Setari Cookie-uri

se intoarce roata ?

Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur
CojocariuSilvia
Postat pe 30 August 2011 16:54
De la: kudika352025, la data 2011-08-30 16:54:48Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur



Din start iti spun sa-ti vezi de treaba.Nu are rost sa te angajezi intr-o relatie care scartie inca de la inceput.Pentru el esti o simpla confesoare,o buna prietena,nedandu-si seama ca te-ai indragostit de el,nu a avut nicio retinere in a-ti prezenta pe cealalta.Cum ti se pare ?Nu ti-a dat un raspuns concludent in ceea ce priveste seriozitatea relatiei lui cu doamna respectiva din doua motive;
1.nu trateaza cu barbatie nici acea legatura si nu stie ce vrea de la el deci,este instabil sentimental.
2. Vis-a-vis de tine nu simte decat o afectiune specifica prieteniei profunde,si nu a unei iubiri si este evaziv in comportament.
Tu trebuie sa-l intrebi daca vine si cealalta persoana cu voi la mare.In caz afirmativ,renunta la plecare caci,nu are rost sa fii a treia roata la caruta.Si in cazul in care iti va spune ca nu va veni si cealalta,poti sa discuti cu el ,la mare,ceea ce te framanta si vezi reactia lui.Poate este tipul de barbat caruia ii place sa relationeze cu mai multe femei deodata,eu una,nu mi-as pune baze solide pe el.Astfel de barbati nu-mi inspira incredere deloc!Discutati si fii hotarata in decizia finala!Daca iti place sa te tii dupa el cersindu-i prietenia numai ca sa fii in preajma lui,este doar problema ta!Gandeste-te ce vrei pentru tine si apoi ce vrei de la voi doi,in cazul in care va dori sa aprofundeze relatia voastra!Daca nu iti prezinta incredere,vezi-ti de viata mai departe!Bafta multa!
RAINBOWLADY
Postat pe 30 August 2011 17:21
De la: CojocariuSilvia, la data 2011-08-30 16:54:48Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur



offf kudika nu mi-a luat mesajul
vroiam sa spun :hullala ce rasturnare de situatie!

ispita e un pacat des intalnit l oamenii
spun asta pentru ca eu cred ca prietenul fostului tau prieten(scuze de repetitie) a avut acest sentiment de a avea ce are aproapele sau
s-a comportat ca prietenul tau,adica ai avut acces la toate bunurile ,dar dupa i-a trecut a gasit alta achizitie
totul e in aparenta ,nimic de durata ,bineinteles nu in toate cazurtile

ce aiurea e situatia ta!stau si ma gandesc, cum te-ai simtit cand ti-a prezentat noua achizitie ????
si ti-a mai spus ca se mai si vede cu ea...tu inca mai erai cu el?

baiatul asta schimba femeile cum vrea sau ce?
culmea, tu il si sprizini!

daca nu vrei sa il pirezi ,macar lasa-l sa vada ca te-a deranjat gestul lui pentru a nu te lua de fraiera ,desi nu stiu la ce folos

situatia ta e asemanatoare cu a unei bune prietene de a mea
tinea foarte mult la un tip si a acceptat multe
el mai avea alte prietene ,iar relatia cu prietena mea era oarecum "secreta"
dar ea il iubea ,cu toate sfaturile si cu toate lucrurile cu care am batut-o eu la cap tot ca ea a facut
si ce crezi ca a facut baiatu dupa ce a obtinut ce a vrut ???? a lasat-o,asa, pur si simplu
cine a suferit ?ea normal


dupa toata faza asta sa ii spun ca il iubesc ?
eu daca as fi fost in locul tau nu m-am m-ai fi uitat innapoi ,dar nu innainte de a ii face un scandal si de a ii spune noi achizitii ca e de fapt amanta lui....si multe altele
si apropo nu ai de unde sa sti ca sta cu el doar pentru bani si chiar si asa pe el nu pare sa il deranjeze

sper sa nu ti se para ca ti-am scris romane, dar nici nu am terminat
asa cum am zis ai o situatie apropriata a prietenei mele si nu vreau sa iti iei si tu teapa!
mult succes
hocus_pocus
Postat pe 30 August 2011 20:41
De la: kudika352025, la data 2011-08-30 16:54:48 daca n-o va aduce ii voi spune sigur

Adica are o prietena dar o inseala mergand cu tine la mare si tu ii spui ca il iubesti? Daca tu ai fi prietena lui, esti sigura ca nu ti-ar face acelasi lucrul?
Nu te supara, dar esti cam gasca!
Lasa-l dracu', asta e, a fost pe cand nu se vedea, acum o vezi si nu e.
Armain
Postat pe 30 August 2011 21:14
pai ce alt motiv pentru care as refuza sa merg pe litoral cu el decat adevarul nu ? cred ca ar trebui sa stie care este motivul pentru care o sa mentin distanta o perioada sau cat va fi necesar
CojocariuSilvia
Postat pe 30 August 2011 22:41
Adevarul e cam inoportun acum. Iar daca nu e in stare sa-l simta singur, iti cam pierzi vremea cu el.
Armain
Postat pe 30 August 2011 22:47
De la: hocus_pocus, la data 2011-08-30 20:41:33
De la: CojocariuSilvia, la data 2011-08-30 16:54:48Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur



offf kudika nu mi-a luat mesajul
vroiam sa spun :hullala ce rasturnare de situatie!

ispita e un pacat des intalnit l oamenii
spun asta pentru ca eu cred ca prietenul fostului tau prieten(scuze de repetitie) a avut acest sentiment de a avea ce are aproapele sau
s-a comportat ca prietenul tau,adica ai avut acces la toate bunurile ,dar dupa i-a trecut a gasit alta achizitie
totul e in aparenta ,nimic de durata ,bineinteles nu in toate cazurtile

ce aiurea e situatia ta!stau si ma gandesc, cum te-ai simtit cand ti-a prezentat noua achizitie ????
si ti-a mai spus ca se mai si vede cu ea...tu inca mai erai cu el?

baiatul asta schimba femeile cum vrea sau ce?
culmea, tu il si sprizini!

daca nu vrei sa il pirezi ,macar lasa-l sa vada ca te-a deranjat gestul lui pentru a nu te lua de fraiera ,desi nu stiu la ce folos

situatia ta e asemanatoare cu a unei bune prietene de a mea
tinea foarte mult la un tip si a acceptat multe
el mai avea alte prietene ,iar relatia cu prietena mea era oarecum "secreta"
dar ea il iubea ,cu toate sfaturile si cu toate lucrurile cu care am batut-o eu la cap tot ca ea a facut
si ce crezi ca a facut baiatu dupa ce a obtinut ce a vrut ???? a lasat-o,asa, pur si simplu
cine a suferit ?ea normal


dupa toata faza asta sa ii spun ca il iubesc ?
eu daca as fi fost in locul tau nu m-am m-ai fi uitat innapoi ,dar nu innainte de a ii face un scandal si de a ii spune noi achizitii ca e de fapt amanta lui....si multe altele
si apropo nu ai de unde sa sti ca sta cu el doar pentru bani si chiar si asa pe el nu pare sa il deranjeze

sper sa nu ti se para ca ti-am scris romane, dar nici nu am terminat
asa cum am zis ai o situatie apropriata a prietenei mele si nu vreau sa iti iei si tu teapa!
mult succes



esti cam pe langa subiect :)
CojocariuSilvia
Postat pe 30 August 2011 22:47
sincer m-am tot gandit la tot felul de motive pentru care as refuza invitatia si nicio idee care sa fie credibila. nu astept un raspuns din partea sa dar ma gandesc ca la un moment dat o sa observe distanta dintre noi. nu m-am gandit niciodata ca s-ar putea ajunge in situatia asta. s-a intamplat pur si simplu si ceea ce mi se pare aiurea este faptul ca pana acum puteam vorbi orice cu el dar acum nu stiu cum sa-i spun .
CojocariuSilvia
Postat pe 30 August 2011 22:55
Daca simte singur, bine, daca nu, lasa-l in pace. Eu intotdeauna am simtit chestile astea. Tu oricum pici cam aiurea. Parerea mea. Bafta in viitor!
Armain
Postat pe 30 August 2011 23:09
Silvia,cu cat ii zici mai repede cu atat e mai bine abia nu mai avanseaza acea relatie care oricum nu e cladita pe o iubire si o fericire prea mare.Un sfat? nu pierde sansa
kudika50ani
Postat pe 30 August 2011 23:12
De la: CojocariuSilvia, la data 2011-08-30 16:54:48Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur


cat de bleaga poti fi... dzeule...
rockk
Postat pe 30 August 2011 23:42
apropo "cojocariu silvia"... mai lipsea sa ti lipesti certificatul de nastere pe poza de la user ... /rolleyes /facepalm /facefoot combo.
rockk
Postat pe 30 August 2011 23:43
ceva cam scartaie in toata treaba asta. Ma gandesc ca din moment ce are tot felul de afaceri, in tara si in afara, omul este destul de versat in materie de oameni. Banuiesc ca,daca asa stau lucrurile, si-a dat demult seama ca tipa respectiva nu vrea decat rasfatata sau banii lui. Nu-l cunosc si nici nu stiu cum stau lucrurile intre voi, dar ma bate gandul sa nu fi fost doar o manevra din partea lui pentru a te atrage. Adica iti prezinta o fetiscana, pe care oricum nu prea o place in consecinta nu-i va fi greu sa-i dea papucii. Astfel te lucreaza la sentimente si tu vai mie te vei arunca in bratele lui, banuind ca fiind prieteni de atata timp tu deja simti ceva pentru el.

Felul acesta de a fi sune insa ceva despre el ca om, dar nu voi comenta mai departe fiindca nu vreau sa jignesc sau sa ranesc pe nimeni.

Ca fapt divers, atunci cand ai o iubita la care tii, pur si simplu nu inviti o alta femeie, chit ca este doar o prietena, in America sau la mare. Eu, in afaceri, ma impac mult mai bine cu reprezentantele sexului frumos, din simplu motiv ca femeile sunt mai paroliste, ca atare inspira ceva mai multa incredere.De aceea am prietene, colege de serviciu alaturi de care mai ies la o cafea si uneori chiar la o bere, dar nu mi-as permite niciodata sa le invit in particular la drumetii sau plimbari in strainatate. Atunci cand ne adunam mai multi prietenari, reprezentanti ai ambelor sexe, punem la cale tot felul de drumetii, dar asa in particular niciodata. Ca sa zicem asa, exista niste norme ale bunului simt.

Gelico
Postat pe 31 August 2011 12:59
[quote name='CojocariuSilvia' date='2011-08-30 22:55:52'

"s-a intamplat pur si simplu "


Da ,acesta este adevarul care reiese din toata postarea ta,s-a intamplat ca tu sa te indragostesti de el si nu gasesti calea de a-i spune acest lucru si el avand destula experienta cu femeile ,nu i se pare ceva iesit din comun,sa mearga cu doua doamne la mare,asta in cazul in care va merge si cealalta cu voi.Daca tu nu ii iesi inainte cu marturisirea ta,nu vei sti niciodata ce sentimente nutreste el pentru tine!Vorbeste cu el,nu mai pierde timpul si daca este un om corect fata de tine,veti lamuri lucrurile.Intreaba-l daca vine si cealalta,ce mare filozofie este sa-l intrebi acest lucru?Si in functie de raspuns,decizi cum sa procedezi mai departe!Motive de a nu merge la mare pot fi destule,dar problema este ca tu vrei sa mergi cu el,dar fara cealalta,asta este,nu?E bine si asa,dar,repet,clarifica prezenta doamnei respective in viata lui!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 14:19
De la: kudika421339, la data 2011-08-31 14:19:43
Da ,acesta este adevarul care reiese din toata postarea ta,s-a intamplat ca tu sa te indragostesti de el si nu gasesti calea de a-i spune acest lucru si el avand destula experienta cu femeile ,nu i se pare ceva iesit din comun,sa mearga cu doua doamne la mare,asta in cazul in care va merge si cealalta cu voi.Daca tu nu ii iesi inainte cu marturisirea ta,nu vei sti niciodata ce sentimente nutreste el pentru tine!Vorbeste cu el,nu mai pierde timpul si daca este un om corect fata de tine,veti lamuri lucrurile.Intreaba-l daca vine si cealalta,ce mare filozofie este sa-l intrebi acest lucru?Si in functie de raspuns,decizi cum sa procedezi mai departe!Motive de a nu merge la mare pot fi destule,dar problema este ca tu vrei sa mergi cu el,dar fara cealalta,asta este,nu?E bine si asa,dar,repet,clarifica prezenta doamnei respective in viata lui!


Pai banuiesc ca daca are experienta cu femeile, a iesi cu doua dame la mare, pentru el nu inseamna ceva tocmai normal. Din cate stiu putine sunt femeile care ar prefera sa se plimbe pe plaja alaturi barbatul dorit in timp ce acesta la brat merge cu alta. Pare mai mult un fel de smecherie, ceva de genul: "uite mi-e usor sa-mi gasesc oricand o iubita, deci sunt macho, ce zici nu ma vrei, fiindca eu te prefer pe tine dar heh alternative am destule". Sau ceva de genul : "ia uite ca ma indragostesc de tipa asta care-mi vrea paraii, stii bine ca eu pe tine te plac desi banuiesc ca pana acum ti-am oferit destula incredere ca si tu sa simti ceva pt mine, ce zici nu ma scapi de ea devenind tu iubita mea"
Gelico
Postat pe 31 August 2011 15:10
[quote name='Gelico' date='2011-08-31 15:10:33'

Pai banuiesc ca daca are experienta cu femeile, a iesi cu doua dame la mare, pentru el nu inseamna ceva tocmai normal. Din cate stiu putine sunt femeile care ar prefera sa se plimbe pe plaja alaturi barbatul dorit in timp ce acesta la brat merge cu alta. Pare mai mult un fel de smecherie, ceva de genul: "uite mi-e usor sa-mi gasesc oricand o iubita, deci sunt macho, ce zici nu ma vrei, fiindca eu te prefer pe tine dar heh alternative am destule". Sau ceva de genul : "ia uite ca ma indragostesc de tipa asta care-mi vrea paraii, stii bine ca eu pe tine te plac desi banuiesc ca pana acum ti-am oferit destula incredere ca si tu sa simti ceva pt mine, ce zici nu ma scapi de ea devenind tu iubita mea" [/quote]


Ambele variante nu sunt de bun augur pentru eroina acestui topic.Nu fac decat sa -i adanceasca dezamagirea si ceata in care se afla in acest moment.Iar in ceea ce priveste "smecheria" respectivului,din punctul meu de vedere,il descalifica din start!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 15:21
De la: kudika421339, la data 2011-08-31 15:21:23[quote name='Gelico' date='2011-08-31 15:10:33'

Pai banuiesc ca daca are experienta cu femeile, a iesi cu doua dame la mare, pentru el nu inseamna ceva tocmai normal. Din cate stiu putine sunt femeile care ar prefera sa se plimbe pe plaja alaturi barbatul dorit in timp ce acesta la brat merge cu alta. Pare mai mult un fel de smecherie, ceva de genul: "uite mi-e usor sa-mi gasesc oricand o iubita, deci sunt macho, ce zici nu ma vrei, fiindca eu te prefer pe tine dar heh alternative am destule". Sau ceva de genul : "ia uite ca ma indragostesc de tipa asta care-mi vrea paraii, stii bine ca eu pe tine te plac desi banuiesc ca pana acum ti-am oferit destula incredere ca si tu sa simti ceva pt mine, ce zici nu ma scapi de ea devenind tu iubita mea"



Ambele variante nu sunt de bun augur pentru eroina acestui topic.Nu fac decat sa -i adanceasca dezamagirea si ceata in care se afla in acest moment.Iar in ceea ce priveste "smecheria" respectivului,din punctul meu de vedere,il descalifica din start![/quote]

Mai bine este sa fii prudent, decat sa ai mai incolo de suferit. Este oarecum evident ca lui inca ii mai place de ea, dar zic eu ca nu asa se procedeaza. Chiar daca ea l-a refuzat prima data, dupa care au ramas prieteni, el trebuia sa-i dea concret de inteles ca inca o mai place. Banuiesc ca el a lansat ipoteza de a ramane prieteni din dorinta de a o tine aproape, ca mai incolo sa gaseasca o portita prin care sa devina ceva mai mult. Cel mai bine era sa fie direct cu ea si daca l-ar fi refuzat si a doua oara si crede ca a ramane prieteni si dupa aceea il face sa sufere, fiindca sentimentele nu sunt ceva ce poti tine sub control, adios si toate cele bune. asa ar fi facut un barbat onest, Nicidecum nu o lungesti asa ca sa poti incerca tot felul e manevre si tertipuri. Asta da de inteles ca lui nu prea ii este jena sa se joace cu sentimentele ei.
Gelico
Postat pe 31 August 2011 15:46
De la: CojocariuSilvia, la data 2011-08-30 22:47:49
De la: hocus_pocus, la data 2011-08-30 20:41:33
De la: CojocariuSilvia, la data 2011-08-30 16:54:48Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?:D deobicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac :( de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el),pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends,am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni ,are foarte mare incredere in mine,discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri,am acces la toate bunurile sale).el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam,iesim in club,facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el ,cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui ) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci .l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare ,nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT ? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune sigur



offf kudika nu mi-a luat mesajul
vroiam sa spun :hullala ce rasturnare de situatie!

ispita e un pacat des intalnit l oamenii
spun asta pentru ca eu cred ca prietenul fostului tau prieten(scuze de repetitie) a avut acest sentiment de a avea ce are aproapele sau
s-a comportat ca prietenul tau,adica ai avut acces la toate bunurile ,dar dupa i-a trecut a gasit alta achizitie
totul e in aparenta ,nimic de durata ,bineinteles nu in toate cazurtile

ce aiurea e situatia ta!stau si ma gandesc, cum te-ai simtit cand ti-a prezentat noua achizitie ????
si ti-a mai spus ca se mai si vede cu ea...tu inca mai erai cu el?

baiatul asta schimba femeile cum vrea sau ce?
culmea, tu il si sprizini!

daca nu vrei sa il pirezi ,macar lasa-l sa vada ca te-a deranjat gestul lui pentru a nu te lua de fraiera ,desi nu stiu la ce folos

situatia ta e asemanatoare cu a unei bune prietene de a mea
tinea foarte mult la un tip si a acceptat multe
el mai avea alte prietene ,iar relatia cu prietena mea era oarecum "secreta"
dar ea il iubea ,cu toate sfaturile si cu toate lucrurile cu care am batut-o eu la cap tot ca ea a facut
si ce crezi ca a facut baiatu dupa ce a obtinut ce a vrut ???? a lasat-o,asa, pur si simplu
cine a suferit ?ea normal


dupa toata faza asta sa ii spun ca il iubesc ?
eu daca as fi fost in locul tau nu m-am m-ai fi uitat innapoi ,dar nu innainte de a ii face un scandal si de a ii spune noi achizitii ca e de fapt amanta lui....si multe altele
si apropo nu ai de unde sa sti ca sta cu el doar pentru bani si chiar si asa pe el nu pare sa il deranjeze

sper sa nu ti se para ca ti-am scris romane, dar nici nu am terminat
asa cum am zis ai o situatie apropriata a prietenei mele si nu vreau sa iti iei si tu teapa!
mult succes



esti cam pe langa subiect :)



atunci greseala mea
poate am spus cam multe incercand sa te fac sa vezi ca nu are rost sa iti bati capu cu unu care mai are una ,ti-o prezinta foarte frumos, se intalneste cu ea si dupa te invita la mare, dar nu sti daca cu sau fara fata aceea
hocus_pocus
Postat pe 31 August 2011 17:16
[quote name='Gelico' date='2011-08-31 15:46:

"Mai bine este sa fii prudent, decat sa ai mai incolo de suferit. Este oarecum evident ca lui inca ii mai place de ea, dar zic eu ca nu asa se procedeaza. Chiar daca ea l-a refuzat prima data, dupa care au ramas prieteni, el trebuia sa-i dea concret de inteles ca inca o mai place. Banuiesc ca el a lansat ipoteza de a ramane prieteni din dorinta de a o tine aproape, ca mai incolo sa gaseasca o portita prin care sa devina ceva mai mult. Cel mai bine era sa fie direct cu ea si daca l-ar fi refuzat si a doua oara si crede ca a ramane prieteni si dupa aceea il face sa sufere, fiindca sentimentele nu sunt ceva ce poti tine sub control, adios si toate cele bune. asa ar fi facut un barbat onest, Nicidecum nu o lungesti asa ca sa poti incerca tot felul e manevre si tertipuri. Asta da de inteles ca lui nu prea ii este jena sa se joace cu sentimentele ei"


Corect,aceasta ii spun si eu de la prima mea interventie pe topic!SA FIE HOTARATA SI SA AFLE RASPUNSURILE DORITE!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 17:42
De la: Gelico, la data 2011-08-31 12:59:56ceva cam scartaie in toata treaba asta...
Felul acesta de a fi sune insa ceva despre el ca om, dar nu voi comenta mai departe fiindca nu vreau sa jignesc sau sa ranesc pe nimeni...
Ca fapt divers, atunci cand ai o iubita la care tii, pur si simplu nu inviti o alta femeie, chit ca este doar o prietena, in America sau la mare.

Exact asta spuneam si eu.
Si pana la urma nici nu conteaza daca tii prea mult sau nu la ea, cata vreme inca esti cu ea, nu inviti pe alta.
Armain
Postat pe 31 August 2011 21:11
el este genul de persoana care daca nu are certitudinea ca primeste un raspuns pozitiv spune ca nu insista ,ii este frica de refuz pentru ca nu a fost niciodata refuzat.i-am spus ca procedeaza gresit si ca o sa aiba de pierdut in viata. a intervenit ceva si a trebuit sa refuz invitatia sa la mare ,dupa care dansul a anulat-o.nu stiu daca din pricina mea sau din alte motive.va multumesc pentru pareri ,mi-au fost de ajutor si am ajuns la concluzia ca nu se merita deoarece daca a renuntat la mine asa de usor fara macar sa mai incerce,ma gamndesc ca si in relatie o sa fie la fel de desalator. cred totusi ca am inceput sa am sentimente fata de el din moment ce face totul ca sa ma multumeasca pe mine si tot timpul inainte de a face ceva imi cere parerea si a devenit exact genul de barbat despre care ii spuneam ca as vrea sa cunosc.
CojocariuSilvia
Postat pe 31 August 2011 22:10
Eu cred ca trebuie sa vb.deschis cu el.poate simte acelas lucru pt.tine dar cauta refugiu la alta,neavand probabil curajul sa vb.cu tine.Eu iti spun din experienta.Cand mi_am dat seama ,era deja tarziu,se casatorise.Ce ai de pierdut?Prietenia lui? Mai bine ,decat sa_i fi aproape si sa nu fie al tau. Crede_ma,doare rau.Iti doresc putere sa_i poti vorbi si bimeinteles sa_ti inpartaseasca sentimentele.CEAU.
kudika428040
Postat pe 1 Septembrie 2011 00:56
De la: kudika428040, la data 2011-09-01 00:56:47Eu cred ca trebuie sa vb.deschis cu el.poate simte acelas lucru pt.tine dar cauta refugiu la alta,neavand probabil curajul sa vb.cu tine.Eu iti spun din experienta.Cand mi_am dat seama ,era deja tarziu,se casatorise.CEAU.

Mah, ce barbat! Adica iubeste pe una dar se insoara cu alta, ca sa nu ramana neinsurat si sa fie in rand cu lumea? Tu chiar crezi ce spui?
Armain
Postat pe 1 Septembrie 2011 22:45
Eu n-am inteles de ce il considerati pe baiatul asta o javra?
NU ARE nicio iubita, are doar o prietena foarte buna careia ii povesteste tot ce face ca intre prieteni. Si cand a intalnit o persoana cu care s-ar putea intelege, firesc, i-a povestit si ei. Cu ce e el vinovat ca Silvia l-a refuzat acum n ani ? Trebuia sa devina eunuc? Sa-si piarda mintile? Incearca sa-si vada de viata lui, nu a inselat pe nimeni, nu si-a batut joc de sentimentele nimanui. Ii spune prieteni lui ce are pe suflet.
Nu e "acel genul de persoana". E un baiat tanar care isi traieste viata. Poate ca n-o place foarte mult pe iubita lui, dar, asa cum spune Silvia, se vede cu ea in fiecare zi, incearca sa aiba o relatie ca oric eom normal. Merge bine, nu iar bine.
Cred ca cea care greseste este Silvia. Ea a incalcat limitele prieteniei dintre ei. Evident ca nu are niciun motiv sa mearga la mare daca cei doi formeaza un cuplu. Si ar fi bine sa-si tina sentimentele in frau. S-o fi intors roata cum spuneti voi, dar cea care "plateste" acum, e Silvia, nu prietenul ei.
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2011 05:55
cred ca e cel mai la subiect raspuns .multumesc :) am ramas in continuare prieteni .
CojocariuSilvia
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:39
De la: rashela, la data 2011-09-02 05:55:27Eu n-am inteles de ce il considerati pe baiatul asta o javra?
NU ARE nicio iubita, are doar o prietena foarte buna careia ii povesteste tot ce face ca intre prieteni. Si cand a intalnit o persoana cu care s-ar putea intelege, firesc, i-a povestit si ei. Cu ce e el vinovat ca Silvia l-a refuzat acum n ani ? Trebuia sa devina eunuc? Sa-si piarda mintile? Incearca sa-si vada de viata lui, nu a inselat pe nimeni, nu si-a batut joc de sentimentele nimanui. Ii spune prieteni lui ce are pe suflet.
Nu e "acel genul de persoana". E un baiat tanar care isi traieste viata. Poate ca n-o place foarte mult pe iubita lui, dar, asa cum spune Silvia, se vede cu ea in fiecare zi, incearca sa aiba o relatie ca oric eom normal. Merge bine, nu iar bine.
Cred ca cea care greseste este Silvia. Ea a incalcat limitele prieteniei dintre ei. Evident ca nu are niciun motiv sa mearga la mare daca cei doi formeaza un cuplu. Si ar fi bine sa-si tina sentimentele in frau. S-o fi intors roata cum spuneti voi, dar cea care "plateste" acum, e Silvia, nu prietenul ei.


In caz ca mai citesti pe aici: individul acela este prietenul cel mai bun al sotului celei care a deschis topicul. Deci nu numai ca-si tradeaza prietenul, dar il tradeaza chiar cu sotia sa, ti se pare chiar de aici, de colo, lucrul asta? Mie, nu.

Si cu siguranta daca si sotul acelei femei ar fi aflat sau a aflat de ceea ce se intampla intre nevasta-sa si prietenul lui, numai cuvinte de lauda la adresa prietenului sau, dar nici la adresa ei, n-ar avea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alternativa...cu plata ?! 5 De la: kitty_krieger 18 Iulie 2010 19:31
TINTARII CIT DE PERICULOSI SINT LA COPII ??? 8 De la: baba_cloanta 11 Iunie 2010 10:27
iubitul meu nu considera sexul important 51 De la: kudika029282 13 Iulie 2010 16:47
vis ciudat:D 163 De la: Anna_M_ 2 Aprilie 2011 12:45
hairstylist 3 De la: kudika334634 7 Aprilie 2016 00:31