Setari Cookie-uri

BARBATUL BALANTA-cum se poate cuceri?

Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...
kudika381260
Postat pe 18 August 2011 13:48
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...


si pe mine m-ai lasat ''paf'' .ma termina scrisul asta de messenger .

de ce nu-l lasi pe el sa te cucereasca?sau n-ai rabdare?
piscolino
Postat pe 18 August 2011 13:55
In primul rand trebuie sa-l lasi pe el sa faca primul pas, sa fii sigura de intentiile lui, nu ca s-a purtat nu-stiu-cum, dar crezi ca era putin baut.. Daca "pici greu" unei balante (barbat) nu prea mai ai sanse de revenire. Apreciaza sinceritatea. Chiar daca fac parte din aceeasi zodie, oamenii sunt foarte diferiti. Ne mai scrii. Bafta!
luchianramona
Postat pe 18 August 2011 13:58
barbatul balanta Ai incercat prin balansare?
Barbie30_
Postat pe 18 August 2011 14:00
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...


asta e balanta: te confuzeaza de nu mai stii cum te cheama
confuzeaza-l si tu..ii starnesti interesul chiar daca il scoti din sarite!
_oktober_
Postat pe 18 August 2011 14:01
barbatii astia balanta au cumva doua perechi de.....ochi?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 August 2011 14:02
Multumesc de mesaje.
Va ceream un sfat asa de orientare mai mult nu ca chiar as ajunge sa fac ceva. Nu is tipu de femeie care face primu pas si nici care se lasa usor...Cateodata is chiar imposibila k sa o zicem p aia dreapta. :D
Oricum el are p altcineva si tin sa precizez k singuru moment in care o vb despre ea a fost cd vb de scrabble si k ei ii place sa joace si lui nu. A vb timp de 2min...cred k 2 min e deja mult prea mult...Si nici nu mai suntem in aceeasi locatie, am crezut k vom mai tine legatura insa el e fff ocupat sau nah...a zis pfffffiu bn k am scapat d ea si nu prea mai da semne de viata. Dc eu nu ii scriu el nu-mi trim mesaje. Oricum am inteles 'mesaju' desi e un tip ff criptic. :)
kudika381260
Postat pe 18 August 2011 15:12
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 15:12:00Multumesc de mesaje.
Va ceream un sfat asa de orientare mai mult nu ca chiar as ajunge sa fac ceva. Nu is tipu de femeie care face primu pas si nici care se lasa usor...Cateodata is chiar imposibila k sa o zicem p aia dreapta. :D
Oricum el are p altcineva si tin sa precizez k singuru moment in care o vb despre ea a fost cd vb de scrabble si k ei ii place sa joace si lui nu. A vb timp de 2min...cred k 2 min e deja mult prea mult...Si nici nu mai suntem in aceeasi locatie, am crezut k vom mai tine legatura insa el e fff ocupat sau nah...a zis pfffffiu bn k am scapat d ea si nu prea mai da semne de viata. Dc eu nu ii scriu el nu-mi trim mesaje. Oricum am inteles 'mesaju' desi e un tip ff criptic. :)


Daca tu nu ii scri mesaje el nu-ti trimite, atunci mie mi se pare clar ca nu-l interesezi.Mai io-s casatorita de ceva ani buni dar sotul meu si acum ma suna de cel putin 3 ori pe zi doar sa-mi aduca aminte cat de mult ma iubeste.
Fruntea sus ca sunt destui barbati in lume,nu-i singurul
piscolino
Postat pe 18 August 2011 15:18
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 15:12:00Multumesc de mesaje.
Va ceream un sfat asa de orientare mai mult nu ca chiar as ajunge sa fac ceva. Nu is tipu de femeie care face primu pas si nici care se lasa usor...Cateodata is chiar imposibila k sa o zicem p aia dreapta. :D
Oricum el are p altcineva si tin sa precizez k singuru moment in care o vb despre ea a fost cd vb de scrabble si k ei ii place sa joace si lui nu. A vb timp de 2min...cred k 2 min e deja mult prea mult...Si nici nu mai suntem in aceeasi locatie, am crezut k vom mai tine legatura insa el e fff ocupat sau nah...a zis pfffffiu bn k am scapat d ea si nu prea mai da semne de viata. Dc eu nu ii scriu el nu-mi trim mesaje. Oricum am inteles 'mesaju' desi e un tip ff criptic. :)


confuzarea de care spuneam..felicitari,cu noi ti-a iesit!
pana la urma vrei...sau nu vrei ?
_oktober_
Postat pe 18 August 2011 21:46
Ce pot spune eu despre balanta in linii mari anume ca este cea mai egoista zodie Dispusa sa ceara si dornica sa primeasca,ea nu va da niciodata nimic la schimb Tot ceea ce i se ofera, considera ca i se cuvine, motiv pt care nu stie sa fie recunoscatoare sau sa aprecieze eforturile celor din jur si risca adesea sa-si piarda prietenii De altfel, balanta nu are prea multi prieteni din cauza caracterului sau, a faptului ca niciodata cineva nu se poate baza prea tare pe ceea ce spune ea In plus,daca afirma ca va face un lucru pozitiv,exista posibilitatea sa nu-l faca, iar daca promite ca va face unul negativ, atunci sigur il va face Din pacate, orgoliul este cel ce le creaza probleme Desi pare ca este mereu in cautare de ceva nou,in fapt, balanta este f. conservatoare cautandu-si propriul echilibru si nu in sine, ci la cei din jurul ei Este exclusa de la inceput existenta singuratica a unui nativ din aceasta zodie care nu poate trai decat cu sprijinul celorlalti Din nefericire,sansele singuratatii sunt f mari caci este f dificil ca cineva sa se adapteze egoismului sau feroce si nepasarii de care da dovada intr-o relatie Balantele,sunt dupa Lei,cele mai auditive persoane fiind mereu gata sa asculte ceva nou Atentie ! nu va lasati impresionati, pt ca de fapt nu le si intereseaza decat cuvintele frumoase Important este si aspectul carei decade ii apartine, pt ca fiecare semn zodiacal este format din 30 de zile care se impart in 3 decade numite si decani in functie de data de nastere Fiecare decan, este tutelat de o planeta care-l ajuta si-si exercita influenta sa, asupra nativului respectiv Pt balanta, cei 3 decani sunt Decanul 1-cuprins intre 22/09-01/10-tutelat de Luna, le ofera un destin prosper Insusirile acestui semn se directioneaza catre utopii,catre sisteme seducatoare dar, himerice,cu spiritul in permanenta cautare Umbla dupa 2 iepuri deodata Are un trai inbunatatit, datorita sansei si nu calitatilor proprii Decanul 2-cuprins intre 02/10-11/10-este tutelat de Saturn si da previziuni rele, pe care Saturn le accentueaza Efectul acestui dacan, este contrar celui precedent,insusirile concretizandu-se spre scopul material Destinul si-l realizeaza greu, dar incet si sigur, finalul de viata fiind fericit Decanul 3- este cuprins intre 12/10-21/10 si este tutelat de Jupiter, planeta norocului ce da previziuni f bune Multa bunatate, generozitate,spirit autoritar,binevoitor Destin placut,bunuri materiale din abundenta sau, in cel mai rau caz, suficiente Ar mai fi extrem de important de studiat ascendentul si interpretat ,pt ca acesta-i poate aduce in plus calitati sau defecte...O zi excelenta tuturor zodiilor !
amaliadragon
Postat pe 20 August 2011 10:42
eu sunt balanta si prietenul meu la fel;) ne intelegem foarte bine..barbatul balanta este genul care vrea sa fie cucerit...asa k folosesteti toate armele feminine si ai sa vezi k ai sa resusesty.e genul de barbat romantic...dar nu iti va spune niciodata ce il deranjeaza...daca lai suparat trebuie sa iti dai seama singura .este genul de barbat orgolios care nu iti arata sentimentele decat atunci cand chiar e indragostit.cand se indragosteste barbatul balanta ofera totul si e numai pentru respectiva fata...langa el ai sa te simti inplinita din toate punctele de vedere
iazmina20
Postat pe 20 August 2011 14:38
ca sfat,am avurt in viata mea o balanta,se compaorta exact ca "prietenul "tau,concluzia,pleaca si lasa-l,nu ajungeti nicaieri,te vrea si nu te vrea,mai precis nu te vrea pentru ca asta e neputinta lor,ceva il tine pe loc,gaseste alta persoana,balantele sunt nehotarate.Stiu,se comporta exceptioanal,te fac s ate simti minunat,dar ce folos daca aiu comportament ambivalent,la un moment dat vei obosi,lasa-l acum,pana nu vei scri ep eaici ca suferi dupa el.
De la: piscolino, la data 2011-08-18 13:55:18
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...


si pe mine m-ai lasat ''paf'' .ma termina scrisul asta de messenger .

de ce nu-l lasi pe el sa te cucereasca?sau n-ai rabdare?
amrita
Postat pe 23 August 2011 10:53
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 15:12:00Multumesc de mesaje.
Va ceream un sfat asa de orientare mai mult nu ca chiar as ajunge sa fac ceva. Nu is tipu de femeie care face primu pas si nici care se lasa usor...Cateodata is chiar imposibila k sa o zicem p aia dreapta. :D
Oricum el are p altcineva si tin sa precizez k singuru moment in care o vb despre ea a fost cd vb de scrabble si k ei ii place sa joace si lui nu. A vb timp de 2min...cred k 2 min e deja mult prea mult...Si nici nu mai suntem in aceeasi locatie, am crezut k vom mai tine legatura insa el e fff ocupat sau nah...a zis pfffffiu bn k am scapat d ea si nu prea mai da semne de viata. Dc eu nu ii scriu el nu-mi trim mesaje. Oricum am inteles 'mesaju' desi e un tip ff criptic. :)


Deci,,sa intzeleg k ai deschis topicul doar din plictiseala?
Arutzu28
Postat pe 24 August 2011 04:15
Buna tuturor,

Nu l-am scris din plictiseala ci chiar aveam nevoie de parerile vs...si km ce ati face voi in cazul meu...La moment redactarii primului meu mesaj inca aveam sperante sa se intample ceva insa ele au disparut intre timp....Pt k exista o distanta destul de mare intre cele 2 locatii in care ne aflam si in plus el nu da absolut nici un semn ca l-ar interesa ce mi se intampla...Intr-o masura mai semnificativa vreau sa zic...Ca asa un mesaj din an in Paste sa ma intrebe ce fac primesc insa nimica extraordinar. Nici macar daca as vrea si tot n-as avea sanse sa imi reuseasca vreun plan aberant de cucerire...Asa ca... :)

Oricum va multumesc de ajutor si va doresc o zi cat mai placuta!
Tea
kudika381260
Postat pe 24 August 2011 13:23
De la: amaliadragon, la data 2011-08-20 10:42:50 Ce pot spune eu despre balanta in linii mari anume ca este cea mai egoista zodie Dispusa sa ceara si dornica sa primeasca,ea nu va da niciodata nimic la schimb Tot ceea ce i se ofera, considera ca i se cuvine, motiv pt care nu stie sa fie recunoscatoare sau sa aprecieze eforturile celor din jur si risca adesea sa-si piarda prietenii De altfel, balanta nu are prea multi prieteni din cauza caracterului sau, a faptului ca niciodata cineva nu se poate baza prea tare pe ceea ce spune ea In plus,daca afirma ca va face un lucru pozitiv,exista posibilitatea sa nu-l faca, iar daca promite ca va face unul negativ, atunci sigur il va face Din pacate, orgoliul este cel ce le creaza probleme Desi pare ca este mereu in cautare de ceva nou,in fapt, balanta este f. conservatoare cautandu-si propriul echilibru si nu in sine, ci la cei din jurul ei Este exclusa de la inceput existenta singuratica a unui nativ din aceasta zodie care nu poate trai decat cu sprijinul celorlalti Din nefericire,sansele singuratatii sunt f mari caci este f dificil ca cineva sa se adapteze egoismului sau feroce si nepasarii de care da dovada intr-o relatie Balantele,sunt dupa Lei,cele mai auditive persoane fiind mereu gata sa asculte ceva nou Atentie ! nu va lasati impresionati, pt ca de fapt nu le si intereseaza decat cuvintele frumoase Important este si aspectul carei decade ii apartine, pt ca fiecare semn zodiacal este format din 30 de zile care se impart in 3 decade numite si decani in functie de data de nastere Fiecare decan, este tutelat de o planeta care-l ajuta si-si exercita influenta sa, asupra nativului respectiv Pt balanta, cei 3 decani sunt Decanul 1-cuprins intre 22/09-01/10-tutelat de Luna, le ofera un destin prosper Insusirile acestui semn se directioneaza catre utopii,catre sisteme seducatoare dar, himerice,cu spiritul in permanenta cautare Umbla dupa 2 iepuri deodata Are un trai inbunatatit, datorita sansei si nu calitatilor proprii Decanul 2-cuprins intre 02/10-11/10-este tutelat de Saturn si da previziuni rele, pe care Saturn le accentueaza Efectul acestui dacan, este contrar celui precedent,insusirile concretizandu-se spre scopul material Destinul si-l realizeaza greu, dar incet si sigur, finalul de viata fiind fericit Decanul 3- este cuprins intre 12/10-21/10 si este tutelat de Jupiter, planeta norocului ce da previziuni f bune Multa bunatate, generozitate,spirit autoritar,binevoitor Destin placut,bunuri materiale din abundenta sau, in cel mai rau caz, suficiente Ar mai fi extrem de important de studiat ascendentul si interpretat ,pt ca acesta-i poate aduce in plus calitati sau defecte...O zi excelenta tuturor zodiilor !
...cea mai buna descriere de pana acum!!!!
fatavesela
Postat pe 25 August 2011 07:55
Mi-a placut foarte mult acest comentariu.
kudika361922
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:56
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...


sincer Tea mai lasa messenger-ul si scrisul lui ca imi obosesc ochii...dupa cum am inteles domnul are prietena si de ce sa te mai gandesti????sau vrei sa strici o relatie...probabil tipul sa interesat putin de tine din colegialitate+putina bautura...insa daca apoi nu a mai insistat probabil si-a dat seama ca e o greseala..pe mine astfel de tertipuri ma scarbesc,daca afli ca omul respectiv are o relatie mi se pare o lipsa de respect de sine sa mai continui...te-ai gandit vreodata ca daca cuceresti un barbat asa mai devreme sau mai tarziu se intoarce impotriva ta...take care!!
lilianne
Postat pe 3 Septembrie 2011 11:26
iti dau dreptate mi-a placut ff mult comentariu tau ! eu sunt cu barbat balanta si cam pe akolo duce de cele mai multe ori!
kudika429778
Postat pe 3 Septembrie 2011 15:52
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...


Scuza-ma, dar alta varianta mai buna n-ai gasit? Sau iti place sa te legi la cap fara sa te doara? Sa cuceresti pe cine? Nu te baga in seama iubita! Wake up! Te-ai interesat sa vezi daca are nevasta/iubita, sau pentru tine nu conteaza?
In ziua de azi barbatii nu mai au voie sa mai zica nimic sau sa faca nici un gest uman ca gata sar toate pe ei! Nici nu trebuie sa faca mare lucru ca gasesc amante la tot pasul! Intai vezi daca este cu cineva, asteapta sa faca el primul pas si apoi incepe sa dezvolti!
verraa
Postat pe 4 Septembrie 2011 03:55
eu cred ca e precaut dl :)
trebuie sa ai rabdare sa te cucereasca el pe tine .. binentales trebuie sa ii dai de inteles ca il vrei dar lasa l pe el sa faca primul pas
bafta multa si despre balante iti spun ca sunt calculate si precaute nu prea le place sa riste .. sunt sufletisti si familisti dci mrita asteptarea :)
ina_irinus906
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:28
ai dreptate, egoisti ....spun din experienta de a fi casatorita 18 cu o balanta! si sunt doar ptr ei , sa le fie bine doar lor,in rest poti crapa
poate nu am cunoscut balanta potrivita! :)
kudika173061
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:36
barbatul balanta e destul de pretentios si, ca sa nu ma apuc de polologhii, NU ESTI PENTRU EL. Esti varza fetitzo cu scrisul tau ... Cand vad un asemenea scris ma gandesc la una stirba care scuipa in timp ce vorbeste, mesteca guma, sparge seminte si are unghiile negre sub stratul de oja. NU AI NICIO SANSA. Poate ca i-ai parut dragutza pana ai inceput sa vorbesti. Si nici bautura nu isi mai facea efectul. Ppaushe mica, TU AR TREBUI SA CUCERESTI MAI INTAI LIMBA ROMANA.
kudika185432
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:06
BARBATUL BALANTA-cum se poate cuceri?

Cu o cumpana. Pui cumpana, pe bratele balantei astfel incat bula de aer sa stea intre repere, iar cumpana va fi mereu in echilibru.
Gelico
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:24
buna,sa sti ca imi place tot ce ai scris.eu sunt balanta si ma regasesc perfect in ceea ce ai scris.
turand
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:35
De la: amaliadragon, la data 2011-08-20 10:42:50 Ce pot spune eu despre balanta in linii mari anume ca este cea mai egoista zodie Dispusa sa ceara si dornica sa primeasca,ea nu va da niciodata nimic la schimb Tot ceea ce i se ofera, considera ca i se cuvine, motiv pt care nu stie sa fie recunoscatoare sau sa aprecieze eforturile celor din jur si risca adesea sa-si piarda prietenii De altfel, balanta nu are prea multi prieteni din cauza caracterului sau, a faptului ca niciodata cineva nu se poate baza prea tare pe ceea ce spune ea In plus,daca afirma ca va face un lucru pozitiv,exista posibilitatea sa nu-l faca, iar daca promite ca va face unul negativ, atunci sigur il va face Din pacate, orgoliul este cel ce le creaza probleme Desi pare ca este mereu in cautare de ceva nou,in fapt, balanta este f. conservatoare cautandu-si propriul echilibru si nu in sine, ci la cei din jurul ei Este exclusa de la inceput existenta singuratica a unui nativ din aceasta zodie care nu poate trai decat cu sprijinul celorlalti Din nefericire,sansele singuratatii sunt f mari caci este f dificil ca cineva sa se adapteze egoismului sau feroce si nepasarii de care da dovada intr-o relatie Balantele,sunt dupa Lei,cele mai auditive persoane fiind mereu gata sa asculte ceva nou Atentie ! nu va lasati impresionati, pt ca de fapt nu le si intereseaza decat cuvintele frumoase Important este si aspectul carei decade ii apartine, pt ca fiecare semn zodiacal este format din 30 de zile care se impart in 3 decade numite si decani in functie de data de nastere Fiecare decan, este tutelat de o planeta care-l ajuta si-si exercita influenta sa, asupra nativului respectiv Pt balanta, cei 3 decani sunt Decanul 1-cuprins intre 22/09-01/10-tutelat de Luna, le ofera un destin prosper Insusirile acestui semn se directioneaza catre utopii,catre sisteme seducatoare dar, himerice,cu spiritul in permanenta cautare Umbla dupa 2 iepuri deodata Are un trai inbunatatit, datorita sansei si nu calitatilor proprii Decanul 2-cuprins intre 02/10-11/10-este tutelat de Saturn si da previziuni rele, pe care Saturn le accentueaza Efectul acestui dacan, este contrar celui precedent,insusirile concretizandu-se spre scopul material Destinul si-l realizeaza greu, dar incet si sigur, finalul de viata fiind fericit Decanul 3- este cuprins intre 12/10-21/10 si este tutelat de Jupiter, planeta norocului ce da previziuni f bune Multa bunatate, generozitate,spirit autoritar,binevoitor Destin placut,bunuri materiale din abundenta sau, in cel mai rau caz, suficiente Ar mai fi extrem de important de studiat ascendentul si interpretat ,pt ca acesta-i poate aduce in plus calitati sau defecte...O zi excelenta tuturor zodiilor !


Off doamne...cat de bine se potriveste ceea ce ai spus, pentru zodia balanta. Si prietenul meu este in zodia balanta...Eu sunt scorpion... Adevarul este ca uneori sunt de-a dreptul naucita fata de cat de repede poate trece de la o stare la alta. Azi te iubeste, maine nu mai dai de el. Azi te face fericita, maine te scoate din minti. Am impresia, ca nativii zodiei balanta nu prea stiu ce vor...oscileaza intre multe stari afective, sunt nesiguri, imprevizibili. Te ridica pe un norisor, si apoi te lasa sa cazi de acolo, pentru a reveni apoi, si a te ridica din nou. Si tot asa... Si recunosc,ca da , prin atitudinea asta oscilatorie, imi intinde nervii la maxim. Uneori imi vine sa-l strang de gat .
Si totusi..au ceva al lor, il au pe "vino-ncoa"...Altfel nu imi explic de ce naiba nu il trimit la plimbare...
calypsso
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:53
aceeasi situatie si la mine,lol.am cunoscut o balanta acum 3sapt,e un barbat minunat doar ca nu pot sa ii dau de cap.sub nicio forma,dar culmea nu pot nici sa ii dau drumul.mi-a trimis sute de sms-uri ca ma iubeste etc si colac peste pupaza m-am racit si nu vrea sa ma vada pana nu ma vindec hahahhahaha chiar nu inteleg nimic acum de fapt bine ati scris,te ridica in slavi si apoi dintr-o data te arunca fara mila inapoi pe pamant uitand sa iti dea o parasuta
november8
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:18
eu unu nu sunt balana dar eu zic k nu cred k are mare importanta c zodie esti sau chestii deastea eu sunt CAPRICORN si nu m-i se potriveste c vb ei acolo q zodiacul sau cv d genu ,nici macar la descriere in mare parte. asta nu inseamna k nu am suflet sau restu sunt fel si fel d oameni EU UNU ZIC SA VA DATI CU PAREREA DOAR CAND SUNTETZI SIGURI D CV ANUME pana atunci VA DATI DOAR CU PAREREA nu comentati aiure MIE MI SE PARE CV ABSURD oamenii POT FI SI DIFERTI indiferent de zodie
vasi_pitik
Postat pe 4 Septembrie 2011 23:55
Un sincer sfat, lasa l pe el sa faca primul pas la balante le place imposibilul ... Cel mai probabil ca sa l cuceresti este sa devii amica cu el si sa fii sincera cu el. sa i povestesti lucrurile tale da nu prea multe detalii.aaaa si dupa o perioada sa i zici ca ai antanlire cu un baiat cere i lui sfatul, si observa l daca are vro reactie daka da atunci ai mari sanse... succes hmm da tu ce zodie esti......
kudika113759
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:18
De la: kudika381260, la data 2011-08-18 13:48:07Buna tuturor,

Ma numesc Tea si va scriu sa va cer un sfat privind un barbat balanta, mai precis cum se poate cuceri. asta e al doilea barbat balanta din viata mea insa el ma lasa paf...cu primu o fost mai usor d cucerit pt k d fapt m-a cucerit el si nu a tb sa fac nimica insa asta al doilea e absolut deconcertant....ne-am cun la munca, nu lucram in acelasi depart dar cateodata mai tb sa mai interactionam...la inceput nici nu l-am bagat in seama si nici el...apoi dupa o iesire in oras (am iesit cu toti colegii) si-a schimb atitudinea...sa va zic clar c o facut e greu d explicat insa dc pana atunci era ff distant si imi adresa 1-2 cuv p zi dupa c s-o incheiat petrecerea m-a imbratisat m-a pupat stateam si ma uitam la el k si cd picase un asteroid p terra....a fost ff neasteptat si m-o lasat paf... evident k la munca nu si-a schimb atitudinea...exact la fel continua sa se comp iar io eram mai confuza k oricand...la urmat iesire in oras in prima parte o fost ff distant...cred k si un rechin ar fi fost mai prietenos, mai k nici nu m-a bagat in seama si apoi incet incet am simtit k atit se schimba...poate era d vina bautura c stiu io...insa nah...m-a confuzat si mai tare...
atit asta cd calda cd rece ma lasa paf...nici macar nu stiu c vrea si c ast dc vrea si ast ceva.
cd ne intalnim mai multi colegi mai vb si noi d familie, ei vb d copii, sotie/sot, prietena etc insa el nu a zis abs niciodata nimica...stiu doar k n-are copii dar asta o fost o pura intamplare si a tb sa recurg la tertipuri k sa ii smulg info...atat cat am reusit sa il cun mi se pare un om bun d pus la rana...e mereu calm, vb incet, e rabdator, se comp fff galant cu femeile, e dragut si are si un simt artistic...
deci astept pareri opinii, comentarii...
Ana_Maria_Oprea_1
Postat pe 20 Septembrie 2011 07:21
fostul meu iubit este balanta cum il pot cuceri
Ana_Maria_Oprea_1
Postat pe 20 Septembrie 2011 07:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata! 8 De la: kudika312928 6 Septembrie 2010 11:52
doi sagetatori ?!? 9 De la: maissa 11 August 2009 11:19
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01
intuitia femenina 44 De la: AdrianaR 8 Octombrie 2010 22:36
gemeni 4 De la: dark_vampyre08_yahoo_com 24 Octombrie 2009 10:26