Setari Cookie-uri

razbunare din dragoste

as vrea sa va cer si voua sfatul in legatura cu povestea mea de dragoste.Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal,nu credeam vreodata ca voi fi victima unui "fals amor".
ne-am cunoscut pe internet,la putin timp a calatorit in irlanda.ne-am placut.la scurt timp a venit inca o data cu ...........inelul de logodna!!!!!!nu l-am lasat sa ma intrebe nimic am zis doar ca-l primesc de prietenie nimic mai mult.a treia oara insa putin suparata i l-am pus in geanta,simteam ca oricat as fi fost de imbracata doar inelul acela ma imbraca si nu eram sigura de ce vreau.nu ne-am vazut 7 luni,timp in care ma sunat,si am vb pa internet.cum am putut sa fiu atat de oarba incat sa nu vad ca de cate ori vroiam sa merg in tara sa-l vad,imi spuinea ca e zapada ,ca e periculos,etc.cum sa banuiesc eu ceva rau de el cand imi spunea ca pt el sunt totul,ca vre sa formam o familie sa avem copii?de ce mi-a interzis sa merg in londra la un job mai bine platit?scene de gelozie in timp ce el iesea si se distra prin cluj cu cine vroia.cand am ajuns in RO,l-am sunat.nu-mi venea sa cred,parca era o alta persoana.cand ne-am vazut intamplator dupa 2 sapt,era foarte distant,avea acelasi chip,insa alt suflet.am fost la un hotel,am facut dragoste plangand,era ca si cum imi luam ramas bun,simteam ca ceva sa intamplat,apoi a plecat sub pretextul ca-l doare nu mai stiu ce si ma lasat acolo la 3 dimineata,iar eu a doua zi mergeam la medic.
Tot eu am fost cea care a facut urmatorul pas,i-am tr un meaj i-am spus ca pt mine e totul,ca am venit in tara asa cum ma rugat un an intreg si asa ma asteapta?
l-am mai vazut odata.de 2 ori i n 3 luni
mi-a sricat toata vacanta,nu doar ca plangeam ci ieseam afara pe strazi ascunse sa pot urla la cer durerea ce o simteam.nu ma credeam in stare sa pot suferi atat de mult.am aflat ca am si o hernie de disc operabila dar nu ma preocupam,durerea mea era el.dupa o luna pot zice ca am inceput din nou sa deschid ochii,sa-mi sarut nepotelul.dar cum se face ca de atunci sunt 5 luni de zile si nu e noapte si dimineata sa nu-l vad in imaginatia mea?de data asta insa poate din iubire amestecata cu ura gandul meu e sa ma razbun intr-un fel pe tot ceea ce a facut atat mie si parintilor mei(carora ma facut sa le spun despre noi)cat si pt ceea ce a facut multor alte fete,pt este un fel de don juan al clujului.
Poate va intrebati ce varst am,nu,nu sunt o copila am 32 de ani,atractiva,exagerat de exigenta,insa ma prins in capcana,poate si pt ca nu dadeam la inceput mare importanta,ma simteam cea mai iubita,eu nu am mai avut o experienta de felul asta.regret dioar ca am pierdut un an din viata si un bilet de avion ce-i cumparasem insa nu a venit deoarece imi daduse un nume fals si a continuat asa.
EU am aflat numele pensiunii pe care o are,adresa,procese absolut tot,insa nu i-am zis niciodata nimic.imi era mile de datoriile pe care zicea ca le ara nu stiuam cum sa-l ajut,l-am rugat chiar si sa renunte la tot ca ne vom descurca.
Nu va puteti imagina ce pervers de om este.cat de mincinos si escroc in tot ceea ce face.dupa ce am revenit ma saluta intr.o seara pe messenger si rezulta ca tot el ma acuza pe mine(ca mi-a sunat telefonul cand a venit la mine),infine,as putea scrie un roman.am descoperit si faptul ca a fost casatorit si e in proces de divort,lucru ce l-am intrebat de nenumarate ori.
Nu-mi cereti sa trec peste!nu-mi cereti sa uit ca nu ma meritat!nu-mi cereti sa o iau drept lectie de viata,stiti de ce?pt ca nu pot!nu pot sa dorm cand stiu ca mereu face ceva sa insele ba pe vreo fata ,ba nu stiu ce "combinatii".e o persoana ce nu merita atentia celor cu capul pe umeri.si nu e un copil nici pe departe are 47 de ani.nu neg arata bine,are ma rog masini deosebite,etc
Vreau doar a-mi ziceti credeti ca ma iubit?sincera eu cred ca da la inceput,insa fara nicico explicatie ....sa schimbat.daca intr-adevar ma iubit ce as putea face sa ma razbun,pt doar asa voi putea pune capul pe perna si pot dormi linistita.el are o pensiune in cluj,de acolo traieste si stiu ca tine f mult la imaginea lui.ma gandeam sa-i fac un facebook cu adevarata lui fatza sa-l vada toata lumea,sa nu mai stea ascuns sub masca.

Am lungit putin povestea desi ar fi mult mai multe de zis.cum credeti ca-i "dau o palma" bine meritata?l-am rugat sa se gandesca bine ce vrea,credeti-ma eu nu meritam asa ceva,pt mine devenise deja totul iar cand mi-a dat spatele ma lasat fara nimic.
kudika470584
Postat pe 13 Noiembrie 2011 01:46
Sa-i faci profil pe facebook cu adevarata lui fata?Parca ziceai ca ai 32 de ani,nu 12.
broscoiu
Postat pe 13 Noiembrie 2011 02:08
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 01:46:18as vrea sa va cer si voua sfatul in legatura cu povestea mea de dragoste.Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal......cum credeti..... ca-i "dau o palma" bine meritata?


Cred ca eu am o inteligenta "sub normal" pt ca nu am inteles nimic din ce ai scris. Mai bine da-ti tu doua palme si ai rezolvat problema
ilumax_76
Postat pe 13 Noiembrie 2011 06:53
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 01:46:18Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal...

Ai inceput aceasta povestire... in mod eronat.
Baiatu' te-a pacalit, tu ... cu "super inteligenta" de care dai dovada... n-ai sesizat, ai luat plasa... iar acum iti plangi de mila, sau... si mai rau... incerci sa te razbuni. Razbunarea asta e si ea o arma, dar... nu-mi aduc aminte bine... a cui ?
Sincer, daca nu-ti spuneai varsta si ma luam dupa ceea ce si cum... ai scris, mai mult de 20 de primaveri nu-ti dadeam. Dar problema ta nu e tineretea, ci... lipsa de experienta in de-astea.
Aaa, inca o chestiune : ar fi o treaba ca tu sa-ti dedici viata de-acu' 'nainte ... razbunarii. Chiar te vaz' ca avand unicu' scop in viata : cum sa faci tu sa te razbuni, sa-l doara si pe el... cum te doare pe tine. Uite un pont amical : pe el probabil ca... "il doare undeva" de razbunarea ta.
alegro6543
Postat pe 13 Noiembrie 2011 08:05
Iti spun eu de ce nu poti sa-l uiti: pentru ca nu-l iubesti pe el, ci pe cine ai vrea tu sa fie el; iubesti o himera, un vis. Care nu exista in real!
Omul probabil a urmarit tot timpul asta sa-si ia drept de munca pt UK si Irlanda. Ca-s multi disperati.

Insa daca ai fi atat de inteligenta precum te-ai crezut o data, ai lasa-o naibii cu razbunarea, ca nu degeaba se spune ca e arma prostilor. Daca ai avea un dram de inteligenta in tine, ai intelege mai ales la 32 de ani, ca din toata aceasta experienta trebuie sa tragi invataminte si sa treci mai departe!
kudika_pudika
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:40
Am citit acum mai cu atentie, omul are bani si afaceri, probabil il durea in fund de dreptul de munca in UK. Adica ce dorea de la tine? Ai bani cumva?
Daca urmarea sa-i dai bani sub pretextul ca e in datorii si nu i-ai dat, nu prea ai ce-i face. Ai putea eventual sa mergi la politie sa le spui de el (pentru ca er intra in categoria escrocheriei), insa ma tem ca n-ai nici suficiente dovezi sa demonstrezi ca e escroc.

Oricum, nu te angaja tu in justititarul luminii, pentru ca tu o sa pici de proasta, eventual cu proces de defaimare pe cap. Vezi-ti de viata ta si zi mersi ca ai scapat de un nenorocit.
kudika_pudika
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:46
Ps: nu, nu te-a iubit. Scuze, ai un mesaj foarte lung si il citesc pe picatele
kudika_pudika
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:49
[quote name='kudika470584' date='2011-11-13 01:46:18'


Draga mea,povestea ta este o intreaga nebunie,in care tu te afli cam de una singura!
La varsta pe care o detii cu atata "maturitate",asteptarile ar fi trebuit sa fie de alta natura,nicidecum de cea pe care o etalezi,sunt convinsa dealtfel,cu atata naivitate si copilareasca atituine!Numai conteaza nimic din ceea ce ne-ai povestit,nu mai sunt interesante interesele lui atata timp cat si-au atins scopul,important este modul abject in care tu veri sa te porti fat ade acel indivis si anume ;razbunarea!

Draga mea,aceasta metoda,contrareactie,nu este deloc onoranta pentru tine!Folosindu-te de aceasta,nu faci decat sa cobori la nivelul susnumitului,si cu dezinvoltura ,sa te aliniezi cu el pe aceesi frecventa de comportament!Nimic mai urat!Fii fata desteapta,invata ceea ce s-a dovedit ca trebuie sa inveti,culege din tot ceea ce ti s-a intamplat,numai lucrurile bune,chiar daca acestea sunt minime si mergi mai departe!Ai o varsta la care ar trebui sa fii mai responsabila,nu mai zic si faptul ,ca ar fi trebuit sa cobori de mult timp, cu picioarele pe pamant!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:52
De la: alegro6543, la data 2011-11-13 08:05:45
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 01:46:18Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal...

Ai inceput aceasta povestire... in mod eronat.
Baiatu' te-a pacalit, tu ... cu "super inteligenta" de care dai dovada... n-ai sesizat, ai luat plasa... iar acum iti plangi de mila, sau... si mai rau... incerci sa te razbuni. Razbunarea asta e si ea o arma, dar... nu-mi aduc aminte bine... a cui ?
Sincer, daca nu-ti spuneai varsta si ma luam dupa ceea ce si cum... ai scris, mai mult de 20 de primaveri nu-ti dadeam. Dar problema ta nu e tineretea, ci... lipsa de experienta in de-astea.
Aaa, inca o chestiune : ar fi o treaba ca tu sa-ti dedici viata de-acu' 'nainte ... razbunarii. Chiar te vaz' ca avand unicu' scop in viata : cum sa faci tu sa te razbuni, sa-l doara si pe el... cum te doare pe tine. Uite un pont amical : pe el probabil ca... "il doare undeva" de razbunarea ta.

pana si noi astea la 20 de primaveri gandim mai mult
steffy91
Postat pe 13 Noiembrie 2011 13:23
acum trecand peste faptul ca le ai scris pe toata alandala,si nu se intelege f bine...imi pare rau sa iti marturisesc ca inteligenta ta superioara a dat gres...nu zic,imi pare rau pt ceea ce ai patit...nu doresc nimanui raul...insa ,exact cum a spus cineva mai sus,cred ca ma asteptam la asta din partea unei adolescente,decat unei femei de 32 de ani...
...cat despre razbunare,... ce varsta ziceai ca ai totusi? razbunare e arma prostului....uita-l si ia-o de la capat..e singurul lucru bun ce il poti face....exista cineva acolo sus,care are grija de toti...si va veni vremea cand vei realiza ca el nu face exceptia...FIECARE GRESEALA
steffy91
Postat pe 13 Noiembrie 2011 13:28
De la: steffy91, la data 2011-11-13 13:28:47 acum trecand peste faptul ca le ai scris pe toata alandala,si nu se intelege f bine...imi pare rau sa iti marturisesc ca inteligenta ta superioara a dat gres...nu zic,imi pare rau pt ceea ce ai patit...nu doresc nimanui raul...insa ,exact cum a spus cineva mai sus,cred ca ma asteptam la asta din partea unei adolescente,decat unei femei de 32 de ani...
...cat despre razbunare,... ce varsta ziceai ca ai totusi? razbunare e arma prostului....uita-l si ia-o de la capat..e singurul lucru bun ce il poti face....exista cineva acolo sus,care are grija de toti...si va veni vremea cand vei realiza ca el nu face exceptia...FIECARE GRESEALA
ooo ce faci fa tar fa ieftina
thadoogback
Postat pe 13 Noiembrie 2011 13:30
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-13 12:40:51Iti spun eu de ce nu poti sa-l uiti: pentru ca nu-l iubesti pe el, ci pe cine ai vrea tu sa fie el; iubesti o himera, un vis. Care nu exista in real!
Omul probabil a urmarit tot timpul asta sa-si ia drept de munca pt UK si Irlanda. Ca-s multi disperati.

Insa daca ai fi atat de inteligenta precum te-ai crezut o data, ai lasa-o naibii cu razbunarea, ca nu degeaba se spune ca e arma prostilor. Daca ai avea un dram de inteligenta in tine, ai intelege mai ales la 32 de ani, ca din toata aceasta experienta trebuie sa tragi invataminte si sa treci mai departe!


Subscriu la ce a scris colega mai sus + inca ceva , daca vrei sa te razbuni cu adv. IGNORA-L refa-ti viata cu cineva care te merita(si de data asta beleste ochii ca sa nu belesti altceva) si poate candva vei da de el insotita de viitorul iubit , si el nu va mai insemna nimic pt tine , pe cand el se va ataca sa te vada fericita la brat cu altul
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2011 14:20
cred ca ganditi mai mult pt ca probabil aveti mai multa experienta.eu nu am facut altceva decat sa muncesc toata viata sa ma aleg cu o hernie de disc si cu un imbecil.
kudika470584
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:26
ms de raspuns oricum.dar el va continua sa faca la fel cu toata lumea.cineva trebuie sa-l opreasca si sa iasa la iveala adevarata fatza.
kudika470584
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:28
De la: Yharr, la data 2011-11-13 14:20:13
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-13 12:40:51Iti spun eu de ce nu poti sa-l uiti: pentru ca nu-l iubesti pe el, ci pe cine ai vrea tu sa fie el; iubesti o himera, un vis. Care nu exista in real!
Omul probabil a urmarit tot timpul asta sa-si ia drept de munca pt UK si Irlanda. Ca-s multi disperati.

Insa daca ai fi atat de inteligenta precum te-ai crezut o data, ai lasa-o naibii cu razbunarea, ca nu degeaba se spune ca e arma prostilor. Daca ai avea un dram de inteligenta in tine, ai intelege mai ales la 32 de ani, ca din toata aceasta experienta trebuie sa tragi invataminte si sa treci mai departe!


Subscriu la ce a scris colega mai sus + inca ceva , daca vrei sa te razbuni cu adv. IGNORA-L refa-ti viata cu cineva care te merita(si de data asta beleste ochii ca sa nu belesti altceva) si poate candva vei da de el insotita de viitorul iubit , si el nu va mai insemna nimic pt tine , pe cand el se va ataca sa te vada fericita la brat cu altul
kudika470584
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:29
De la: alegro6543, la data 2011-11-13 08:05:45
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 01:46:18Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal...

Ai inceput aceasta povestire... in mod eronat.
Baiatu' te-a pacalit, tu ... cu "super inteligenta" de care dai dovada... n-ai sesizat, ai luat plasa... iar acum iti plangi de mila, sau... si mai rau... incerci sa te razbuni. Razbunarea asta e si ea o arma, dar... nu-mi aduc aminte bine... a cui ?
Sincer, daca nu-ti spuneai varsta si ma luam dupa ceea ce si cum... ai scris, mai mult de 20 de primaveri nu-ti dadeam. Dar problema ta nu e tineretea, ci... lipsa de experienta in de-astea.
Aaa, inca o chestiune : ar fi o treaba ca tu sa-ti dedici viata de-acu' 'nainte ... razbunarii. Chiar te vaz' ca avand unicu' scop in viata : cum sa faci tu sa te razbuni, sa-l doara si pe el... cum te doare pe tine. Uite un pont amical : pe el probabil ca... "il doare undeva" de razbunarea ta.
kudika470584
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:32
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 16:26:53cred ca ganditi mai mult pt ca probabil aveti mai multa experienta.eu nu am facut altceva decat sa muncesc toata viata sa ma aleg cu o hernie de disc si cu un imbecil.

in viata asta trebuie sa iubesti cu ratiunea mai intai si apoi cu inima trebuie sa inveti sa traiesti prin logica si ratiune inati,si apoi prin emotiile inimi....este adevarat,calea inimii este frumoasa...dar PERICULOASA..calea mintii este comuna ,dAR SIGURA
steffy91
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:35
Parerea mea este ca dorinta de razbunare se va atenua odata cu trecerea timpul...probabil mai esti in stare de soc si de aici aceasta dorinta ...daca insisti sa-l demaschezi risti sa pici in ridicol....pana sa iti revi sunt niste etape pe care urmeaza sa le parcurgi....dorinta de razbunare e una din ele....Dumnezeu o sa-ti dea putere sa treci peste tot cu timpul
AncaCMaria
Postat pe 28 Noiembrie 2011 18:24
Razbunarea e o arma buna atunci cand ai si tu ceva de castigat de pe urmele ei in rest Razbunarea e arma prostului....Da-i pace ignoral si vezi-ti de viata ta,....
papusika_kudika
Postat pe 28 Noiembrie 2011 18:34

Ce razbunare vrei???
Tu ai vrut,el a vrut,amandoi ati vrut.!!!
N-ai pierdut decat niste cen-ti-me-trii,si ceva timp din tineretea ta.Sigur ai avut ceva in plan cu el dar nu tia reusit.Asa e-n viata.Cine nu gindeste cu capul,la timpul potrivit are de suferit cu inima mai tarziu.....tu cu hernia.
Chiar n-ai dreptate.Esti frustata,iti este ciuda ca nu-ti mai da importanta.....barbatul asta, este pregatit cu cate un scenariu pt fiecare tip de femeie.Tea citit ca esti slaba si tea jucat pe degete cum a vrut el.Acum taci si inghite in sec.........
Titanika
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:54
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 01:46:18as vrea sa va cer si voua sfatul in legatura cu povestea mea de dragoste.Mereu m-am considerat inteligenta putin peste normal,nu credeam vreodata ca voi fi victima unui "fals amor".
ne-am cunoscut pe internet,la putin timp a calatorit in irlanda.ne-am placut.la scurt timp a venit inca o data cu ...........inelul de logodna!!!!!!nu l-am lasat sa ma intrebe nimic am zis doar ca-l primesc de prietenie nimic mai mult.a treia oara insa putin suparata i l-am pus in geanta,simteam ca oricat as fi fost de imbracata doar inelul acela ma imbraca si nu eram sigura de ce vreau.nu ne-am vazut 7 luni,timp in care ma sunat,si am vb pa internet.cum am putut sa fiu atat de oarba incat sa nu vad ca de cate ori vroiam sa merg in tara sa-l vad,imi spuinea ca e zapada ,ca e periculos,etc.cum sa banuiesc eu ceva rau de el cand imi spunea ca pt el sunt totul,ca vre sa formam o familie sa avem copii?de ce mi-a interzis sa merg in londra la un job mai bine platit?scene de gelozie in timp ce el iesea si se distra prin cluj cu cine vroia.cand am ajuns in RO,l-am sunat.nu-mi venea sa cred,parca era o alta persoana.cand ne-am vazut intamplator dupa 2 sapt,era foarte distant,avea acelasi chip,insa alt suflet.am fost la un hotel,am facut dragoste plangand,era ca si cum imi luam ramas bun,simteam ca ceva sa intamplat,apoi a plecat sub pretextul ca-l doare nu mai stiu ce si ma lasat acolo la 3 dimineata,iar eu a doua zi mergeam la medic.
Tot eu am fost cea care a facut urmatorul pas,i-am tr un meaj i-am spus ca pt mine e totul,ca am venit in tara asa cum ma rugat un an intreg si asa ma asteapta?
l-am mai vazut odata.de 2 ori i n 3 luni
mi-a sricat toata vacanta,nu doar ca plangeam ci ieseam afara pe strazi ascunse sa pot urla la cer durerea ce o simteam.nu ma credeam in stare sa pot suferi atat de mult.am aflat ca am si o hernie de disc operabila dar nu ma preocupam,durerea mea era el.dupa o luna pot zice ca am inceput din nou sa deschid ochii,sa-mi sarut nepotelul.dar cum se face ca de atunci sunt 5 luni de zile si nu e noapte si dimineata sa nu-l vad in imaginatia mea?de data asta insa poate din iubire amestecata cu ura gandul meu e sa ma razbun intr-un fel pe tot ceea ce a facut atat mie si parintilor mei(carora ma facut sa le spun despre noi)cat si pt ceea ce a facut multor alte fete,pt este un fel de don juan al clujului.
Poate va intrebati ce varst am,nu,nu sunt o copila am 32 de ani,atractiva,exagerat de exigenta,insa ma prins in capcana,poate si pt ca nu dadeam la inceput mare importanta,ma simteam cea mai iubita,eu nu am mai avut o experienta de felul asta.regret dioar ca am pierdut un an din viata si un bilet de avion ce-i cumparasem insa nu a venit deoarece imi daduse un nume fals si a continuat asa.
EU am aflat numele pensiunii pe care o are,adresa,procese absolut tot,insa nu i-am zis niciodata nimic.imi era mile de datoriile pe care zicea ca le ara nu stiuam cum sa-l ajut,l-am rugat chiar si sa renunte la tot ca ne vom descurca.
Nu va puteti imagina ce pervers de om este.cat de mincinos si escroc in tot ceea ce face.dupa ce am revenit ma saluta intr.o seara pe messenger si rezulta ca tot el ma acuza pe mine(ca mi-a sunat telefonul cand a venit la mine),infine,as putea scrie un roman.am descoperit si faptul ca a fost casatorit si e in proces de divort,lucru ce l-am intrebat de nenumarate ori.
Nu-mi cereti sa trec peste!nu-mi cereti sa uit ca nu ma meritat!nu-mi cereti sa o iau drept lectie de viata,stiti de ce?pt ca nu pot!nu pot sa dorm cand stiu ca mereu face ceva sa insele ba pe vreo fata ,ba nu stiu ce "combinatii".e o persoana ce nu merita atentia celor cu capul pe umeri.si nu e un copil nici pe departe are 47 de ani.nu neg arata bine,are ma rog masini deosebite,etc
Vreau doar a-mi ziceti credeti ca ma iubit?sincera eu cred ca da la inceput,insa fara nicico explicatie ....sa schimbat.daca intr-adevar ma iubit ce as putea face sa ma razbun,pt doar asa voi putea pune capul pe perna si pot dormi linistita.el are o pensiune in cluj,de acolo traieste si stiu ca tine f mult la imaginea lui.ma gandeam sa-i fac un facebook cu adevarata lui fatza sa-l vada toata lumea,sa nu mai stea ascuns sub masca.

Am lungit putin povestea desi ar fi mult mai multe de zis.cum credeti ca-i "dau o palma" bine meritata?l-am rugat sa se gandesca bine ce vrea,credeti-ma eu nu meritam asa ceva,pt mine devenise deja totul iar cand mi-a dat spatele ma lasat fara nimic.


Deci....
Domnisoara ,,inteligenta peste medie" ,daca te grabesti ...se fac inscrieri in clasa a II-a , s-ar putea sa ai loc!:D Scrisul corect conteaza!
Elle_Elena
Postat pe 29 Noiembrie 2011 22:19
I-ai zis "razbunare din dragoste", cand corect ar fi fost sa spui ... din orgoliu. Dragostea nu se razbuna niciodata.
maimai_no1
Postat pe 29 Noiembrie 2011 23:53
De la: maimai_no1, la data 2011-11-29 23:53:56I-ai zis "razbunare din dragoste", cand corect ar fi fost sa spui ... din orgoliu. Dragostea nu se razbuna niciodata.

Adevarat.
Max2
Postat pe 30 Noiembrie 2011 08:08
De la: Max2, la data 2011-11-30 08:08:00
De la: maimai_no1, la data 2011-11-29 23:53:56I-ai zis "razbunare din dragoste", cand corect ar fi fost sa spui ... din orgoliu. Dragostea nu se razbuna niciodata.

Adevarat.


Cata dragoste a putut sa fie?Numai din partea ei,ca el o ametea de cap!!!
Titanika
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:03
Daca te razbuni nu esti cu nimic mai buna decat el. Razbunarea e pentru prosti (scuza-mi expresia). Fii cizelata si ignora-l!
lory08
Postat pe 3 Decembrie 2011 22:20
e simplu ,dute la pensiunea lui cu un alt tip ,bineinteles ramaneti peste noapte .... crede'ma asta e cea mai dulce razbunare :) indiferent de ce a simtit pentru tine ,tot se va simtii ca naiba cand va vedea ca esti cu altul !!! :)
I_feel_sexy___
Postat pe 4 Decembrie 2011 07:52
DIN tot ce s-a scris Sa inteleg ca oamenii nu trebuie Sa iubeasca ?
kudika480241
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:20
De la: kudika480241, la data 2011-12-04 10:20:18DIN tot ce s-a scris Sa inteleg ca oamenii nu trebuie Sa iubeasca ?

" Si daca dragoste nu e, nimic nu e...". Cata dreptate avea GG!!!
Lucia_41
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:22
De la: kudika470584, la data 2011-11-13 16:28:35ms de raspuns oricum.dar el va continua sa faca la fel cu toata lumea.cineva trebuie sa-l opreasca si sa iasa la iveala adevarata fatza.


Ia cauta tu in spatele oglinzii...povestea mea...si sincer...daca spui despre el tot ce sti ...nu este razbunare...este informare ...deci informeaza-ne si pe noi...
leli_x
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:23
De la: lory08, la data 2011-12-03 22:20:21Daca te razbuni nu esti cu nimic mai buna decat el. Razbunarea e pentru prosti (scuza-mi expresia). Fii cizelata si ignora-l!

De acord. dar vezi tu, mai e o vorba mai veche care spune ca razbunarea e o mancare servita rece. Natura umana e distructiva in sine si din nefericire mult prea des se practica razbunare.
Max2
Postat pe 4 Decembrie 2011 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt confuza... 16 De la: kudika470267 12 Decembrie 2011 11:19
iubit infidel 29 De la: lempika 21 Septembrie 2010 08:37
Sunt o proasta, am fost infidela 5 De la: kudika_977155 30 Noiembrie 2014 16:19
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53
un mail. poate c-ar fi trebuit sa ti-l trimit. 19 De la: nicossia 15 Octombrie 2011 21:46