Setari Cookie-uri

taica su ma dispera!!!

eu si iubitul meu suntem impreuna de aproape 2 ani.urmeaza sa ne mutam impreuna intr o saptamana sau 2.azi am aflat cu stupoare ca nu are de gand sa le spuna alor lui ca ne vom muta impreuna.daca nu l spune nici nu prea au cum sa afle, din moment ce vb despre 2 orase diferite..brasov si buzau.cand l am intrebat dc nu are de gand sa spuna nimic a tot evitat raspunsul.intr un final mi a trantit o chestie de genu "nu crede ca esti potrivita pt mn".el are bani, eu nu.n mutam in casa lui.el e inalt si slab, eu sunt mica si indesata.ta su e patron, mama e bugetara.bineinteles ca in prima faza m a apucat plansul.nu intelegeam dc m judeca asa omul ala cand nu stie mai nimic despre mn si nici nu i am zis sau facut vreodata ceva rau.mereu am fost draguta, am zambit, am vb frumos..mi am dorit f. tare sa ma placa ai lui, sa ma impac cu ei si m a durut sa aflu asta.oricum..ce va povestesc eu voua s a intamplat acum o ora.mi am revenit.am venit acasa, m am uitat in oglinda si mi am dat seama ca problema e la omul ala.a ajuns la o varsta la care ar fi trebuit sa citeasca in sufletul unui om, mai ales cand e vb de un copil ca mn..ca asta sunt pe langa el..un copil.cred ca la 21 de ani ai mei sunt mai matura decat a fost el in toata viata lui.de ce va povestesc asta?pentru ca simteam nevoia sa ma descarc..si pentru ca vreau ca toate celelalte fete/femei care mai au probleme de genul asta sa stie ca nu sunt singurele.si inainte sa s atace pe ele insele..sa s uite in oglinda si sa si dea seama ca aia cu probleme sunt cei care vorbesc aiurea.pana una alta..prietenul meu ma iubeste asa cum sunt, ma vrea asa cum sunt si asta e cel mai important.si daca totusi, vreodata, va ajunge sa creada la fel ca ta su...c pot sa spun?pierderea va fi a lui..nu i asa?
lil_mariuk
Postat pe 10 Septembrie 2008 00:08
offfffffff... Biata de tine!
Stii ce zic? Mutati-va impreuna si lasa timpul sa hotarasca pentru voi. Daca va fi sa fie, atunci veti ramane impreuna, daca nu... asta este. Stii care-i cel mai mare avantaj al tau? Esti tanara si ai o viata in fata. So? De ce sa nu incerci varianta mutatului impreuna? Si vedeti voi ce va fi mai departe.
Lucia1971
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:28
Pana acuma numai plangeri la adresa soacrelor am vazut pe aici...ia uite ca pot 'dispera' si tatii baietilor Cred ca ii vii de hac mai usor unui barbat asa ca nu ceda
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:09
E foarte greu sa-i faci pe toti sa te placa.Ce sa faci asta e,unii au niste ideii preconcepute peste care nu pot trece.Bine ca iubitul tau te iubeste si nu ii pasa de ce crede tatal sau si sa speram k o sa fie asa si in continuare.Bafta multa si nu mai pune la suflet rautatile celor din jur!
annk48
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:14
ma ataca in continuare...cred ca are pitici pe creier!eu nu vorbesc cu el (pt ca nu ne intalnim), nu ii spun absolut nimic prietenului meu despre el..in fine, nu am absolut nici un motiv sa dicut despre el sau cu el..si el ma ataca in continuare.ieri l am auzit cand vb cu prietenul meu la telefon...nush c zicea de mn si fi su ii tt spunea sa taca si sa nu mai vb prostii..sincer..cred ca are pitici pe creier...:))))
lil_mariuk
Postat pe 13 Septembrie 2008 18:17
si verisoara mea are o asftel de problema cu tatal iubitului ei.'socrul' i-a dat firma pe mana lui, numai ca sa nu mai aiba timp sa se intalneasca cu ea. Cand a vazut ca nu reuseste sa-i desparta in felul asta, a vorbit cu ea si a obligat-o sa se angajeze la firma, sa stea sub supravegherea lui tot timpul.

si muulte altele ca astea. ei sunt impreuna de 3 ani, dar nu cred ca mai rezista nici macar 2 luni :(


lil_mariuk, lasa-l in pace, daca e incuiat, asta e.
pana la urma, daca va iubiti, dragostea va invinge, tot impreuna veti ramane
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 18:22
mariuk poate nu vrei sa auzi asta dar are si prietenul tau partea lui de vina.Pai barbat e el sau ce? Ar trebui sa puna piciorul in prag si sa se impuna in fata tatalui sau,sa-i spuna ca te iubeste si ca el nu are nimic de spus in privinta relatiei voastre.
diana1981
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:39
Faza clasica, "ai lui nu ma plac", "ai lui nu sunt de acord cu relatia noastra" - nu esti nici prima si din pacate nici ultima care trece prin asta. Totusi, ti-as sugera sa stai putin, sa respiri adanc, si sa te gandesti f sincer la pasul pe care urmeaza sa il faci: crezi ca e bine sa te muti cu cineva care nu are curajul sa le spuna parintilor despre mutare, indiferent daca parintii te plac sau nu?

Se pare ca si el are o problema, nu numai parintii/tatal, si este "tinut sub papuc" iar tu vei pica la mijloc si vei fi stresata din toate partile. Daca totusi vrei sa te muti cu el, eu personal as alege varianta neutra: inchiriat un apartament unde amandoi contribuiti egal si sunteti pe picior de egalitate (el isi poate inchiria apartamentul lui mai departe, de exemplu). In felul asta, ai lui nu vor avea impresia ca pot sa vina la voi oricand, nu te pot considera o "intrusa" si mai ales nu vor avea senzatia ca au vreun drept acolo.

Ca sa revin totusi la primul meu sfat... cred ca ar trebui sa ai o discutie cu el in primul rand, pentru ca pare a avea un caracter duplicitar, el vrea si capra si varza.
MsCrankypants
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:57
ne am mutat deja impreuna.probleme am cu taica su care sta in buzau.noi stam in brasov.a trecut ceva timp de cand am deschis postul..insa n am devenit intre timp nora preferata de maica sa nu se [une problema..deocamdata..e in state si nu am avut ocazia sa o cunosc. i am cunoscut, in schimb, pe parintii mamei lui, bunicii...si cred ca m au placut...chiar f mult..asta inseamna ca am sanse si la mama va multumesc pentru sfaturi. le am luat si le iau in considerare.dar am si eu armele mele...daca "tata-socru" vrea razboi..pai razboi are bineinteles, cu foaaaaarte mult tact din partea mea...va pup, fetelor!!promit sa va tin la curent:)
lil_mariuk
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:14
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 15:53
vesti noi..si bune!! dupa ce tata-socru a aflat ca am stat la baiatul lui timp de o saptamana de craciun (desi eu locuiesc aici din septembrie) s-a gandit sa-si ia fiul la discutie...dupa un lung interogatoriu (una dintre intrebari referindu-se si la potrivirea noastra in pat....wtf..) se prezinta si concluzia tatalui : "tata, eu n am nimic cu ea.n am nimic impotriva ei.sa nu ti bati joc de fata.daca va mutati impreuna trebuie sa ai ganduri serioase cu ea, trebuie sa va casatoriti"..pai...de la a spune ca nu sunt demna de baiatul lui pana la a-l sfatui sa ma ia de nevasta..e caaaaale luuuunga...cred ca asta a fost cadoul Mosului
lil_mariuk
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:43
De la: lil_mariuk, la data 2009-01-06 10:43:24vesti noi..si bune!! dupa ce tata-socru a aflat ca am stat la baiatul lui timp de o saptamana de craciun (desi eu locuiesc aici din septembrie) s-a gandit sa-si ia fiul la discutie...dupa un lung interogatoriu (una dintre intrebari referindu-se si la potrivirea noastra in pat....wtf..) se prezinta si concluzia tatalui : "tata, eu n am nimic cu ea.n am nimic impotriva ei.sa nu ti bati joc de fata.daca va mutati impreuna trebuie sa ai ganduri serioase cu ea, trebuie sa va casatoriti"..pai...de la a spune ca nu sunt demna de baiatul lui pana la a-l sfatui sa ma ia de nevasta..e caaaaale luuuunga...cred ca asta a fost cadoul Mosului

Ia citeste tu ce am scris eu in 10 septembrie. Si sa mai zici ca nu am gura aurita... Ma bucur ca lucrurile intra inectul cu incetul in normalitate.
Lucia1971
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:55
lil_mariuk
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:14
E clar... Am depasit-o pe Cassey cu tarotul...
Dar am si eu un sfat pentru tine, Lili. Nu te grabi cu maritisul. Mai asteapta putin.
Lucia1971
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:20
cum sa ma marit?oooo...mai e cale lunga pana acolo.nici nu ma gandesc mi ar placea sa fiu ceruta si probabil ca as accepta, dar nunta propriu zisa....peste muuuult timp..nu ma leg la cap daca nu ma doare dar ma flateaza ideea ca taica-su a deschis subiectul..de fapt, ai lui..ca si bunicii si maica sa i-au zis acelasi lucru acum ceva timp...oricum..i feeeeel gooooooood!!! parca as bea
lil_mariuk
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:30
SCUMPA MEA
FUGI DE EL!!!!!!!!!!!
SI EU AM PATIT-O CU UNUL CARE FACEA NUMAI CUM ZICEA MASA.
DA-L NAIBI ESTE ALTUL.
ioanageorgiuADY
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:21
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-01-15 12:21:26SCUMPA MEA
FUGI DE EL!!!!!!!!!!!
SI EU AM PATIT-O CU UNUL CARE FACEA NUMAI CUM ZICEA MASA.
DA-L NAIBI ESTE ALTUL.


SUBSCRIU!!!
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:42
De la: lil_mariuk, la data 2009-01-06 10:43:24vesti noi..si bune!! dupa ce tata-socru a aflat ca am stat la baiatul lui timp de o saptamana de craciun (desi eu locuiesc aici din septembrie) s-a gandit sa-si ia fiul la discutie...dupa un lung interogatoriu (una dintre intrebari referindu-se si la potrivirea noastra in pat....wtf..) se prezinta si concluzia tatalui : "tata, eu n am nimic cu ea.n am nimic impotriva ei.sa nu ti bati joc de fata.daca va mutati impreuna trebuie sa ai ganduri serioase cu ea, trebuie sa va casatoriti"..pai...de la a spune ca nu sunt demna de baiatul lui pana la a-l sfatui sa ma ia de nevasta..e caaaaale luuuunga...cred ca asta a fost cadoul Mosului



ai grija de tine... de voi si de relatia voastra, poate ca e doar o masca a omului bun, oricum a trecut ceva timp, sper sa se fii rezolvat problema

take care
Andia
Postat pe 29 Septembrie 2009 22:04
iubita, tu nu ai de ce sa te consumi ...DAR GRIJA MARE LA IUBI AL TAU CA...DACA APLEACA URECHEA PREA MULT LA CE CREDE TATAL LUI DESPRE POTRIVIREA VOASTRA AI SA CAM RAMAI FARA EL....e un sfat aproape parintesc (eu am 40 de ani!!!!!). daca te iubeste nu conteaza ce zice mama sau tata. e normal sa-si dea cu parerea ca parinti dar tot ce vrea el va face daca va fi baiat destept. si ceva pt. patronii din tara asta mica....NU UITATI CA V-ATI RIDICAT DINTRE NOI SI NU SUNTETI CU NIMIC MAI PRESUS DECAT RESTUL LUMII...DOAR NISTE SIMPLI OAMENI CARE... POATE AU MAI MULTI BANI IN BUZUNAR SI... CAM ATAT ..CA RESTUL; A CAM DISPARUT(MA REFER LA SENTIMENTE, BUN SIMT, COMPASIUNE, MILA, INTELEGERE SI CE E MAI IMPORTANT IUBIREA APROAPELUI!-nu generalizez). va pup SI OCHII MARI!!!
GABYTA13
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:11
De la: lil_mariuk, la data 2008-09-10 00:08:13eu si iubitul meu suntem impreuna de aproape 2 ani.urmeaza sa ne mutam impreuna intr o saptamana sau 2.azi am aflat cu stupoare ca nu are de gand sa le spuna alor lui ca ne vom muta impreuna.daca nu l spune nici nu prea au cum sa afle, din moment ce vb despre 2 orase diferite..brasov si buzau.cand l am intrebat dc nu are de gand sa spuna nimic a tot evitat raspunsul.intr un final mi a trantit o chestie de genu "nu crede ca esti potrivita pt mn".el are bani, eu nu.n mutam in casa lui.el e inalt si slab, eu sunt mica si indesata.ta su e patron, mama e bugetara.bineinteles ca in prima faza m a apucat plansul.nu intelegeam dc m judeca asa omul ala cand nu stie mai nimic despre mn si nici nu i am zis sau facut vreodata ceva rau.mereu am fost draguta, am zambit, am vb frumos..mi am dorit f. tare sa ma placa ai lui, sa ma impac cu ei si m a durut sa aflu asta.oricum..ce va povestesc eu voua s a intamplat acum o ora.mi am revenit.am venit acasa, m am uitat in oglinda si mi am dat seama ca problema e la omul ala.a ajuns la o varsta la care ar fi trebuit sa citeasca in sufletul unui om, mai ales cand e vb de un copil ca mn..ca asta sunt pe langa el..un copil.cred ca la 21 de ani ai mei sunt mai matura decat a fost el in toata viata lui.de ce va povestesc asta?pentru ca simteam nevoia sa ma descarc..si pentru ca vreau ca toate celelalte fete/femei care mai au probleme de genul asta sa stie ca nu sunt singurele.si inainte sa s atace pe ele insele..sa s uite in oglinda si sa si dea seama ca aia cu probleme sunt cei care vorbesc aiurea.pana una alta..prietenul meu ma iubeste asa cum sunt, ma vrea asa cum sunt si asta e cel mai important.si daca totusi, vreodata, va ajunge sa creada la fel ca ta su...c pot sa spun?pierderea va fi a lui..nu i asa?





Pierdere?..nu stiu daca va fi pentru ca v-a gasi o fata frumoasa,ci bani,care nu crede ca sta cu el din interes ,o va iubi si el si taicasu si happy end.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca are o problema. 38 De la: dumitre 8 Octombrie 2013 15:52
putem sau nu... 67 De la: eka 25 Mai 2009 11:23
Suferinta este cauzata de destin sau de propria noastra persoana? 13 De la: SweetHappyButterfly 12 Martie 2009 18:45
Violenta in cuplu. 26 De la: ironia 17 Februarie 2011 13:29
buna! o parere va rog frumos...? 54 De la: Brunette_16 27 Ianuarie 2011 14:17