Setari Cookie-uri

limitele normalului intr-o relatie

Numele meu este Adina, am 23 de ani si am o relatie de 2 ani cu un baiat (27 ani) locuim impreuna de un an jumate...toate bune si frumoase....fiecare om are si calitati si defecte.
Calitati? este un baiat bun la suflet,frumos,se poarta frumos,este foarte curat pt un baiat, la modul ca face singur curatenie etc...
Defecte? Unul songur ma scoate din MINTI! Nici nu stiu cum sa descriu asa ceva...lui..ii place sa se dea in spectacol.de ex...mergem in club..ii place sa vb cu toate fetele din grup...sa danseze cu toate (incepand cu mine si terminand cu amica amicei..lui
Daca iesim undeva si eu imi aduc cate o amica...cu care n -am mai iesit..el trebuie sa se maimutareasca "Bine mai..Ralucutza!! Ralucutza ia uite..."Gabi..lasa ca mi-am dat eu seama" etc
Ca sa nu mai zic ca si pe FACEBOOK mai scapa un "buna,ce faci?" sau "la multi ani" ...fetelor pe care nu le cunoaste neaparat!
Comportamentul fata de mine...nu s-a schimbat, dar pe mine ma deranjeaza comportamentul asta!
Si DA!! I-am zis ca ma deranjeaza, in timp ce ma imbracam sa plec inapoi la mine! Reactia lui? DA DC? CE-AI BB? VINO INCOA..! smiorcaieli si linguseli si tinut fortat...
Nu vreau sa renunt la el...dar nici nu as putea trai asa! Poate sunt eu geloasa si exagerata...Voi ce parere aveti?
oasis
Postat pe 22 August 2011 11:15
Genul asta de barbat, "te va scoate di minti" toata viata! Ii place sa epateze si sa fie in centrul atentiei peste tot, este barbatul fara sanse de maturizare iar tu vei fi vesnic geloasa in preajma lui!
Parerea mea !
rondina
Postat pe 22 August 2011 11:26
De la: oasis, la data 2011-08-22 11:15:45Numele meu este Adina, am 23 de ani si am o relatie de 2 ani cu un baiat (27 ani) locuim impreuna de un an jumate...toate bune si frumoase....fiecare om are si calitati si defecte.
Calitati? este un baiat bun la suflet,frumos,se poarta frumos,este foarte curat pt un baiat, la modul ca face singur curatenie etc...
Defecte? Unul songur ma scoate din MINTI! Nici nu stiu cum sa descriu asa ceva...lui..ii place sa se dea in spectacol.de ex...mergem in club..ii place sa vb cu toate fetele din grup...sa danseze cu toate (incepand cu mine si terminand cu amica amicei..lui
Daca iesim undeva si eu imi aduc cate o amica...cu care n -am mai iesit..el trebuie sa se maimutareasca "Bine mai..Ralucutza!! Ralucutza ia uite..."Gabi..lasa ca mi-am dat eu seama" etc
Ca sa nu mai zic ca si pe FACEBOOK mai scapa un "buna,ce faci?" sau "la multi ani" ...fetelor pe care nu le cunoaste neaparat!
Comportamentul fata de mine...nu s-a schimbat, dar pe mine ma deranjeaza comportamentul asta!
Si DA!! I-am zis ca ma deranjeaza, in timp ce ma imbracam sa plec inapoi la mine! Reactia lui? DA DC? CE-AI BB? VINO INCOA..! smiorcaieli si linguseli si tinut fortat...
Nu vreau sa renunt la el...dar nici nu as putea trai asa! Poate sunt eu geloasa si exagerata...Voi ce parere aveti?



Da,ai descris toate calitatile iubitului tau,nementionand insa,calitatea ingrosata si anume usurinta de a flirta,inzestrare ce te nemultumeste cumplit!Pentru ca ,da,prietenului tau ii place flirtul,este volubil,relationeaza usor cu ceilalti din preajma lui,mai ales cu persoanele de sex feminin!Nu ar fi nicio problema din punctul de vedere al consistentei flirtului,-nu traim izolati de ceilalti oameni,nu suntem pustnici-,dar acest aspect,tu ar trebui sa-l "simti" cel mai bine ,pentru ca tu te afli langa el!Ii place linguseala,aceasta,din punctul meu de vedere,nu este decat un mijloc de manipulare,de mascare,de incercare de a te abate de la situatia reala ,prin tertipuri copilaresti!Barbatii ar trebui sa fie fermi,atat in distractie ocazionala,cat si in relatia de iubire,mentinand,totusi,un echilibru ,daca isi iubesc real,partenerele de viata!


In ceea ce te priveste,incearca,pana la proba contrarie,sa privesti totul cu degajare,gelozia nejustificata produce dezastre in orice relatie.Discuta cu iubitul tau,calm,fara ofense si impune-ti atitudinea de om cerebral ,spunandu-i ce te nemultumeste si vezi ce iti raspunde partenerul tau.Este singura cale!Niciun om nu poate fi ajustat in comportament,atat timp cat nu vrea acest lucru!Si tot adevarat este faptul ca speranta moare ultima!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 11:45
Adica nu inteleg...pe tine te deranjeaza ca ai un prieten vorbaret si nu un incruntat si posac?!
Pai daca cu tine e super OK, ce ai daca vrea sa-ti si sa-si faca amicii, amicele sa se simta bine?
Da, esti geloasa si asta te va costa, n-ai sa suporti niciodata un posac langa tine, iar cei vorbareti sunt asa ca prietenul tau.
Daca pe tine te baga la fel in seama, iti vorbeste furmos, nu inteleg ce vrei?.....sa-l ti acasa incuiat?
pardon.........mai fa multe fite ca o sa-ti faca el bagajele:) acum te cheama inapoi, curand daca la fel faci ai sa ai o surpriza, nu te va mai intoarce din drum.
Atunci ne vei scrie ca te-a parasit:))........alt topic.
Fa bine si gandeste-te.
stem_29
Postat pe 22 August 2011 11:53
Eu cred ca limitele la care faci referire in titlu ar trebui sa aiba legatura cu voi doi, cu persoanele implicate in orice relatie.
Spui ca nu ai ce sa-i reprosezi vis a vis de tine. Si totusi ti-ai facut bagajele sa pleci. Asta inseamna ca te afecteaza, te raneste, nu esti fericita.

Este adevarat ca un om vesel e mai placut la casa omului, DAR numai daca si partenerul este la fel de vesel.
Iar daca partenerul meu cocheteaza cu ORICINE (ai afirmat ca nu-i nevoie s-o cunoasca, nici mcar s-o vada pe acea femeie) mie mi se pare ca se depaseste o limita.

Cel mai mult in genul asta de situatii m-ar deranja faptul ca desi ii spun ca ma doare, considera cu un pupat pe frunte e suficient ca sa dormim in acelasi pat inca, multi ani impreuna. Iti vine sa-i urli in fata: Mai, omule, nu pricepi ca ma deranjeaza, imi faci rau? Wtf!? :) Ma rog, fiecare tipa dupa temperament.

Cred ca rezolvarea ar trebui sa fie foarte simpla: poti trai / accepta asa sau nu poti? Te poti obisnui cu asta? Daca da, continua, daca nu, opreste-te.
rashela
Postat pe 22 August 2011 12:08
pe mine m-ar enerva asa un maimutoi
Ame_ly
Postat pe 22 August 2011 12:10
cu atatea calitati si are cel mai urat defect pune-l la punct si daca nu poti paraseste-l
steffy91
Postat pe 22 August 2011 13:35
Eu nu stiu cum pot avea unii barbati tupeul sa le spuna unor fete "la multi ani" si sa vorbeasca cu alte fete, sa aiba amice cand cica sunt luati, cum adica sunt si ei oameni si au dreptul sa aiba prieteni ndiferent de sex?!? Nu frate, trebuie sa stea bot in bot cu aleasa 24 din 24 si eventual sa mai schimbe doua cuvinte, doua idei doar cu reprezentantii sexului masculin!!!
kudika_pudika
Postat pe 22 August 2011 13:40
cumparai cadou o pereche de ochelari de cal sa te vada doar pe tine!plus bonus o zgarda!
bemm
Postat pe 22 August 2011 13:47
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:47:48cumparai cadou o pereche de ochelari de cal sa te vada doar pe tine!

de niste ochelari d'astia am si eu nevoie la serv...plus dopuri urechi
miss_darine
Postat pe 22 August 2011 15:58
Sfatul meu: lasa gelozia ca la final tu vei pierde. Il iubesti??? Forte bine iubeste-l ,nu iti innegri sufletul cu gelozie ca vei neglija la un moment dat relatia si pe el, fiind tot timpul roasa de sentimete de gelozie. Preferai unul care tacea si le facea??? sau unul care este dezinvolt si care se poarta frumos cu toata lumea (fete sau baieti) cu tine de fata pana la urma???
Iar daca tot vorbesti de limitele normalului intr-o relatie ar trebui sa inveti limitele geloziei. Sotul meu seamana un pic cu prietenul tau (la fire) dar pe mine nu ma deranjeaza deloc.. din contra la petreceri el este sufletul petrecerilor iar eu sunt langa el si ii tin isonul si ne distram de minune si ne bucuram de viata frumoasa care o avem. Daca toata lumea ar fi prietenoasa si dezinvolta asa cred ca viata ar fi mult mai frumoasa.
mady2308
Postat pe 22 August 2011 16:46
Dar tu de ce nu faci la fel?! Si daca nu-i convine, pa? Care e problema? Arata-i frate ca nu ai nevoie de figurile lui si ca ai de unde alege! Si daca nu-i place, alege ceea ce este convenabil pt tine!
darksukkubus69
Postat pe 22 August 2011 17:39
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 11:45:15 Da,ai descris toate calitatile iubitului tau,nementionand insa,calitatea ingrosata si anume usurinta de a flirta,inzestrare ce te nemultumeste cumplit!Pentru ca ,da,prietenului tau ii place flirtul,este volubil,relationeaza usor cu ceilalti din preajma lui,mai ales cu persoanele de sex feminin!


Stiu genul, chiar am cunoscut acelasi tip de femeie. Se baga in seama si flirteaza cu toata lumea de sex opus, rade ca prostul (proasta) la orice zice cineva de sex opus. Pe langa faptul ca ii place, se calauzeste si dupa vorba aia romaneasca, "nu stii de unde sare iepurele" sau "daca nu curge, pica". Nu m-ar mira sa nu fi si profitat de asta, poate chiar cu prietene de-ale tale.
Sfatul meu: lasa-l!
Armain
Postat pe 22 August 2011 21:48
De la: rondina, la data 2011-08-22 11:26:12Genul asta de barbat, "te va scoate di minti" toata viata! Ii place sa epateze si sa fie in centrul atentiei peste tot, este barbatul fara sanse de maturizare iar tu vei fi vesnic geloasa in preajma lui!
Parerea mea !

e nevoie de multa inteligenta si ratiune sa-l suporte.o femeie slaba nu va suporta o asfel de relatie .
trebuie sa fie si bine tinut in frau daca devine prea libertin
PUIA_40
Postat pe 22 August 2011 21:57
Vreau sa multumesc pentru raspunsuri tuturor care au postat...O sa ma gandesc mai bine..momentan raman la ideea mea de "eu trebuie sa fiu cea mai importanta" ...I-am zis ca o sa-i fac si eu la fel..am avut si o discutie cu el...Ramane sa vedem ce va urma..Va multumesc si va pup pe toate!
oasis
Postat pe 23 August 2011 17:06
De la: oasis, la data 2011-08-23 17:06:35Vreau sa multumesc pentru raspunsuri tuturor care au postat...O sa ma gandesc mai bine..momentan raman la ideea mea de "eu trebuie sa fiu cea mai importanta" ...I-am zis ca o sa-i fac si eu la fel..am avut si o discutie cu el...Ramane sa vedem ce va urma..Va multumesc si va pup pe toate!


Fii ferma pe pozitie!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 August 2011 17:09
Incearca o discutie serioasa cu el si vezi ce urmeaza. Sa faci si tu ca el ar fi o solutie care implica un risc: sa-ti placa! Analizeaza bine daca el este jumatatea pe care o doresti.
kudika438372
Postat pe 20 Septembrie 2011 20:08
De la: oasis, la data 2011-08-22 11:15:45Numele meu este Adina, am 23 de ani si am o relatie de 2 ani cu un baiat (27 ani) locuim impreuna de un an jumate...toate bune si frumoase....fiecare om are si calitati si defecte.
Calitati? este un baiat bun la suflet,frumos,se poarta frumos,este foarte curat pt un baiat, la modul ca face singur curatenie etc...
Defecte? Unul songur ma scoate din MINTI! Nici nu stiu cum sa descriu asa ceva...lui..ii place sa se dea in spectacol.de ex...mergem in club..ii place sa vb cu toate fetele din grup...sa danseze cu toate (incepand cu mine si terminand cu amica amicei..lui
Daca iesim undeva si eu imi aduc cate o amica...cu care n -am mai iesit..el trebuie sa se maimutareasca "Bine mai..Ralucutza!! Ralucutza ia uite..."Gabi..lasa ca mi-am dat eu seama" etc
Ca sa nu mai zic ca si pe FACEBOOK mai scapa un "buna,ce faci?" sau "la multi ani" ...fetelor pe care nu le cunoaste neaparat!
Comportamentul fata de mine...nu s-a schimbat, dar pe mine ma deranjeaza comportamentul asta!
Si DA!! I-am zis ca ma deranjeaza, in timp ce ma imbracam sa plec inapoi la mine! Reactia lui? DA DC? CE-AI BB? VINO INCOA..! smiorcaieli si linguseli si tinut fortat...
Nu vreau sa renunt la el...dar nici nu as putea trai asa! Poate sunt eu geloasa si exagerata...Voi ce parere aveti?



incearca sa faci cunostinta cu "sprancenatu "virgin la 28 de ani,mic,gras,fara bani si cu ciucurelul mic.....
sunt convins ca nu va scoate niciun sunet daca nu-i dai tu voie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 Septembrie 2011 20:24
buna alina incearca sa vorbesti cu el deschis spunei sa nu mai faca asta ca te deranjeza foarte mult si sa aleaga intre tine si ele iti urez multa bafta
scumpica13
Postat pe 9 Octombrie 2011 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test de sarcina 1 De la: crisoake 10 Aprilie 2014 18:17
castiga un Opel Corsa insriete si tu in concurs 1 De la: kudika060690 14 Iulie 2010 13:26
bai,avea dreptate PudiKA KA astia au probleme si sterg pozele... 27 De la: Indiana_Jones 12 Octombrie 2011 00:39
DEPOZITUL DE PRODUSE NATURSITE !!! 1 De la: MedActiv 16 Septembrie 2010 16:59
Sunteti pregatiti sa straluciti? Sa epatati? Sa moara privitorii de invidie? Sa generati discutii fara limita? 18 De la: yumy 12 Octombrie 2010 18:23