Setari Cookie-uri

Salut!!!

Sunt o adolescenta, am 18. Prietena mea foarte buna si colega mea are un insucces total in dragoste. Pin' la 18 ani jumate nu a avut nicio relatie de prietenie, oricat de neserioasa sa fi fost, nu a cochetat cu nimeni, nu a primit flori, daruri, nu a simtit fiorul dragostei si nu i s-a propus intilnire niciodata. Acum e indragostita lulea intr-un baiat care nu-i acorda nicio atentie. Sufera extrem. Plinge des, e sensibila si emotiva si toate astea o dor enorm. E deceptionata , iar in ultima vreme o vad din ce in ce mai trista. Imi fac griji pentru ea, sa nu intre in depresie din cauza asta. Ma tem si la o eventuala prostie din partea ei, cu toate cu nu-mi da nicio aparenta semnalare dar nici nu pare sa fie capabila de asa ceva. oricum , totul ce se petrece in inima si in gindurile ei stie doar ea. Mai este o problema - se complexeaza enorm din cauza exteriorului. Deja se vede urita si bizara. Da, e plinuta un pic (are burtica ) dar e foarte draguta si desteapta, si o fire minunata (pina a aparea baiatul ala in viata ei era mereu pozitiva si glumeata!!!! ) Nu mai stiu cum s-o conving ca dragostea ei va aparea o data si-odata, doar sa aiba un pic de rabdare. Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice si sa rezolve aceasta problema de aceea mizez mult pe ajutorul vostru. Va rog foarte mult sfatuiti-ma! Va multumesc anticipat...
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 18:37
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46Sunt o adolescenta, am 18. Prietena mea foarte buna si colega mea are un insucces total in dragoste. Pin' la 18 ani jumate nu a avut nicio relatie de prietenie, oricat de neserioasa sa fi fost, nu a cochetat cu nimeni, nu a primit flori, daruri, nu a simtit fiorul dragostei si nu i s-a propus intilnire niciodata. Acum e indragostita lulea intr-un baiat care nu-i acorda nicio atentie. Sufera extrem. Plinge des, e sensibila si emotiva si toate astea o dor enorm. E deceptionata , iar in ultima vreme o vad din ce in ce mai trista. Imi fac griji pentru ea, sa nu intre in depresie din cauza asta. Ma tem si la o eventuala prostie din partea ei, cu toate cu nu-mi da nicio aparenta semnalare dar nici nu pare sa fie capabila de asa ceva. oricum , totul ce se petrece in inima si in gindurile ei stie doar ea. Mai este o problema - se complexeaza enorm din cauza exteriorului. Deja se vede urita si bizara. Da, e plinuta un pic (are burtica ) dar e foarte draguta si desteapta, si o fire minunata (pina a aparea baiatul ala in viata ei era mereu pozitiva si glumeata!!!! ) Nu mai stiu cum s-o conving ca dragostea ei va aparea o data si-odata, doar sa aiba un pic de rabdare. Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice si sa rezolve aceasta problema de aceea mizez mult pe ajutorul vostru. Va rog foarte mult sfatuiti-ma! Va multumesc anticipat...
si prietena esti tu?
Valy90
Postat pe 11 Ianuarie 2011 18:43
ciudat stil de a scrie...oricum, tu zici..."Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice"...gresit...pt ca iti pasa atat de mult, iesiti ca fetele la cat mai multe party-uri (NU cluburi), unde sa fie si baieti de varsta voastra (sper ca mai sunt la moda party-urile )!
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:13
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 19:13:42 ciudat stil de a scrie...oricum, tu zici..."Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice"...gresit...pt ca iti pasa atat de mult, iesiti ca fetele la cat mai multe party-uri (NU cluburi), unde sa fie si baieti de varsta voastra (sper ca mai sunt la moda party-urile )!


ce party domnisoara? ... bairamuri cu mchamãr
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:27
@marissa92 pue si tu o poza cu domnisoara ...daca e frumoasa si are tate mari, o invit eu in oras
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:28
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 19:28:02@marissa92 pue si tu o poza cu domnisoara ...daca e frumoasa si are tate mari, o invit eu in oras



Cum adica "tate mari"???? Nu tu ai zis: "merisoare, perisoare, pepenasi....fructoza sa fie" ....
mimi_ca29
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:34
pai da, imi pasa foarte mult! de ce ciudat ? eu deja am incercat atitea sa ii spun! nu imi reuseste nimic!!!!! :(
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:49
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 19:27:22
ce party domnisoara? ... bairamuri cu mchamãr

astea mchamar, ce's?
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:53
d-ra e serioasa si nu are nevoie de aventuri, ci de o relatie durabila. inteleg ca glumesti, dar nu caut prietenei mele simple aventuri care s-o doboare de tot la pamint.
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:53
De la: marissa92, la data 2011-01-11 19:49:53pai da, imi pasa foarte mult! de ce ciudat ? eu deja am incercat atitea sa ii spun! nu imi reuseste nimic!!!!! :(

nah ca citesti precum scrii am zis ca ai un stil ciudat de a scrie
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:54
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 19:13:42 ciudat stil de a scrie...oricum, tu zici..."Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice"...gresit...pt ca iti pasa atat de mult, iesiti ca fetele la cat mai multe party-uri (NU cluburi), unde sa fie si baieti de varsta voastra (sper ca mai sunt la moda party-urile )!


sigur ca's la moda party-urile!! le frecventam destul de des. din pacate niciun rezultat :(
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-11 19:34:40Cum adica "tate mari"????


cand e vorba sa alegem ... alegem
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:56
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 19:53:02 astea mchamar, ce's?

http://www.youtube.com/watch?v=otCpCn0l4Wo
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:57
De la: marissa92, la data 2011-01-11 19:53:41d-ra e serioasa si nu are nevoie de aventuri, ci de o relatie durabila. inteleg ca glumesti, dar nu caut prietenei mele simple aventuri care s-o doboare de tot la pamint.

si tu esti prea serioasa pt varsta ta...doar nu vreti sa va maritati de'acu
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:58
De la: marissa92, la data 2011-01-11 19:53:41d-ra e serioasa si nu are nevoie de aventuri, ci de o relatie durabila. inteleg ca glumesti, dar nu caut prietenei mele simple aventuri care s-o doboare de tot la pamint.


normal ca o sa fie durabila, si serioasa pe deasupra ... insa numai atat cat o sa fie iubire intre noi

si apoi eu nu am de gand s-o daram la pamant ci s-o ... http://www.youtube.com/watch?v=QrQ7-taY31U
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 19:58
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 19:57:13
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 19:53:02 astea mchamar, ce's?

http://www.youtube.com/watch?v=otCpCn0l4Wo

nu m-as fi gandit la mc hammer in veci
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:00
De la: valy90, la data 2011-01-11 18:43:12
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46Sunt o adolescenta, am 18. Prietena mea foarte buna si colega mea are un insucces total in dragoste. Pin' la 18 ani jumate nu a avut nicio relatie de prietenie, oricat de neserioasa sa fi fost, nu a cochetat cu nimeni, nu a primit flori, daruri, nu a simtit fiorul dragostei si nu i s-a propus intilnire niciodata. Acum e indragostita lulea intr-un baiat care nu-i acorda nicio atentie. Sufera extrem. Plinge des, e sensibila si emotiva si toate astea o dor enorm. E deceptionata , iar in ultima vreme o vad din ce in ce mai trista. Imi fac griji pentru ea, sa nu intre in depresie din cauza asta. Ma tem si la o eventuala prostie din partea ei, cu toate cu nu-mi da nicio aparenta semnalare dar nici nu pare sa fie capabila de asa ceva. oricum , totul ce se petrece in inima si in gindurile ei stie doar ea. Mai este o problema - se complexeaza enorm din cauza exteriorului. Deja se vede urita si bizara. Da, e plinuta un pic (are burtica ) dar e foarte draguta si desteapta, si o fire minunata (pina a aparea baiatul ala in viata ei era mereu pozitiva si glumeata!!!! ) Nu mai stiu cum s-o conving ca dragostea ei va aparea o data si-odata, doar sa aiba un pic de rabdare. Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice si sa rezolve aceasta problema de aceea mizez mult pe ajutorul vostru. Va rog foarte mult sfatuiti-ma! Va multumesc anticipat...
si prietena esti tu?


cind spun ceva, o spun din suflet. chiar ma doare situatia asta, oricat de hazliu nu ti s-ar parea. nu ma laud cu valorile mele, dar prietene adevarate am doar citeva si pentru ele fac tot ce imi sta in puteri. ceream un sfat. daca ai fi vrut / putut sa mi-l oferi iti eram recunoscatoare.
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:01
poi da, 's serioasa cand e cazul. de maritat nu vrea nimeni deocamdata =)) mai intii termin lliceul, fac o facultate, totul cum se cuvine :)
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:04
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:01:48
De la: valy90, la data 2011-01-11 18:43:12
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46Sunt o adolescenta, am 18. Prietena mea foarte buna si colega mea are un insucces total in dragoste. Pin' la 18 ani jumate nu a avut nicio relatie de prietenie, oricat de neserioasa sa fi fost, nu a cochetat cu nimeni, nu a primit flori, daruri, nu a simtit fiorul dragostei si nu i s-a propus intilnire niciodata. Acum e indragostita lulea intr-un baiat care nu-i acorda nicio atentie. Sufera extrem. Plinge des, e sensibila si emotiva si toate astea o dor enorm. E deceptionata , iar in ultima vreme o vad din ce in ce mai trista. Imi fac griji pentru ea, sa nu intre in depresie din cauza asta. Ma tem si la o eventuala prostie din partea ei, cu toate cu nu-mi da nicio aparenta semnalare dar nici nu pare sa fie capabila de asa ceva. oricum , totul ce se petrece in inima si in gindurile ei stie doar ea. Mai este o problema - se complexeaza enorm din cauza exteriorului. Deja se vede urita si bizara. Da, e plinuta un pic (are burtica ) dar e foarte draguta si desteapta, si o fire minunata (pina a aparea baiatul ala in viata ei era mereu pozitiva si glumeata!!!! ) Nu mai stiu cum s-o conving ca dragostea ei va aparea o data si-odata, doar sa aiba un pic de rabdare. Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice si sa rezolve aceasta problema de aceea mizez mult pe ajutorul vostru. Va rog foarte mult sfatuiti-ma! Va multumesc anticipat...
si prietena esti tu?


cind spun ceva, o spun din suflet. chiar ma doare situatia asta, oricat de hazliu nu ti s-ar parea. nu ma laud cu valorile mele, dar prietene adevarate am doar citeva si pentru ele fac tot ce imi sta in puteri. ceream un sfat. daca ai fi vrut / putut sa mi-l oferi iti eram recunoscatoare.


stii care e buba?
la 18 ani vorbesti de iubire parca ai vorbi despre desene animate ... nu e chiar asa, gaseste-ti pe cineva care sa-ti fie pe plac si vezi unde duce relatia.

iubire, ce e aia iubire?
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:06
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:04:28poi da, 's serioasa cand e cazul. de maritat nu vrea nimeni deocamdata =)) mai intii termin lliceul, fac o facultate, totul cum se cuvine :)


phuaaa... ma dispera cand vad vieti programate ca in scripturile de la holiud
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:07
io am zis...si-o repet...comediile romantice dauneaza grav sanatatii
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:14
am uitat telenovelele
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:15
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 20:14:20 io am zis...si-o repet...comediile romantice dauneaza grav sanatatii


si carnea de porc !
coldwind
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:17
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 20:06:43
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:01:48
De la: valy90, la data 2011-01-11 18:43:12
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46Sunt o adolescenta, am 18. Prietena mea foarte buna si colega mea are un insucces total in dragoste. Pin' la 18 ani jumate nu a avut nicio relatie de prietenie, oricat de neserioasa sa fi fost, nu a cochetat cu nimeni, nu a primit flori, daruri, nu a simtit fiorul dragostei si nu i s-a propus intilnire niciodata. Acum e indragostita lulea intr-un baiat care nu-i acorda nicio atentie. Sufera extrem. Plinge des, e sensibila si emotiva si toate astea o dor enorm. E deceptionata , iar in ultima vreme o vad din ce in ce mai trista. Imi fac griji pentru ea, sa nu intre in depresie din cauza asta. Ma tem si la o eventuala prostie din partea ei, cu toate cu nu-mi da nicio aparenta semnalare dar nici nu pare sa fie capabila de asa ceva. oricum , totul ce se petrece in inima si in gindurile ei stie doar ea. Mai este o problema - se complexeaza enorm din cauza exteriorului. Deja se vede urita si bizara. Da, e plinuta un pic (are burtica ) dar e foarte draguta si desteapta, si o fire minunata (pina a aparea baiatul ala in viata ei era mereu pozitiva si glumeata!!!! ) Nu mai stiu cum s-o conving ca dragostea ei va aparea o data si-odata, doar sa aiba un pic de rabdare. Poate experienta mea modesta de viata nu e in putere sa se implice si sa rezolve aceasta problema de aceea mizez mult pe ajutorul vostru. Va rog foarte mult sfatuiti-ma! Va multumesc anticipat...
si prietena esti tu?


cind spun ceva, o spun din suflet. chiar ma doare situatia asta, oricat de hazliu nu ti s-ar parea. nu ma laud cu valorile mele, dar prietene adevarate am doar citeva si pentru ele fac tot ce imi sta in puteri. ceream un sfat. daca ai fi vrut / putut sa mi-l oferi iti eram recunoscatoare.


stii care e buba?
la 18 ani vorbesti de iubire parca ai vorbi despre desene animate ... nu e chiar asa, gaseste-ti pe cineva care sa-ti fie pe plac si vezi unde duce relatia.

iubire, ce e aia iubire?

de fapt vorbeam despre suferinta PRIETENEI MELE.
ce e iubirea? stim cu totii ca asta-i un subiect foarte abstract si nemarginit, fiecare isi alege definitia lui. nu-s sentimentala din cale-afara, dar un lucru mi-e cert: e zero sa vbesti despre iubire, oricat de frumos nu ai face-o, atita timp cat nu demonstrezi cu adevarat lucrul asta
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:20
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 20:07:55
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:04:28poi da, 's serioasa cand e cazul. de maritat nu vrea nimeni deocamdata =)) mai intii termin lliceul, fac o facultate, totul cum se cuvine :)


phuaaa... ma dispera cand vad vieti programate ca in scripturile de la holiud


nu dispera, e viata mea de fapt :D am zis-o la mod general. si asta chiar ma preocupa destul de mult la moment
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:22
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:22:59
nu dispera, e viata mea de fapt :D am zis-o la mod general. si asta chiar ma preocupa destul de mult la moment

lasa'l pe battle...ca'si revine el...este chiar f bine ca doresti sa faci si o facultate!
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:27
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46S...


da' prietenei tale ii este rusinica sa scrie p-aci?
sau nu stie ca faci pe petitoarea?
geo_resuscitat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:30
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-11 20:30:03
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46S...


da' prietenei tale ii este rusinica sa scrie p-aci?
sau nu stie ca faci pe petitoarea?


sigur ca nu stie nimeni nimic! mi-e greu s-o vad zi de zi asa.. speram ca voi gasi un sfat pe aici.. dar vad ca no chance :|
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:34
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:34:40
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-11 20:30:03
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46S...


da' prietenei tale ii este rusinica sa scrie p-aci?
sau nu stie ca faci pe petitoarea?


sigur ca nu stie nimeni nimic! mi-e greu s-o vad zi de zi asa.. speram ca voi gasi un sfat pe aici.. dar vad ca no chance :|


vrei un sfat sau un baiat?
geo_resuscitat
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:36
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-11 20:36:50
De la: marissa92, la data 2011-01-11 20:34:40
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-11 20:30:03
De la: marissa92, la data 2011-01-11 18:37:46S...


da' prietenei tale ii este rusinica sa scrie p-aci?
sau nu stie ca faci pe petitoarea?


sigur ca nu stie nimeni nimic! mi-e greu s-o vad zi de zi asa.. speram ca voi gasi un sfat pe aici.. dar vad ca no chance :|


vrei un sfat sau un baiat?


normal ca un sfat! nu e destul de evident?!!
marissa92
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amant sau prieten? 74 De la: cinderella 4 Noiembrie 2009 16:35
merita un barbat sa ii oferi totul? 159 De la: luckyyyLuke 14 Martie 2009 11:36
confuz... 30 De la: kudika030047 27 Iulie 2009 09:57
Iubitul meu face parte din mafie 86 De la: kudika226898 11 Septembrie 2011 00:57
cum gasesc horoscop ptr barbati ! 7 De la: guru_ion 18 Decembrie 2011 18:31