Setari Cookie-uri

Herpes genital si fibrom uterin

Buna, as dori si eu sa ma lamureasca cineva, daca se poate..acum o luna am avut un avort spontan incomplet, dupa am fost la control ginecologic unde doctoressa mea mi-a spus ca am un fibrom care nu ne deranjeaza si herpes genital. Pe ecografie imi arata fibrom de 0,85 cm si 0,52 cm. Acum nu stiu ce mi-a provocat mie avortul...fibromul sau herpesul?Ce pot face ca sa le previn pe amandoua la urmatoarea sarcina, pentru ca peste vreo 6-7 luni as vrea cu ajutorul lui Dumnezeu sa tin o sarcina pana la capat..
kudika363594
Postat pe 13 Octombrie 2011 17:27
Pai doctoressa nu ti-a spus ce anume ti-a provocat avortul?
broscoiu
Postat pe 13 Octombrie 2011 18:04
De la: kudika363594, la data 2011-10-13 17:27:15Buna, as dori si eu sa ma lamureasca cineva, daca se poate..acum o luna am avut un avort spontan incomplet, dupa am fost la control ginecologic unde doctoressa mea mi-a spus ca am un fibrom care nu ne deranjeaza si herpes genital. Pe ecografie imi arata fibrom de 0,85 cm si 0,52 cm. Acum nu stiu ce mi-a provocat mie avortul...fibromul sau herpesul?Ce pot face ca sa le previn pe amandoua la urmatoarea sarcina, pentru ca peste vreo 6-7 luni as vrea cu ajutorul lui Dumnezeu sa tin o sarcina pana la capat..


Fibromul ca fibromul dar herpesul ala??? Ce cauta acolo?
ilumax_76
Postat pe 13 Octombrie 2011 19:40
De la: kudika363594, la data 2011-10-13 17:27:15Buna, as dori si eu sa ma lamureasca cineva, daca se poate..acum o luna am avut un avort spontan incomplet, dupa am fost la control ginecologic unde doctoressa mea mi-a spus ca am un fibrom care nu ne deranjeaza si herpes genital. Pe ecografie imi arata fibrom de 0,85 cm si 0,52 cm. Acum nu stiu ce mi-a provocat mie avortul...fibromul sau herpesul?Ce pot face ca sa le previn pe amandoua la urmatoarea sarcina, pentru ca peste vreo 6-7 luni as vrea cu ajutorul lui Dumnezeu sa tin o sarcina pana la capat..


Herpesul genital de la cine l-ai contactat,cumva de la prietenul tau?Fibromul este redus ca dimensiuni si drept urmare nu a fost motivul pentru care ai avortat.Inainte de acest avort ai fost la medic pentru a-ti face un control ginecologic si citologic?Ca sa dai nastere unui copil,trebuie sa stii ca esti sanatoasa clinic!Deci trebuie rezolvat acel herpes genital,medicul ginecolog iti va spune cum trebuie sa procedezi in aceasta situatie,exista tratament pentru asa ceva,dar sa stii ca este o boala care recidiveaza.Problema existentei fibromului nu te impiedica sa ramai insarcinata!Este mult prea mic ca dimensiuni,incat sa se puna in discutie infertilitatea ta!Si prietenul tau trebuie sa mearga la medic pentru control si un eventual tratament!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Octombrie 2011 20:18
De la: kudika363594, la data 2011-10-13 17:27:15Buna, as dori si eu sa ma lamureasca cineva, daca se poate..acum o luna am avut un avort spontan incomplet, dupa am fost la control ginecologic unde doctoressa mea mi-a spus ca am un fibrom care nu ne deranjeaza si herpes genital. Pe ecografie imi arata fibrom de 0,85 cm si 0,52 cm. Acum nu stiu ce mi-a provocat mie avortul...fibromul sau herpesul?Ce pot face ca sa le previn pe amandoua la urmatoarea sarcina, pentru ca peste vreo 6-7 luni as vrea cu ajutorul lui Dumnezeu sa tin o sarcina pana la capat..


O sa-ti dau un link sa citesti cate ceva despre asta pentru ca nu-i de gluma. E chiar de mirare cum doctorul te-a anuntat sec ca ai herpes genital si ti-a dat drumul sa pleci fara o discutie serioasa.
Uite link-ul:

http://www.desprecopii.com/info-id-1256.htm
rashela
Postat pe 14 Octombrie 2011 10:38
Evaziv ..mi-a spus ca a fost prima sarcina si trebuia sa am mai multa grija....
kudika363594
Postat pe 15 Octombrie 2011 19:44
Innainte sa raman insarcinata mi s-a spus ca am o cervicita si mi s-a dat sa o tratez cu cervicid,nu am apucat sa o tratez din pacate:(...si am ramas insarcinata,mi-am schimbat dr. si aici mi-a spus doar ca am iminenta de avort dar nu mi-a dat nici o restrictie,intre timp mi-am facut analizele pentru sarcina, am inceput sa ma simt rau si am apelat la alt dr (celalat era asa de ocupat ca nu-mi raspundea la tel.).Actuala mea dr mi-a spus ca am o rana pe col si mi-a prescris ovule cu vit.a si inca ceva,mi-a facut ecografie,copilul era bine in schimb eu ma simteam f. rau. M-am dus acasa si imediat seara aceea am avut niste dureri insuportabile, urmatoarea zi am facut avort acasa. Dupa o saptamana am fost la urgenta pt ca ma durea stomacul aici la gnecologie mi-au descoperit fibrom,iar peste o luna m-am dus la dr mea, acum ia mi-a spus ca a fost si prima sarcina si trebuia supravegheata mai atent( de cine oare?de mine?pt ca eu eram cam varza si dr nu te ajuta sinu-ti zic nimik...in fine)mi-a recoltat papa nicolau si mi-a spus ca pe analize herpesulsimplex I SI II AU NIVEL CRESCUT LA igm;astept rezultatul si atat nu mi-a prescris inca nici un tratament in schimb mi-a calculat cand pot sa fac bebe....si bine inteles ca m-am mai info. de pe internet si am mai aflat si eu despre aceasta boala si m-am panicat...poate cineva a trecut prin asa ceva si stie ceva mai mult decat se poate gasi pe internet si vrea sa impartaseasca....
kudika363594
Postat pe 15 Octombrie 2011 19:59
Se pot trata amandoua cu produse naturiste.Suna la 0740845973 pentru amanunte.
gioni_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lichid in cavitatea abdominala 4 De la: selin32 28 Decembrie 2012 17:44
dc nu raman insarcinata? 12 De la: healthy011184 4 Martie 2010 15:18
As vrea sa stiu ce inseamna 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:08
Astmul si sarcina 11 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:37
HPV - tratament 43 De la: monissica 7 Februarie 2012 16:53