Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat

buna.Am o relatie de 3 luni cu un baiat si acuma 3 saptamani jumate a plecat in italia la mama lui sa lucre...el mi-a spus k in maxim 1 luna jumate o sa ne vedem din nou.Vorbesc cu el in fecare zi si mi-a spus ca ar vrea sa vin eu acolo.Pana aici totul pare pefect doar ca el lucra de 2 saptamani si acuma cateva zile l-am intrebat cand ne vedem vreo 3 zile la rand si raspunsul lui a fost : Nu ma mai intreba atata ca ma stresezi.. As vrea sa stiu daca chiar vrea sa fim impreuna si daca are de gand sa faca ce o zis sau numa da din gura sa nu taca.. Va rog sa ma ajutatzi cu un sfat...Multumesc
nucrezi_kteaipusqdraq
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:18
De la: nucrezi_kteaipusqdraq, la data 2011-10-22 14:18:21buna.Am o relatie de 3 luni cu un baiat si acuma 3 saptamani jumate a plecat in italia la mama lui sa lucre...el mi-a spus k in maxim 1 luna jumate o sa ne vedem din nou.Vorbesc cu el in fecare zi si mi-a spus ca ar vrea sa vin eu acolo.Pana aici totul pare pefect doar ca el lucra de 2 saptamani si acuma cateva zile l-am intrebat cand ne vedem vreo 3 zile la rand si raspunsul lui a fost : Nu ma mai intreba atata ca ma stresezi.. As vrea sa stiu daca chiar vrea sa fim impreuna si daca are de gand sa faca ce o zis sau numa da din gura sa nu taca.. Va rog sa ma ajutatzi cu un sfat...Multumesc

daca tu nu stii,e clar ca noi cu atat mai mult nu stim insa poate are si el dreptatea lui..il stresezi prea mult cu intrebarile si posibil ca nici el sa nu se simta foarte ok plecat acolo./..poate ii este si ;ui greu iar tu complici lucrurile si mai tare
steffy91
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:21
complique dans ce vie totusi 3 luni sunt putine, nu ami adaug 3 saptamanni...
yumy
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:38
Daca te-ar toca cineva la cap toata ziua cu tot felul de intrebari, cum te-ai simti? Nu ti-ar veni sa-i spui sa se duca undeva? Probabil cam asta este si sentimentul lui... Nu mai stresa omul, ca poate e ocupat si n-are timp de tine. Daca nu-ti convine sa-l astepti, cauta pe altul...
Micaell
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:12
De la: yumy, la data 2011-10-22 14:38:02complique dans ce vie totusi 3 luni sunt putine, nu ami adaug 3 saptamanni...

voi chiar nu pricepeti..ca naibii
steffy91
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:14
De la: nucrezi_kteaipusqdraq, la data 2011-10-22 14:18:21buna.Am o relatie de 3 luni cu un baiat si acuma 3 saptamani jumate a plecat in italia la mama lui sa lucre...el mi-a spus k in maxim 1 luna jumate o sa ne vedem din nou.Vorbesc cu el in fecare zi si mi-a spus ca ar vrea sa vin eu acolo.Pana aici totul pare pefect doar ca el lucra de 2 saptamani si acuma cateva zile l-am intrebat cand ne vedem vreo 3 zile la rand si raspunsul lui a fost : Nu ma mai intreba atata ca ma stresezi.. As vrea sa stiu daca chiar vrea sa fim impreuna si daca are de gand sa faca ce o zis sau numa da din gura sa nu taca.. Va rog sa ma ajutatzi cu un sfat...Multumesc



Draga mea,ti-am citit randurile si vreau sa-ti spun urmatorul lucru;

In primul rand,daca as fi in locul tau,nu as pleca la el,ci dimpotriva,l-as astepta cu rabdare si intelepciune!Nu ti se pare ca lucrurile se deruleaza prea repede intre voi?Sunteti in faza incipienta a relatiei voastre si eu zic sa nu te precipiti atat de mult!El este plecat sa munceasca,probabil este stresat din acest motiv,sa stii ca nu este chiar asa usor sa lucrezi printre straini,departe de casa,chiar daca ii este alaturi a sa mama,tu nu-l presa cu telefoane insistente sau sub ce forma comunicati!Nu fi pisaloaga,dar ramai in asteptare,el este plecat pentru o perioada scurta de timp,il poti astepta fara nicio prolema!De ce sa pleci la el?Nu vad rostul plecarii tale in acest moment,nu-i canta in struna,asteapta sa se intoarca acasa si atunci vei vedea ce o sa faci in viitor!Nu mai fi atat de nearbdatoare,caci ai sa pierzi!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Octombrie 2011 20:29
De la: nucrezi_kteaipusqdraq, la data 2011-10-22 14:18:21buna.Am o relatie de 3 luni cu un baiat si acuma 3 saptamani jumate a plecat in italia la mama lui sa lucre...el mi-a spus k in maxim 1 luna jumate o sa ne vedem din nou.Vorbesc cu el in fecare zi si mi-a spus ca ar vrea sa vin eu acolo.Pana aici totul pare pefect doar ca el lucra de 2 saptamani si acuma cateva zile l-am intrebat cand ne vedem vreo 3 zile la rand si raspunsul lui a fost : Nu ma mai intreba atata ca ma stresezi.. As vrea sa stiu daca chiar vrea sa fim impreuna si daca are de gand sa faca ce o zis sau numa da din gura sa nu taca.. Va rog sa ma ajutatzi cu un sfat...Multumesc



probabil ca este doar satul sa-l tot intrebi.
guru_ion
Postat pe 22 Octombrie 2011 21:27
De la: nucrezi_kteaipusqdraq, la data 2011-10-22 14:18:21 As vrea sa stiu daca chiar vrea sa fim impreuna si daca are de gand sa faca ce o zis sau numa da din gura sa nu taca..

da-mi o poza de'a lui in marime naturala...si-o sa intreb globul de cristal
miss_darine
Postat pe 22 Octombrie 2011 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fericirea se ascunde in mom nepremeditate! 3 De la: joana_rise 21 August 2008 03:27
chestii amuzante 14 De la: Meblondy 5 Septembrie 2008 19:15
E chiar asa greu sa fii tu insuti?!? 18 De la: danamiha 22 Martie 2013 14:47
Credeti in relatiile la distanta? 78 De la: pickard 9 Iulie 2011 23:43
am nevoie se fatul vostru urgent... 3 De la: issa12 26 Iulie 2009 00:16