Setari Cookie-uri

Sunt posibile relatiile la distanta cu o persoana cunoscuta pe net?

Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.
pytypebbles
Postat pe 9 August 2009 09:20
De la: pytypebbles, la data 2009-08-09 09:20:46Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.


eu cred ca este posibila.....cel putin, in cazul meu, da. si eu am cunoscut un barbat pe internet acum 2 ani si jumatate...vorbim zilnic si pe mess si la telefon, vara trecuta a fost in romania sa ma viziteze si luna aceasta va veni din nou. dostanta nu pare a fi o piedica foarte mare, cu toate ca uneori e destul de greu........dar in principiu, sunt posibile si relatiile la distanta...
black3kobra
Postat pe 9 August 2009 09:24
De ce trebuie sa ne gandim in permanenta la ce va fi? Fata mea, traieste momentul. Ce va fi maine... ai sa vezi maine!
Lucia38
Postat pe 9 August 2009 09:38
De la: pytypebbles, la data 2009-08-09 09:20:46Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.


Trebuie sa crezi ca va fi bine. Ai incredere in tine si-n prietenul tau..totul va fi bine/////

Eu stiu pe cineva care s-a casatrit cu o fata cunoscuta pe net. S-au intalnit odata iar a doua oara a cerut-o in casatorie,, a acceptat si sunt fericiti.

Sa auzim de bine.
just28
Postat pe 11 August 2009 22:41
De la: halm, la data 2009-08-11 22:41:16
De la: pytypebbles, la data 2009-08-09 09:20:46Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.


Trebuie sa crezi ca va fi bine. Ai incredere in tine si-n prietenul tau..totul va fi bine/////

Eu stiu pe cineva care s-a casatorit cu o fata cunoscuta pe net. S-au intalnit odata iar a doua oara a cerut-o in casatorie,, a acceptat si sunt fericiti.

Sa auzim de bine.
just28
Postat pe 11 August 2009 22:43
Va multumesc pt raspunsuri, Lucia38 ai dreptate, ar trebui sa traim prezentul, dar teama to ramane.
pytypebbles
Postat pe 13 August 2009 05:50
si eu am cunoscut un baiat pe mess am vorbit 6 luni dar e f greu la distanta suferi mult dac tii l aceea persoana si nu e langa u atunci cand ai nevoie de ea dar daca va iubitzi mult trecetzi peste toate amandoi.bafta
dulcyka
Postat pe 18 August 2009 00:28
si eu am tot 20 de ani si am cunoscut acum cv luni un tip din grecia pe net tot de 29 de ani. am si fost in grecia sa il cunosc a venit in vara asta in ro dar nu a mers sa fim impreuna nu era ce vroiam eu dar ink vb la tel ne sunam mai mereu si am ramas prieteni . in cazul meu a mers . good luck
pissy8921
Postat pe 18 August 2009 02:27
Draga mea...virtualul iti dezvolta creativitatea..imaginatia...dezvolta iluzii...este o comunicare scrisa..poate vizual/auditiva cu web si casti...ca sa poti cunoaste un om trebuie sa stii sa citesti printre randuri.....categoric distanta este un fel de "punte" peste care nu puteti trece...asta atrage....viata de zi cu zi este o alta poveste....poti sa afli de la el despre educatia sociala de acolo....despre cum gandesc tinerii...ce fac..dar lucrurile sunt foarte diferite chiar daca gandul tau este la el.....dar uneori visurile pot deveni realitate....de foarte putine ori,,,,
pacifista
Postat pe 25 August 2009 21:03
De la: pissy8921, la data 2009-08-18 02:27:07dar nu a mers sa fim impreuna nu era ce vroiam eu


De la: pissy8921, la data 2009-08-18 02:27:07in cazul meu a mers . good luck


ce a mers?






DieMann
Postat pe 27 August 2009 13:59
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:59:12
De la: pissy8921, la data 2009-08-18 02:27:07dar nu a mers sa fim impreuna nu era ce vroiam eu


De la: pissy8921, la data 2009-08-18 02:27:07in cazul meu a mers . good luck


ce a mers?









Isi zice pissy...
Las-o ca e confuza saraca !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 14:06
asteapta sa-l vezi fata in fata sa stai de vrb cu el o ora, doua si apoi o sa-ti raspunzi singura la intrebare, daca mai merge sau nu;)
kkt
Postat pe 27 August 2009 14:46
Multumesc pentru pareri, am sa astept sa vad ce se intampla, ce o fi .......o fi.
pytypebbles
Postat pe 27 August 2009 18:53
pei....depinde de voi daca va merge sau nu.........clar asta :))))la mine a mers......a venit dupa mine 3500 km.....si acum suntem impreuna zi de zi de 4 ani..cu bune si rele..deci daca vrei se poate!!!!
denys_
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:30
De la: denys_, la data 2009-09-06 15:30:19pei....depinde de voi daca va merge sau nu.........clar asta :))))la mine a mers......a venit dupa mine 3500 km.....si acum suntem impreuna zi de zi de 4 ani..cu bune si rele..deci daca vrei se poate!!!!


Da, si la mine a mers, desi erau 9000 de km intre noi. Deci daca-i vointa-i si putinta!
Kathara
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:37
De la: Kathara, la data 2009-09-06 15:37:14
De la: denys_, la data 2009-09-06 15:30:19pei....depinde de voi daca va merge sau nu.........clar asta :))))la mine a mers......a venit dupa mine 3500 km.....si acum suntem impreuna zi de zi de 4 ani..cu bune si rele..deci daca vrei se poate!!!!


Da, si la mine a mers, desi erau 9000 de km intre noi. Deci daca-i vointa-i si putinta!
Aveti dreptate......am discutat asta cu el si am ajuns la concluzia ca amandoi vrem ca acest lucru sa se intample, tot ce mai trebuie facut este ca el sa vina aici ...abia astept......
pytypebbles
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:00
De la: pytypebbles, la data 2009-08-09 09:20:46Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.


Scumpa nu-ti cauta relatii pe net, intereseaza-te si tu de partea negativa a acestui mod de abordare si unde poate duce, apoi fa un calcul daca viata ta merita riscata.
O sa ai ocazia sa intalnesti oameni despre care totusi poti primi niste referinte, nu dispera! asteapta sa fi si tu "femeie" inainte sa vrei o relatie adevarata, asteapta sa dobandesti o maturitate reala in gandire daca vrei ca relatia ta sa fie una reusita.
Consulta-te cu oameni trecuti prin viata.... ajunsi la varsta intelepciunii. Nu inchide ochii in fata pericolelor caci s-ar putea sa ii deschizi prea tarziu. Si o a 2-a sansa s-ar putea sa nu mai ai. Ai grija de tine!
Diannnnnnna
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:44
De la: pytypebbles, la data 2009-08-09 09:20:46Ma numesc Ana, am 20 de ani, intr-o seara am cunoscut un barbat (caci baiat nu mai este) de 29 de ani pe un site din SUA. Ne lasam commenturi la poze si mesaje unul altuia pana cand intr-o zi am facut schimb be id-uri de mess. Ne cunoastem de pe data de 7 aprilie 2009, in prezent vorbim in fiecare zi pe mess ore intregi plus la telefon. Dragostea se poate infiripa prin intermediul mess-ului? Am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa observam ca avem multe lucruri in comun, ne dorim aceleasi lucruri de la viata. In curand va veni in tara sa ne vedem, abia astept sa-l vad fata in fata. Ce ma sperie este..daca voi ajunge sa il iubesc foarte mult si din cauza distantei sa va pierde tot. Stiu ca inca sunt mica si visez foarte mult, de acea am nevoie de niste sfaturi din partea unor persoane mai mari si cu mai multa experienta in viata.
V-as fi recunoscatoare daca am dezvolta acest subiect propus de mine.
simonarasa
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:46
draga mea...am cunoscut un baiat pe net acum 6 ani, am vorbit aproape zilnic timp de 6 luni... distanta ce e drept era de 100 si ceva de km, nu de cateva mii, ca in cazul vostru...in fine, ideea e ca azi suntem casatoriti si avem si o fetita superba...poate ca asta e una dintre fetele frumoase ale internetului, dar daca vine in Romania o sa va cunoasteti si o sa vedeti atunci daca merge sau nu... bafta
simonarasa
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac..prea multe barfe 14 De la: kudika_946060 15 Decembrie 2013 08:45
prieteni sau.. 97 De la: ralukutzza 9 Octombrie 2009 14:58
Dar ce inseamna cu adevarat a avea un prieten si pe ce se bazeaza relatia de prietenie 2 De la: iuly69 27 Ianuarie 2012 16:55
cum ii dai de inteles? 7 De la: kudika081856 2 Martie 2013 00:01
Ce parere aveti voi? 2 De la: miha3dana 29 Iunie 2009 16:33