Setari Cookie-uri

ea ortodoxa....el catolic

Ati fost vreodata puse in aceasta situatie? voi ,fetelor sa fiti de religie Ortodoxa iar partenerul vostru de religie Catolica ??? ce se poate face in aceasta privinta sau macar daca se ajunge mai departe k si relatie la ce sa se astepte amandoi ???!!!!!
nu cred k ar fii cv dificil ....
(daca a trecut cnv. printr-o asemenea schimbare Va Rog sa-mi spuneti indetaliat fiecare demers.... pana la amanci batraneti= acum legatura de prietenie-iubire,schimb. religiei,casatorie, copii,botez ....etc )


Ms
2610
Postat pe 27 Iulie 2010 14:15
am vazut ca topicul tau e mai vechi....dar iti raspund pe cat se poate....sunt in aceasi situatie...am nunta la anul in 27 august...eu ortodoxa...el catolic!
daca vrei, iti poti pastra religia, el la fel, iar copii...comun acord pe ce religie vor fi! poti la fel de bine sa te "convertesti" la catolicism sau invers, iar copii vor avea aceasi religie ca voi!
eu una...am ales, desi stiu ca este un pacat sa iti schimbi religia, dar pana la urma avem acelasi Dumnezeu....voi deveni catolica:D...ma va duce tatal la altar, pe muzica ceremoniala, iar biserica va fi impodobita ca in filmele americane;)....visul meu, se va implini, noroc ca l-am cunoscut pe el:)!
ramane alegerea ta ce iti doresti! variante ai!
o zi buna!
roxi_berzi
Postat pe 17 August 2010 19:07
eu catolica,el ortodox...nunta la catolici,botezul copiilor la bicerica ortodoxa....
_oktober_
Postat pe 17 August 2010 19:09
De la: _oktober_, la data 2010-08-17 19:09:38eu catolica,el ortodox...nunta la catolici,botezul copiilor la bicerica ortodoxa....


cam aceasi situatie e si la parintii lui al meu, socrii mei, ea catolica, el ortodox, cu nunta la ortodocsi, daca retin bine, iar ambii copii sunt catolici dupa mama!
roxi_berzi
Postat pe 18 August 2010 21:30
...la urma-urmei, conteaza cat de catolici si cat de ortodoxi suntem. asta, daca vom cadea de acord ca d-zeu ar fi doar unul
100101
Postat pe 18 August 2010 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stiri ciudate ... 51 De la: rashela 12 Februarie 2011 16:03
Te poti casatori cu profesorul tau? 16 De la: slickgirl 11 Mai 2010 23:48
de la o iubire inocenta la o relatie care se cheama clandestina... 19 De la: elle26 24 Iulie 2009 18:53
nebun dupa ea... 8 De la: pickard 3 Aprilie 2011 16:50
Singuratatea boala grea..fara chef de viata...incredere putina 70 De la: kudika_25894 7 Aprilie 2013 14:41