Setari Cookie-uri

sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit

am mare nevoie de voi, de sfaturi, de pareri...in urma cu 6 luni m-am despartit de iubitul meu(Adi) cu care aveam o relatie de 7 ani, am trecut foarte repede peste acest moment. Mi-am gasit un loc de munca langa locuinta lui Geo. Am inceput sa ne bem impreuna dimineata cafeaua, am iesit la suc in oras, am ajuns sa-l cunosc mai bine, daca aveam nevoie de ceva si apelam la el, imediat imi sarea in ajutor. Chiar ieri nu m-am simtit bine si l-am rugat sa vina sa stea cu mine, bineinteles ca a venit, a stat pana mi-am revenit si a avut grija de mine...Nu stiu daca e un lucru bun sau rau, dar am inceput sa am vise erotice cu el, numai cand ma gandesc cum ar fi sa ma atinga sau sa ma sarute, ma trec fiori... Cineva imi spunea ca nu exista o prietenie intre un baiat si o fata, ca unul dintre ei isi va dori mai mult de atat. Oare eu imi doresc mai mult sau si el vrea asta? Da... si sa nu uit ca este cel mai bun prieten al fostului meu iubit...
merika
Postat pe 31 August 2011 13:51
De la: merika, la data 2011-08-31 13:51:40am mare nevoie de voi, de sfaturi, de pareri...in urma cu 6 luni m-am despartit de iubitul meu(Adi) cu care aveam o relatie de 7 ani, am trecut foarte repede peste acest moment. Mi-am gasit un loc de munca langa locuinta lui Geo. Am inceput sa ne bem impreuna dimineata cafeaua, am iesit la suc in oras, am ajuns sa-l cunosc mai bine, daca aveam nevoie de ceva si apelam la el, imediat imi sarea in ajutor. Chiar ieri nu m-am simtit bine si l-am rugat sa vina sa stea cu mine, bineinteles ca a venit, a stat pana mi-am revenit si a avut grija de mine...Nu stiu daca e un lucru bun sau rau, dar am inceput sa am vise erotice cu el, numai cand ma gandesc cum ar fi sa ma atinga sau sa ma sarute, ma trec fiori... Cineva imi spunea ca nu exista o prietenie intre un baiat si o fata, ca unul dintre ei isi va dori mai mult de atat. Oare eu imi doresc mai mult sau si el vrea asta? Da... si sa nu uit ca este cel mai bun prieten al fostului meu iubit...


daca ai terminat relatia cu fostul care-i problema?
piscolino
Postat pe 31 August 2011 13:58
inca tin legatura cu fostul meu iubit si ma gandesc ca asta l-ar face sa sufere si mai mult decat faptul ca m-am despartit de el
merika
Postat pe 31 August 2011 14:14
De la: merika, la data 2011-08-31 14:14:39inca tin legatura cu fostul meu iubit si ma gandesc ca asta l-ar face sa sufere si mai mult decat faptul ca m-am despartit de el


Fiecare cu viata lui de acum in colo.a-ti pus punct relatiei deci aveti amandoi dreptul la o alta relatie .Daca va suferi fi linistita ca o sa-i treaca ,daca pe tine acel baiat te face fericita da-i inainte
piscolino
Postat pe 31 August 2011 14:27
da, pot sa zic ca ma face fericita, ma simt bine in prezenta lui, ma simt atrasa de el, dar... daca el vrea doar o relatie de prietenie de la mine? daca incerc mai mult si stric si aceasta frumoasa prietenie pe care o avem? cum sa fac sa-mi dau seama ca si el ma place???
merika
Postat pe 31 August 2011 14:34
De la: merika, la data 2011-08-31 14:34:12da, pot sa zic ca ma face fericita, ma simt bine in prezenta lui, ma simt atrasa de el, dar... daca el vrea doar o relatie de prietenie de la mine? daca incerc mai mult si stric si aceasta frumoasa prietenie pe care o avem? cum sa fac sa-mi dau seama ca si el ma place???


eu zic sa nu incerci nimic ,lasa lucrurile sa decurga de la sine.Daca te place si doreste o relatie cu tine in mod cert te va face sa intelegi asta.De obicei o prietenie intre un barbat si o femeie se finalizeaza intr-o relatie
piscolino
Postat pe 31 August 2011 14:39
daca si el este in aceeasi situatie ca si mine si asteapta un semn?
oricum ai dreptate, trebuie sa astept si sa-l visez in continuare...
merika
Postat pe 31 August 2011 14:51
De la: merika, la data 2011-08-31 14:51:38daca si el este in aceeasi situatie ca si mine si asteapta un semn?
oricum ai dreptate, trebuie sa astept si sa-l visez in continuare...


Din punctul meu de vedere tu deja i-ai dat semne(l-ai chemat sa stea cu tine ....tra la laaaaaaaaaa),acuma e randul lui ,daca e interesat in mod cert va face pasul.relaxeaza-te ,bea o cafea,da-i in colo de barbati ce atata stres
piscolino
Postat pe 31 August 2011 14:55
S-ar putea ca si lui Geo sa ii placa de tine, altfel nu ar fi avut atata ``grija`` de tine, mai ales ca se stie ca barbatii sunt mai insensibili. Daca ii place de tine si tie iti place de el, nu vad nici o problema. Chiar tu ai spus ca e prietenul FOSTULUI tau. Deci, fostul e fostul si viata merge inainte. Asa ca, traieste-ti viata cu cine iti place.
Eva32
Postat pe 31 August 2011 22:22
Va multumesc frumos pentru sfaturi, chiar aveam nevoie sa vorbesc despre asta si sa aud si alte pareri. Va multumesc mult!
merika
Postat pe 1 Septembrie 2011 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii pentru prieteni :) 11 De la: MissMe2 10 Decembrie 2009 16:29
EU INCAP 10 De la: deep_silence 15 Septembrie 2010 23:48
De ce-ai plecat mai Geo? ( Il vrem pe geo_tz, zis si tzucatoru' profesionist, inapoi!:p): 238 De la: Lillix 31 Martie 2012 19:26
vreau si eu niste raspunsuri 15 De la: kudika340400 31 Decembrie 2010 01:11
Fosta cea mai buna pritena si actuala 14 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:19