Setari Cookie-uri

Un sfat...va rog!!!

Buna!Am mare nevoie de un sfat...sunt cu prietenul meu de mai bine de 1 an de zile,tin foarte mult la el...defapt cred ca e cel mai frumos lucru din viata mea pana acum,numai ca relatia noastra e cam complicata.Ne-am cunoscut la locul de munca si de atunci suntem suflete pereche,comunicam foarte bine,ne vedem aproape in fiecare zi,dar totul pana la o anumita ora cand el se duce acasa si acolo e persoana cu care este inca intr o relatie.El spune ca ma iubeste in fiecare zi imi demostreaza asta prin mici gesturi sau cuvinte,dar cu toate acestea nu pot sa il indepartez de ea desi se presupune ca nu il atrage cu nimic.Diferenta de varsta intre noi este de 10 ani asta face ca relatia noastra sa fie mai complicata,pentru ca parintii mei nu sunt in totalitate de acord.Imi tot repeta ca are nevoie de stabilitate,probabil varsta mea(21) creeaza nesiguranta si faptul ca parintii se opun (desi eu ii repet ca nu ar conta asta)ii creeaza teama si nesiguranta.Sa astept,sa astept,aveam toata viata la dispozitie sa ne o petrecem impreuna asta aud mereu,dar eu il vreau mereu langa mine nu mai vreau sa doarma langa ea imi e din ce in ce mai greu sa accept situataia asta si efectiv sunt disperata nu am cu cine sa vorbesc,cui sa ii cer un sfat,nici macar el nu ma intelege,dar rabdarea mea e pe cale sa se termine,iar eu nu mai stiu ce sa fac.Tot ce stiu e ca il vreau doar pentru mine.Ajutati ma cu un sfat,va rog!Voi ce a ti face?
kudika119402
Postat pe 6 Septembrie 2011 18:14
desi pari foarte indragostita o sa realizezi peste ani ca a fost doar un episod din viata ta. diferenta mare de varsta face intradevar lucrurile mult mai complicate,dar nu ar trebui sa fie un pretext..incearca sa privesti lucrurile din alta perspectiva. el e cu tine cat sunteti la muca si poate va mai vedeti ocazional si in afara programului.dupa...tot unde crede ca ii e mai bine se duce: acasa! e cam dur...dar tu pari doar un lucru cu care isi umple timpul si care il ajuta sa iasa din monotonie...si gandeste-te...cea de acasa (posibil sotie..nu ai specificat) e inselata cu tine, desi au relatie mai lunga...tu daca ai fi cu el,avand doar 1 an, crezi ca ti-ar fi fidel?! sfatul meu e sa il uiti..esti tanara si nu are rost sa iti complici existenta de pe acum si sa iei o decizie pe care cu siguranta o sa o regreti. barbatul acela nu merita respectul tau. profita de tineretea ta si iti vei gasi cu siguranta dragostea in alt barbat
Reea_Andreea
Postat pe 20 Septembrie 2011 16:24
De la: kudika119402, la data 2011-09-06 18:14:08Buna!Am mare nevoie de un sfat...sunt cu prietenul meu de mai bine de 1 an de zile,tin foarte mult la el...defapt cred ca e cel mai frumos lucru din viata mea pana acum,numai ca relatia noastra e cam complicata.Ne-am cunoscut la locul de munca si de atunci suntem suflete pereche,comunicam foarte bine,ne vedem aproape in fiecare zi,dar totul pana la o anumita ora cand el se duce acasa si acolo e persoana cu care este inca intr o relatie.El spune ca ma iubeste in fiecare zi imi demostreaza asta prin mici gesturi sau cuvinte,dar cu toate acestea nu pot sa il indepartez de ea desi se presupune ca nu il atrage cu nimic.Diferenta de varsta intre noi este de 10 ani asta face ca relatia noastra sa fie mai complicata,pentru ca parintii mei nu sunt in totalitate de acord.Imi tot repeta ca are nevoie de stabilitate,probabil varsta mea(21) creeaza nesiguranta si faptul ca parintii se opun (desi eu ii repet ca nu ar conta asta)ii creeaza teama si nesiguranta.Sa astept,sa astept,aveam toata viata la dispozitie sa ne o petrecem impreuna asta aud mereu,dar eu il vreau mereu langa mine nu mai vreau sa doarma langa ea imi e din ce in ce mai greu sa accept situataia asta si efectiv sunt disperata nu am cu cine sa vorbesc,cui sa ii cer un sfat,nici macar el nu ma intelege,dar rabdarea mea e pe cale sa se termine,iar eu nu mai stiu ce sa fac.Tot ce stiu e ca il vreau doar pentru mine.Ajutati ma cu un sfat,va rog!Voi ce a ti face?
Esti AMANTA si asta trebuie sa iti spuna totul! Restul sint doar minciuni si imbirligaturi din partea lui pe care tu ca o gisculita le crezi.Parinti tai stiu ei de ce nu sint de acord cu aceasta relatie.Daca nu ar iubi persoana de linga el(cea care il asteapta cu mancarica,cu rufele spalate,calcate si patutul cald)nu ar continua sa se complaca in aceasta relatie si ar fi cu tine deoarece a trecut deja un an de cind va cunoasteti.Sper sa nu iti treaca viata si anii ramanind amanta ca e pacat de tinereta ta.Cauta un baiat de virsta ta si fara obligatii !
kudika1993
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:27
Aveti toata viata la dispozitie ca tu sa fii amanta si sa ti-o traga cand are el chef.
broscoiu
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:38
De la: broscoiu, la data 2011-09-20 18:38:09Aveti toata viata la dispozitie ca tu sa fii amanta si sa ti-o traga cand are el chef.
Din pacate ai mare dreptate dar la cat este de amorezata nu o sa ne creada pe noi!
kudika1993
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti? 12 De la: kudika499581 26 Februarie 2012 15:54
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
ce mai poate face o femeie cand ofera totul si primeste in schimb...nimic? 143 De la: STELLA_STAR 24 Iulie 2009 16:55
Am nevoie de sfaturi,nu stiu incotro ma indrept :( 35 De la: kudika076975 24 Februarie 2010 07:41
help me :( 10 De la: anageo25 4 Octombrie 2011 17:48