ..simt k nu mai am putere sa lupt in continuare ..sa`l fac sa inteleaga k m`am schimbat , si sa astept sa fie totul ca inainte , dar nici daca ma despart de el nu mi`ar fi bine :( simt k il pierd si gandul asta ma distruge :(( Sunt mult prea derutata sa i`au akum o decizie , nu stiu ce sa fac sa imi fie bine :(( Voi ce ma sfatuiti sa fac ?? sa lupt in continuare pt realtie , pt iubire si pt omul pe care il iubesc ?? sau sa renunt la tot si sa imi continui viata fara el in suferinta ???



De ce trebuie sa iti distrugi personalitatea? Chiar crezi ca nu exista viata dupa el? asta cauta sa te faca sa crezi.
Sfatul meu: Lasa-l tu si o sa iti fie mai bine .Crede-ma ca am trecut si eu printr-o astfel de relatie si nu mai vreau. Este apasator sa nu vezi lucrurile marunte din viata ta, iar viata este prea scurta si merita traita .
Dupa ce am terminat relatia parca mi se luase valul negru de pe ochi.....asa am simtit.
Fugi cat poti de repede , langa altcineva iti este destinul.
KUDICA10311
Postat pe 8 Septembrie 2011 07:52
De la: kudika418656, la data 2011-08-18 14:05:35Akum sunt mult prea derutata sa pot lua o decizie , nici eu nu stiu care dintre ele e mai buna , sa raman cu sau fara el ? ...orikum stiu sigur ca orice decizie as lua tot as avea de suferit :(( , si e greu din ce in ce mai greu , as vrea sa dispar de tot sau sa nu fi existat vreodata :(


Indiferent ce decizie vei lua, vei suferi.....asa este.
Daca te desparti suferi o perioada(pana o sa ai ochi pentru altcineva, atunci cand te vei scutura putin si vei spune ca vrei sa traiesti)
Daca ramai cu el vei suferii TOATA VIATA(iar daca mai faci vreun copil va suferi si el langa tine).....

Care suferinta crezi ca este mai mare?
Cea a ta ? sau si cea vazuta prin ochii copilului tau?

Poate iti poti raspunde tu la intrebarile astea, eu nu am facut decat sa iti arat si alte suferinti.
Pentru binele tau FUGI ACUM CAT MAI POTI.
KUDICA10311
Postat pe 8 Septembrie 2011 07:58
Si cazu printul de pe cal...si urca,iar pe sea si povestea se termina...bla bla.
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Septembrie 2011 19:17
De la: Arutzu28, la data 2011-08-14 12:33:09Draga mea,da vina pe tn ptr schimbare ptr k e lash si nu poate sa-shi asume propiile gresheli,,oricine e vinovat numai el nu,el e corect..gelozia si posesivitatea distruge o relatzie,distruge iubirea si intr-un final te va distruge si pe tn..nu s-a schimbat in ultimii 3 ani,asha a fost el mereu,doar k iubirea de o simtzea ptr tn l-a facut sa-shi arate alta fatza...asta e el,gelos si posesiv si ''calitatzile'' astea nu se capata pe parcursul vietzii,stau in natura omului...ii vei da nenumarate shanse,dar te vei oprii in acelashi punct la nesfarshit pana vei avea curajul sa pui capat unei relatzii care te distruge incetul cu incetul pana nu va mai ramane nimic..poate k doare dupa o despartzire in care ink mai e iubire dar mai bn suferi acm ,un timp,dkt sa stai in suferintza toata viatza..imi pare rau k poate nu e ce vrei u sa auzi,dar tot ce tzi-am zis mai sus e din propria experientza..capul sus si invatza k nu u trebuie st schimbi ci el,si dak u nu invetzi sa-tzi dai valoare'' m`am schimbat mult in ultimul timp pt el , nici eu nu ma mai recunosc :|'',nu potzi cere altcuiva sa-tzi dea...
Multa bafta...
Cand iubesti nu provoci suferinta celui de langa tine.....!!Cat vei putea ierta comportamentul lui??Un sfat.....lasa totul in urma ta si i a viata de la capat....nu merita!!Nu as vrea sa regreti mai tarziu ca ti-ai distrus viata langa o asa zisa ,,iubire''..
Angi38
Postat pe 11 Septembrie 2011 02:02
De la: animallover, la data 2011-08-14 21:29:34bitch pune poze cu tine sa te vad ce valoare ai asa pa net toate zic ca sunt bunaciuni daca esti urata daia nici ala nu mai sta cu tine
Fiecare femeie e frumoasa in felul ei....sufletul si inima femeii conteaza....nu felul cum arata...sau cati bani are un cont!!frumusetea e trecatoare......!!
Angi38
Postat pe 11 Septembrie 2011 02:04
nu iubirea doare ci absenta ei
kametora83
Postat pe 11 Septembrie 2011 07:22
tot ce pot eu sa-ti spun e ca nimic nu dureaza o vesnicie ... cea ce e important acum e sa anihilezi conflictele arata-i aceas dragoste si devotament in tacere, orice se intampla nu te mai astepta la nimic si fa ca o eventuala despartire sa fie in cei mai buni termeni...nu te invenina cu regretele actiunilor trecute...alege sa fi fericita indiferent ca ramane in viata ta sau nu
kametora83
Postat pe 11 Septembrie 2011 07:38
De la: kudika418656, la data 2011-08-14 21:20:05Multumesc pt sfaturi , aveti dreptate , dar nu sunt suficient de pregatita sau nu am suficiet curaj sa renunt la tot si sa incep o noua viata fara el , nu as putea , in cel mai rau caz probabil as suferi pana as intra intr`o depresie :| partea rea este k el akum se kam joaca cu inima si sentimentele mele ...azi imi zice k ma iubeste , iar a doua zi spune k nu mai stie ce simte k l`am suparat :| e cumplit de greu :(




Mai fata, tu ai nevoie foarte mare de sustinere psihologica, daca vrei sa mai salvezi ceva !
Pai cum naiba vrei tu sa ai o relatie cu el, daca tu ai relatii cu altii ???? El unde sa ti-o mai bage daca ti-e ocupata intrarea ???

El iti reproseaza ca-i dai motive sa fie gelos. Asta inseamna ca i-ai demonstrat ca nu-l iubesti si ca nici nu ai facuto vreodata ! Tu nu sti sa iubesti, ci doar sa poftesti ! Nu comfunda poftele tate sexuale cu iubirea, ca nu au absolut nimic una cu alta !!!

Daca tu-i dai motive sa fie gelos, asta demonstreaza ca nu te ocupi de el ci de altzii. Iar el ce naiba vrei sa-ti faca, decat sa-ti dea libertate sa te duci cu cei care te intereseaza.
Eu te inteleg ca poftele tale sint mari si ca ai vrea sa bagi in tine, mai multe chesti masculine deodata, ca sa-ti umpli toate golurile. Dar pt asta, trebuie sa-ti gasesti partenerii potrivitzi in aceasta directie.
Cu iubirea, moralitatea, familia, fidelitatea, trebuie sa te certi, daca vrei sa mergi pe calea poftelor nestapanite...

Tv-ul , vedetele, setea de admiratie si admiratori, sint motivul care au umplut dosarele de divorturi... Lumea intreaga traieste intr-o pofta infierbantata, intr-o dorintza neastamparata
Setea de iubire, de viatza , este foarte mare... si se face o confuzie si mai mare intre sex si iubire !!!
Sexul, aparent se crede ca da vitalitate si multumire si implinire pe moment da! Dar cu adevarat, sexul epuizeaza fizicul, psihicul, sufletul... sexualitatea excesiva duce la nebunie, la nonsens, la o sete si mai mare de extaz si neimplinire... la dorguri si moarte dezonorabila...

Deci, daca vrei sa ai si placerile fizice si iubire si echilibru moral... Atunci propune-i prietenului tau, sa tine-ti post impreuna cateva saptamani, ca sa readuceti controlul asupra poftelor si gandurilor din viatza voastra.
Daca-i gelos, inseamna ca le dai la altii, ceea ce are el nevoie. E simplu ca buna ziua.

Daca paharul tau este plin cu atele, unde vrei sa-ti mai bage si el ? Numai pt ca tu esti o nesatula, care cu gura plina striga dupa inca o p-la , asta nu inseamna ca el este gelos, ci ca tu esti o nebuna care nu intelege ca din moment ce tu esti deja plina, nu are cum sa te mai umple si el Vesi mai nesatulo ca te spargi
denis_3d25
Postat pe 11 Septembrie 2011 21:25
Denis mama esti cu capul? Unde a spus fata asta ca ea e cu altii?
Faptul ca prietenul ei e gelos nu insemna ca are motive sa fie. Se cheama boala si multi o au crede-ma. Asta ca sa numai perorezi tot felul de injurii la adresa persoanelor pe care nu le cunosti. Jesus!!
suicideblonde
Postat pe 12 Septembrie 2011 16:51
De la: suicideblonde, la data 2011-09-12 16:51:33Denis mama esti cu capul? Unde a spus fata asta ca ea e cu altii? Faptul ca prietenul ei e gelos nu insemna ca are motive sa fie. Se cheama boala si multi o au crede-ma. Asta ca sa numai perorezi tot felul de injurii la adresa persoanelor pe care nu le cunosti. Jesus!!


Spune-mi Denis tata te rog, ca suna mai adevarat
Si tot adevarat este si faptul ca ea, umbla pe carari intunecate... gelozia nu este o boala, ci este o constatare a faptului ca ea, este foarte ocupata si nu mai are loc si pt el in "viatza" ei...
Daca ea ar fi capabila sa-l iubeasca, el nu ar avea motive sa constate ca-i ocupata . Despre "gelozie"? nici vorba in relatia lor. Cand o "femeie" se plange ca barbatul ei este gelos si posesiv, atunci noi toti barbatii stim ce fel de femeie este aceea si ce-i trebuie !
El nu este gelos deloc, se interpreteaza gresit, el ii da libertate totala, dar pe ea o deranjeaza enorm ca-i da libertate. Ea vrea sa-l vada umilit la picioarele ei si sa-i spuna: vai draga mea, te rog nu te f-t cu altzii :)) ea nu stie ce vrea, nu stie ce-i aia iubire, nu stie nimic... e o ratacita-n dorintzele ei absurde, ratacita-n minciuni, fatzarnicie...
Sper pt. binele lui, sa fuga cat de departe poate de parasuta asta, pana nu ajunge sa fie tras de ea in niste chestii urate, cu care sa ajunga pe la actualitati si prin ziare... ca altceva nu are de oferit nemernica asta... Ea este dracu-n persoana... si este evident pt oricine are un strop de iubire-n suflet, si inca un strop de adevar si luciditate-n creier...
Femeile adevarate care ajung sa fie sotii si mame, nu-si barfesc barbatii niciodata, ci-i urmeaza , ii adora, invatza de la ei...
Iar astea care spun ca barbatii lor sint gelosi si posesivi, sint din categoria cealalta feminina, din care nu va iesii niciodata o sotie sau o mama... astea, umbla cu numele lor adevarat scris pe frunte si cu pretzul de vanzare imediat linga numele lor.

Multzam fain de explicatiile tale intelepte, dar eu raman la teoriile mele absurde dar adevarate
denis_3d25
Postat pe 16 Septembrie 2011 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ast parerea dvs 11 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:09
hairstylist 2 De la: anastasia_m 12 Ianuarie 2011 20:21
Permanent 1 De la: roxxkate 2 Septembrie 2011 12:36
Am sanii foarte diferiti, i need help:( 3 De la: zuzuuk 14 Iulie 2010 14:59
fontanela superioara aproape inchisa la un sugar de 5 luni 10 De la: annab 29 Decembrie 2010 10:16