Setari Cookie-uri

niste sfaturi mi-ar fi de ajutor

buna fetelor,am si eu o ''problema'' k sa ma exprim asa.am terminat cam de o luna o rel de 4 ani cu un tip,nu mai simt nimik pt el pt k situatia a fost de asa natura incat in timp s-au racit lucrurile dar de o luna de cand ne-am desp (precizez k timp de 4 ani m-a izolat de prietenele mele ,unele s-au casatorit intre timp si nu am mai tinut leg)marea mea problema este k as iesi m-as distra si eu dar chiar nu am prietene cu care sa ies macar la un suc dat ffinn k 4 ani de zile nu am mai tinut leg fiind orbita de prietenul meu de atunci care ma tinea cam pt el si avea niste idei mai ciudate.ce sa fac fetelor k toata lumea imi zice sa-mi fac prieteni noi dar cum?k nu o sa abordez oameni necunoscuti asa fara nicio legatura sau motiv si mai nou ma atrage cineva pe care-l cunosteam mai de mult timp dar cu care nu prea ma intalnesc(locuieste in alt oras)stiu ca are prietena si suntem in stadiul de buni prieteni in sensul k imispune probl lui eu pe ale mele pe mess ii dau sfaturi imi da sfaturi in otice problema si atat.eu stiu sigur k el nu simte nimik pt mine dar eu nu-mi pot lua gandul de la el si mai rau uneori ma apuca depresia k nu sunt tipul de fata care-i place lui.............sioricat as incerca sa-i atrag atentia chiar si de la distanta nu prea am curaj k sa nu stric rel dintre noi de acum
allyalina
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:04
esti varza!a drea qu limba romana ce mai da batai de cap la cate unii!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-27 10:16:36 esti varza!a drea qu limba romana ce mai da batai de cap la cate unii!

k sa te exprimi asa
miss_darine
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:18
pai p'asta kum l-ai agatat?sau intre timp ai uitat linba romina ?k-i grav
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:31
De la: miss_darine, la data 2011-09-27 10:18:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-27 10:16:36 esti varza!a drea qu limba romana ce mai da batai de cap la cate unii!

k sa te exprimi asa


kk-ma-si pe limbaju asta de lemn!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:33
De la: allyalina, la data 2011-09-27 10:04:08buna fetelor,am si eu o ''problema'' k sa ma exprim asa.am terminat cam de o luna o rel de 4 ani cu un tip,nu mai simt nimik pt el pt k situatia a fost de asa natura incat in timp s-au racit lucrurile dar de o luna de cand ne-am desp (precizez k timp de 4 ani m-a izolat de prietenele mele ,unele s-au casatorit intre timp si nu am mai tinut leg)marea mea problema este k as iesi m-as distra si eu dar chiar nu am prietene cu care sa ies macar la un suc dat ffinn k 4 ani de zile nu am mai tinut leg fiind orbita de prietenul meu de atunci care ma tinea cam pt el si avea niste idei mai ciudate.ce sa fac fetelor k toata lumea imi zice sa-mi fac prieteni noi dar cum?k nu o sa abordez oameni necunoscuti asa fara nicio legatura sau motiv si mai nou ma atrage cineva pe care-l cunosteam mai de mult timp dar cu care nu prea ma intalnesc(locuieste in alt oras)stiu ca are prietena si suntem in stadiul de buni prieteni in sensul k imispune probl lui eu pe ale mele pe mess ii dau sfaturi imi da sfaturi in otice problema si atat.eu stiu sigur k el nu simte nimik pt mine dar eu nu-mi pot lua gandul de la el si mai rau uneori ma apuca depresia k nu sunt tipul de fata care-i place lui.............sioricat as incerca sa-i atrag atentia chiar si de la distanta nu prea am curaj k sa nu stric rel dintre noi de acum


Cine este raspunzator pentru faptul ca tu ai stationat timp de 4 ani intr-o relatie compactata doar cu intalnirile dintre tine si fostul iubit?Nu ai observat caracterul persoanei respective de la bun inceput,ca doar nu s-a schimbat peste noapte dintr-un om sociabil,intr-unul restrictionar,necomunicativ?Nu ai fost orbita de catre el,tu ai permis ca lucrurile sa evolueze in modul in care s-au derulat,nimeni altcineva!Ce varsta ai?Fostul iubit a reusit sa te izoleze de toate prietenele tale si asta a facut-o dintr-un egoism frapant ,fapt care te deranjeaza in acest moment si nu este bine deloc!Indiferent de tipurile de relatii,socializarea si mentinerea legaturilor de prietenie cu cei din exterior,sunt factori determinanti in evolutia omului!Iubitul tau nu avea niciun drept sa-ti interzica sa continui prieteniile cu cele din anturajul tau!Dar raul este deja facut si nu ramane decat sa revigorezi relatiile din trecut,asta daca mai ai contactele necesare pentru a face acest demers.Sai incearca sa te imprietenesti cu persoane noi,chiar nu mai cunosti pe nimeni apropiat?O vecina,o fosta colega de scoala,o ruda care sa-ti faca cunostinta cu cineva?In ceea ce priveste amicul aflat la distanta,sfatul meu este sa renunti la amicitia lui si asta ti-o recomand pentru ca tu esti indragostita de el,o viitoare relatie intre voi nu este posibila ,el avand pe altcineva si te amagesti singura cu ceva neconsistent si irealizabil!Baieti sunt destui,problema este ,ca nu l-ai gasit pe cel potrivit tie,dar nu este timpul trecut pentru a-ti gasi perechea!Iesi din casa,lasa calculatorul,caci el distruge mintile tinerilor si nu numai,daca este utilizat fara masura si incepe sa cunosti oameni noi!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:42
cum sa fie posibila o relatie cand ea vorbeste tot timpul cu KK ?
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:44
Pe baiatul ala din alt oras macar l-ai vazut vreodata?
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:34
Ai dreptate.Cand stai des la toaleta, relatia se plictiseste si pleaca. Mai ales ca mirosurile nu sunt cele mai fericite. Totusi este bine ca se descurca cu hartia higienica.
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:42
De ce sa-l vada? Vrei sa moara omul de inima?
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:43
De la: kudika023770, la data 2011-09-27 12:43:37De ce sa-l vada? Vrei sa moara omul de inima?

Pai de ce sa moara de inima,cine se aseamana,se aduna.
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:47
De la: kudika023770, la data 2011-09-27 12:43:37De ce sa-l vada? Vrei sa moara omul de inima?



Domnilor,nu fiti rautaciosi,dimpotriva,fiti calmi si dati-i eroinei noastre afaturi constructive,intelepte,caci ea asteapta opiniile domniilor voastre!Deci,relax!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:48
De la: kudika421339, la data 2011-09-27 12:48:24
De la: kudika023770, la data 2011-09-27 12:43:37De ce sa-l vada? Vrei sa moara omul de inima?



Domnilor,nu fiti rautaciosi,dimpotriva,fiti calmi si dati-i eroinei noastre afaturi constructive,intelepte,caci ea asteapta opiniile domniilor voastre!Deci,relax!


lasa-i! acum vorbeste invidia din ei!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:57
OK.
-Primul sfat: Sa renunte la K., fiindca se intelege altceva.
-Al doilea: Sa-i povesteasca prietenului ei numai jumatate din lucruri si sa ii ceara un sfat.
Dar atentie, aici exista un risc foarte mare.Uneori surprizele depasesc intentiile iar dezamagirea se poate repeta.
kudika023770
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:59
pentru toti cei care se cred atat de destepti incat sa judece o persoana dupa un simplu fragment fara sa cunoasca pers in cauza am un mesaj:daca nu aveati nimic de adaugat la topicul asta v-as fi recunoscatoare daca nu ati mai face pe interesantii si nu ati mai scrie nimik,astfel de topicuri se presupune ca sunt create pentru cei care vor sa-si impartaseasca pareri sau sa ceara sfaturi nu pentru aroganti care din lipsa de ocupatie cauta nod in papura celorlalti care gresesc neintentionat sau nu.
si inca ceva daca eu nu cunosc limba romana se pare ca altii care se presupune ca sunt ''mai rasariti'' decat mine nu prea stiu unde se foloseste un vocabular elevat si unde se foloseste unul de mahala
allyalina
Postat pe 27 Septembrie 2011 15:27
Sfatul meu e sa-l dai uitarii pe tipul acela de pe net, ca nu faci decat sa te autoiluzionezi. Cauta o persoana din orasul tau, care sa-ti fie aproape, ca aluia precis nici nu-i pasa de tine.
Micaell
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:53
[quote name='Micaell' date='2011-09-27 17:53:26' Cauta o persoana din orasul tau, care sa-ti fie aproape, ca aluia precis nici nu-i pasa de tine. [/quote]
sa caute magazinele unde se fac reduceri intre 50 si 80%
miss_darine
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:17
De la: miss_darine, la data 2011-09-27 19:17:15
De la: Micaell, la data 2011-09-27 17:53:26 Cauta o persoana din orasul tau, care sa-ti fie aproape, ca aluia precis nici nu-i pasa de tine.

sa caute magazinele unde se fac reduceri intre 50 si 80%

am papat o paranteza
miss_darine
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:18
Pacat de acei ani. Trebuia sa -ti dai seama mai repede daca e de tine sau nu . Dupa 4 ani nu mai simti nimic Oare inainte ai simtit???????
eubutuso
Postat pe 30 Noiembrie 2011 13:24
Eu nu te judec pentru faptul ca nu ai prieteni poate sa fie si din cauza ca nu ai vrut sa-ti faci. Nu poti arunca toata vina asupra fostului iubit...Sincer nici eu nu prea am prieteni momentan pentru ca am plecat din tara si toti au ramas acolo dar incep sa cunosc si aiki cate de cat oameni noi. Nu trebuie sa te iei pe drum de ei sa ti faci prieteni. Pur si simplu iesi in parc, du-te la biserica, la o sala de sport - in timp vei gasi astfel persoane care sa converseze cuu tine. Pe mine chia daca nu ma baga nimeni in seama uneori merg in locuri care-mi plac si pana la urma de vreauu de nu vreau tot intru in conversatii cu ceilalti. Normal ca daca stai in casa sau izolata nu ai unde sa gasesti prieteni cu atat mai putin un barbat....
kudika_nikole
Postat pe 2 Decembrie 2011 01:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A new way to spend your free time 7 De la: bl_de 27 Octombrie 2009 13:28
ce parare aveti? 1 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 11:52
relatie discreta sau neimplinrea unor fantezii? 2 De la: kudika_1036084 16 Februarie 2020 03:06
Buna seara tuturor ! ;) 19 De la: kudika_992057 10 August 2015 10:24
relatii extraconjugale 40 De la: kudika026577 1 Octombrie 2009 21:17