Setari Cookie-uri

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Cunosc de ceva vreme un baiat care chiar m-a surprins din toate punctele de vedere,poate chiar m-am indragostit irevocabil ce stiu eu.Eu nu stiu el ce planuri avea cand vorbea cu mine,insa e clar ca eu deja visam fluturasi si alte chestii.intamplarea face ca recent eu sa aflu ca unei prietene ii place f mult de el si chiar s-a angajat unde lucreaza el.de la bomba asta m-am cam dezunmflat si nu prea am mai stiut cum sa reactionez cu el,cum sa vorbesc gandidu-ma la fata asta-habar nu am de ce fiindca pana la urma nu cred ca incalcam vreun pact sau ceva,dar pur si simplu simteam un sentiment de inferioritate cum ca totusi ea ar fi mai buna.am iesit cu el ultima data,toate au fost bune si dragute ca apoi sa imi spuna el ca in weekend pleaca cu un grup de oameni(cunoscuti mie de altfel) printre care si ea la munte.
pe scurt,de cand s-a intors de la munte,nu mai vorbeste cu mine la fel,de fapt...nu mai vorbeste.sunt furioasa pe mine si imi vine greu acum sa ma bag eu asa peste el,de unde pana unde pana acum eu eram cea putin rezervata.poate s-a gandit ca eu sunt naspa.oricum,e bine sa te descarci asa pe un forum,unde oamenii te pot judeca fara sa fie vreo implicatie emotionala.
atat.sunt cam trista acum si imi vine sa ma dau cu capul de pereti.
Stef_Velisar
Postat pe 1 Septembrie 2011 11:51
De la: Stef_Velisar, la data 2011-09-01 11:51:05Cunosc de ceva vreme un baiat care chiar m-a surprins din toate punctele de vedere,poate chiar m-am indragostit irevocabil ce stiu eu.Eu nu stiu el ce planuri avea cand vorbea cu mine,insa e clar ca eu deja visam fluturasi si alte chestii.intamplarea face ca recent eu sa aflu ca unei prietene ii place f mult de el si chiar s-a angajat unde lucreaza el.de la bomba asta m-am cam dezunmflat si nu prea am mai stiut cum sa reactionez cu el,cum sa vorbesc gandidu-ma la fata asta-habar nu am de ce fiindca pana la urma nu cred ca incalcam vreun pact sau ceva,dar pur si simplu simteam un sentiment de inferioritate cum ca totusi ea ar fi mai buna.am iesit cu el ultima data,toate au fost bune si dragute ca apoi sa imi spuna el ca in weekend pleaca cu un grup de oameni(cunoscuti mie de altfel) printre care si ea la munte.
pe scurt,de cand s-a intors de la munte,nu mai vorbeste cu mine la fel,de fapt...nu mai vorbeste.sunt furioasa pe mine si imi vine greu acum sa ma bag eu asa peste el,de unde pana unde pana acum eu eram cea putin rezervata.poate s-a gandit ca eu sunt naspa.oricum,e bine sa te descarci asa pe un forum,unde oamenii te pot judeca fara sa fie vreo implicatie emotionala.
atat.sunt cam trista acum si imi vine sa ma dau cu capul de pereti.



Nu fi trista si nu te da cu capul de pereti!

In primul rand,ce varsta ai? Judecand dupa fluturasii ce se zbat in stomacelul tau,esti inca pustoaica! Prietena ta si baiatul respectiv ,ce varsta au?Parerea mea este ca te-ai ambalat prea mult visand la ceva ce nu corespunde realitatii.Nu am inteles ceva;tu te aflai intr-o relatie cu acel baiat,sau vorbeati ca simpli amici?Te intreb acest lucru pentru ca este mare diferenta intre cele doua variante!Indiferent care ar fi raspunsul tau,nu poti obliga un baiat sa te aleaga daca nu te place si nici nu trebuie sa te infurii pentru faptul ca a ales pe altcineva,aceasta fiind chiar prietena ta!Pana si in amor gusturile nu se discuta!Accepta situatia existenta,ai sa mai cunosti baieti ,nu te agita prea mult in dezamagirea pe care o traiesti si lasa-l in pace pe acel baiat!Ce este clar,este faptul ca nu erai pe gustul lui si poate,prietena ta era disponibila si accesibila pentru dorintele lui.Weekend-ul petrecut la munte,l-a ajutat sa ia decizia cea mai buna pentru el!Nu fi trista ,caci nu ai pentru cine si pentru ce!Ai toata viata inainte,nu merita sa "te dai cu capul de pereti" pentru nimeni!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:09
De la: Stef_Velisar, la data 2011-09-01 11:51:05Cunosc de ceva vreme un baiat care chiar m-a surprins din toate punctele de vedere,poate chiar m-am indragostit irevocabil ce stiu eu.Eu nu stiu el ce planuri avea cand vorbea cu mine,insa e clar ca eu deja visam fluturasi si alte chestii.intamplarea face ca recent eu sa aflu ca unei prietene ii place f mult de el si chiar s-a angajat unde lucreaza el.de la bomba asta m-am cam dezunmflat si nu prea am mai stiut cum sa reactionez cu el,cum sa vorbesc gandidu-ma la fata asta-habar nu am de ce fiindca pana la urma nu cred ca incalcam vreun pact sau ceva,dar pur si simplu simteam un sentiment de inferioritate cum ca totusi ea ar fi mai buna.am iesit cu el ultima data,toate au fost bune si dragute ca apoi sa imi spuna el ca in weekend pleaca cu un grup de oameni(cunoscuti mie de altfel) printre care si ea la munte.
pe scurt,de cand s-a intors de la munte,nu mai vorbeste cu mine la fel,de fapt...nu mai vorbeste.sunt furioasa pe mine si imi vine greu acum sa ma bag eu asa peste el,de unde pana unde pana acum eu eram cea putin rezervata.poate s-a gandit ca eu sunt naspa.oricum,e bine sa te descarci asa pe un forum,unde oamenii te pot judeca fara sa fie vreo implicatie emotionala.
atat.sunt cam trista acum si imi vine sa ma dau cu capul de pereti.








... mai fata ... in dragoste faci ca in viata ... localizezi targetul ... faci prospectiuni de piata ... stabiliesti un termen ... si depui toate eforturile sa cistigi ... tu, si altele ca tine, fac exact invers ... sariti pe linga fara ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:14
Definitiv si irevocabil in dragoste? Nu exista asa ceva, crede-ma. Si eu am fost ``indragostita`` irevocabil de vreo trei ori si am crezut ca sentimentele vor dura o vesnicie. Stii, ca in replica aia celebra: forever is over. Stai linistita, vei vedea ca in dragoste totul e relativ, chiar si sentimentele tale si ca nu exista ceva atat de sigur si atat de transant ca ``irevocabil``.
Eva32
Postat pe 3 Septembrie 2011 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Serul anticelulitic Adonia LegTone 2 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:29
o poveste destul de ciudata... 9 De la: OVI2010 19 Iulie 2010 17:04
iubire imposibila sau nu?! 32 De la: kudika226898 12 Septembrie 2011 05:57
Un subiect foarte complicat . . . 11 De la: oana84onutza 23 Februarie 2010 17:45
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53