Setari Cookie-uri

Buna fetelor!

Am o relatie de 9 luni timp in care am decis de comun acord sa locuim impreuna! Un pas mare pentru mine ... El: numai ce incheiase o relatie de 5 ani iar EU: nici o relatie serioasa pana la el! Ok ... au inceput discutiile si reprosuriile la trecutul meu (nu vreau sa relatez)! Lucru prin care ma jigneste enorm! Ma aduce in asa fel incat sa ma simt: un nimic! Eu: IL IUBESC! cum nu am crezut ca voi iubi vreodata in viata mea un barbat. Mi-as da viata pentru el dar in schimb El zice ca: ma iubeste! dar nu imi arata. Chiar prin comportamentul care il are fata de mine denota ca nu are sentimente fata de mine! Are pauze de masa in care ar putea sa imi acorde 2-3 min, nu o mai face! Vine acasa nu ma intreaba cum a decurs ziua in schimb trece la sex! In momentul de fata imi si spune ca si-ar dori un copil de la mine ... Dar nu se vorbeste de cununie fie ea religioasa sau civila. Ba mai mult imi zice ca nu e sigur de pasul urmator pentru ca nu e sigur de mine! In principiu: ce faceti cand lipsa de comunicare a disparut? Si cand va simtiti singure?
GB23
Postat pe 13 Septembrie 2011 16:45
In principiu: ce faceti cand comunicarea a disparut? Si cand va simtiti singure? [/quote]
GB23
Postat pe 13 Septembrie 2011 16:48
De la: dulce_si_amar, la data 2011-09-13 16:48:01 In principiu: ce faceti cand comunicarea a disparut? Si cand va simtiti singure?
[/quote]

MA fac respectata
ilumax_76
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:00
E foarte simplu. Spune-i si lui nemultumirea ta. Spune-i clar ce vrei. Daca nu poate sa-ti ofere ceea ce-ti doresti...pa si pusi. Stiu ca-l iubesti..bla bla bla dar daca nu risti , nu castigi. De ce sa pierzi timp pretios alaturi de un om care te foloseste doar pt sex?
ilumax_76
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:06
Eu nu stiu cum e treaba cu disparitia comunicarii la nici cateva luni intr-o relatie. Dar nu asta-i buba cea mare.
Spune Ilumax mai sus sa vorbesti cu el si sa-i spui ce te deranjeaza. Mi se pare absolut corect sa fac asta tot timpul intr-o relatie normala (adica o RELATIE). Dar cand sunt jignita zi lumina de un individ pe care tocmai am inceput sa-l calc, sa-l spal, sa-i fiu menajera, cand mi se spune "vreau un copil de la tine, dar nu te iau si de nevasta pentru asta ca nu esti de incredere" etc etc, atunci mai da-l dracului de barbat. Imi iau valiza pe care nici n-am despachetat-o bine si ma duc invartindu-ma.

Il iubesti? Ce naiba puteti iubi la oamenii care va fac rau si va trateaza precum carpele de spalat geamuri? Ca mai sunt si carpele alea de se imbraca cu ele, dar pe-alea le ingrijesc ca pe ochii din cap.

Vrei sa te respecte? Serios? Si cam ce faci tu pentru asta in afara de sexul in pauza de lucru?
rashela
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:13
Hmmm,sa vi trecut vreo 3-4 luni de cand nu am mai intrat pe-aici?Parca mi-a fost dor sa citesc asa cvea!
Draguta domnisoara,n-a disparut comunicarea...pur si simplu nu au aparut sentimente din partea lui!
E simplu: el era obisnuit cu ultima relatie (cea de 5 ani) si nu a durat mult pana sa vrea sa se mute cu tine in speranta ca poate continua langa tine,ceea ce a terminat cu ea.
Eu zic sa-i dai cu sutul in dos,nu de alta,dar dupa noua luni de relatie sa ai un astfel de comportament si sa vorbesti si de copii,nu te poti sa te numesti om indragostit si care-ti respecti iubita!
Isi bate joc de tine,de tine pentru sex si sa-i fii menajera,iar cand simte ca ai prins ideea,iti mai povesteste c-ar vrea copii si te mai amageste cu 2-3 vorbe frumoase ca sa-ti revi!
Imi pare rau!
AdrianaR
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:14
Hmmm,sa vi trecut vreo 3-4 luni de cand nu am mai intrat pe-aici?Parca mi-a fost dor sa citesc asa cvea!
Draguta domnisoara,n-a disparut comunicarea...pur si simplu nu au aparut sentimente din partea lui!
E simplu: el era obisnuit cu ultima relatie (cea de 5 ani) si nu a durat mult pana sa vrea sa se mute cu tine in speranta ca poate continua langa tine,ceea ce a terminat cu ea.
Eu zic sa-i dai cu sutul in dos,nu de alta,dar dupa noua luni de relatie sa ai un astfel de comportament si sa vorbesti si de copii,nu te poti sa te numesti om indragostit si care-ti respecti iubita!
Isi bate joc de tine,de tine pentru sex si sa-i fii menajera,iar cand simte ca ai prins ideea,iti mai povesteste c-ar vrea copii si te mai amageste cu 2-3 vorbe frumoase ca sa-ti revi!
Imi pare rau!
AdrianaR
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:14
De la: dulce_si_amar, la data 2011-09-13 16:45:40

" ce faceti cand lipsa de comunicare a disparut?

In acest caz ,inchei orice legatura cu persoana respectiva,asta ti-o spun cu toata taria!Nu merita sa stai "agatata" de un "schelete " umblator,doar pentru ca numai tu il iubesti!Intreaba-te de ce a esuat relatia precedenta dupa o perioada de 5 ani de zile!Il intereseaza trecutul tau,dar pe al lui nu-l mai tine minte,o fi fost chiar un neprihanit?Nu cred!Deci,rupe-te de acest fiasco din viata ta!Acolo unde intervin jigniri,reprosuri,acuze mai putin sau mai mult fondate,dispare armonia ,dragostea si nu vad de ce sa suferi pentru un om care te raneste! Si spui ca vrea un copil de la tine????Acest tip de comportament este abuziv si ar trebui sa te puna serios pe ganduri!Una este sexul si cu totul altceva este responsabilitatea pe care trebuie sa si-o asume la venirea pe lume a unui copil!Copilul se va naste din trupul femeii de care isi bate joc in momentul de fata,asta nu-ti este clar?Fugi,sprinteaza prin viata si nu te uita in urma!

" Si cand va simtiti singure? "

Din relatarea ta,se pare ca esti tot singura ,chiar daca convietuiesti cu acel barbat!Singuratatea in doi este mai ucigatoare decat cealalta alternativa!
Te simti singura?Strange din dinti,plangi departe de oameni,afiseaza zambetul si nu mania si cauta alt drum,mai curat,mai lin,pe masura puterilor tale de a-l strabate!Si spune "Nu" regretelor!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:15
Imi cer scuze pentru micile greselute gramaticale si pentru ca am postat de 2 ori,se pare ca mi-am pierdut antrenamentul de cand nu am mai intrat pe-aici
AdrianaR
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:17
E clar ca fata se complace,sunt curioasa ce varsta au amandoi!
Ea sta cu el sa nu se plictiseasca,de frica sa nu dea peste unu care s-o si bata,sau s-o fi agatat de relatia asta ne mai avand relatie serioasa pana acum (nu ca asta ar fi mai serioasa ca restul relatiilor ei...) si crede ca-i amorezata!
El o tine pt sex si menaj...e mai mult decat limpede,si-n final ambii se complac,dar ea mai mult decat el!
Asta inseamna lipsa de respect fata de sine...iar daca tu nu te respecti s nu-ti dai locul cuvenit,nu ma mir ca nici gagicu' tau nu te respecta!
AdrianaR
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:22
nu inteleg,cum e posibil sa stai cu o persoana de care zici ca simti ca nu te iubeste?
broscoiu
Postat pe 13 Septembrie 2011 17:59
De la: dulce_si_amar, la data 2011-09-13 16:48:01 In principiu: ce faceti cand comunicarea a disparut? Si cand va simtiti singure?
[/quote]
e simplu pentru tine.o tai usurel
si daca erai maritata era simplu:iti faceai un amant
PICCKARD
Postat pe 13 Septembrie 2011 18:02
De la: dulce_si_amar, la data 2011-09-13 16:48:01 In principiu: ce faceti cand comunicarea a disparut? Si cand va simtiti singure?
[/quote]

Ai tu o placere masochista de a asculta reprosurile cuiva? sau de a sta pe post de saltea? Eu atat iti spun: RUN-runn, runnnnnnnnnn
kudikay
Postat pe 13 Septembrie 2011 19:48
Tipul si-a luat o menajera pe care sa o mai si fericeasca cand vrea muschiu` lui.....Nu trebuie sa-l astepte si pe el cineva cu mancarica calda?Vrei sa te mai si iubeasca?Cate pretentii domne...
Barbie30_
Postat pe 14 Septembrie 2011 07:40
* mancarea calda
Barbie30_
Postat pe 14 Septembrie 2011 07:41
De la: dulce_si_amar, la data 2011-09-13 16:45:40Am o relatie de 9 luni timp in care am decis de comun acord sa locuim impreuna! Un pas mare pentru mine ... El: numai ce incheiase o relatie de 5 ani iar EU: nici o relatie serioasa pana la el! Ok ... au inceput discutiile si reprosuriile la trecutul meu (nu vreau sa relatez)! Lucru prin care ma jigneste enorm! Ma aduce in asa fel incat sa ma simt: un nimic! Eu: IL IUBESC! cum nu am crezut ca voi iubi vreodata in viata mea un barbat. Mi-as da viata pentru el dar in schimb El zice ca: ma iubeste! dar nu imi arata. Chiar prin comportamentul care il are fata de mine denota ca nu are sentimente fata de mine! Are pauze de masa in care ar putea sa imi acorde 2-3 min, nu o mai face! Vine acasa nu ma intreaba cum a decurs ziua in schimb trece la sex! In momentul de fata imi si spune ca si-ar dori un copil de la mine ... Dar nu se vorbeste de cununie fie ea religioasa sau civila. Ba mai mult imi zice ca nu e sigur de pasul urmator pentru ca nu e sigur de mine! In principiu: ce faceti cand lipsa de comunicare a disparut? Si cand va simtiti singure?

ne dam la o parte
steffy91
Postat pe 14 Septembrie 2011 10:26
Mie mi se pare ca nu lipsa comunicarii e problema voastra, ci lipsa increderii.
Cred ca iubitul tau a fost inselat de ex-partenera, fapt ce-l face sa fie neincrezator, gelos si suspicios, cu atat mai mult ca tu te-ai apucat sa-i povestesti toate fostele tale relatii si ti-ai pus singura eticheta de neserioasa (de aici si reprosurile).
Dar faptul ca isi doreste un copil cu tine si sex de cum vine de la munca, e imbucurator. Sunt sigura ca dupa ce veti avea un copil si va vedea ca-i seamana si ca e al lui, te va cere in casatorie.
Nu trebuie decat sa ai rabdare si in timp se va convinge ca nu esti usuratica si ca poate avea incredere in tine.
mika76
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:19
De la: mika76, la data 2011-09-14 16:19:01Mie mi se pare ca nu lipsa comunicarii e problema voastra, ci lipsa increderii.
Cred ca iubitul tau a fost inselat de ex-partenera, fapt ce-l face sa fie neincrezator, gelos si suspicios, cu atat mai mult ca tu te-ai apucat sa-i povestesti toate fostele tale relatii si ti-ai pus singura eticheta de neserioasa (de aici si reprosurile).
Dar faptul ca isi doreste un copil cu tine si sex de cum vine de la munca, e imbucurator. Sunt sigura ca dupa ce veti avea un copil si va vedea ca-i seamana si ca e al lui, te va cere in casatorie.
Nu trebuie decat sa ai rabdare si in timp se va convinge ca nu esti usuratica si ca poate avea incredere in tine.


El o face sa se simta ca un nimic si tu ii spui sa aiba rabdare. Frumos sfat
Fa-i fata si un copil poate o sa-l doara in fund si de el.
Cand iubesti pe cineva faci acea persoana sa se simta bine, sa se simta dorita etc. nu te folosesti de povesti din trecut sa te simti superior si sa profiti de slabiciunea ei pt tine (in cazul de fata stiind ca tu il iubesti cred ca isi permite sa te trateze cum vrea stiind ca tot langa el o sa ramai).
Cum au zis si cei dinaintea mea, trebuie sa comunicati intre voi si destul de serios: il iei frumos de mana si ii spui tot ce te deranjeaza. Simplu. Daca te iubeste asa cum spune el, trebuie sa te inteleaga. Daca nu, nu mai pierde timp cu el.
Paraipan
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:37
De la: Paraipan, la data 2011-09-15 00:37:37
Cand iubesti pe cineva faci acea persoana sa se simta bine, sa se simta dorita etc. nu te folosesti de povesti din trecut sa te simti superior si sa profiti de slabiciunea ei pt tine (in cazul de fata stiind ca tu il iubesti cred ca isi permite sa te trateze cum vrea stiind ca tot langa el o sa ramai).


Daca tipul face pe gigi duru´ si pe inabordabilul, asta nu-nseamna ca n-o iubeste! E frustrat si-i e treama sa nu-si ia din nou teapa, asa ca prefera sa nu-si mai arate sentimentele, pentru ca asta il face vulnerabil in fata femeii, care ar putea profita de slabiciunea lui!
Ca tot vorbea cineva de manipulare psihologica si abuz emotional...
Cu cat te arati mai nemultumit si cu cat faci mai multe fitze, cu atat mai tare se va stradui celalalt sa-ti faca pe plac. Tertipurile astea sunt fumate de mult...
mika76
Postat pe 15 Septembrie 2011 16:18
@GB23: sa-l dai naibii pe nesimtit, asta sa faci

@mika76: ar trebui sa-ti schimbi nick-ul in Mama Omida. Nici 141 alias 339 nu "ghiceste" chiar asa.
kudika_pudika
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:01
@mika76: ar trebui sa-ti schimbi nick-ul in Mama Omida. Nici 141 alias 339 nu "ghiceste" chiar asa.

banuiala confirmata
Ame_ly
Postat pe 15 Septembrie 2011 18:09
De la: Ame_ly, la data 2011-09-15 18:09:14@mika76: ar trebui sa-ti schimbi nick-ul in Mama Omida. Nici 141 alias 339 nu "ghiceste" chiar asa.

banuiala confirmata

e prea inconfundabil stilul
kudika_pudika
Postat pe 15 Septembrie 2011 23:36
... au inceput discutiile si reprosuriile la trecutul meu (nu vreau sa relatez)! Lucru prin care ma jigneste enorm! Ma aduce in asa fel incat sa ma simt: un nimic!




tu il iubesti prea mult de ai trecut peste lucrurile astea si el stie asta
eu imi spun parerea:e un idiot, care te loveste unde te doare mai tare !
tu nu esti un nimic pentru ca asa spune el !!!
sunt curioasa in legatura cu un lucru:
daca te jigneste asa ,daca te vede ca un nimic ,de ce isi mai dorestte un copil cu tine??? sau vrea coplilu sa fie doar al lui???? ar fi in stare sa aiba griza de el???


e chiar aiurea cand dispare comunicarea... nu stie ce te deranzeza nu sti ce il deranjeaza
Daca nu incepeti incet, incet sa comunicati ,e de rau
deci, raspunsul meu este ca lipsa comunicare duce la despartire (sau alte lucruri dar care nu remediaza situatia )
si singura nu ai de ce sa fi pentru ca ai pritenii ,familie .
hocus_pocus
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:28
De la: mika76, la data 2011-09-14 16:19:01Mie mi se pare ca nu lipsa comunicarii e problema voastra, ci lipsa increderii.
Cred ca iubitul tau a fost inselat de ex-partenera, fapt ce-l face sa fie neincrezator, gelos si suspicios, cu atat mai mult ca tu te-ai apucat sa-i povestesti toate fostele tale relatii si ti-ai pus singura eticheta de neserioasa (de aici si reprosurile).
Dar faptul ca isi doreste un copil cu tine si sex de cum vine de la munca, e imbucurator. Sunt sigura ca dupa ce veti avea un copil si va vedea ca-i seamana si ca e al lui, te va cere in casatorie.
Nu trebuie decat sa ai rabdare si in timp se va convinge ca nu esti usuratica si ca poate avea incredere in tine.




e imbucurator ca vrea un copil cu ea desi o face sa se simta un nimic ???
ba mai mult ,tu,mika76 ,ii sugerezi sa faca un copil dupa asta,dupa toate jignirile si fara casatorie???

hocus_pocus
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:51
De la: hocus_pocus, la data 2011-09-16 20:51:10
De la: mika76, la data 2011-09-14 16:19:01Mie mi se pare ca nu lipsa comunicarii e problema voastra, ci lipsa increderii.
Cred ca iubitul tau a fost inselat de ex-partenera, fapt ce-l face sa fie neincrezator, gelos si suspicios, cu atat mai mult ca tu te-ai apucat sa-i povestesti toate fostele tale relatii si ti-ai pus singura eticheta de neserioasa (de aici si reprosurile).
Dar faptul ca isi doreste un copil cu tine si sex de cum vine de la munca, e imbucurator. Sunt sigura ca dupa ce veti avea un copil si va vedea ca-i seamana si ca e al lui, te va cere in casatorie.
Nu trebuie decat sa ai rabdare si in timp se va convinge ca nu esti usuratica si ca poate avea incredere in tine.




e imbucurator ca vrea un copil cu ea desi o face sa se simta un nimic ???
ba mai mult ,tu,mika76 ,ii sugerezi sa faca un copil dupa asta,dupa toate jignirile si fara casatorie???







adica ea sa ii dea o sansa omului asta care o jigneste, o face in toate felurile si inca ce sansa, sa ii faca un coplil!!!! (Si daca nu o va cere in casatorie,asa cum ai zis tu???)
iar tu acuzi un coplil de 12 ani asa cum ai facut-o pe celelalt topic
chiar nu m-am putut abtine sa NU REAMINTESC ASTA
mi-a ramas intiparit in minte niste lucruri pe care le ai scris, ce nu le pot uita usor
hocus_pocus
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:06
De la: hocus_pocus, la data 2011-09-16 20:51:10
De la: mika76, la data 2011-09-14 16:19:01Mie mi se pare ca nu lipsa comunicarii e problema voastra, ci lipsa increderii.
Cred ca iubitul tau a fost inselat de ex-partenera, fapt ce-l face sa fie neincrezator, gelos si suspicios, cu atat mai mult ca tu te-ai apucat sa-i povestesti toate fostele tale relatii si ti-ai pus singura eticheta de neserioasa (de aici si reprosurile).
Dar faptul ca isi doreste un copil cu tine si sex de cum vine de la munca, e imbucurator. Sunt sigura ca dupa ce veti avea un copil si va vedea ca-i seamana si ca e al lui, te va cere in casatorie.
Nu trebuie decat sa ai rabdare si in timp se va convinge ca nu esti usuratica si ca poate avea incredere in tine.




e imbucurator ca vrea un copil cu ea desi o face sa se simta un nimic ???
ba mai mult ,tu,mika76 ,ii sugerezi sa faca un copil dupa asta,dupa toate jignirile si fara casatorie???










adica ea sa ii dea o sansa omului asta care o jigneste, o face in toate felurile si inca ce sansa, sa ii faca un coplil!!!! (Si daca nu o va cere in casatorie,asa cum ai zis tu???)
iar tu acuzi un coplil de 12 ani asa cum ai facut-o pe celelalt topic
mi-a ramas intiparit in minte niste lucruri pe care le ai scris si chiar nu m-am putut abtine sa NU REAMINTESC ASTA
hocus_pocus
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:16
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-15 17:01:42
@mika76: ar trebui sa-ti schimbi nick-ul in Mama Omida. Nici 141 alias 339 nu "ghiceste" chiar asa.


Eu ma gandeam in Gica-Contra... si astea ce sunt, numere de autobuze?
mika76
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:27
De la: hocus_pocus, la data 2011-09-16 21:06:29
e imbucurator ca vrea un copil cu ea desi o face sa se simta un nimic ???
ba mai mult ,tu,mika76 ,ii sugerezi sa faca un copil dupa asta,dupa toate jignirile si fara casatorie???







adica ea sa ii dea o sansa omului asta care o jigneste, o face in toate felurile si inca ce sansa, sa ii faca un coplil!!!! (Si daca nu o va cere in casatorie,asa cum ai zis tu???)
iar tu acuzi un coplil de 12 ani asa cum ai facut-o pe celelalt topic
chiar nu m-am putut abtine sa NU REAMINTESC ASTA
mi-a ramas intiparit in minte niste lucruri pe care le ai scris, ce nu le pot uita usor
[/quote]

Daca nu le-ai uitat, inseamna ca am atins o coarda sensibila!
Intre timp mai na de colea:
´´Nu suntem noi de vinã dacã cele mai multe dintre femei ne aratã, cu insistenþã, ceea ce e obscen sau inert, sau ce duc în corpurile lor. Pe o femeie care-ºi subliniazã contururile obscene nu o poþi privi altfel decât obscen. Obiectul ne indicã de cele mai multe ori, cum trebuie el privit ºi judecat. Femeia ne invitã întotdeauna s-o privim aºa cum vrea ea.´´
Asta a spus-o Mircea Eliade! Si e valabil pentru femeile de orice varsta!
Iar referitor la topic, eu nu cred ca iubitul ei o jigneste si o face in toate felurile, ci doar ii aminteste niste intamplari din trecut. Si sunt sigura ca le citeaza ca argumente, nu ca reprosuri. Daca asta o face pe ea sa se simta jignita si ´´un nimic´´, e pentru ca se simte vinovata, si ar trebui sa-si multumeasca siesi! Ar fi cazul sa-si asume urmarile actiunilor ei din trecut!
Iar daca tipul vrea un copil cu ea, chiar deranjat fiind de trecutul ei, inseamna ca o iubeste extraordinar de mult!
mika76
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:31
De la: mika76, la data 2011-09-17 18:31:50
De la: hocus_pocus, la data 2011-09-16 21:06:29
e imbucurator ca vrea un copil cu ea desi o face sa se simta un nimic ???
ba mai mult ,tu,mika76 ,ii sugerezi sa faca un copil dupa asta,dupa toate jignirile si fara casatorie???







adica ea sa ii dea o sansa omului asta care o jigneste, o face in toate felurile si inca ce sansa, sa ii faca un coplil!!!! (Si daca nu o va cere in casatorie,asa cum ai zis tu???)
iar tu acuzi un coplil de 12 ani asa cum ai facut-o pe celelalt topic
chiar nu m-am putut abtine sa NU REAMINTESC ASTA
mi-a ramas intiparit in minte niste lucruri pe care le ai scris, ce nu le pot uita usor


Daca nu le-ai uitat, inseamna ca am atins o coarda sensibila!
Intre timp mai na de colea:
´´Nu suntem noi de vinã dacã cele mai multe dintre femei ne aratã, cu insistenþã, ceea ce e obscen sau inert, sau ce duc în corpurile lor. Pe o femeie care-ºi subliniazã contururile obscene nu o poþi privi altfel decât obscen. Obiectul ne indicã de cele mai multe ori, cum trebuie el privit ºi judecat. Femeia ne invitã întotdeauna s-o privim aºa cum vrea ea.´´
Asta a spus-o Mircea Eliade! Si e valabil pentru femeile de orice varsta!
Iar referitor la topic, eu nu cred ca iubitul ei o jigneste si o face in toate felurile, ci doar ii aminteste niste intamplari din trecut. Si sunt sigura ca le citeaza ca argumente, nu ca reprosuri. Daca asta o face pe ea sa se simta jignita si ´´un nimic´´, e pentru ca se simte vinovata, si ar trebui sa-si multumeasca siesi! Ar fi cazul sa-si asume urmarile actiunilor ei din trecut!
Iar daca tipul vrea un copil cu ea, chiar deranjat fiind de trecutul ei, inseamna ca o iubeste extraordinar de mult! [/quote]


U nu atingi nici o coarda sensibila,u doar uimeshti prin mentalitatea ta redusa...
Arutzu28
Postat pe 17 Septembrie 2011 20:41

Iar referitor la topic, eu nu cred ca iubitul ei o jigneste si o face in toate felurile, ci doar ii aminteste niste intamplari din trecut. Si sunt sigura ca le citeaza ca argumente, nu ca reprosuri. Daca asta o face pe ea sa se simta jignita si ´´un nimic´´, e pentru ca se simte vinovata, si ar trebui sa-si multumeasca siesi! Ar fi cazul sa-si asume urmarile actiunilor ei din trecut!
Iar daca tipul vrea un copil cu ea, chiar deranjat fiind de trecutul ei, inseamna ca o iubeste extraordinar de mult! [/quote]




ca de obicei nu crezi...
raman la ideea mea ,barbatul asta stie unde o doare mai tare si o ataca
si nu cred in niciun caz ca o iubeste______extraordinar de mult______
e foarte mult spun
cand iubesti protrejezi,nu ranesti
si daca el ar face-o sa se simta un nimic, pentru ce a fost in trecutul ei ,ar trebui sa lase ce a fost nu sa ii vorbeasca asa ,de aici nu reese dacat o iubire extraordinar de bolnava
adica,iubeste-o cu defecte si trecut ,ca vrei sa ai un copil cu ea
hocus_pocus
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATII VIRTUALE...DEVENITE FOARTE REALE 23 De la: raisa0510 4 Februarie 2010 14:35
Relatie parinte - copil 20 De la: _iluzie_ 18 Septembrie 2009 08:53
:( 15 De la: kudika019328 26 Iunie 2009 04:27
buna 20 De la: yumalai 8 Februarie 2010 18:08
vreau s m impac q el 60 De la: tikky11 13 Octombrie 2009 14:01