Setari Cookie-uri

eu vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....?

dupa ce te-ai ars o data cu o despartire urata....te-ai mai impaca cu el si pentru a 2 oara?sau teama e prea mare?
bizzu
Postat pe 22 August 2011 07:56
De la: bizzu, la data 2011-08-22 07:56:16dupa ce te-ai ars o data cu o despartire urata....te-ai mai impaca cu el si pentru a 2 oara?sau teama e prea mare?



Nu,ar fi o pierdere de timp!Relatiile sentimentale care au cunoscut o data esecul,nu au cum sa traiasca o revigorare,intrucat sunt deja instalate dezamagirile,reprosurile,neincrederea si ar mai fi multe de spus in acest context,dar ma opresc aici!In cazul in care se intampla,totusi,acest lucru,trebuie sa ai intelepciunea sa treci peste amintirile neplacute din relatie si sa mentii confortul sentimenmtal,la standarde ridicate,altfel nu va rezista in timp!Trecutul,mai ales daca nu a fost chiar fericit,vine din urma ca un tavalug si distruge acolo unde este terenul mai slab,aceasta analizand din punct de veder psihic!Pentru cei ce reusesc sa se regaseasca in iubire,este in regula,minunat si le transmit felicitari!

Pentru toti cei inscriosi pe forum,o zi si o saptaman minunata!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 08:17
De la: bizzu, la data 2011-08-22 07:56:16dupa ce te-ai ars o data cu o despartire urata....te-ai mai impaca cu el si pentru a 2 oara?sau teama e prea mare?

Nu stiu ce zodie esti..... dar daca esti rezistenta la reprosuri TOATA viata, daca sti sa fii supusa si stai bine cu nervii pe termen nelimitat.. atinci poti sa o faci .. cum?
fecioarele adora nelimitat eleganta, afectiunea, sexul bun pt el si nu in ultimul rand mancarea buna ..... asa ca impletestele pe toate si il recastigi..... se poate mai greu sau mai usor... iti doresc intelepciune!
bcrristina
Postat pe 3 Septembrie 2011 07:42
In nici un caz.Istoriile se repeta.Numai protagonistii sunt altii. Cred ca lumea nu se reduce la o singura persoana.Cine te impiedica sa vezi cum arata si alti oameni pe care inca nu-i cunosti?
kudika023770
Postat pe 3 Septembrie 2011 20:18
e fecioara!!! te impaci inca o data cu el si va fi la fel, LA FEL! eu stau cu o fecioara in casa si iti spun, faci multe concesii, merita, nimic de zis, dar, asa sunt oamenii astia! bafta si multa rabdare
ossarina
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:21
nu cred,ci stiu ca lumea nu se reduce la o singura persoana.doar ca.stii cum sta treaba aia cu prima mare iubire?ei bine..cam asa e.si e mai greu decat mi-am imaginat vreodata:)).
bizzu
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:46
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 08:17:33
De la: bizzu, la data 2011-08-22 07:56:16dupa ce te-ai ars o data cu o despartire urata....te-ai mai impaca cu el si pentru a 2 oara?sau teama e prea mare?



Nu,ar fi o pierdere de timp!Relatiile sentimentale care au cunoscut o data esecul,nu au cum sa traiasca o revigorare,intrucat sunt deja instalate dezamagirile,reprosurile,neincrederea si ar mai fi multe de spus in acest context,dar ma opresc aici!In cazul in care se intampla,totusi,acest lucru,trebuie sa ai intelepciunea sa treci peste amintirile neplacute din relatie si sa mentii confortul sentimenmtal,la standarde ridicate,altfel nu va rezista in timp!Trecutul,mai ales daca nu a fost chiar fericit,vine din urma ca un tavalug si distruge acolo unde este terenul mai slab,aceasta analizand din punct de veder psihic!Pentru cei ce reusesc sa se regaseasca in iubire,este in regula,minunat si le transmit felicitari!

Pentru toti cei inscriosi pe forum,o zi si o saptaman minunata!
kudika387808
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:38
"vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....?"

Ii spui ca oricat v-ati iubit, a ramas neprihanit. Ca doara nu degeaba e fecioara, heh
Gelico
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:44
de ce vrei sa recuceresti o fecioara?? toti va legati de zodii, nu asta conetaza ci oamenii, felul cum te comporti cu cel de langa tine nu cred ca are asa mare tangenta cu faptul ca e fecioara el! si eu sunt fecioara si e adevarat ca fac concesii dar dk gresesti si persisti in greseala...mi-e f greu sa rezist. eu recunosc cand nu ma simt fericita spun direct pas ptr ca nu pot sa suport cearta si neintelegerea. acu depinde cat de adanca e prapastia dintre voi
kudika021451
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:23
te culci cu ea
kudika190114
Postat pe 5 Septembrie 2011 04:22
:))buna treaba cu "te culci cu ea" :)))
bizzu
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:03
fecioara, femeile sunt complicate, dar barbati fecioara si mai si, mai ales cand nici ei nu stiu ce vor, ce simt si mai ales totul merge aiurea in viata lor, fiind si mai comozi ajung sa fie doar o pacoste pt partenera, muncesc mult intr-adevar, dar nu prea gandesc ceea ce fac, pierd din cauza neatentiei sau a faptului ca sunt prea grabiti, desi sunt barbati de fapt se tem mai mult de esec decat o femeie din zodia fecioara, mint ori de cate ori este nevoie pt a scapa dintr-o situatie neplacuta si nu s-ar da inapoi de la o relatie cu beneficii materiale, nu sunt prea orgoliosi si daca stii cum sa ii iei ii poti manipula foarte usor, desi ei ced ac nimeni nu mai poate fii ca ei cu o minte diabolica, se maturizeaza destul de greu si este necesar sa se loveasca de multe ori cu capul de prahyul de sus
yumy
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:40
*pragul
yumy
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:41
http://www.youtube.com/watch?v=OI-LFxf9oB0
Gelico
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:49
De la: Gelico, la data 2011-09-05 13:49:19http://www.youtube.com/watch?v=OI-LFxf9oB0


clar:)))like a virgin...:))

buna asta:)))
bizzu
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:45
eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau ,sa tii cont de lucruri marunte dar importante din viata ei,si cel mai important sa nu ofaci sa sufere din nou.sunt f.tipicare si cicalitoare dar f.sufletiste si sensibile
kudika424172
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:48
eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau ,sa tii cont de lucruri marunte dar importante din viata ei,si cel mai important sa nu ofaci sa sufere din nou.sunt f.tipicare si cicalitoare dar f.sufletiste si sensibile
kudika424172
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:48
De la: kudika424172, la data 2011-09-05 15:48:32eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau

io nu's fecioara...da is curioasa...unde gasesc si eu un centru d'asta universal?
miss_darine
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:55
De la: miss_darine, la data 2011-09-05 15:55:12
De la: kudika424172, la data 2011-09-05 15:48:32eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau

io nu's fecioara...da is curioasa...unde gasesc si eu un centru d'asta universal?


pai si daca nu esti fecioara nu stii draga ca centrul e fixat exact in centru
Ame_ly
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:05
amely tu ai dreptate, dar eu vreau sa stiu cum pot sa gravitez in jurul axei centrului ala centrat ...inghit heliu ca sa devin mai usoara, sau cum?
miss_darine
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:10
De la: miss_darine, la data 2011-09-05 16:10:48 amely tu ai dreptate, dar eu vreau sa stiu cum pot sa gravitez in jurul axei centrului ala centrat ...inghit heliu ca sa devin mai usoara, sau cum?


nu stiu din astea
daca vrei iti spun cum sa levitezi ,dar altadata ,acum ma indrept vertiginos spre usa
pop ,pe maine
Ame_ly
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:21
las-o balta si cauta altceva ! fecioarele, poate iarta dar nu uita , si cand hotarasc sa puna punct , punct e si in sufletul lor ( pt ca s-au gandit mult si bine la problema si au intors-o pe toate fetele) ; asa ca...
STAICU
Postat pe 5 Septembrie 2011 17:13
eu sunt sagetator.... am avut o relatie cu o fecioara...dar din pacate m-am despartit de ea....relatia a durat aproape 1 an... ea a reusit sa ma schimbe intr-un timp foarte scurt si sa-mi arate lumea prin ochii ei....doar ca eu nu am inteles felul ei de a vedea lucrurile, pana sa fiu cu ea aveam o viata petrecut prin cluburi (nu ma duceam sa agatz ceva cum fac multi...pt mine un club inseamna mult dans si distractie maxima cu prietenii), prin munti cu alte cuvinte nu prea stateam p-acasa nu eram obisnuit cu asa ceva..... Criticile ei erau interminabile dar erau si bune desi uneori exagereaza dar astea cateodata sunt chiar funny......lipsa de experienta si graba si-au spus cuvantul....timp de 8 luni ma tot gandesc la ceea ce s-a intamplat cu mine si cu ea si-mi fac comparatii de cum eram inainte de ea si dupa ea...as vrea sa ma impac cu ea dar cred ca e imposibil deoarece ma ignora total......si daca se intreaba cineva de ce ma ignora..... asta e simplu: dupa despartire am incercat sa gasesc raspunsuri si bineinteles ca am gasit doar raspunsurile corecte la momentul respectiv asa am crezut dar dupa lungi analize ce au fost si vor mai urma ma fac sa realizez k am gresit mult. chiar daca au fost multe neintelegeri si certuri au fost si momente foarte frumoase. inca o iubesc
daca are cineva o idee ce as putea sa fac sa-mi spuna.
cristian_frincu
Postat pe 6 Septembrie 2011 14:17
Cred ca ar trebui sa te rogi de ea, sa-ti mai dea o sansa....sa incerci sa o surprinzi placut cu mici cadouri dragalase....si mai ales sa fi foarte atent la ce spui. Femeile din zodia Fecioara raman "setate" pe ce le-ai spus, orice amanunt conteaza pentru ele si sunt foarte atente la detalii
kudika361922
Postat pe 6 Septembrie 2011 15:36
Draga ce spui tu se numeste de acum mita.Ma mir ca nu vii cu ideea sa platim si TVA-ul.Daca vrei sa te rogi, poti sa te scoli sambata de dimineata si sa te duci la Biserica.Iar in ce priveste libertatea cuvantului, poti sa cumperi doua lacate.Unul ca sa ti-l pui tie in felul acesta sa nu mai vorbesti mult si aiurea si al doilea il faci cadou ei ca sa ai in vedere raspunsurile pe care le da.
kudika023770
Postat pe 6 Septembrie 2011 20:38
>las-o balta si cauta altceva ! fecioarele, poate iarta dar nu uita , si cand hotarasc sa puna punct , punct e si in sufletul lor ( pt ca s-au gandit mult si bine la problema si au intors-o pe toate fetele) ; asa ca... <

fecioarele indiferent de sex, reusesc sa devina centrul universului...pentru ca asa sunt ele.... reusesc sa iti transforme viata intr-un fel in care, nici in cel mai tainic gand n-ai gandit vreodata.. reusesc sa te transforme in ceva ce n-ai sa mai fii niciodata daca acea fecioara nu va mai fi langa tine.... ajungi sa devii dependent de fecioara de langa tine chiar daca uneori iti cere mult prea mult fata de cat poti tu oferi....insa daca o fecioara se va simti o clipa doar , abandonata...jignita...tradata...cand acea fecioara va simti o fractiune de secunda ca o pietricica din pamantul pe care calca se naruie sub ea....atunci o vei pierde ci siguranta pentru totdeauna....si tot ce-ai realizat cu ea...tot ce-ai investit in ea...tot ce-ai sperat langa ea....t-i se va recunoaste ...insa calea de intoarcere sau simplul gest de a te reabilita ...t-i se va refua politicos sau nu....pentru ca intr-adevar fecioarele nu uita... nu iarta... si nici nu pot trece cu vederea...nu se pot intoarce...nu pot da sanse...nu pot accepta nimic de ai incerca sa oferi in schimbul greselilor tale inchipuite sau nu.

o fecioara..femeie sau barbat.... este un suflet liber si incarcerat in acelasi timp.

fecioarele stiu ce vor ...si poate de aceea nu accepta greseli sau ocolisuri

fecioarele sunt corecte , cinstite sufleteste...recunosc partile bune sau rele ale lor...insa felul cum isi pun sufletul pe tava in fata ta...te dezarmeaza pur si simplu si fac din tine ce vor...si nu pentru ca sunt acaparatoare sau vor ceva numai al lor....si doar ..pentru ca asa sunt ele ... si este imposibil sa te gandesti ca ar putea fi altfel....poate de aceea...o iubire impartasita cu o fecioara este ceva dificil...arogant uneori...aproape imposibil de inteles uneori cum te poate subjuga...insa nu te chinui sa iti dai explicatii...pentru ca nici ele n-ar putea sa-ti ofere o explicatie...pentru ca daca ar face-o....ar fi mult peste puterea ta de intelegere

daca iubesti o fecioara....iubeste-o si atat...nu intra in adancul mintii sau sufletului ei..pentru ca e un efort inutil ....iubeste-o si-atat
kudika105225
Postat pe 6 Septembrie 2011 21:31
Acesta este intr-adevar un post ffff corect! eu sunt fecioara, sunt descrisa perfect in aceste randuri.....e pt prima oara cand citesc ceva adevarat, concret si bine exprimat.

Multumesc pt descriere, eu nu as fi putut sa o fac atat de bine ;)


PS1: sa raspund si eu la topic.....dk ceva nu mai merge cu fecioara...fugi cat poti! la o greseala cat de mica risti sa primesti reprosuri de acum 3-4 ani :D Fecioara iarta(cu greu) dar nu uita(niciodata)! Fecioara are capacitatea de a-ti relata o discutie cap-coada avuta cu cateva luni in urma, are capacitata de a-ti spune cate dungi avea tricoul pe care il purtai la cutare ocazie...nepotrivit! Lista este luuuuuuuuuuuunga! Ai nevoie de nervi si rabdare.... Daca totusi o faci sa se simta centrul universului (cum a mai spus cineva), fecioara iti poate oferi toate stelele din acel univers fara a sta pe ganduri!

PS2: @cristian_francu: mare dreptate ei, noi putem schimba oamenii fara ca ei sa-si dea seama :D initial, sunt suparati de ceea ce le propunem noi, dar in final isi dau seama k era pt binele lor si tot e bine......eu acum sunt in tratative cu un sagetator....el pare atipic zodiei....sa vedem :D

Have fun :)

ralu001
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:14
De la: cristian_frincu, la data 2011-09-06 14:17:42eu sunt sagetator.... am avut o relatie cu o fecioara...dar din pacate m-am despartit de ea....relatia a durat aproape 1 an... ea a reusit sa ma schimbe intr-un timp foarte scurt si sa-mi arate lumea prin ochii ei....doar ca eu nu am inteles felul ei de a vedea lucrurile, pana sa fiu cu ea aveam o viata petrecut prin cluburi (nu ma duceam sa agatz ceva cum fac multi...pt mine un club inseamna mult dans si distractie maxima cu prietenii), prin munti cu alte cuvinte nu prea stateam p-acasa nu eram obisnuit cu asa ceva..... Criticile ei erau interminabile dar erau si bune desi uneori exagereaza dar astea cateodata sunt chiar funny......lipsa de experienta si graba si-au spus cuvantul....timp de 8 luni ma tot gandesc la ceea ce s-a intamplat cu mine si cu ea si-mi fac comparatii de cum eram inainte de ea si dupa ea...as vrea sa ma impac cu ea dar cred ca e imposibil deoarece ma ignora total......si daca se intreaba cineva de ce ma ignora..... asta e simplu: dupa despartire am incercat sa gasesc raspunsuri si bineinteles ca am gasit doar raspunsurile corecte la momentul respectiv asa am crezut dar dupa lungi analize ce au fost si vor mai urma ma fac sa realizez k am gresit mult. chiar daca au fost multe neintelegeri si certuri au fost si momente foarte frumoase. inca o iubesc
daca are cineva o idee ce as putea sa fac sa-mi spuna.

a aparut si aici Netty_Sandu cu o la fel de miCA CAracterizare care suna tot a extras din rahat de melc,doar ca aici cere sfaturi "daca are cineva o idee ce as putea sa fac sa-mi spuna" nu mai e atoatestiutor si nu mai ameninta
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 13:21
De la: kudika424172, la data 2011-09-05 15:48:26eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau ,sa tii cont de lucruri marunte dar importante din viata ei,si cel mai important sa nu ofaci sa sufere din nou.sunt f.tipicare si cicalitoare dar f.sufletiste si sensibile

Esti femeie sau barbat?
broscoiu
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:20
De la: Broscoiu, la data 2011-09-07 14:20:00
De la: kudika424172, la data 2011-09-05 15:48:26eu sunt o fecioara asa ca daca vrei sa o recuceresti trebuie doar sa o faci centrul universului tau ,sa tii cont de lucruri marunte dar importante din viata ei,si cel mai important sa nu ofaci sa sufere din nou.sunt f.tipicare si cicalitoare dar f.sufletiste si sensibile

Esti femeie sau barbat?


e fecioara!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: kudika016488 21 Mai 2009 12:34
Eu Berbec, el Leu 15 De la: kudika095783 26 Iulie 2010 10:43
Ce credeti despre perechea Capricorn-Gemeni? 8 De la: camy_doll 6 Mai 2009 07:37
eu pesti el skorpion.......va merge??????? 29 De la: alyn27 14 Iunie 2010 23:04
Sagetator + Rac= ?? oare? 28 De la: kudika375315 10 Martie 2011 11:51