Setari Cookie-uri

Hidrosandenita

Buna
Am o hidrosandenita de axile,operata cea stg de 2 ori ,facut trat cu antibiotice la greu,facut autovaccin si totusi apar noi ganglioni ce coc la ambele axile.Stie cineva un tratament naturist pentru eliminarea totala a acestei afectiuni?Cineva mi-a spus despre Argintu coloidal ,ajuta?
Multumesc
doar_mara
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:05
Draga mea,
intamplator cunosc destul de multe despre hidrosadenita deoarece o buna cunostinta din Italia are asemenea boala si nu s-a vindecat cu nici un tratament medicamentos sau chirurgical. Am tot studiat si intr-un final am discutat cu o doctorita homeopata care a indicat acest tratament, cu sanse de reusita 99%:

Seminte de in cumparate de la Plafarse rasnesc ca si o pudra. Se face ceai de musetel sau urzica ( concentrat ) si se amesteca 2-3 lingurite de pudra de seminte de in cu cateva picaturi de ceai si sa rezulte o pasta cremoasa. Se badijoneaza locurile afectate si se lasa pana dimineata. Cand se termina pasta se face alta. Se repeta timp de 10 zile. Este bine ca pe perioada acestui tratament sa se bea de 3-4 ori pe zi ceai de urzica, inainte cu cca. 1/2 ora de mancare, pentru detoxifiere.
Sper sa-ti foloseasca reteta mea. M-as bucura sa-mi dai vesti bune pe stredie_ela@yahoo.com.
Sanatate
saraha1
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:41
draga mea,
cel mai bun leac, care costa extrem de putin(pina in 10 ron) este unguentul MIBAZON . Il gasesti numai la farmaciile veterinare!Urmezi instructiunile de pe ambalaj. Mai multe pers. au scapat cu acest preparat. Succes!
kudika414022
Postat pe 29 Septembrie 2011 18:52
draga mea,
cel mai bun leac, care costa extrem de putin(pina in 10 ron) este unguentul MIBAZON . Il gasesti numai la farmaciile veterinare!Urmezi instructiunile de pe ambalaj. Mai multe pers. au scapat cu acest preparat. Succes!
kudika414022
Postat pe 29 Septembrie 2011 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanatate 6 De la: guru_ion 28 Noiembrie 2011 19:23
recidiva cancerului 18 De la: cosmilumi 20 Aprilie 2012 15:31
salutar si inteligent antioxidant -medicul recomanda 3 De la: kudika_nikole 22 Decembrie 2011 22:20
Probleme de nutritie - diabet, terapie, diete. 18 De la: DayannaT 17 Martie 2011 15:05
marvelon luat de 8 ani fara intrerupere.ce poate sa se intample daca nu se face pauza 1 De la: vio_pissy 30 Septembrie 2010 15:24