Setari Cookie-uri

Probleme cu un barbat mamos :(

De la: anageo25, la data 2011-09-04 15:49:51Cred ca Eva s-a timorat si s-a ascuns .
Ai acest efect asupra femeilor


Stiu. :(
Eh... O sa incerc sa ma fac mai frumos, poate macar 2-3 sa ma suporte.
Pup Ana si Geo.
Logout.
Darkmagic
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:55
Pup si, nebunatic frumos
anageo25
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:58
Nu cred...
eva1909
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:18
De la: eva1909, la data 2011-09-04 12:52:56ptr kudik421339
La inceput lucrurile stateau altfel...e asa de vreun an si am tot asteptat sa se schimbe dar in zadar.Acum mi-e foarte greu sa mai am o relatie.Nu mai cred in iubire si nici in barbati.Am asa un gand nebun de a-i distruge pe toti.El e primul barbat cu care m-am sarutat si primul cu care am facut dragoste.Avem atatea amintiri impreuna si mi-as dori sa mor doar cand ma gandesc ca azi e o zi foarte urata pentru mine iar el nici macar nu mi-a dat un telefon.Ms mult de sfaturi



Doamne,ce se intampla cu tinerele doamne din ziua de azi?Toate vor sa moara,toate cad lesinate de dor neimpartasit.....toate cad in asa zise depresii postamor!Doamnelor,treziti-va,va rog!NICIUN BARBAT NU MERITA SUFERINTA NOASTRA!Toate suferim din dragoste,toate am cunoscut iubirea si doza de dezamagire pe care aceasta,inerent dealtfel,ne-a adus-o cateodata,dar de la acea senzatie de sufocare ,ce se instaleaza datorita esecului,pana la ganduri macabre,doamnelor,este cale tare lunga!!!! Lupta cu dragostea este una dintre componentele vietii!Fiecare relatie si in special cele esuante,aduce un plus de experienta ,care ar trebui sa ne fortifice,nicidecum sa cadem in depresii.Femeia este "construita"pe o fundatie rezistenta la intemperiile vietii.Deci,draga,nu mai spune ca nu crezi in iubire si in barbati!Si atat iubirea,cat si barbatii,vor exista tot atata timp cat vor exista femeile pe pamant!A fost primul,tu crezi ca numai tu esti in situatia aceasta?Nu,sunt multe femei ce au acelasi regret si anume ,ca s-au daruit celui total nepotrivit pentru ele.Invata sa iti transformi durerea in bucurie si amarul vietii in dulceata ei!Si nu mai gandi negativ,aceasta te va dobori daca nu stii sa te stapanesti!Succes!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:29
Da asa e!Niciun barbat nu merita dar crezi ca ii pot spune inimii mele sa nu il mai iubeasca?In acesti aproape 3 ani,eu am pus suflet,am iubit,am luptat pentru noi.Si acum care e rezultatul?Suferinta si despartire?E adevarat ca aceasta atitudine a mea negativa mereu mi-a adus lucruri rele in viata dar chiar incerc sa ma schimb.Ms mult de sfat!
eva1909
Postat pe 5 Septembrie 2011 23:50
De la: kudika421339, la data 2011-09-05 10:29:31
De la: eva1909, la data 2011-09-04 12:52:56ptr kudik421339
La inceput lucrurile stateau altfel...e asa de vreun an si am tot asteptat sa se schimbe dar in zadar.Acum mi-e foarte greu sa mai am o relatie.Nu mai cred in iubire si nici in barbati.Am asa un gand nebun de a-i distruge pe toti.El e primul barbat cu care m-am sarutat si primul cu care am facut dragoste.Avem atatea amintiri impreuna si mi-as dori sa mor doar cand ma gandesc ca azi e o zi foarte urata pentru mine iar el nici macar nu mi-a dat un telefon.Ms mult de sfaturi



Doamne,ce se intampla cu tinerele doamne din ziua de azi?Toate vor sa moara,toate cad lesinate de dor neimpartasit.....toate cad in asa zise depresii postamor!Doamnelor,treziti-va,va rog!NICIUN BARBAT NU MERITA SUFERINTA NOASTRA!Toate suferim din dragoste,toate am cunoscut iubirea si doza de dezamagire pe care aceasta,inerent dealtfel,ne-a adus-o cateodata,dar de la acea senzatie de sufocare ,ce se instaleaza datorita esecului,pana la ganduri macabre,doamnelor,este cale tare lunga!!!! Lupta cu dragostea este una dintre componentele vietii!Fiecare relatie si in special cele esuante,aduce un plus de experienta ,care ar trebui sa ne fortifice,nicidecum sa cadem in depresii.Femeia este "construita"pe o fundatie rezistenta la intemperiile vietii.Deci,draga,nu mai spune ca nu crezi in iubire si in barbati!Si atat iubirea,cat si barbatii,vor exista tot atata timp cat vor exista femeile pe pamant!A fost primul,tu crezi ca numai tu esti in situatia aceasta?Nu,sunt multe femei ce au acelasi regret si anume ,ca s-au daruit celui total nepotrivit pentru ele.Invata sa iti transformi durerea in bucurie si amarul vietii in dulceata ei!Si nu mai gandi negativ,aceasta te va dobori daca nu stii sa te stapanesti!Succes!










... asta da comentariu de misandra ... combinat cu misoginismul tot mai accentuat al babuinilor ... se cam duce pe copca generatia fast food ...

... cine va pune sa va pupati cu orice nespalat ? ... sa faceti dragoste cu el ? ... i-ati cunoscut parintii mai intii ? ... parintii vostrii l-au cunoscut ? ... ati discutat putin despre ce va place ? ... cum vedeti voi viata ? ... nooooo ... un red bull intr-o discoteca ... o mina pe picior si cadeti pe ... spate ... ce naiba sa iasa din superficialitate, din refuzul ignorant al tuturor regulilor sociale ? ... va meritati soarta ... inca nu sinteti femei dar vreti sa faci pe femeile clandestin ... apoi incep vaicarelile ...
marco918
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:14
Nu fac parte din categoria descrisa de tine.Si nu m-am pupat si nici nu am facut dragoste dupa o saptamana.Intr-adevar ai dreptate ca asa fac fetele de acum dar nu sunt genul tocmai de asta imi pare cel mai rau ca sufar desi am incercat sa fac totul la timpul lui fara sa trec peste etapele vietii.Relatia noastra a fost una la distanta,ne-am indragostit unul de altul din prima secunda de cand ne-am vazut si primul meu sarut a fost cu el dupa o luna si ceva.El m-a prezentat foarte repede parintilor lui si dupa o saptamana de la intalnirea cu parintii lui l-am adus la mine acasa.Iar cat despre discoteci...nu frecventez.Mai ies cand e o zi deosebita sau ziua cuiva,pentru ca nu imi plac.Prefer sa merg la un restaurant sau la o terasa unde sa fie liniste si sa pot conversa in liniste.
eva1909
Postat pe 6 Septembrie 2011 18:07
De la: eva1909, la data 2011-09-04 13:10:01Asa e dar stii.....prima iubire nu se uita niciodata.Cred ca doar timpul ma va ajuta sa trec peste relatia asta.


De uitat nu se uita,dar crede-ma pe cuvant ca timpul v-a vindeca rana din sufletul tau. Fiecare dintre noi am avut o "iubire". Peste un timp vei rade de lucrurile astea,iti vei da seama ca viata nu incepe cu un barbat si nici nu se termina cu acelasi barbat. Iubiri tot o sa mai fie,numai alege bine de acum incolo,nu mai fa greseala sa-ti pui sufletul pe tava. Incearca sa gandesti pozitiv. Mai tarziu o sa te bucuri ca ai luat aceasta decizie si ca n-ai stat langa un om care nu te merita. Acum sunt cei mai frumosi ani din viata,bucura-te de ei,ar fi fost pacat sa-i pierzi langa un asemenea om.
DydiG
Postat pe 6 Septembrie 2011 19:38
De la: eva1909, la data 2011-09-04 13:17:35Sper sa fie la fel si in cazul meu si dupa 10-20 ani sa nu plang dupa el :( Defectele lui sunt:e mamos si orgolios.Ma simt dezamagita total mi-am dorit sa ma casatoresc cu el,mi-am dorit sa fie singurul barbat din viata mea.


Cred ca f multe femei si-au dorit ca primul sa fie ultimul,dar vezi,viata nu e tocmai asa cum ne dorim. In viata trebuie sa trecem prin mai multe experiente, sa putem invata,sa devenim mai puternici,sa putem face fata unor lucruri mult mai grele cu care vom lua contact pe cararea vietii noastre.
DydiG
Postat pe 6 Septembrie 2011 19:43
De la: eva1909, la data 2011-09-04 13:25:37Probabil dar mereu am considerat ca nu as putea sa fiu cu mai multi barbati...eu sunt mai sensibila si nu exclud posibilitatea ca atunci cand o sa ma sarut cu altul sa incep sa plang ca imi amintesc de el.E foarte greu sa uiti pe cineva mai ales cand e si prima iubire.Inainte sa fiu cu el am mai avut relatii dar copilaresti si ma comportam destul de urat,luam totul in ras era altceva....el m-a facut sa fiu mai buna,sa imi doresc o viata corecta :(



Stai sa dai de urmatorul barbat,si urmatorul .....si vei spune : "Ce as pierdut eu daca ramaneam cu primul" glumesc
DydiG
Postat pe 6 Septembrie 2011 19:47
De la: eva1909, la data 2011-09-04 13:30:59Stiu...acum cativa ani in urma am avut o relatie de 1 ani,si am stat singura 2 ani in care am suferit.Dupa acesti 2 ani am mai avut relatii dar niciunul nu m-a facut sa il uit pe acel baiat,cu exceptia celui care m-a facut acum sa sufar.Deci eu am suferit 4 ani dupa acel baiat.Nu as vrea ca povestea sa se repete :( si sa imi pierd 4 ani din viata gandindu-ma la cineva



super tare....parca ziceai ca a fost primul....si prima iubire,deci nu e primul si nici ultimul.....
DydiG
Postat pe 6 Septembrie 2011 19:48
E prima iubire,nu prima relatie(desi o relatie in care nu exista nici macar un sarut nu poate fi numita asa).Ms mult de sfaturi :*
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 00:57
asta-i bun de tatic...cand ti-o lua altul copilul la suturi si o sa te acuze ca l-ai facut cu altul,sa vezi tu atunci ce o sa regreti "taticul mamos"
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 08:32
Serios?
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:46
las'ca vezi tu...macar e atasat de cineva din familie,nu de o "straina",si il cunosti,nu-ti mai poate oferi "surprize"
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:55
Dar cine te crezi mama omida?
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 20:57
De la: eva1909, la data 2011-09-08 20:57:05Dar cine te crezi mama omida?

NU,NU SUNT MAMA TA OMIDA,STAI LINISTITA OMIDA JR.
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:00
Mamos va ramane!
kudika438372
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am genunchii praf 6 De la: kudika_934107 23 Septembrie 2013 22:48
am scabie :| 12 De la: lilianne 21 Noiembrie 2011 22:42
va rog sa ma jutati :(( 213 De la: kudika326239 19 Iulie 2011 12:13
credeti ca sunt insarcinata? 11 De la: kudika_4278 30 Ianuarie 2013 08:41
Puls oscilant 4 De la: Pudika416607 2 Septembrie 2011 22:54