Setari Cookie-uri

dragoste conditionata

De la: luchianramona, la data 2011-08-19 13:00:21
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 15:59:51Vi se pare normal ca dragostea sa fie conditionata??Vi se pare normal sa fii conditionata in dragoste de un barbat?Considerati asta dragoste sau altceva?
Sa fii conditionata daca ii oferi barbatului respectiv ceva ce isi doreste foarte mult.
Cum vi se pare atitutinea unui barbat care iti spune ca te ia de nevasta numai daca ii faci un copil pt ca acel copil sa se nasca intr-o familie legala?Ati accepta asa ceva?
Cum vi se pare atit unui barbat care iti spune la un moment dat dupa ce v-ati despartit si ai constatat ca esti gravida ca poti sa -i dai lui copilul sa-l creasca cu altcineva daca pe tine te-ar incurca acesta intr-o posbila relatie?

Daca ai cunoscut de la inceput "condi'iile", nu ai nicio scuza ca ai continuat relatia si acum te afli in postura (alesa de tine) sa faci un avort

* conditiile
luchianramona
Postat pe 19 August 2011 13:01
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 05:21:13
De la: Barbie30_, la data 2011-08-18 20:13:54
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 19:12:37Sunt gravida dar sunt hotarata sa avortez.
Cum va explicati ca mai sunt si femei care accepta astfel de propuneri?!
Sa presupunem ca iti doresti foarte mult copilul tu ca femeie dar ce incredere poti avea intr-un barbat pe care l-ai cunoscut doar de cateva luni in asa fel incat sa-i faci si un copil?!Eu nu imi explic si ma mir ca mai exista si persoane care se lasa imbrobodite ,astfel incat sa nu constizeze realitatea.



Cu cata usurinta spui "sunt gravida si sunt hotarata sa avortez" Sa te rogi sa-ti mai dea Dzeu si cand o sa vrei tu un copil.....

In primul rand ca nu stii toata povestea si eu n-am de gand sa o spun aici pe toata.Eu am pus niste intrebari pentru a va cere sfatul.
In al doilea rand,imi este foarte greu sa avortez dar in situatia data,nu prea am ce sa fac.Stiu ca din afara iti este foarte usor sa dai sfaturi si sa imi zici sa-l tin dar in primul rand a fost un accident(stiu ca nu o sa ma crezi dar asa a fost),in al doilea rand sit.financiara nu imi permite sa-l cresc singura si in al treilea rand-nu pot sa tin copilul unui barbat pe care nu-l iubesc si care observ ca vrea doar sa ma foloseasca.
Deci,inainte sa judeci si sa acuzi,gandeste-te mai bine!



Eu nu mai inteleg nimic:
- de ce ti-ai tres-o cu unul pe care pretinzi ca nu-l iubesti?
- de ce ai acceptat o relatie cu un barbat care "stii sigur"ca doar vrea sa obtina un copil de la tine si atat?
- de ce nu ai avut grija macar ca "accidentul sa nu se intample si sa nu ramai gravida?
- povestea ta nu are nici o noima si nici macar nu vrei sfaturi , vrei doar aprobarii pe care ma indoiesc totusi ca le vei obtine
- si nu in ultimul rand , sufletul ala ce vina are de vrei sa-l ucizi?
Thais13
Postat pe 19 August 2011 18:59
De la: kirk, la data 2011-08-19 06:22:57
pentru lupoaice: fiti mai blande si mai retinute ca altfel vom afla numai franturi de povesti,oamenii isi vor sterge conturile inainte de a spune tot ce au de spus,si va mai si repetati la infinit fara


Asemenea poveste nici nu are ce cauta oricum aici, e povestea unei persoane care degeaba are creier , il tine pe post de mobila.Nici macar nu ai ce sfat sa-i dai, ea e hortarata sa avorteze , deci iata si finalul.Ce altceva vrei sa mai povesteasca? End of story.
Thais13
Postat pe 19 August 2011 19:03
De la: luchianramona, la data 2011-08-19 13:00:21
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 15:59:51Vi se pare normal ca dragostea sa fie conditionata??Vi se pare normal sa fii conditionata in dragoste de un barbat?Considerati asta dragoste sau altceva?
Sa fii conditionata daca ii oferi barbatului respectiv ceva ce isi doreste foarte mult.
Cum vi se pare atitutinea unui barbat care iti spune ca te ia de nevasta numai daca ii faci un copil pt ca acel copil sa se nasca intr-o familie legala?Ati accepta asa ceva?
Cum vi se pare atit unui barbat care iti spune la un moment dat dupa ce v-ati despartit si ai constatat ca esti gravida ca poti sa -i dai lui copilul sa-l creasca cu altcineva daca pe tine te-ar incurca acesta intr-o posbila relatie?

Daca ai cunoscut de la inceput "condi'iile", nu ai nicio scuza ca ai continuat relatia si acum te afli in postura (alesa de tine) sa faci un avort


Am pus cateva intrebari dar vad ca lumea sare sa te judece pe tine.
Inca o data:eu nu am acceptat sa fac copilul dar stiu ca sunt femei care accepta asa ceva-sa faca copilul.Eu nu-l voi face.
Nici nu vreau sa imi expun povestea pe de-a intregul si poate numai din niste intrebari sunt judecata.Ma rog,eu inchid subiectul.Daca il continuati...e problema voastra dar va asigur ca daca as stii adevarul nu m-ati judeca.O seara buna!
katy_katy
Postat pe 19 August 2011 20:05
De la: Thais13, la data 2011-08-19 19:03:35
De la: kirk, la data 2011-08-19 06:22:57
pentru lupoaice: fiti mai blande si mai retinute ca altfel vom afla numai franturi de povesti,oamenii isi vor sterge conturile inainte de a spune tot ce au de spus,si va mai si repetati la infinit fara


Asemenea poveste nici nu are ce cauta oricum aici, e povestea unei persoane care degeaba are creier , il tine pe post de mobila.Nici macar nu ai ce sfat sa-i dai, ea e hortarata sa avorteze , deci iata si finalul.Ce altceva vrei sa mai povesteasca? End of story.


Multumesc frumos pentru apreciere:asa e -am creier dar il tin pe post de mobila.Ma bucur ca tu il ai si il folosesti.FELICITARI SI O SEARA BUNA!
katy_katy
Postat pe 19 August 2011 20:13
katy katy
tu nu ai fost pregatita sa intri aici,pe forumul asta.
aici nici nu mai conteaza problema ta.esti inca o fraiera care deschide un topic printre multe altele.eu respect femeile dar imi pare rau pentru tine.ai o nota mica din partea mea pentru lipsa totala de inteligenta.si nu pentru faptul ca ai patzit-o cu tipul care vrea copilul ci pentru slabiciune.esti foarte slaba
kirk
Postat pe 19 August 2011 20:17
De la: Thais13, la data 2011-08-19 18:59:30
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 05:21:13
De la: Barbie30_, la data 2011-08-18 20:13:54
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 19:12:37Sunt gravida dar sunt hotarata sa avortez.
Cum va explicati ca mai sunt si femei care accepta astfel de propuneri?!
Sa presupunem ca iti doresti foarte mult copilul tu ca femeie dar ce incredere poti avea intr-un barbat pe care l-ai cunoscut doar de cateva luni in asa fel incat sa-i faci si un copil?!Eu nu imi explic si ma mir ca mai exista si persoane care se lasa imbrobodite ,astfel incat sa nu constizeze realitatea.



Cu cata usurinta spui "sunt gravida si sunt hotarata sa avortez" Sa te rogi sa-ti mai dea Dzeu si cand o sa vrei tu un copil.....

In primul rand ca nu stii toata povestea si eu n-am de gand sa o spun aici pe toata.Eu am pus niste intrebari pentru a va cere sfatul.
In al doilea rand,imi este foarte greu sa avortez dar in situatia data,nu prea am ce sa fac.Stiu ca din afara iti este foarte usor sa dai sfaturi si sa imi zici sa-l tin dar in primul rand a fost un accident(stiu ca nu o sa ma crezi dar asa a fost),in al doilea rand sit.financiara nu imi permite sa-l cresc singura si in al treilea rand-nu pot sa tin copilul unui barbat pe care nu-l iubesc si care observ ca vrea doar sa ma foloseasca.
Deci,inainte sa judeci si sa acuzi,gandeste-te mai bine!



Eu nu mai inteleg nimic:
- de ce ti-ai tres-o cu unul pe care pretinzi ca nu-l iubesti?
- de ce ai acceptat o relatie cu un barbat care "stii sigur"ca doar vrea sa obtina un copil de la tine si atat?
- de ce nu ai avut grija macar ca "accidentul sa nu se intample si sa nu ramai gravida?
- povestea ta nu are nici o noima si nici macar nu vrei sfaturi , vrei doar aprobarii pe care ma indoiesc totusi ca le vei obtine
- si nu in ultimul rand , sufletul ala ce vina are de vrei sa-l ucizi?


-sa inteleg ca tu faci faci dragoste doar cu persoana pe care o iubesti?!Iubirea implica multe si stii foarte clar ca oamenii fac dragoste si daca se simt atrasi fizic.Deci,de ce ne-am eraja ca nu am stii astfel de lucruri?!
-acest barbat nu mi-a zis de la inceput asta cand practic am ramas gravida mi-a zis acest lucru.
-aici ai dreptate
-povestea are noima daca v-as spune cap coada dar eu nu vreau acest lucru pe forum si imi asum riscul de a fi judecata
-sufletul acela nu are nicio vina dar nefiind in situatia mea iti usor sa ma tragi la raspundere.
katy_katy
Postat pe 19 August 2011 20:24
De la: kirk, la data 2011-08-19 20:17:59katy katy
tu nu ai fost pregatita sa intri aici,pe forumul asta.
aici nici nu mai conteaza problema ta.esti inca o fraiera care deschide un topic printre multe altele.eu respect femeile dar imi pare rau pentru tine.ai o nota mica din partea mea pentru lipsa totala de inteligenta.si nu pentru faptul ca ai patzit-o cu tipul care vrea copilul ci pentru slabiciune.esti foarte slaba

Multumesc ! Asa e ,ai mare dreptate .Mai,sa stii ca ma bucur ca mai sunt pe lume oameni intelegenti asa cum esti.Ne salvati,pur si simplu!
katy_katy
Postat pe 19 August 2011 20:26
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 20:26:03
De la: kirk, la data 2011-08-19 20:17:59katy katy
tu nu ai fost pregatita sa intri aici,pe forumul asta.
aici nici nu mai conteaza problema ta.esti inca o fraiera care deschide un topic printre multe altele.eu respect femeile dar imi pare rau pentru tine.ai o nota mica din partea mea pentru lipsa totala de inteligenta.si nu pentru faptul ca ai patzit-o cu tipul care vrea copilul ci pentru slabiciune.esti foarte slaba

Multumesc ! Asa e ,ai mare dreptate .Mai,sa stii ca ma bucur ca mai sunt pe lume oameni intelegenti asa cum esti.Ne salvati,pur si simplu!

AR FI CAZUL SA TE RETRAGI ! NE ECLIPSEZI SI TE COMPROMITI STAND LA DISCUTIE CU NISTE FRAIERE.NU CREZI?!
MA BUCUR CA AM STAT DE VORBA CU TINE!
katy_katy
Postat pe 19 August 2011 20:31
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 20:05:28
De la: luchianramona, la data 2011-08-19 13:00:21
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 15:59:51Vi se pare normal ca dragostea sa fie conditionata??Vi se pare normal sa fii conditionata in dragoste de un barbat?Considerati asta dragoste sau altceva?
Sa fii conditionata daca ii oferi barbatului respectiv ceva ce isi doreste foarte mult.
Cum vi se pare atitutinea unui barbat care iti spune ca te ia de nevasta numai daca ii faci un copil pt ca acel copil sa se nasca intr-o familie legala?Ati accepta asa ceva?
Cum vi se pare atit unui barbat care iti spune la un moment dat dupa ce v-ati despartit si ai constatat ca esti gravida ca poti sa -i dai lui copilul sa-l creasca cu altcineva daca pe tine te-ar incurca acesta intr-o posbila relatie?

Daca ai cunoscut de la inceput "condi'iile", nu ai nicio scuza ca ai continuat relatia si acum te afli in postura (alesa de tine) sa faci un avort


Am pus cateva intrebari dar vad ca lumea sare sa te judece pe tine.
Inca o data:eu nu am acceptat sa fac copilul dar stiu ca sunt femei care accepta asa ceva-sa faca copilul.Eu nu-l voi face.
Nici nu vreau sa imi expun povestea pe de-a intregul si poate numai din niste intrebari sunt judecata.Ma rog,eu inchid subiectul.Daca il continuati...e problema voastra dar va asigur ca daca as stii adevarul nu m-ati judeca.O seara buna!


Ar fi trebuit sa-ti pui "niste intrebari" inainte,acum e tarziu pentru tine,pardon,pentru copilul tau....Atata poti,atata faci si nici noi nu putem sa cerem mai mult....
Barbie30_
Postat pe 19 August 2011 21:23
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 15:59:51Vi se pare normal ca dragostea sa fie conditionata??Vi se pare normal sa fii conditionata in dragoste de un barbat?Considerati asta dragoste sau altceva?
Sa fii conditionata daca ii oferi barbatului respectiv ceva ce isi doreste foarte mult.
Cum vi se pare atitutinea unui barbat care iti spune ca te ia de nevasta numai daca ii faci un copil pt ca acel copil sa se nasca intr-o familie legala?Ati accepta asa ceva?
Cum vi se pare atit unui barbat care iti spune la un moment dat dupa ce v-ati despartit si ai constatat ca esti gravida ca poti sa -i dai lui copilul sa-l creasca cu altcineva daca pe tine te-ar incurca acesta intr-o posbila relatie?



eu atat am de spus : indiferent de luna in care te afli, acolo, in tine este inca o viata, fara vina, fara aparare....iar tu te gandesti sa faci o crima, sa-ti ucizi propriul copil, pe care-l mai si consideri "un accident"....
du-te in parc si uita-te bine la copiii care se joaca.... ai putea sa pui pe cineva sa-l ucida pe unul dintre ei ? pentru ca asta te pregatesti sa faci copilului tau, sange din sangele tau, cel pe care il porti in pantec....
cu ce pret vrei sa-ti faci ordine in viata ? cu pretul vietii copilului tau ?

o data nascut copilul ai sa gasesti si resursele necesare si rezolvarea celorlalte probleme....si vor fi si oameni care te vor ajuta, cu siguranta.... am intalnit persoane care au recurs la avort tot pentru ca au crezut ca este un moment potrivit, unele isi viseaza copiii ucisi, iar remuscarea crimei le urmareste si le va urmari mereu, toata viata....

sa te ajute Dumnezeu sa iei decizia inteleapta !
contesina
Postat pe 19 August 2011 22:00
moment nepotrivit
contesina
Postat pe 19 August 2011 22:03
Nu mi se pare normal, nu cred ca te-a iubit vreodata ! Este doar un egoist, care ti-a impus mereu conditii si numai parerile lui au contat in relatia voastra! Decat o viata in stres, mai bine singura sau incearca sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un barbat care sa te inteleaga si alaturi de care sa-ti poti creste copilul in liniste!
Iti doresc multa intelepciune si pace sufleteasca!
rondina
Postat pe 19 August 2011 22:08
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 20:31:24
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 20:26:03
De la: kirk, la data 2011-08-19 20:17:59katy katy
tu nu ai fost pregatita sa intri aici,pe forumul asta.
aici nici nu mai conteaza problema ta.esti inca o fraiera care deschide un topic printre multe altele.eu respect femeile dar imi pare rau pentru tine.ai o nota mica din partea mea pentru lipsa totala de inteligenta.si nu pentru faptul ca ai patzit-o cu tipul care vrea copilul ci pentru slabiciune.esti foarte slaba

Multumesc ! Asa e ,ai mare dreptate .Mai,sa stii ca ma bucur ca mai sunt pe lume oameni intelegenti asa cum esti.Ne salvati,pur si simplu!

AR FI CAZUL SA TE RETRAGI ! NE ECLIPSEZI SI TE COMPROMITI STAND LA DISCUTIE CU NISTE FRAIERE.NU CREZI?!
MA BUCUR CA AM STAT DE VORBA CU TINE!


eu SUNT mai retras.inca nu am deschis un topic pe acest forum
tu vad ca ti-ai intrat in mana deja te otzarasti la mine
kirk
Postat pe 19 August 2011 22:31
Katy, tu esti judecata pentru ca spui cu nonsalanta ca avortezi. Asta atinge multe corzi sensibile si chiar nu-mi vine sa cred cum de nu-ti dai seama de asta.

Din ceea ce ai completat eu inteleg ca el ti-a spus ca ori aveti copilul impreuna, ori va despartiti dupa ce ati aflat ca esti insarcinata. Si apoi a venit cu propunerea sa-ti creasca el copilul, de ce...? ... doar doar nu-l avortezi.
Am sau n-am dreptate?
Tu nu vezi ca el vrea acest copil? te-ai dat singura de gol ca te doare in fund de parerea tatalui acestui copil. Si ai prezentat situatia de parca ar avea el o doaga lipsa.

Ar fi bine sa reevaluezi situatia.
kudika_pudika
Postat pe 20 August 2011 02:43
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-20 02:43:03Katy, tu esti judecata pentru ca spui cu nonsalanta ca avortezi. Asta atinge multe corzi sensibile si chiar nu-mi vine sa cred cum de nu-ti dai seama de asta.

Din ceea ce ai completat eu inteleg ca el ti-a spus ca ori aveti copilul impreuna, ori va despartiti dupa ce ati aflat ca esti insarcinata. Si apoi a venit cu propunerea sa-ti creasca el copilul, de ce...? ... doar doar nu-l avortezi.
Am sau n-am dreptate?
Tu nu vezi ca el vrea acest copil? te-ai dat singura de gol ca te doare in fund de parerea tatalui acestui copil. Si ai prezentat situatia de parca ar avea el o doaga lipsa.

Ar fi bine sa reevaluezi situatia.

Dragi fete,mai explic inca o data:cand am inceput relatia cu el mi-a zis ca vrea un copil si chiar din primele zile mi-a zis ca vrea sa-l implinesc.Eu imi doream un copil dar nu asa de repede,ci dupa cateva luni pentru a ne cunoaste mai bine.Atunci el mi-a zis ca daca nu fac un copil,nu avem de ce sa stam impreuna.Lucru aberant pentru mine intr-un fel pentru ca era prea repede si pentru nu mi se parea ok conditia in sine.Mi se parea intr-un fel ca sunt folosita.Parca eram o hartie-daca eram buna ma pastra,daca nu,ma arunca la cos.Ceea ce nu mi se pare ok.
katy_katy
Postat pe 20 August 2011 07:50
De la: rondina, la data 2011-08-19 22:08:28Nu mi se pare normal, nu cred ca te-a iubit vreodata ! Este doar un egoist, care ti-a impus mereu conditii si numai parerile lui au contat in relatia voastra! Decat o viata in stres, mai bine singura sau incearca sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un barbat care sa te inteleaga si alaturi de care sa-ti poti creste copilul in liniste!
Iti doresc multa intelepciune si pace sufleteasca!

MULTUMESC FRUMOS!
katy_katy
Postat pe 20 August 2011 07:53
De la: katy_katy, la data 2011-08-20 07:50:43
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-20 02:43:03Katy, tu esti judecata pentru ca spui cu nonsalanta ca avortezi. Asta atinge multe corzi sensibile si chiar nu-mi vine sa cred cum de nu-ti dai seama de asta.

Din ceea ce ai completat eu inteleg ca el ti-a spus ca ori aveti copilul impreuna, ori va despartiti dupa ce ati aflat ca esti insarcinata. Si apoi a venit cu propunerea sa-ti creasca el copilul, de ce...? ... doar doar nu-l avortezi.
Am sau n-am dreptate?
Tu nu vezi ca el vrea acest copil? te-ai dat singura de gol ca te doare in fund de parerea tatalui acestui copil. Si ai prezentat situatia de parca ar avea el o doaga lipsa.

Ar fi bine sa reevaluezi situatia.

Dragi fete,mai explic inca o data:cand am inceput relatia cu el mi-a zis ca vrea un copil si chiar din primele zile mi-a zis ca vrea sa-l implinesc.Eu imi doream un copil dar nu asa de repede,ci dupa cateva luni pentru a ne cunoaste mai bine.Atunci el mi-a zis ca daca nu fac un copil,nu avem de ce sa stam impreuna.Lucru aberant pentru mine intr-un fel pentru ca era prea repede si pentru nu mi se parea ok conditia in sine.Mi se parea intr-un fel ca sunt folosita.Parca eram o hartie-daca eram buna ma pastra,daca nu,ma arunca la cos.Ceea ce nu mi se pare ok.


daca ti-a spus de la inceput ce vrea , ce-ai crezut ? ca o sa fii tu mai smechera ca el si o sa-l faci sa se razgandeasca ? poate pentru tine acest copil este un ,,accident" , pentru el nu . chiar daca as sti toata povestea , tot nu te-as putea aproba .......... am eu ceva special pentru criminalele care-si ucid copiii pe motiv ca , vai , nu au ce le oferi in viata. si sincer , am mai multa stima pentru el ca ti-a propus sa-i incredintezi copilul ( desi unui barbat ii este mult mai greu sa creasca singur un copil ) decat pentru tine ca te-ai hotarat sa avortezi . te superi ca esti criticata ? ce-ai fi vrut ? sa-ti inchinam o oda ?
perce_neige
Postat pe 20 August 2011 10:07
De la: perce_neige, la data 2011-08-20 10:07:09
De la: katy_katy, la data 2011-08-20 07:50:43
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-20 02:43:03Katy, tu esti judecata pentru ca spui cu nonsalanta ca avortezi. Asta atinge multe corzi sensibile si chiar nu-mi vine sa cred cum de nu-ti dai seama de asta.

Din ceea ce ai completat eu inteleg ca el ti-a spus ca ori aveti copilul impreuna, ori va despartiti dupa ce ati aflat ca esti insarcinata. Si apoi a venit cu propunerea sa-ti creasca el copilul, de ce...? ... doar doar nu-l avortezi.
Am sau n-am dreptate?
Tu nu vezi ca el vrea acest copil? te-ai dat singura de gol ca te doare in fund de parerea tatalui acestui copil. Si ai prezentat situatia de parca ar avea el o doaga lipsa.

Ar fi bine sa reevaluezi situatia.

Dragi fete,mai explic inca o data:cand am inceput relatia cu el mi-a zis ca vrea un copil si chiar din primele zile mi-a zis ca vrea sa-l implinesc.Eu imi doream un copil dar nu asa de repede,ci dupa cateva luni pentru a ne cunoaste mai bine.Atunci el mi-a zis ca daca nu fac un copil,nu avem de ce sa stam impreuna.Lucru aberant pentru mine intr-un fel pentru ca era prea repede si pentru nu mi se parea ok conditia in sine.Mi se parea intr-un fel ca sunt folosita.Parca eram o hartie-daca eram buna ma pastra,daca nu,ma arunca la cos.Ceea ce nu mi se pare ok.


daca ti-a spus de la inceput ce vrea , ce-ai crezut ? ca o sa fii tu mai smechera ca el si o sa-l faci sa se razgandeasca ? poate pentru tine acest copil este un ,,accident" , pentru el nu . chiar daca as sti toata povestea , tot nu te-as putea aproba .......... am eu ceva special pentru criminalele care-si ucid copiii pe motiv ca , vai , nu au ce le oferi in viata. si sincer , am mai multa stima pentru el ca ti-a propus sa-i incredintezi copilul ( desi unui barbat ii este mult mai greu sa creasca singur un copil ) decat pentru tine ca te-ai hotarat sa avortezi . te superi ca esti criticata ? ce-ai fi vrut ? sa-ti inchinam o oda ?

OK.MULTUMESC FRUMOS PENTRU CRITICI,JUDECATI SI RASPUNSURI.AVETI FOARTE MARE DREPTATE IN CEEA CE SPUNETI.EU SUNT CEA DE VINA IAR EL ESTE ESTE INGERUL.IMI PARE BINE CA JUDECATI DOAR DINTR-UN PUNCT DE VEDERE.ASTA ARATA MARGINIRE,LIMITARE,ETC.VA INTREB:DACA ATI FI FOST PUSE IN SITUATIA MEA,DACA L-ATI CUNOASTE CU ADEVARAT SI ATI CUNOASTE SIT.CU ADEVARAT,CE ATI FI FACUT.O ZI BUNA SI VA MULTUMESC PENTRU TOT.MA BUCUR SINCER CA V-AM CUNOSCUT.
katy_katy
Postat pe 20 August 2011 12:49
Katy,te-ai suparat degeaba pe noi,tu ne-ai cerut parerile iar noi le-am expus,nu toti suntem la fel(iti dai seama ce-ar fi daca toti am gandi la fel|?),acum ca nu am fost deacord cu tine gata te-ai ofuscat si-ti iei jucariile si pleci?Apoi nu te supara pe mine dar esti copilaroasa rau de tot
piscolino
Postat pe 20 August 2011 12:55
De la: piscolino, la data 2011-08-20 12:55:11Katy,te-ai suparat degeaba pe noi,tu ne-ai cerut parerile iar noi le-am expus,nu toti suntem la fel(iti dai seama ce-ar fi daca toti am gandi la fel|?),acum ca nu am fost deacord cu tine gata te-ai ofuscat si-ti iei jucariile si pleci?Apoi nu te supara pe mine dar esti copilaroasa rau de tot

Asa e!Ai mare dreptate.Sunt foarte copilaroasa.
Nu am spus ca plec am spus ca am observat o anumita marginire de a vedea lucrurile dintr-un punct de vedere si nu am chef sa fiu judecata si acuzata de niste simple useri.Ce ai vrea sa fac?Sa tac si primesc.Sincer,nu te inteleg si nu vreau.Asa ca nu complic pentru ca nu vreau sa ma enervez.Stiu ca se pot spune lucruri fara sa jignesti pe fata omul.Dar ma rog,daca de atat sunteti in stare,EU VA PUP!
katy_katy
Postat pe 20 August 2011 13:21
Auzi draga ,ia da putin pagina si citeste nitel ,da cand te-am jignit eu pe tine mai fata .Io pur si simplu mi-am spus parerea,si normal nu trebuie sa ti cont de ce s-a spus aici faci ce frei,cum vrei ca doar e viata ta ,dar din cate imi aduc aminte tu ai cerut pareri nu noi sau eu .
Eu daca eram in locul tau(noroc ca nu sunt si nici nu as putea sa fiu),sortam sfaturile cumintica si-mi luam doar ce aveam nevoie iar in final trageam linie ca sa pot decide ce naiba sa fac cu viata mea,in schimb tu ce faci? stai si raspunzi la provocari si te scofalcesti si te scuzi,apoi draga mea intradevar mai bine so lasam.............
o zi frumoasa
piscolino
Postat pe 20 August 2011 13:29
Deja am intins discutia prea mult si nu merita.Asa cum voi v-ati expus punctul de vedere asa am facut si eu.
De sute de ani femeiele fac avort.Acum va erijati in persoane care nu are face asa ceva dar sunt convinsa ca daca ati fi puse in anumite sit.de viata nu ati mai gandii asa.Dar ma rog,eu va apreciez punctul de vedere si am spus ca nu mai are sens sa continui ,nu pentru vreau sa imi jucariile si sa plec,ci pentru ca l-am inteles.Pentru ce sa continui?Atat ca nu imi permit sa judec,sa jignesc pe cineva atat timp cat nu cunosc bine situatia.
Cand am intrat aici,mi-am asumat riscul de a fi judecata si chiar jignita.V-am vazut punctele de vedere si va multumesc pentru ele,chiar daca nu au fost identice cu ale mele.
katy_katy
Postat pe 20 August 2011 13:52
De la: katy_katy, la data 2011-08-20 13:52:06Deja am intins discutia prea mult si nu merita.Asa cum voi v-ati expus punctul de vedere asa am facut si eu.
De sute de ani femeiele fac avort.Acum va erijati in persoane care nu are face asa ceva dar sunt convinsa ca daca ati fi puse in anumite sit.de viata nu ati mai gandii asa.Dar ma rog,eu va apreciez punctul de vedere si am spus ca nu mai are sens sa continui ,nu pentru vreau sa imi jucariile si sa plec,ci pentru ca l-am inteles.Pentru ce sa continui?Atat ca nu imi permit sa judec,sa jignesc pe cineva atat timp cat nu cunosc bine situatia.
Cand am intrat aici,mi-am asumat riscul de a fi judecata si chiar jignita.V-am vazut punctele de vedere si va multumesc pentru ele,chiar daca nu au fost identice cu ale mele.

ei tu fata mai latra cainii acolo la tini ?
PRALEA_
Postat pe 20 August 2011 13:57
Ce-ai fi vrut sa citesti aici? Ca el este un pic sarit de pe fix si tu esti o victima cazuta in plasa lui?Nu mai posta in victima ca nu esti,ai stiut de la inceput ce vrea omu`si ai ales singurica sa continui asa ca ....Tu vrei sa-l intelegi pe el de ce reactioneaza asa si nici macar nu te intelegi pe tine,probabil ai fost tare entuziasmata cand tipu` ti-a zis dupa cateva zile ca vrea un copil cu tine da nu ti-a mai cazut bine cand ti-a zis ca poti sa faci copilul si sa il dai lui.Daca ti s-a parut ciudat de la inceput (si nu ti-a placut) de ce nu ai venit sa deschizi un topic atunci dupa cateva zile si l-ai deschis acum?
Barbie30_
Postat pe 20 August 2011 14:44
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 20:24:05
De la: Thais13, la data 2011-08-19 18:59:30
De la: katy_katy, la data 2011-08-19 05:21:13
De la: Barbie30_, la data 2011-08-18 20:13:54
De la: katy_katy, la data 2011-08-18 19:12:37Sunt gravida dar sunt hotarata sa avortez.
Cum va explicati ca mai sunt si femei care accepta astfel de propuneri?!
Sa presupunem ca iti doresti foarte mult copilul tu ca femeie dar ce incredere poti avea intr-un barbat pe care l-ai cunoscut doar de cateva luni in asa fel incat sa-i faci si un copil?!Eu nu imi explic si ma mir ca mai exista si persoane care se lasa imbrobodite ,astfel incat sa nu constizeze realitatea.



Cu cata usurinta spui "sunt gravida si sunt hotarata sa avortez" Sa te rogi sa-ti mai dea Dzeu si cand o sa vrei tu un copil.....

In primul rand ca nu stii toata povestea si eu n-am de gand sa o spun aici pe toata.Eu am pus niste intrebari pentru a va cere sfatul.
In al doilea rand,imi este foarte greu sa avortez dar in situatia data,nu prea am ce sa fac.Stiu ca din afara iti este foarte usor sa dai sfaturi si sa imi zici sa-l tin dar in primul rand a fost un accident(stiu ca nu o sa ma crezi dar asa a fost),in al doilea rand sit.financiara nu imi permite sa-l cresc singura si in al treilea rand-nu pot sa tin copilul unui barbat pe care nu-l iubesc si care observ ca vrea doar sa ma foloseasca.
Deci,inainte sa judeci si sa acuzi,gandeste-te mai bine!



Eu nu mai inteleg nimic:
- de ce ti-ai tres-o cu unul pe care pretinzi ca nu-l iubesti?
- de ce ai acceptat o relatie cu un barbat care "stii sigur"ca doar vrea sa obtina un copil de la tine si atat?
- de ce nu ai avut grija macar ca "accidentul sa nu se intample si sa nu ramai gravida?
- povestea ta nu are nici o noima si nici macar nu vrei sfaturi , vrei doar aprobarii pe care ma indoiesc totusi ca le vei obtine
- si nu in ultimul rand , sufletul ala ce vina are de vrei sa-l ucizi?


-sa inteleg ca tu faci faci dragoste doar cu persoana pe care o iubesti?!Iubirea implica multe si stii foarte clar ca oamenii fac dragoste si daca se simt atrasi fizic.Deci,de ce ne-am eraja ca nu am stii astfel de lucruri?!
-acest barbat nu mi-a zis de la inceput asta cand practic am ramas gravida mi-a zis acest lucru.
-aici ai dreptate
-povestea are noima daca v-as spune cap coada dar eu nu vreau acest lucru pe forum si imi asum riscul de a fi judecata
-sufletul acela nu are nicio vina dar nefiind in situatia mea iti usor sa ma tragi la raspundere.



- da, intelegi foarte bine, fac dragoste numai cu persoana pentru care am si ceva sentimente.
cu atat mai mult nu inteleg cum doar atractia fizica te-a dus atat de departe si ti-a oprit circulatia sangelui printre neuroni, se spune ca doar dragostea impiedica judecata, tu ar fi trebuit sa fii lucida cand te-ai bagat in joc cu omul ala
-chiar tu spui ca trebuia sa fii mai atenta si sa mai astepti pana il cunosteai mai bine, deci...?
Thais13
Postat pe 20 August 2011 15:45
De la: katy_katy, la data 2011-08-20 13:52:06Deja am intins discutia prea mult si nu merita.Asa cum voi v-ati expus punctul de vedere asa am facut si eu.
De sute de ani femeiele fac avort.Acum va erijati in persoane care nu are face asa ceva dar sunt convinsa ca daca ati fi puse in anumite sit.de viata nu ati mai gandii asa.Dar ma rog,eu va apreciez punctul de vedere si am spus ca nu mai are sens sa continui ,nu pentru vreau sa imi jucariile si sa plec,ci pentru ca l-am inteles.Pentru ce sa continui?Atat ca nu imi permit sa judec,sa jignesc pe cineva atat timp cat nu cunosc bine situatia.
Cand am intrat aici,mi-am asumat riscul de a fi judecata si chiar jignita.V-am vazut punctele de vedere si va multumesc pentru ele,chiar daca nu au fost identice cu ale mele.


daca te uitai pe la alte subiecte de genul asta puteai ghici cam ce te asteapta mai ales ca intelocutoarele sunt tinere si poate nu au avortat niciodata ca sa-ti zica cum sta treaba
iti zic eu ca acum 20 de ani cand eu eram in armata nevasta-mea a hotarat sa avorteze fara sa ma intrebe.acum nu avem copii .daca lasa acel copil poate altceva era acum dar nu vorbim despre asta !
daca esti gravida lasa copilul daca nu ai bani zi pe forum ca s-o gasi cativa care sa te ajute sa iesi din necaz , sau poate tatal copilului sa participe
kirk
Postat pe 20 August 2011 15:58
Mdea, am inteles. Ori ne plecam in fata ta, ori te arunci pe jos si plangi cu picioarele in aer. Sau declari topicul inchis.

O sa-ti spun un cliseu: daca mai multi iti spun ca esti beat, du-te si te culca. Gandeste-te si tu, toti iti spunem aceeasi chestie. Nu crezi ca ar fi momentul ca totusi sa reevaluezi situatia? In ceea ce-l priveste pe domn, la copil o sa ma refer mai incolo.
Bun, l-ai cunoscut, ti-a spus ce ti-a spus... de ce te-ai mai culcat cu el? Nu are sens. Ok, teai culcat cu el, ce s-a intamplat cu protectia, mai ales ca esti asa anti-bebe? Protectia de urgenta, mai ales Iarasi, nu are nici un sens.
Cu alte cuvinte, de vina pentru situatia de fata esti chiar tu. Stiai foarte bine in ce te bagi (ca doar nu mai ai 15 ani), inseamna ca erai pregatita si pentru consecinte.

Si acum ajung la bebe (consecintele alea).
Daca aveai 23 de ani, nu-ti ziceam nimic. Nu sunt nici pro nici contra avort, sper doar sa nu fiu pusa eu vreodata in situatia de a lua o astfel de hotarare. Atat.
Dar ai 33 de ani. Daca nu faci acum bebe, cand vrei sa-l faci? Ma gandesc ca viata ti-e asezata cat de cat, ai un post cat de cat ok. De acum inainte iti va fi din ce in ce mai greu sa concepi si s-ar putea sa te chinui mult cand chiar vei dori un copil. Iar tatal se pare ca vrea sa-si faca datoria de parinte. Nu conteaza ca vrei tu sa fii cu el sau nu. Mie mi se pare ca datele problemei sunt foarte pro-bebe.
Da, stiu, ti-e frica (hai nu minti, frica e normala), nu ai inel pe deget si esti single. Dar chiar cred ca ar fi o crima sa nu te gandesti de 10-15-50 de ori inainte de a lua decizia de a avorta. Bine, asta daca chiar nu-ti doresti copii vreodata.

Si inca ceva: avortul poate duce la infertilitate la orice varsta, dar la varsta ta! O sa-ti doresti un bebe mai tarziu si ai sa regreti amarnic. Dupa cum spuneam, nu sunt nici pro nici contra. Insa eu as pastra copilul in situatia ta, avand in vedere cele expuse mai sus.

Atat. Am terminat. Stiu ca-ti va intra pe o ureche si iesi pe alta. Dar macar am spus ce am avut de spus.
kudika_pudika
Postat pe 20 August 2011 18:15
e ciudat ca tipul e asa disperat sa aiba un copil.....
dar de fapt intrebare e, in rest e OK tipul? ai putea sa fii cu el, sa il iubesti, etc? sau nu e nici o sansa in privinta asta? pentru ca nu inseamna ca daca e disperat dupa un copil nu poate fi in rest un om OK...cate femei nu sunt asa.....si nu mai sunt judecate. de ce esti tu asa sigura ca NUMAI sa ii faci un copil vroia de la tine?
poate ar trebui sa ii dai o sansa si sa puteti avea o familie normala....
DayC
Postat pe 20 August 2011 18:54
De la: DayC, la data 2011-08-20 18:54:42e ciudat ca tipul e asa disperat sa aiba un copil.....
dar de fapt intrebare e, in rest e OK tipul? ai putea sa fii cu el, sa il iubesti, etc? sau nu e nici o sansa in privinta asta? pentru ca nu inseamna ca daca e disperat dupa un copil nu poate fi in rest un om OK...cate femei nu sunt asa.....si nu mai sunt judecate. de ce esti tu asa sigura ca NUMAI sa ii faci un copil vroia de la tine?
poate ar trebui sa ii dai o sansa si sa puteti avea o familie normala....



Familie normala? Amundoi sunt anormali asa ca slabe sanse...
Barbie30_
Postat pe 20 August 2011 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fenomenul Facebook 25 De la: carmens37 1 Aprilie 2014 20:27
ookkkk 7 De la: frumusica_luminita 24 Februarie 2013 21:21
salut 89 De la: steffy91 24 Ianuarie 2012 16:57
ceaiul de slabit biovit 1 De la: desiree89 7 Iunie 2010 11:42
lumea tacuta a unui inger 0 De la: 19 Octombrie 2010 11:27