Setari Cookie-uri

Dieta cu mere

A slabit cnv cu dieta cu mere?
erdnaaa
Postat pe 20 August 2011 10:30

A slabit cineva cu sport si fara pulpe intregi de porc?
Barbie30_
Postat pe 20 August 2011 10:33
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?


Mai bine ai apela la un nutritionist pentru a-ti face setul de analize necesare, pe baza carora el sa-ti recomande o dieta personalizata si/sau pastile de slabit daca este cazul la tine. Atat dieta, cat si pastilele de slabit actioneaza diferit in functie de organismul fiecaruia dintre noi, de aceea, nu de putine ori, ne intrebam de ce unele persoane au slabit cu dieta sau pastile X si noi nu.

Ca tot pomeneam de povestea fiecaruia cu pastilele de slabit, iata povestea unei femei cu pastilele slim&fit:
http://www.youtube.com/watch?v=kax-EFsyveA
DariaMih
Postat pe 26 August 2011 14:26
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?



In cel mai bun caz,declansezi o colita de fermentatie sau o gastrita,de nu-ti mai trebuie cura de slabire in veci!

Fetelor,toate fructele,exceptand bananele ,produc aciditate si reflux gastric.In cavitatea abdominala,mai precis in stomac,sucul gastric,in debitul si concentratia normale,are rolul lui binedeterminat.Daca aducem un aport de aciditate prin curele cu mere,acesta se mareste in volum si creeaza disconfort gastric ,ceea ce va conduce la aparitia colitei de fermentatie,care,netratata corespunzator,va degenera in ulcer gastric!Deci,mare atentie la fructe,atunci cand le consumati in exces!
RAINBOWLADY
Postat pe 26 August 2011 14:33
Am auzit numai povesti contradictorii cu merele astea. O prietene mi-a spus ca nutritionistul ei i-a recomandat sa manance cate un fruct dupa ultima masa din ziua respectiva, printre fructele indicate fiind si merele... Mie, in schimb nutritionistul mi-a spus sa evit merele pentru ca produc aciditate sau daca aleg sa le consum sa fie tot timpul inainte de masa...
În orice caz, cu pericolul de a face gastrita nu trebuie sa ne jucam, asa ca eu am inceput sa evit fructele si sa consum mai multe legume.

DariaMih, si eu ma numar printre consumatoarele multumite de slim&fit, dar nu stiam filmuletul acela. Merci!
GeorgianaBB
Postat pe 30 August 2011 19:00
Fetelor, fiecare are un metabolism diferit. De aceea solutile de slabire sunt diverse si trebuie personalizate. Mama, desi trecuta de 50 de ani, mananca foartemulte mere si pe lana faptul ca nu are pic de celulita, mai este si foarte sanatoasa. Eu in schimb, fac sport, incerc sa mananc sanatos si totusi nu e de ajuns asa arat bine. M-am interesat pe intrnet de Aloe Slim Day& Night, un produs de slabit care actioneaza 24 de ore din 24 de ore asupra corplui.E bine sa stii ca pe timp de noapte te relaxezi dormind, dar in acelasi tmp iti remodelezi silueta. A mai incercat cineva? Eu folosesc doar de o saptamana, dar beneficiile se observa la nivelul pielii si la greutate.
razede_soare
Postat pe 1 Septembrie 2011 11:30
Hey, raze de soare!
Eu folosesc Aloe Slim. Cea mai buna parte la acest produs este ca flaconul Night. Asta departajeaza clar de oricare alt produs de slabit. Apropo, cele 2 flacoane au fost suficiente cam o luna, le-am luat de la PLAFAR . Pentru rezultat maxim este nevoie de repetarea utilizarii. In cazul meu, produsul m-a ajutat foarte mult.
ramonagh
Postat pe 1 Septembrie 2011 11:52
Fiecare metabolism cu particularitatile sale.. De aceea uneori nu intelegem noi de ce pentru cineva a functionat o anumita dieta si pentru noi nu, sau si mai mult, de ce unele pastile de slabit sunt considerate eficiente de unele femei si ineficiente de catre altele. Pana la urma important este sa gasim dieta si pastilele potrivite pentru nevoile noastre.
GeorgianaBB, ma bucur ca si tu te numeri printre cele care sunt multumite de slim&fit. Spor in lupta cu kilogramele!
DariaMih
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:43
De la: kudika421339, la data 2011-08-26 14:33:47
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?



In cel mai bun caz,declansezi o colita de fermentatie sau o gastrita,de nu-ti mai trebuie cura de slabire in veci!

Fetelor,toate fructele,exceptand bananele ,produc aciditate si reflux gastric.In cavitatea abdominala,mai precis in stomac,sucul gastric,in debitul si concentratia normale,are rolul lui binedeterminat.Daca aducem un aport de aciditate prin curele cu mere,acesta se mareste in volum si creeaza disconfort gastric ,ceea ce va conduce la aparitia colitei de fermentatie,care,netratata corespunzator,va degenera in ulcer gastric!Deci,mare atentie la fructe,atunci cand le consumati in exces!

pentru o viata sanatoasa consumati macar o masa pe zi
piscolino
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:46
De la: piscolino, la data 2011-09-02 15:46:27
De la: kudika421339, la data 2011-08-26 14:33:47
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?



In cel mai bun caz,declansezi o colita de fermentatie sau o gastrita,de nu-ti mai trebuie cura de slabire in veci!

Fetelor,toate fructele,exceptand bananele ,produc aciditate si reflux gastric.In cavitatea abdominala,mai precis in stomac,sucul gastric,in debitul si concentratia normale,are rolul lui binedeterminat.Daca aducem un aport de aciditate prin curele cu mere,acesta se mareste in volum si creeaza disconfort gastric ,ceea ce va conduce la aparitia colitei de fermentatie,care,netratata corespunzator,va degenera in ulcer gastric!Deci,mare atentie la fructe,atunci cand le consumati in exces!

pentru o viata sanatoasa consumati macar o masa pe zi



Sigur ca da,Pisco,dar incepi de la picioare,cum este normal ,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:51
De la: kudika421339, la data 2011-09-02 15:51:18
De la: piscolino, la data 2011-09-02 15:46:27
De la: kudika421339, la data 2011-08-26 14:33:47
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?



In cel mai bun caz,declansezi o colita de fermentatie sau o gastrita,de nu-ti mai trebuie cura de slabire in veci!

Fetelor,toate fructele,exceptand bananele ,produc aciditate si reflux gastric.In cavitatea abdominala,mai precis in stomac,sucul gastric,in debitul si concentratia normale,are rolul lui binedeterminat.Daca aducem un aport de aciditate prin curele cu mere,acesta se mareste in volum si creeaza disconfort gastric ,ceea ce va conduce la aparitia colitei de fermentatie,care,netratata corespunzator,va degenera in ulcer gastric!Deci,mare atentie la fructe,atunci cand le consumati in exces!

pentru o viata sanatoasa consumati macar o masa pe zi



Sigur ca da,Pisco,dar incepi de la picioare,cum este normal ,nu?

poi in vremuri de criza fiecare incepe de unde are mai mult
piscolino
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:54
De la: piscolino, la data 2011-09-02 15:54:33
De la: kudika421339, la data 2011-09-02 15:51:18
De la: piscolino, la data 2011-09-02 15:46:27
De la: kudika421339, la data 2011-08-26 14:33:47
De la: erdnaaa, la data 2011-08-20 10:30:13A slabit cnv cu dieta cu mere?



In cel mai bun caz,declansezi o colita de fermentatie sau o gastrita,de nu-ti mai trebuie cura de slabire in veci!

Fetelor,toate fructele,exceptand bananele ,produc aciditate si reflux gastric.In cavitatea abdominala,mai precis in stomac,sucul gastric,in debitul si concentratia normale,are rolul lui binedeterminat.Daca aducem un aport de aciditate prin curele cu mere,acesta se mareste in volum si creeaza disconfort gastric ,ceea ce va conduce la aparitia colitei de fermentatie,care,netratata corespunzator,va degenera in ulcer gastric!Deci,mare atentie la fructe,atunci cand le consumati in exces!

pentru o viata sanatoasa consumati macar o masa pe zi



Sigur ca da,Pisco,dar incepi de la picioare,cum este normal ,nu?

poi in vremuri de criza fiecare incepe de unde are mai mult


Criza,criza ,dar sa se revizuiasca ici-colo,prin punctele esentiale!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Septembrie 2011 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stie cineva o cofetareasa buna in Bucuresti ? 6 De la: Ronnie_Coleman 10 Decembrie 2010 09:48
Ati incercat Hoodia Gordonii pentru slabit? 10 De la: GeorgianaBB 8 Iulie 2011 20:04
EXPLICAREA FENOMENELOR PARANORMALE 2 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:27
Clonarea la romani 11 De la: fratia 8 Ianuarie 2010 13:41
CURA DE SLABIRE MONTIGNAC 1 De la: ioanabobocea 2 Februarie 2010 13:01