Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre barbatii misogini?

Buna fetelor. Azi am "cunoscut" un barbat misogin. Chiar s-a declarat asa "sunt un barbat misogin". Chiar s-a laudat tipul cu asta dar nu l-am bagat in seama in prima faza, pana cand... Discutia a evoluat, am inceput sa vorbim despre viata, despre oameni. Parea un om desptept, se vedea ca stie sa vorbeasca cat de cat elevat, pana cand... A intrat in discutie "femeia". Tipul afirma ca noi, femeile, suntem ori materialiste ori ne uitam doar la aspectul fizic. Eu incercam din rasputeri sa ii explic, mai omule, aspectul fizic conteaza dar nu atat de mult, conteaza si cum gandeste persoana de langa tine. Tipul ca nu, ca nu, ca noi suntem asa, si asa, ca suntem toate la fel. Pana la urma am vazut ca nu am cu cine sa port o discutie si am abandonat "lupta" de a incerca macar sa ii deschid ochii. Ati intalnit astfel de barbati cu mintea "incuiata"?
kudika413144
Postat pe 15 August 2011 00:30
De la: kudika413144, la data 2011-08-15 00:30:37Buna fetelor. Azi am "cunoscut" un barbat misogin. Chiar s-a declarat asa "sunt un barbat misogin". Chiar s-a laudat tipul cu asta dar nu l-am bagat in seama in prima faza, pana cand... Discutia a evoluat, am inceput sa vorbim despre viata, despre oameni. Parea un om desptept, se vedea ca stie sa vorbeasca cat de cat elevat, pana cand... A intrat in discutie "femeia". Tipul afirma ca noi, femeile, suntem ori materialiste ori ne uitam doar la aspectul fizic. Eu incercam din rasputeri sa ii explic, mai omule, aspectul fizic conteaza dar nu atat de mult, conteaza si cum gandeste persoana de langa tine. Tipul ca nu, ca nu, ca noi suntem asa, si asa, ca suntem toate la fel. Pana la urma am vazut ca nu am cu cine sa port o discutie si am abandonat "lupta" de a incerca macar sa ii deschid ochii. Ati intalnit astfel de barbati cu mintea "incuiata"?


Probabil ca s-a " lovit" de multe femei materialiste, interesate de aspectul fizic sau de altelucruri superficiale. Fiecare om isi sustine parerea in functie de intamlarile prin care a trecut.

Asta nu inseamna ca i-as da dreptate. Se pare insa, ca a fost ghinionist pana acum, sau probabil a intalnit o persoana superficiala si si-a format impresia ca toate femeile ar fi interesate exact de aceleasi chestii.

Depinde de mai multi factori. Oricum, nu cred ca el isi va schimba parerea doar entru ca ii spui tu ca e exact invers. O va face cand va intalni o persoana total diferite de cele intalnite pana in prezent. Repet, opinia sa depinde de mai muti factori.
BabeLove4U
Postat pe 15 August 2011 00:37
bitch ai grija cum vorbesti stai cu poza aia
animallover
Postat pe 15 August 2011 16:36
De la: kudika413144, la data 2011-08-15 00:30:37Buna fetelor. Azi am "cunoscut" un barbat misogin. Chiar s-a declarat asa "sunt un barbat misogin". Chiar s-a laudat tipul cu asta dar nu l-am bagat in seama in prima faza, pana cand... Discutia a evoluat, am inceput sa vorbim despre viata, despre oameni. Parea un om desptept, se vedea ca stie sa vorbeasca cat de cat elevat, pana cand... A intrat in discutie "femeia". Tipul afirma ca noi, femeile, suntem ori materialiste ori ne uitam doar la aspectul fizic. Eu incercam din rasputeri sa ii explic, mai omule, aspectul fizic conteaza dar nu atat de mult, conteaza si cum gandeste persoana de langa tine. Tipul ca nu, ca nu, ca noi suntem asa, si asa, ca suntem toate la fel. Pana la urma am vazut ca nu am cu cine sa port o discutie si am abandonat "lupta" de a incerca macar sa ii deschid ochii. Ati intalnit astfel de barbati cu mintea "incuiata"?



Buna ziua!

Intr-o lume majoritar masculina,da,exista un numar mare de misogini!La baza misoginismului stau multe elemente negative;educatia dobandita in familie ,unde femeia a dominat barbatul,acesta refuland in metoda de educatie asupra fiului,frustrarile dobandite de-a lungul vietii,in urma unor esecuri in dragoste,dezamagiri din partea unor partenere ce au pus baza,mai mult pe componenta materiala a relatiei,decat pe cea sentimentala.Pentru misogini nu exista "tratament",decat poate autocontrolul,autoeducatia,astfel incat ei sa vada cu alti ochi femeia si ceea ce reprezinta ea,cu bune si rele.Ei nu au mintea 'incuiata" ci o au blocata in urma unor traume specifice rateurilor din relatiile de iubire.
kudika414141
Postat pe 15 August 2011 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42
am nevoie de un sfat de la cineva care atrecut prin asta 37 De la: kudika029282 12 Martie 2010 22:01
Cadouri pentru barbati 14 De la: BORPOWER 2 Decembrie 2009 13:54
Prima intalnire-PONTURI 34 De la: clau19 5 August 2010 22:35
Sunt o mare admiratoare a d-lui Mircea Geoana!!!!!!!!! 43 De la: _oktober_ 29 Octombrie 2009 21:52