Setari Cookie-uri

OPERATIA DE EXTRAUTERINA

HAIDETI SA IMPARTASIM EXPERIENTELE NOASTRE ,EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA SI VREAU SA AFLU SI EXPERIENTELE FEMEILOR CARE AU TRECUT PRIN ASTA SI ACUM AU UN BEBE SAU SUNT INSARCINATE.
DOAMNE AJUTA!
bellaaa_healthy
Postat pe 22 Noiembrie 2011 10:18
De la: bellaaa_healthy, la data 2011-11-22 10:18:29HAIDETI SA IMPARTASIM EXPERIENTELE NOASTRE ,EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA SI VREAU SA AFLU SI EXPERIENTELE FEMEILOR CARE AU TRECUT PRIN ASTA SI ACUM AU UN BEBE SAU SUNT INSARCINATE.
DOAMNE AJUTA!


O experienta, neplacuta,nefericita,din viata unei femei!Ce anume vrei sa impartasesti,caci nu este mare lucru de povestit ?Durerea la aflarea vestii ca vei fi supusa unei interventii chirurgicale,suferinta de dupa aceasta?Nu este nimic placut in a povesti traumele suferite de-alungul vietii!Puterea femeii, de a trece peste toate incercarile,este uriasa si ,da,despre aceasta ,se poate discuta!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Noiembrie 2011 11:48
Nu vreau sa fiu rautacioasa dar daca nu ai trecut prin asa ceva nu stii ce simte o femeie cand trece prin asta.
Ma incurajeaza sa vad femei care au trecut prin asta si totusi sunt mamici sau viitoare mamici deoarece gandul acesta ma obsedeaza.
Te rog sa nu mai comentezi daca nu ai nicio treaba cu numele acestui topic.
Multumesc!O zi buna!
bellaaa_healthy
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:20
De la: bellaaa_healthy, la data 2011-11-27 16:20:14Nu vreau sa fiu rautacioasa dar daca nu ai trecut prin asa ceva nu stii ce simte o femeie cand trece prin asta.
Ma incurajeaza sa vad femei care au trecut prin asta si totusi sunt mamici sau viitoare mamici deoarece gandul acesta ma obsedeaza.
Te rog sa nu mai comentezi daca nu ai nicio treaba cu numele acestui topic.
Multumesc!O zi buna![/quote

Ba,chiar am sa comentez,draga mea!Ce pot sa-ti mai scriu ,in plus de ceea ce ti-am scris anterior,este faptul ca o femeie ,ce a avut o sarcina extrauterina,da,mai poate deveni mamica!Tu trebuie sa iei totul ca pe o intamplare nefericita si atat!Viata se deruleaza in ritmul propriu,lamentarea nu este admisa ,trebuie sa speri ca viitorea sarcina o sa se dezvolte normal!Extrauterinele sunt aleatoare si nu sunt ereditare!Aceeasi zi buna ti-o doresc!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:26
De la: bellaaa_healthy, la data 2011-11-27 16:20:14Nu vreau sa fiu rautacioasa dar daca nu ai trecut prin asa ceva nu stii ce simte o femeie cand trece prin asta.
Ma incurajeaza sa vad femei care au trecut prin asta si totusi sunt mamici sau viitoare mamici deoarece gandul acesta ma obsedeaza.
Te rog sa nu mai comentezi daca nu ai nicio treaba cu numele acestui topic.
Multumesc!O zi buna!


Nu numai ca esti rautacioasa, esti si obraznica, te plangi pe un site unde sunt sute de femei si barbati, ca atare ar trebui sa ignori ce nu-ti convine, nu da raspunsuri sarcastice...s-ar putea sa si primesti astfel de raspunsuri mai gandeste-te
faith742011
Postat pe 27 Noiembrie 2011 18:23
Scuze daca am deranjat pe cineva dar sunt f stresata si f nervoasa si plang intr-una...nu vreau sa supar pe nimeni...vreau doar un bebe pe viitor....:(
Iti multumesc pt incurajare!si inca odata scuze dar sunt f daramata,a fost prima mea sarcina...ma rog la Dumnezeu in fiecare zi sa pot ramane si eu insarcinata normal!
bellaaa_healthy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 08:21
De la: bellaaa_healthy, la data 2011-11-28 08:21:07Scuze daca am deranjat pe cineva dar sunt f stresata si f nervoasa si plang intr-una...nu vreau sa supar pe nimeni...vreau doar un bebe pe viitor....:(
Iti multumesc pt incurajare!si inca odata scuze dar sunt f daramata,a fost prima mea sarcina...ma rog la Dumnezeu in fiecare zi sa pot ramane si eu insarcinata normal!



Impune-ti calmul,linistea interioara!Nimeni nu poarta vina asupra desfasurarii unui astfel de eveniment nefericit,asta este viata si ,noi,femeile,suntem singurele fiinte care suferim de pe urma a astfel de interventii!Urmeaza prescriptiile medicale,de refacere ale organismului si poti continua in indeplinirea visului de a fi mamica!Nu este imposibi acest lucru!Din fericire,tot noi,femeile,am fost inzestrate cu harul da a da nastere vietii,in noi si noi cicluri,generatii!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 08:27
iTI MULTUMESC DIN SUFLET PT INCURAJARI,CONTEAZA MULT PT MINE!Dar nu am un medic prea comunicativ care nici macar la control nu m-a chemat....si habar n-am unde sa gasesc un medic care sa inteleaga si suferinta din sufletul omului nu numai sa scrie retete si sa te trateze cu fundul...Astept sa treaca aprox. 1 an si apoi ma pun din nou pe treaba sper sa nu mai am parte tot de o astfel de sarcina si sa am bebelusul mult dorit !Cred ca Dumnezeu ma ajuta,il rog eu in fiecare zi sa fie alaturi de mine!Saru'mana mult pt sfaturi!
bellaaa_healthy
Postat pe 29 Noiembrie 2011 08:44
De la: bellaaa_healthy, la data 2011-11-29 08:44:09iTI MULTUMESC DIN SUFLET PT INCURAJARI,CONTEAZA MULT PT MINE!Dar nu am un medic prea comunicativ care nici macar la control nu m-a chemat....si habar n-am unde sa gasesc un medic care sa inteleaga si suferinta din sufletul omului nu numai sa scrie retete si sa te trateze cu fundul...Astept sa treaca aprox. 1 an si apoi ma pun din nou pe treaba sper sa nu mai am parte tot de o astfel de sarcina si sa am bebelusul mult dorit !Cred ca Dumnezeu ma ajuta,il rog eu in fiecare zi sa fie alaturi de mine!Saru'mana mult pt sfaturi!





Nu fi descurajata,draga mea....este o vorba din batrani:-Cine are copii sa si-i creasca,cine nu are sa nu-si doreasca.Am vorbit cu atatea femei in decursul anilor traiti....sti ce au facut?Au crescut un copil sau doi de la cunostinte s-au neamuri apropiate,s-au chiar de sange,frate ,de la sora,si le-a trecut greul si apasarea din suflet.Altii au crescut un animalut.Nu te descutaja.....e cineva acolo sus care vegheaza asupra ta!!!
Titanika
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este ceva care sa ma ingrijoreze? 14 De la: Elenam13 5 Mai 2011 19:50
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 1 De la: healthy006304 23 Decembrie 2009 13:30
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:22
chist ovarian 14 De la: kudika330686 23 Ianuarie 2011 03:25
Scurgere anormala... 15 De la: deliapetrescu@yahoo.com 3 Octombrie 2010 13:03