Setari Cookie-uri

sa-i impartasesc ce simt???

Buna!As avea si eu nevoie de cateva sfaturi:) imi place tare de un baiat si nu stiu daca e bine ca eu sa fac pasul de a-i spune chestia asta...imi e teama de un refuz...poate el ma vede doar ca o amica:( am avut ceva timp de cand nu ne-am mai vazut,a fost plecat,si cand a venit acasa m-a sunat ,nu eram acasa,apoi la cateva zile m-a sunat si am mers la un suc numai ca nu am fost singuri a mai fost o persoana cu noi.Iar acum nu stiu ce sa fac sa m-ai astept sau sa-i impartasesc sentimentele mele pentru el.
alynyutza
Postat pe 28 Septembrie 2011 09:54
De la: alynyutza, la data 2011-09-28 09:54:47Buna!As avea si eu nevoie de cateva sfaturi:) imi place tare de un baiat si nu stiu daca e bine ca eu sa fac pasul de a-i spune chestia asta...imi e teama de un refuz...poate el ma vede doar ca o amica:( am avut ceva timp de cand nu ne-am mai vazut,a fost plecat,si cand a venit acasa m-a sunat ,nu eram acasa,apoi la cateva zile m-a sunat si am mers la un suc numai ca nu am fost singuri a mai fost o persoana cu noi.Iar acum nu stiu ce sa fac sa m-ai astept sau sa-i impartasesc sentimentele mele pentru el.



Lasa lucrurile sa evolueze in modul firesc,normal,al relatiilor debutante!De ce vrei sa grabesti lucrurile?Vezi cum se deruleaza prietenia voastra,daca urgentezi mersul lucrurilor in vreun fel,s-ar putea sa primesti un refuz si nu o sa-ti cada bine deloc!Nu fi pripita,de regula,barbatii trebuie sa vina cu avansurile sentimentale,stiu ca par a fi demodata ,dar asa vad eu lucrurile in acest moment!De multe ori,voi,fetele tinere,entuziasmate si dornice de iubire fiind,va angajati in niste demersuri mult prea repede fata de cum ar fi normal!Cunoasteti-va reciproc,"gustati" din timpul vostru cat mai mult cu putinta si acest lucru sa-l faceti cu scopul aprofundarii relatiei,nelasand loc dezamagirii,ce apare atunci cand va pripiti si alergati dupa cai verzi pe pereti!Il placi,foarte bine!Ramane de vazut ce parere are si el in raport cu tine!Sa nu apari in fata lui precum o femeie disperata dupa amor,caci vei pierde!Lasa-l pe el sa faca primul pas,fii retinuta in comportament,nu da frau hormonilor fara a avea certitudinea unei relatii de iubire!Femeile ,ce se lasa cucerite mai greu,sunt mai misterioase,mai tentante,cele ce se ofera imediat sunt simple dame de consumatie!Acum,depinde de tine la ce categorie vrei sa te incadrezi!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Septembrie 2011 10:20
Cand este mai bine sa pierzi? Acum sau mai tarziu?
kudika023770
Postat pe 28 Septembrie 2011 10:28
iti multumesc si cred ca ai dreptate...acum trebuie sa am rabdare:D
alynyutza
Postat pe 28 Septembrie 2011 14:56
Mai, in viata trebuie sa pui in balanta si relele si bunele. Gandeste-te care ar fi cel mai rau lucru care s-ar putea intampla si care ar fi cel mai bun lucru. Cel mai bun lucru ar fi ca ati incepe o relatie. Cel mai rau lucru nu ar fi un refuz, daca i-ai spune, ci l-ai putea pierde definitiv, daca nu i-ai spune, pentru ca nu ar sti de tine. Probabil si-ar gasi pe altcineva si tu ai ramane sa plangi dupa el. Trebuie sa fii si tu mai hotarata si mai curajoasa. Altfel vei pierde mult in viata.
Eva32
Postat pe 1 Octombrie 2011 23:52
Eva32 este o femeie desteapta: De fapt nu aceasta este esenta intrebarii tale? Parerea mea este sa ii spui direct ce te framanta pentru a evita telenovelele. Se intampla ca in legile lui Murphi: Daca un lucru merge prost acesta merge prost chiar de la inceput. Deci fie el nu iti acorda nici un interes si conversatia lui este politicoasa, sau inca este sub influenta mamei, imatur si consumator de lapte praf. Intrebandu-l, in raport de raspunsul pe care il primesti, iti poti organiza viitorul, in care el mai are sau nu mai are loc. Avantajul pentru tine, chiar daca raspunsul lui s-ar putea sa te doara, este ca omul este sau nu pregatit de viata. Deci mai bine plangi acum putin si iti pregatesti strategia viitoare mai amanuntit. Nu uita ca femeile cunosc mai bine decat barbatii arta seductiei.Mult succes.
kudika023770
Postat pe 3 Octombrie 2011 07:44
va multumesc!!:)
alynyutza
Postat pe 6 Octombrie 2011 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 1 De la: eu_mary1993 23 Iunie 2009 01:04
cine vrea sa ne imprietenim? 14 De la: sebylovegyrls 27 August 2010 23:23
ajutor, vreau un sfat ! 18 De la: 30 Octombrie 2013 08:11
CItate preferate! 82 De la: iulices 2 August 2010 18:38
Noi prietenii de la o varsta in sus 41 De la: GABYTA13 30 Octombrie 2009 18:35