Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

buna...am cunoscut un barbat acum 10 luni.fiecare din noi o trecut printr-o casnicie,probabil de aceea suntem un pic mai dificili si asteptarile mai mari.ne-am mutat impreuna dupa un scurt timp,a fost bine o perioada,dar am ajuns sa ne certam din nimicuri si din cauza banilor.el a luat decizia de a sta separati o perioada,continuand sa ne vedem.eu sunt cea care ma suparam din orice si iscam discutii.intre timp m-am schimbat,am devenit intelegatoare,dar ne vedem tot mai putin,el fiind sofer pe tir,i acasa 2 zile pe saptamana.a aparut o problema acuma:o fata din spania cu care vorbeste la telefon,pe messenger.intr-o seara fiind la mine,i-a trimis acea fata un mesaj,intrebandu-l cine este mi-a raspuns sa stau linistita,nu are nimic cu ea,o stie de pe messenger.dar este foarte schimbat,rece,nu ma mai prea cauta.cand ne intalnim are momente cand e foarte tandru,vorbim despre o posibila familie impreuna,dar are momente cand imi spune ca as fii mai fericita cu altul.acuma 2 zile mi-a spus sa vedem pana de sarbatori cum va fii relatia si sa luam o decizie.poate cea din spania va veni de sarbatori,caci ei continua sa vorbeasca,sa-si trimita mesaje.tine la mine,dar nu stie ce sa faca.cum pot sa-l readuc inapoi in viata mea?
kudika442318
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:22
Stii tu cum e cu tiristii...sunt clienti fideli femeilor de la colt de strada ce ofera fericire.
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:28
bun,si ce ar trebui sa fac?imi zice in fiecare saptamana unde merge,si in spania nu am auzit sa fii fost.
kudika442318
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:38
pe mine ma deranjeaza atitudinea lui,raceala de care da dovada.si vrea sa facem o familie si nu vrea.i schimbator
kudika442318
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:41
Spune-i ca vrei sa luati o pauza si vezi cum reactioneaza,daca vrea inseamna ca nu te iubeste si nu isi doreste un viitor cu tine.
broscoiu
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:48
De la: kudika442318, la data 2011-09-27 14:22:01buna...am cunoscut un barbat acum 10 luni.fiecare din noi o trecut printr-o casnicie,probabil de aceea suntem un pic mai dificili si asteptarile mai mari.ne-am mutat impreuna dupa un scurt timp,a fost bine o perioada,dar am ajuns sa ne certam din nimicuri si din cauza banilor.el a luat decizia de a sta separati o perioada,continuand sa ne vedem.eu sunt cea care ma suparam din orice si iscam discutii.intre timp m-am schimbat,am devenit intelegatoare,dar ne vedem tot mai putin,el fiind sofer pe tir,i acasa 2 zile pe saptamana.a aparut o problema acuma:o fata din spania cu care vorbeste la telefon,pe messenger.intr-o seara fiind la mine,i-a trimis acea fata un mesaj,intrebandu-l cine este mi-a raspuns sa stau linistita,nu are nimic cu ea,o stie de pe messenger.dar este foarte schimbat,rece,nu ma mai prea cauta.cand ne intalnim are momente cand e foarte tandru,vorbim despre o posibila familie impreuna,dar are momente cand imi spune ca as fii mai fericita cu altul.acuma 2 zile mi-a spus sa vedem pana de sarbatori cum va fii relatia si sa luam o decizie.poate cea din spania va veni de sarbatori,caci ei continua sa vorbeasca,sa-si trimita mesaje.tine la mine,dar nu stie ce sa faca.cum pot sa-l readuc inapoi in viata mea?



Conducatorii de TIR-uri ,or fi ei niste singuratici dificili tocmai din motivul practicarii profesiei pe care o au,dar tot barbati sunt!Ei au alt stil de viata,pentru ei, familia inseamna doar un loc de parcare si retragere de pe drumurile internationale,la ceas hotarat de grila de parcurs!Nu au rabdarea necesara unei convietuiri linistite si armonioase,nu stiu ce inseamna fidelitatea si statornicia in cuplu,nu sunt disponibili decat pe perioade scurte de timp si banii stransi nu pot inlocui caldura si dulceata imbratisarilor partenerului de langa tine,de care, in cazul lui,vei duce lipsa pe parcursul multor zile si nopti din viata ta!Vrei sa intemeiezi o familie cu un astfel de personaj?Inainte a face acest lucru,intreaba-te de ce s-a despartit de fosta sotie!Vrei sa nu mai fii singura,dar uiti ca vei suporta o singuratate mai amara ,in cazul in care rezista relatia voastra si se finalizeaza cu o casatorie!Vrei sa-l readuci in viata ta?Dar de ce nu vrei sa i-l lasi celeillate femei,atata timp cat el isi permite sa vorbeasca cu ea in prezenta ta?Draga,"unu" plus "unu" dau intotdeauna rezultatul "doi" si nu alta cifra sau multiplu de 2.Vrei un sfat pentru a-l aduce inapoi?Eu iti dau sfatul de a fugi cat mai departe de el,oricat de mult te-ar durea acest gest si oricat de multi bani ti-ar aduce in schimbul absentei lui din viata ta!Oricum,decizia finala iti apartine in totalitate!


RAINBOWLADY
Postat pe 27 Septembrie 2011 15:03
multumesc frumos pentru sfaturi.adevarul e ca nu vorbea cu ea de fata cu mine.eu ma uitam prin telefonul lui si am vazut ca isi tot trimit mesaje si tot vorbesc.am avut o relatie in care am fost mintita si inselata,acu imi iau masuri.un singur mesaj a primit cand era cu mine.vorbesc in timpul cand este in cursa
kudika442318
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:32
De la: kudika442318, la data 2011-09-27 16:32:47multumesc frumos pentru sfaturi.adevarul e ca nu vorbea cu ea de fata cu mine.eu ma uitam prin telefonul lui si am vazut ca isi tot trimit mesaje si tot vorbesc.am avut o relatie in care am fost mintita si inselata,acu imi iau masuri.un singur mesaj a primit cand era cu mine.vorbesc in timpul cand este in cursa



Doua atentionari am sa-ti mai aduc la cunostinta si anume;
1.Nu este deloc politicos si adecvat gestul tau de a-i verifica mesajele!Nu ai facut decat sa cobori la nivelul lui!Daca ai facut-o inseamna ,ca ,undeva,in adancul inimii tale,exista urme de indoiala,care iti pun relatia sub semnul intrebarii!Acesta este primul aspect pe care al trebui sa il iei in considerare si nu este lipsit de importanta!Ai facut gestul respectiv din lipsa de incredere fata de el,la care a contribuit si schimbarea atitudinii lui fata de tine!

2.Orice fapta buna pe care ar face-o fata de tine,orice gest miscator,ce te-ar putea impresiona,orice mangaiere pe care ti-ar oferi-o domnia sa,nu uita , ca toate acestea le va face amplificate fata de celelalte femei ,ce ii vor trece prin mana!TIR-istii nu prea fac casa buna cu loialitatea,fidelitatea,sunt usor manevrabili de catre femeile tintitoare la banii lor si renunta usor la cea pe care o are acasa,in favoarea clipelor efemere ,ce le ofera curtezanele intalnite pe itinerariile prestabilite.
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:49
va multumesc frumos pentru sfaturi.
kudica421339-i foarte adevarat ce ai zis.multu mult
kudika442318
Postat pe 27 Septembrie 2011 19:30
De la: kudika442318, la data 2011-09-27 14:22:01buna...am cunoscut un barbat acum 10 luni.fiecare din noi o trecut printr-o casnicie,probabil de aceea suntem un pic mai dificili si asteptarile mai mari.ne-am mutat impreuna dupa un scurt timp,a fost bine o perioada,dar am ajuns sa ne certam din nimicuri si din cauza banilor.el a luat decizia de a sta separati o perioada,continuand sa ne vedem.eu sunt cea care ma suparam din orice si iscam discutii.intre timp m-am schimbat,am devenit intelegatoare,dar ne vedem tot mai putin,el fiind sofer pe tir,i acasa 2 zile pe saptamana.a aparut o problema acuma:o fata din spania cu care vorbeste la telefon,pe messenger.intr-o seara fiind la mine,i-a trimis acea fata un mesaj,intrebandu-l cine este mi-a raspuns sa stau linistita,nu are nimic cu ea,o stie de pe messenger.dar este foarte schimbat,rece,nu ma mai prea cauta.cand ne intalnim are momente cand e foarte tandru,vorbim despre o posibila familie impreuna,dar are momente cand imi spune ca as fii mai fericita cu altul.acuma 2 zile mi-a spus sa vedem pana de sarbatori cum va fii relatia si sa luam o decizie.poate cea din spania va veni de sarbatori,caci ei continua sa vorbeasca,sa-si trimita mesaje.tine la mine,dar nu stie ce sa faca.cum pot sa-l readuc inapoi in viata mea?


E pentru prima data in viata mea cand citesc o poveste cu un sofer de tir care are o relatie platonica virtuala, pe messenger, cu cineva din Spania.
Si de aceea mi se pare neverosimila.
Din putinele pe care le stiu despre barbati iubitori de covrigi imensi, prefera relatia directa si sustenabila. Adica una scurta din mers.
anageo25
Postat pe 27 Septembrie 2011 21:23
fata respectiva lucreaza in spania,dar se intoarce de sarbatori.prietenu,fostu,nici nu stiu cum sa-l mai numesc,mi-a zis zilele trecute sa vedem ce facem cu relatia,sa luam o hotarare pana de sarbatori
kudika442318
Postat pe 28 Septembrie 2011 05:56
De la: kudika442318, la data 2011-09-28 05:56:44fata respectiva lucreaza in spania,dar se intoarce de sarbatori.prietenu,fostu,nici nu stiu cum sa-l mai numesc,mi-a zis zilele trecute sa vedem ce facem cu relatia,sa luam o hotarare pana de sarbatori



Daca vrei sa fii parasita tocmai in pragul sarbatorilor de iarna,poti taragana relatia pana atunci,nimeni nu iti poate dicta ce sa faci!Sugestii ai primit,dar nu ti se poate coordona vointa atata timp cat esti in deplinatatea facultatilor mintale!Gandeste de miliarde de ori inainte de a lua o hotarare!Este usor sa te avanti in ceva sperat a fi frumos,dar este si mai usor sa zambesti cand ai constatat ,ca ai luat decizia cea mai buna,in ceea ce priveste viata personala!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Septembrie 2011 07:13
De la: kudika442318, la data 2011-09-28 05:56:44fata respectiva lucreaza in spania,dar se intoarce de sarbatori.prietenu,fostu,nici nu stiu cum sa-l mai numesc,mi-a zis zilele trecute sa vedem ce facem cu relatia,sa luam o hotarare pana de sarbatori


...asa, sa luati o hotarare pana (subliniat) de sarbatori, caci atunci el are de luat o alta hotarare! Cu alte cuvinte, daca vrei sa ma ai si dupa sarbatori, fa-ma sa te iubesc, sa uit de oferta ce vine din Spania!
Femeie, ai fost casatorita... nu-ti este clar ca nu e omul cu care sa incerci a doua casnicie?! Cum bine zicea cineva, vezi cum faci, sa nu plangi chiar de sarbatori...
maimai_no1
Postat pe 28 Septembrie 2011 23:44
De-as avea un banut pentru fiecare poveste de genu', as fi bogata acum.

Meseria nu ma intereseaza pe mine, ma intereseaza ca discuta cu o fata din Spania si tie iti spune nonsalant "stai linistita, nu am nimic cu ea, o cunosc de pe messenger"?!? Si tu nu te alarmezi??? Sa inteleg ca e ok sa incepi sa discuti cu toti necunoscutii pe messenger? Si sa-ti dai si nr de telefon?
Bineinteles ca are ceva cu ea, daca nu era interesat ii dadea ignore din prima. Punct.
kudika_pudika
Postat pe 29 Septembrie 2011 13:54
Nu ai spus ce simti pentru el. Nu am citit "il iubesc". Poate dupa o casnicie ratata e mai greu sa ai sentimente profunde pentru cineva. Dar nici sa te casatoresti DOAR pentru un statut social.
luchianramona
Postat pe 29 Septembrie 2011 15:40
M-am gandit sa revin cu ultimele noutati.fata din spania o iesit din schema,am vorbit si cu el foarte serios,nu i mai verific telefonu,nu vrea pe nimeni altcineva(de sex feminin),se poarta frumos,o inceput sa imi aduca cadouri cand vine din cursa.Lucrurile merg bine,mi-as dori sa stam iarasi impreuna,da nu vreau sa-l stresez pe tema asta.Am discutat si problema mutarii impreuna,isi doreste sa stam impreuna,dar sa mai treaca un timp
kudika442318
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:01
De la: kudika442318, la data 2011-10-17 21:01:15 M-am gandit sa revin cu ultimele noutati.fata din spania o iesit din schema,am vorbit si cu el foarte serios,nu i mai verific telefonu,nu vrea pe nimeni altcineva(de sex feminin),se poarta frumos,o inceput sa imi aduca cadouri cand vine din cursa.Lucrurile merg bine,mi-as dori sa stam iarasi impreuna,da nu vreau sa-l stresez pe tema asta.Am discutat si problema mutarii impreuna,isi doreste sa stam impreuna,dar sa mai treaca un timp


ce frumos suna o abureala spusa de cineva implicat.
guru_ion
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:05
...guru ion...te rog sa fii mai explicit...ce-i cu abureala spusa de cineva implicat?
kudika442318
Postat pe 18 Octombrie 2011 06:07
De la: kudika442318, la data 2011-10-17 21:01:15 M-am gandit sa revin cu ultimele noutati.fata din spania o iesit din schema,am vorbit si cu el foarte serios,nu i mai verific telefonu,nu vrea pe nimeni altcineva(de sex feminin),se poarta frumos,o inceput sa imi aduca cadouri cand vine din cursa.Lucrurile merg bine,mi-as dori sa stam iarasi impreuna,da nu vreau sa-l stresez pe tema asta.Am discutat si problema mutarii impreuna,isi doreste sa stam impreuna,dar sa mai treaca un timp



Increderea si iubirea se construiesc in timp, cu gesturi marunte, natural venite din inima, nu cu gesturi manipulative... uneori deosebesti naturalul de teatral fara efort, alteori ai nevoie de timp... se intampla sa si gresesti. Orice ar fi sa vina in viitor, asigura-te ca vine din respect, incredere, prietenie si-abia apoi din nevoia de echilibru hormonal...
Ma astept sa stii sa evaluezi lucrurile, doar ai experienta... stii si tu ca o persoana nu apare si nu dispare din sfera de interes asa, din senin, trebuie sa comunici cu acea persoana, sa o cunosti sa dai aripi visului sau sa I le retezi.
maimai_no1
Postat pe 18 Octombrie 2011 18:01
am vorbit cu fata din spania,ea acolo lucreaza,are un copil de 10 ani,acolo i la scoala,si ea vine o data pe an in romania.acolo sta cu un barbat
kudika442318
Postat pe 18 Octombrie 2011 19:35
Ai putea si tu sa fii putin mai iubitoare cu el si sa ii si arati asta. Si sa comunicati mai mult.
Eva32
Postat pe 19 Octombrie 2011 00:05
...da,adevarul e ca sunt o persoana nerabdatoare,fiind in zodia taur sunt incapatanata,dominatoare,impulsiva...si de aceea s-o si racit relatia...dar omu se mai si schimba...daca merita schimbarea si vad ca se poarta mai frumos,el i cel care ma cauta(eu ignorandu-l in ultimul timp),i tandru.om vedea ce va fii
kudika442318
Postat pe 19 Octombrie 2011 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSIST!!!Barbatul BERBEC!!!!!!!!! 57 De la: dolceK 20 Iulie 2009 00:09
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40
sa propunem o lege ptr cei care inseala 31 De la: scorpio67 4 Iunie 2010 07:20
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38