Setari Cookie-uri

de ce depinde relatia noastra

Buna ziua. Am sa scriu mesajul acesta sub protectia anonimatului. Scriem amandoi din cuplu, si vom face referire la el, Codrin - sa zicem, si ea, Andreea... relatia noastra depinde foarte mult de acest aspect si as vrea parerile la cat mai multi utilizatori.

Sa incepem cu inceputul... avem o relatie de 1an jumate, timp in care am avut si pauze si am fost si despartiti o luna. Despartirea este din cauza Andreei, ca ii placea de alt baiat, care pe urma a parasit-o si acesta pe ea la randul lui... si din aceasta cauza Ea s-a intors la El. In timpul cat am fost despartiti, amandoi am fost cu mai multi... Andreea a ajuns sa fie intima cu un baiat, si Codrin a avut parte de 2 fete... Ca sa il convinga pe Codrin sa se impace, Andreea i-a promis ca va face orice va zice el, va putea fi controlata si va accepta orice interdictie. Pe parcurs insa, Andreea mai cerea si motive pt anumite interdictii pe care, bineinteles, nu le accepta, si facea ce vroia. Un exemplu: Andreea a fost invitata la ziua unui tip, dar fara pereche, si ea a acceptat, si chiar s-a certat cu Codrin pe tema aceasta. Intr-adevar, nu s-a intamplat nimic acolo, totusi Codrin nu a fost de acord. Insa El a fost de acord ca Ea sa mearga in club numai intre fete...

Alt lucru care l-a deranjat pe Codrin e faptul ca tot fara sa anunte sau sa ii spuna... Andreea a fost la un tip acasa si i-a facut clatite, si au stat de vorba. Chestia asta s-a aflat anterior, de la o discutie pe internet...

Alt exemplu care pune cel mai serios relatia in pericol: Andreea, cat a fost despartita de Codrin, s-a culcat cu un tip, Bogdan, altul decat cel din cauza careia s-au despartit. Au ramas amici, insa lui Codrin nu ii convine sa se mai intalneasca sau sa mai vorbeasca. Ne-am certat iar pe tema asta... Andreea a mai vorbit cu tipul respectiv, fara ca sa stie Codrin, si chiar s-a intalnit cu el, de pe la 1noaptea (cand a iesit de la garda de la practica-medicina) pana pe la 3jumate... timp in care nu a raspuns la telefon. Au fost pe Bucium (cei din Iasi cunosc, e un platou la cativa km de oras) si cand Codrin si-a dat seama, Andreea a insistat un timp ca a stat intr-un pub cu o colega de-a ei. Pana la urma lucrurile s-au clarificat. Andreea nu a facut nimic cu Bogdan...

Dilema noastra din acest moment: Ar trebui Andreea sa mai iasa cu Bogdan, sau nu? Codrin e gelos ptc ei au avut o relatie intima in trecut...

Am incercat sa fim cat de subiectivi se poate... din partea amandurora... nu am scris banuielile unuia sau prea multe explicatii de la celalalt. Am prezentat lucrurile cum s-au intamplat si asteptam niste pareri. Andreea zice ca e normal ce vrea ea, ca Bogdan e un tip cu care se intelege bine, Codrin insa se simte prea lezat de acest lucru, si mai ales ca el nu a facut nimic care sa pericliteze relatia... doar acum, ca vrea sa o incheie...
Ne iubim unul pe celalalt, dar Andreea nu vrea sa fie pusa in situatia sa aleaga intre amici si iubit. Codrin nu are nimic impotriva amicilor, dar nu amici ca Bogdan...
e asa de greu... tinem mult unul la celalalt si nici unul nu vrea sa renunte la relatie, insa chestia asta ne distruge... cine are dreptul sa ceara ce vrea? Andreea, sa se vada cu Bogdan, sau Codrin? El ii da voie Andreei sa se vada cu oricine, numai nu cu Bogdan... dar nici prea mult singura prin cluburi sau prea multe iesiri cu alti baieti...
E corect cum se comporta Andreea?
Are Codrin dreptul sa ceara unele chestii?
cuplu2024
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:54
anastasia_m
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:10
De la: cuplu2024, la data 2011-09-10 13:54:55Buna ziua. Am sa scriu mesajul acesta sub protectia anonimatului. Scriem amandoi din cuplu, si vom face referire la el, Codrin - sa zicem, si ea, Andreea... relatia noastra depinde foarte mult de acest aspect si as vrea parerile la cat mai multi utilizatori.

Sa incepem cu inceputul... avem o relatie de 1an jumate, timp in care am avut si pauze si am fost si despartiti o luna. Despartirea este din cauza Andreei, ca ii placea de alt baiat, care pe urma a parasit-o si acesta pe ea la randul lui... si din aceasta cauza Ea s-a intors la El. In timpul cat am fost despartiti, amandoi am fost cu mai multi... Andreea a ajuns sa fie intima cu un baiat, si Codrin a avut parte de 2 fete... Ca sa il convinga pe Codrin sa se impace, Andreea i-a promis ca va face orice va zice el, va putea fi controlata si va accepta orice interdictie. Pe parcurs insa, Andreea mai cerea si motive pt anumite interdictii pe care, bineinteles, nu le accepta, si facea ce vroia. Un exemplu: Andreea a fost invitata la ziua unui tip, dar fara pereche, si ea a acceptat, si chiar s-a certat cu Codrin pe tema aceasta. Intr-adevar, nu s-a intamplat nimic acolo, totusi Codrin nu a fost de acord. Insa El a fost de acord ca Ea sa mearga in club numai intre fete...

Alt lucru care l-a deranjat pe Codrin e faptul ca tot fara sa anunte sau sa ii spuna... Andreea a fost la un tip acasa si i-a facut clatite, si au stat de vorba. Chestia asta s-a aflat anterior, de la o discutie pe internet...

Alt exemplu care pune cel mai serios relatia in pericol: Andreea, cat a fost despartita de Codrin, s-a culcat cu un tip, Bogdan, altul decat cel din cauza careia s-au despartit. Au ramas amici, insa lui Codrin nu ii convine sa se mai intalneasca sau sa mai vorbeasca. Ne-am certat iar pe tema asta... Andreea a mai vorbit cu tipul respectiv, fara ca sa stie Codrin, si chiar s-a intalnit cu el, de pe la 1noaptea (cand a iesit de la garda de la practica-medicina) pana pe la 3jumate... timp in care nu a raspuns la telefon. Au fost pe Bucium (cei din Iasi cunosc, e un platou la cativa km de oras) si cand Codrin si-a dat seama, Andreea a insistat un timp ca a stat intr-un pub cu o colega de-a ei. Pana la urma lucrurile s-au clarificat. Andreea nu a facut nimic cu Bogdan...

Dilema noastra din acest moment: Ar trebui Andreea sa mai iasa cu Bogdan, sau nu? Codrin e gelos ptc ei au avut o relatie intima in trecut...

Am incercat sa fim cat de subiectivi se poate... din partea amandurora... nu am scris banuielile unuia sau prea multe explicatii de la celalalt. Am prezentat lucrurile cum s-au intamplat si asteptam niste pareri. Andreea zice ca e normal ce vrea ea, ca Bogdan e un tip cu care se intelege bine, Codrin insa se simte prea lezat de acest lucru, si mai ales ca el nu a facut nimic care sa pericliteze relatia... doar acum, ca vrea sa o incheie...
Ne iubim unul pe celalalt, dar Andreea nu vrea sa fie pusa in situatia sa aleaga intre amici si iubit. Codrin nu are nimic impotriva amicilor, dar nu amici ca Bogdan...
e asa de greu... tinem mult unul la celalalt si nici unul nu vrea sa renunte la relatie, insa chestia asta ne distruge... cine are dreptul sa ceara ce vrea? Andreea, sa se vada cu Bogdan, sau Codrin? El ii da voie Andreei sa se vada cu oricine, numai nu cu Bogdan... dar nici prea mult singura prin cluburi sau prea multe iesiri cu alti baieti...
E corect cum se comporta Andreea?
Are Codrin dreptul sa ceara unele chestii?



Daca voi credeti ca aveti o relatie curata,in care iubirea si sinceritatea primeaza,va inselati amarnic!
Suntei doi teribilisti,carora le place distractia si aventurile si care va complaceti intr-o relatie ambigua,in care troneaza neincrederea si banuielile,in cazul lui Codrin,deplin justificate de catre comportamentul aiuristic si distractiv al Andreei!
Codrin-barbat care s-a desfasurat in intreaga-i spendoare,in alte doua relatii.Acum vine sa ne afiseze dubiile personale in ceea ce priveste viata libertina a Andreei,fapt care ii aduce multa nedumerire.Daca s-ar da la o parte frivolitatea doamnei,el nu ar trebui sa-si puna atatea intrebari!Dar nu se poate acest lucru pentru ca Andreei ii place sa cocheteze cu asa zisii amici si in acelasi timp,sa se mai culce cu cate cineva ,ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic,dupa care se refugiaza in bratele lui Codrin!

La intrebarea "daca se mai poate intalni cu Bogdan",as raspunde din capul locului,ca NU!Decat daca Tu,Codrin,mai poti accepta ideea, inca o data,ca Andreea s-a culcat cu Bogdan,caci o va face cu siguranta din nou!
Sa retii urmatorul lucru-cine se deda la astfel de practici o data,va fi consecvent in astfel de comportament,nu conteaza daca eroul este femeie sau barbat!
Andreea nu va renunta la amici sau iubiti niciodata!Este o fire rebela ,voluntara,careia nu-i place sa dea socoteala nimanui, pentru actele sale!Spuneti ca va iubiti foarte mult!Nu cred in afirmatia voastra!Cand iubesti,nu te joci cu sentimentele celuilalt !
Deci,Codrin ,ori o accepti cu amici si totodata,ii accepti felul de a fi,ori fiecare isi vede de drumul sau,caci,acolo unde exista banuieli,mai ales cand sunt si confirmate,nu are cum sa functioneze relatia normal!Si daca relatia s-ar baza pe cinste,loialitate,devotament,incredere,da,Tu,Codrin,ai tot dreptul sa impui niste restrictii,dar eu nu vad ceva profund in relatia voastra!Decat degringolada,in starea ei bruta,necizelata!Sunteti doi tineri fara minte,va place hazardul,mai ales Andreei si nu o sa puteti sa ajungeti la nicio intelegere!Ce puteti sa faceti in continuare?Simplu,sa va mentineti stilul de viata prezent, la cote cat mai inalte!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:46
Ii cam place viata Andreiei,sau mai bine zis maciuca...
broscoiu
Postat pe 10 Septembrie 2011 17:25
De la: Broscoiu, la data 2011-09-10 17:25:51Ii cam place viata Andreiei,sau mai bine zis maciuca...



atat de mult incat isi doreste o relatie cu ea??
anastasia_m
Postat pe 10 Septembrie 2011 18:16
De la: anastasia_m, la data 2011-09-10 18:16:52
De la: Broscoiu, la data 2011-09-10 17:25:51Ii cam place viata Andreiei,sau mai bine zis maciuca...



atat de mult incat isi doreste o relatie cu ea??

Asa se pare.
broscoiu
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:30
Draga Cuplule!
Toate postarile starnite de topicul vostru - ca sunt la mishto, ca sunt critice sau sfatoase, sa le luati ca atare, caci sunt justificate!
Tineretea voastra va alatura, va face sa vreti sa fiti impreuna, dar temperamentele si personalitatea va cam despart... asa se vede, la prima lectura.
Stiti voi ce e acela un cuplu???... intr-o definitie ad-hoc, cuplul este intregul - un el si o ea, doua individualitati unite de atractia fizica si emotionala, de aspiratii, de interese si proiecte comune. Un cuplu e semn de maturitate, constantza si stabilitate. Cuplul are identitate, trasaturi si dinamica proprie. Una din trasaturile esentiale este armonia, acordul in actiuni si scopuri.
Cand doi oameni se iubesc si formeaza un cuplu inseamna ca nici o fapta, nici o intentie a unuia nu aduce atingere, nu raneste, nu este in dezacord cu sentimentele, gandurile, faptele celuilalt.
Daca cei doi au negociat un anume comportament in cuplu si in afara lui, atunci fiecare trebuie sa respecte termenii negocierii. Orice incalcare a acestei intelegeri strica armonia si pune in pericol existenta cuplului in sine.
Daca cei doi cer lucruri care prin natura celuilalt nu pot fi respectate, se cheama ca sunt nerealisti si ca acel cuplu nu are nici o sansa de existenta reala.
De exemplu, degeaba ii cere Codrin Andreei sa fie fidela, caci ea nu considera sexul ocazional o tradare. Avand principii, personalitati, temperamente diferite, voi doi nu aveti cum sa acceptati faptele celui care se comporta potrivit naturii lui, nu a voastra.
Ideea este sa va urmati natura... La aceasta varsta sunteti in formare, nu are rost sa incercati sa va incadrati in tipare ce nu vi se potrivesc.
Ramaneti prieteni... faceti sex uneori (intotdeauna protejat Codrine!), dar cuplu...veti face in timp, cu cineva potrivit, fiecare.
maimai_no1
Postat pe 11 Septembrie 2011 03:01
Cate face Andreea asta.... si Codrin mai nimic
Barbie30_
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:21
De la: cuplu2024, la data 2011-09-10 13:54:55Buna ziua. Am sa scriu mesajul acesta sub protectia anonimatului. Scriem amandoi din cuplu, si vom face referire la el, Codrin - sa zicem, si ea, Andreea... relatia noastra depinde foarte mult de acest aspect si as vrea parerile la cat mai multi utilizatori.

Sa incepem cu inceputul... avem o relatie de 1an jumate, timp in care am avut si pauze si am fost si despartiti o luna. Despartirea este din cauza Andreei, ca ii placea de alt baiat, care pe urma a parasit-o si acesta pe ea la randul lui... si din aceasta cauza Ea s-a intors la El. In timpul cat am fost despartiti, amandoi am fost cu mai multi... Andreea a ajuns sa fie intima cu un baiat, si Codrin a avut parte de 2 fete... Ca sa il convinga pe Codrin sa se impace, Andreea i-a promis ca va face orice va zice el, va putea fi controlata si va accepta orice interdictie. Pe parcurs insa, Andreea mai cerea si motive pt anumite interdictii pe care, bineinteles, nu le accepta, si facea ce vroia. Un exemplu: Andreea a fost invitata la ziua unui tip, dar fara pereche, si ea a acceptat, si chiar s-a certat cu Codrin pe tema aceasta. Intr-adevar, nu s-a intamplat nimic acolo, totusi Codrin nu a fost de acord. Insa El a fost de acord ca Ea sa mearga in club numai intre fete...

Alt lucru care l-a deranjat pe Codrin e faptul ca tot fara sa anunte sau sa ii spuna... Andreea a fost la un tip acasa si i-a facut clatite, si au stat de vorba. Chestia asta s-a aflat anterior, de la o discutie pe internet...

Alt exemplu care pune cel mai serios relatia in pericol: Andreea, cat a fost despartita de Codrin, s-a culcat cu un tip, Bogdan, altul decat cel din cauza careia s-au despartit. Au ramas amici, insa lui Codrin nu ii convine sa se mai intalneasca sau sa mai vorbeasca. Ne-am certat iar pe tema asta... Andreea a mai vorbit cu tipul respectiv, fara ca sa stie Codrin, si chiar s-a intalnit cu el, de pe la 1noaptea (cand a iesit de la garda de la practica-medicina) pana pe la 3jumate... timp in care nu a raspuns la telefon. Au fost pe Bucium (cei din Iasi cunosc, e un platou la cativa km de oras) si cand Codrin si-a dat seama, Andreea a insistat un timp ca a stat intr-un pub cu o colega de-a ei. Pana la urma lucrurile s-au clarificat. Andreea nu a facut nimic cu Bogdan...

Dilema noastra din acest moment: Ar trebui Andreea sa mai iasa cu Bogdan, sau nu? Codrin e gelos ptc ei au avut o relatie intima in trecut...

Am incercat sa fim cat de subiectivi se poate... din partea amandurora... nu am scris banuielile unuia sau prea multe explicatii de la celalalt. Am prezentat lucrurile cum s-au intamplat si asteptam niste pareri. Andreea zice ca e normal ce vrea ea, ca Bogdan e un tip cu care se intelege bine, Codrin insa se simte prea lezat de acest lucru, si mai ales ca el nu a facut nimic care sa pericliteze relatia... doar acum, ca vrea sa o incheie...
Ne iubim unul pe celalalt, dar Andreea nu vrea sa fie pusa in situatia sa aleaga intre amici si iubit. Codrin nu are nimic impotriva amicilor, dar nu amici ca Bogdan...
e asa de greu... tinem mult unul la celalalt si nici unul nu vrea sa renunte la relatie, insa chestia asta ne distruge... cine are dreptul sa ceara ce vrea? Andreea, sa se vada cu Bogdan, sau Codrin? El ii da voie Andreei sa se vada cu oricine, numai nu cu Bogdan... dar nici prea mult singura prin cluburi sau prea multe iesiri cu alti baieti...
E corect cum se comporta Andreea?
Are Codrin dreptul sa ceara unele chestii?
suns a telenovela,asteptam episodul urmator,aici ne descrii ce ai vrea tu sa faci,sa se intample,nu e nimic adevarat
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 09:09
dar Andreea asta nu pierde timpul deloc eu zic ca tu esti cam luat de fraier draga Codrin....
steffy91
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:36
Pai, Bogdan nu ii este amic, este un fost iubit, deci se cam schimba pb....nici unul din cei doi nu cred ca au dreptul sa ceara ceva, sa impuna ,insa cam bizara dorinta ei de a se vedea cu un fost iubit:)
kudika330098
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:50
De la: Broscoiu, la data 2011-09-10 17:25:51Ii cam place viata Andreiei,sau mai bine zis maciuca...


kudika330098
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:51
Gata, topic inchis. Iar m-a mintit si s-a terminat. Next :)
cuplu2024
Postat pe 21 Septembrie 2011 11:31
De la: cuplu2024, la data 2011-09-21 11:31:55Gata, topic inchis. Iar m-a mintit si s-a terminat. Next :)

Tu ai probleme!
doi_ochi_caprui
Postat pe 21 Septembrie 2011 11:47
De la: cuplu2024, la data 2011-09-21 11:31:55Gata, topic inchis. Iar m-a mintit si s-a terminat. Next :)

scurt si la obiect
steffy91
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 baietii?:-?? 51 De la: Razv 16 Ianuarie 2012 18:32
NE-AM CERTAT SI AM PLECAT 8 De la: cristiana84 17 August 2011 18:15
OARE FEMEIA SI BARBATUL SE VOR INTELEGE VREODATA? 9 De la: dyia 1 Ianuarie 2009 10:52
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11
ma autodistrug ... 49 De la: kudika_33716 18 Iulie 2013 08:32