Setari Cookie-uri

Ce masuri sa iau

De la: alegro6543, la data 2011-11-24 16:04:34Concluzia e corecta si... contine adevaru' adevarat. Doar ca... nu se spune decat pe forum, niciodata in mod direct. Totusi... am o mica dilema : cate degete aveti dvs la o mana ? Nu faceti parte din specia asta de-i zice ... oameni ?
O zi buna in continuare !
alegro6543
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:05
Mi se pare grav faptul ca nu spune "Pa" cand iese din casa. Adica... tranteste usa dupa el si gata. Din punctul meu de vedere, asta nu tine de cerut voie, ci de respect fata de persoanele care sunt in casa cu tine. Daca nici respect nu arata....

Faptul ca nu vrea sa stea la discutii ma face sa cred ca evita un anumit subiect.

De fapt totul ma face sa cred ca ar cam vrea sa fie singur. Nu neaparat singur in sens de "single" ci de singur in casa. Cam de cat timp stati impreuna? V-ati mutat impreuna direct din casele parintesti sau foarte curand dupa parasirea caselor parintesti?
Poate nu are maturitatea necesara unei relatii atat de serioase, poate e o problema cu felul in care pui problema (de exemplu, incepi aceste discutii cu reprosuri). Oricum, ceea ce e clar e ca exista o incompatibilitate si trebuie ca amandoi sa va doriti sa o depasiti, nu doar tu.
kudika_pudika
Postat pe 24 Noiembrie 2011 16:06
De la: brendalinda, la data 2011-11-24 11:41:06Cand am zis ca buba e ca locuim impreuna m-am referit la spusele mele vis-a-vis de faptul ca o sa stau in banca mea.
Daca nu am fi locuit impreuna nu l-as mai fi cautat pana ce nu ma suna el, ca mi-a zis aseara sa il las in pace, cand tot insistam pe langa el sa il impac ca s-a suparat pe mine.
Motivul e stiut de ce s-a suparat de mine dar aici amandoi suntem de vina doar ca el de un an si ceva de relatie doar pe mine ma scoate vinovata si m-am cam saturat.
Nu ma lasa nici macar sa ma apropii de el, cand vreau sa vb cu el zice sa lasam discutiile ca pe el il doare capul, desi stie ca mie imi plac lucrurile sigure si discutate.
Plus de asta nici nu ma mai suporta, il supara pana si faptul ca l-am rugat sa isi ia ramas bun atunci cand pleaca undeva, ca ce ii trebuie lui bilet de voie...
Sunt eu nebuna sa am pretentia sa isi ia macar ramas bun cand pleaca undeva?
Nu asa se obisnuieste daca stai cuc cineva sa lasi vroba ca eu am plecat
Nu mai stiu ce sa fac.


Tu nu vezi ca lui putin ii pasa de tine?!! Lasa-l in pace, ca risti sa-l enervezi si sa auzi niste lucruri foarte neplacute. Eu nu inteleg de ce trebuie sa deschizi topice pe forumuri ca sa intrebi ce ai de facut...cand lucrurile sunt clare... Nu te iubeste, e satul de tine, te trateaza cu indiferenta...si tu esti ca scaiul... Lasa-l naibii, ca mai sunt barbati pe lumea asta!


Micaell
Postat pe 25 Noiembrie 2011 10:21
De la: Micaell, la data 2011-11-25 10:21:37
De la: brendalinda, la data 2011-11-24 11:41:06Cand am zis ca buba e ca locuim impreuna m-am referit la spusele mele vis-a-vis de faptul ca o sa stau in banca mea.
Daca nu am fi locuit impreuna nu l-as mai fi cautat pana ce nu ma suna el, ca mi-a zis aseara sa il las in pace, cand tot insistam pe langa el sa il impac ca s-a suparat pe mine.
Motivul e stiut de ce s-a suparat de mine dar aici amandoi suntem de vina doar ca el de un an si ceva de relatie doar pe mine ma scoate vinovata si m-am cam saturat.
Nu ma lasa nici macar sa ma apropii de el, cand vreau sa vb cu el zice sa lasam discutiile ca pe el il doare capul, desi stie ca mie imi plac lucrurile sigure si discutate.
Plus de asta nici nu ma mai suporta, il supara pana si faptul ca l-am rugat sa isi ia ramas bun atunci cand pleaca undeva, ca ce ii trebuie lui bilet de voie...
Sunt eu nebuna sa am pretentia sa isi ia macar ramas bun cand pleaca undeva?
Nu asa se obisnuieste daca stai cuc cineva sa lasi vroba ca eu am plecat
Nu mai stiu ce sa fac.


Tu nu vezi ca lui putin ii pasa de tine?!! Lasa-l in pace, ca risti sa-l enervezi si sa auzi niste lucruri foarte neplacute. Eu nu inteleg de ce trebuie sa deschizi topice pe forumuri ca sa intrebi ce ai de facut...cand lucrurile sunt clare... Nu te iubeste, e satul de tine, te trateaza cu indiferenta...si tu esti ca scaiul... Lasa-l naibii, ca mai sunt barbati pe lumea asta!






Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....
Titanika
Postat pe 25 Noiembrie 2011 20:11
De la: polin, la data 2011-11-25 20:11:53
Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....

la matale era globu' de cristal?
oricum vad ca detii adevarul absolut...sigur esti femeie?
miss_darine
Postat pe 25 Noiembrie 2011 22:13
De la: polin, la data 2011-11-25 20:11:53



Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....

Si cand zici ca ai divortat ultima data?
Lucia_41
Postat pe 25 Noiembrie 2011 22:17
De la: Gina1989, la data 2011-11-25 22:17:05
De la: polin, la data 2011-11-25 20:11:53



Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....

Si cand zici ca ai divortat ultima data?


ieri cand a deschis topicul
guru_ion
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:15
De la: miss_darine, la data 2011-11-25 22:13:25
De la: polin, la data 2011-11-25 20:11:53
Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....

la matale era globu' de cristal?
oricum vad ca detii adevarul absolut...sigur esti femeie?



Daaaaa.......,tu ce credeai ca sant.Numele meu .....e doar un nume.....ca la multi vad ca nu le place ......te poti uita pe avatar Nu m-am ascuns....doar ca n-o sa pun niciodata poza mea....o am doar pe "buletin"
Titanika
Postat pe 26 Noiembrie 2011 16:44
De la: Gina1989, la data 2011-11-25 22:17:05
De la: polin, la data 2011-11-25 20:11:53



Cred ca l-ai dadacit prea mult......s-a saturat de tine.....are nevoie de aer......nu esti oxigenu lui......l-ai otravit.....sufocat...imbicsit cu observatiile tale....intoxiat cu cicaleala...
Poate ai avut si tu dreptatea ta....nu exclud.......dar felul lui de a fi ,te macina pe tine cu nervii!!!
Nu-i place condus si te considera inferioara lui.....cu toate ca intr-o casa trebuie sa va complectati amandoi .....de aceea a hotarat sa puna punkt.TREBUIE SA-L INTELEGI....
Nu cred ca mai exista kale de impakare....

Si cand zici ca ai divortat ultima data?




Akum o ora
Titanika
Postat pe 26 Noiembrie 2011 16:46
Da-i o lectie. Nu-l mai da atentie deloc, nu-i mai face de mancare etc...si fa tot ce-ti trece prin cap - trateaza-l un timp cu indiferenta - medicamentul potrivit - daca te place cu adevarat pe urma vine cu flori la tine p
papusika_kudika
Postat pe 26 Noiembrie 2011 18:31
a sta in banca ta nu e o solutie. daca el nu e deschis la dialog atunci e nasol.dupa mine asta nu mai e relatie, nici prietenie nici cum vrei tu sa- i spui.incearca si puneti ordine in ganduri , stabilesteti prioritatile in viata si comunica-i deciziile tale da-i termen si apoi daca nu ...paraseste-l.viata e asa de frumoasa in doi si trebuie traita ca atare. e suficient ca avem problemele de zi cu zi , nu mai trebuie sa ni le facem si noi singuri.
bafta la decizii .... bune.
kudika021805
Postat pe 27 Noiembrie 2011 10:17
Nu este zodia de vina..multi barbati procedeaza asa ca al tau cand apare a treia persoana...din cate mi-ai spus se pare ca el si-a gasit pe altcineva si de asta se poarta asa cu tine...da vina pe tine cand el este vinovat..nu are curajul sa-ti spuna ca are pe altcineva si se comporta ca un las...dar tu ca femeie daca nu esti la prima relatie ar fi trebuit sa-ti dai seama ca schimbarea lui fata de tine are un nume,nu te gandi ca esti tu vinovata de ceea ce se intampla...asa sunt uni barbati...sfatul meu este sa te desparti de el daca nu te mai poti intelege cu el..nu iti pierde timpul langa cineva care nu merita..
kudika418573
Postat pe 27 Noiembrie 2011 11:01
Draga mea, tot cu o fecioara imi impart viata si pot sa spun ca are ceva din ce are sotul tau dar problema este ca trebuie sa te straduiesti mai mult cu ei, adica sa ai mai multa rabdare, sunt exact ca niste copii mici.Cum zice proverbul " CU RABDAREA TRECI MAREA" in rest ce sa spun cum l-am invatat asa il am, si al meu este mai putin comunicativ dar am ajuns sa ne intelegem din 2 vorbe si una peste alta e bine. BAFTA!!!
MOTOCROS
Postat pe 28 Noiembrie 2011 13:44
Decat sa iti consumi energia cu el mai bine cauti sa-ti vezi de viata ta....dupa spusele tale "cavalerul" tau cam cauta altceva sau poate deja a gasit si nu prea stie cum sa-ti spuna astfel te ignora total...cam asa mi se pare mie imi suna cunoscuta situatia !!!

Mult succes si stai calma vei gasi altceva mult mai potrivit pentru tine!
Marryzza
Postat pe 29 Noiembrie 2011 17:49

Bate vantu,ploua.e prea frig,pofta de somn pt toti....pana la craciun....
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:31
nu e zodia de vina,draga mea ci faptul ca nu te mai iubeste sau nu te iubeste cu adevarat. cand iubesti il accepti pe cel de langa tine asa cum e,cu bune si rele, te gandesti cum sa-i faci viata mai frumoasa,nu cum sa-i otravesti sufletul. eu am trecut prin asta si,desi mi-a fost tare greu sa plec,am facut-o pana la urma. am suferit pt k eu il iubeam cu adevarat dar viata mi-a aratat k nu s-a meritat sa indur toate umilintele din partea lui,in numele dragostei. cel mai bine ar fi sa-l lasi o perioada,chiar dak ti-e f.greu si sa te gandesti ca un om care iti provoaca suferinta nu merita dragostea ta.curaj!
yassminna
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:59
buna,draga doamna sau mai bine zis,femeie,daca tu dai vina pe el,cu siguranata ca si el o face,si apropo nu va mai legati toata ziua de zodii si zodiacuri,de parca ar influenta zodia viata?!nu uita ca astrele predispun dar nu dispun!cand te-ai cunoscut cu el,cum a fost,cred ca afost frumos?!acum de ce crezi ca nu mai e?o fi el zodia f. si are simtul critic dezv. dar tu cum esti?uitate si-n oglinda ta,nu numai in a lui!viata poti s-o faci frumosa sau uracioasa,fiecare alege?!fiecare suntem buni pt.ceva si pt.cineva!daca nu mai vreti sa fiti impr. poate fi alegerea voastra,inseamna ca nu sunteti potriviti,dar nu uita ca cu scosul ochilor nu faci casnicie frumoasa!dragostea este armonie,uniune,acceptare si daruire!succes!
Paul_Luca_1
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:40
Toti barbatii sunt la fel...lasa-l in pace si gaseste-ti un iubit sau macar fa-l gelos sa simta cum e sa te poate pierde.daca te iubeste va incepep cel putin sa te mai lase si pe tine sa vorbesti
kudika079164
Postat pe 11 Decembrie 2011 18:42
NU FACE GRESEALA SA-I STARNESTI GELOZIA.

barbatii fecioara sunt extrem de orgoliosi...si odata starnita ideea geloziei ....in mintea lor si in sufletul lor nu va mai exista cale de intoarcere....iertare sau pace.

vei fi exclusa din ecuatie chiar si pentru o simpla presupunere....pentru ca oricat ai incerca sa-i explici realitatea.....pentru el...ce-i gresit...gresit ramane

feciaoarele nu uita si nu iarta niciodata....insa nici tu n-ai sa poti...pentru ca fecioarele sunt facute sa fie iubite...fie ele femei sau barbati

kudika105225
Postat pe 12 Decembrie 2011 23:21
Cam trist ca ii accepti toate astea.De ce sa te faca tot pe tine vinovata pentru greselile lui?Ti`a prins punctul slab de la inceput i o tine tot asa...eu cred ca ar trebui sa iti mentii punctul de vedere cand stii ca ai dreptate si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare doar ca sa pici tu vinovata si cand mai e suparat pe tine...lasa`l sa stea asa si nu il baga in seama sa vada cum e sa fi indiferenta cu el.Caracter destul de urat are,dar se pare ca ii place sa fie asa.Pune`l cu botul pe labe si deschide`i ochii.
kudika462277
Postat pe 14 Decembrie 2011 02:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum vi se pare ea taur... el taur? 21 De la: valita76 26 August 2009 14:21
Ce sa faac??:| 31 De la: georgia600 15 Noiembrie 2010 17:06
iubesc si sunt iubita de cine nu trebuie 65 De la: angelalb 23 Iunie 2010 17:31
Dilema 4 De la: lexxya88 29 Iulie 2014 07:49
eu nu inteleg 8 De la: lucy 24 Iunie 2008 16:22