Setari Cookie-uri

Sunt confuza...

De cateva luni am pus ochii pe un baiat , mergem in fiecare dimineata cu acelasi autobus mereu ma uitam la el , pana intr-o zi cand am observat ca si el facea acelasi lucru... L-am adaugat pe facebook si i-am dat primul like , dupa trei zile a intrat pe mine pe facebook si ma salutat, si am vorbit cam 20 de minute, urmatoarea zi am vorbit cam 2 ore apoi urmatoarea zi putin , si apoi nu am mai vorbit nimic , dupa o saptamana l-am salutat pe pe messenger si l-am intrebat de ce nu ne salutam dimineata la care raspunsul lui a fost ca nu ma vede . Dupa o saptamana intra pe el pe mine si isi cere scuze ca a spus ca sunt invizibila si ca ii pare rau , si ca nu vrea sa ma supar pe el . Iar saptamana urmatoare luni , marti si miercuri ne-am salutat in fiecare dimineata , dar joi si vineri s-a facut ca nu ma vede. O prietena mereu imi spune ca ma priveste continuu si cand imi ridic capul (citesc carte pe autobus) el si-l muta in alta directie. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?
kudika447978
Postat pe 25 Noiembrie 2011 20:42
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19De cateva luni am pus ochii pe un baiat , mergem in fiecare dimineata cu acelasi autobus mereu ma uitam la el , pana intr-o zi cand am observat ca si el facea acelasi lucru... L-am adaugat pe facebook si i-am dat primul like , dupa trei zile a intrat pe mine pe facebook si ma salutat, si am vorbit cam 20 de minute, urmatoarea zi am vorbit cam 2 ore apoi urmatoarea zi putin , si apoi nu am mai vorbit nimic , dupa o saptamana l-am salutat pe pe messenger si l-am intrebat de ce nu ne salutam dimineata la care raspunsul lui a fost ca nu ma vede . Dupa o saptamana intra pe el pe mine si isi cere scuze ca a spus ca sunt invizibila si ca ii pare rau , si ca nu vrea sa ma supar pe el . Iar saptamana urmatoare luni , marti si miercuri ne-am salutat in fiecare dimineata , dar joi si vineri s-a facut ca nu ma vede. O prietena mereu imi spune ca ma priveste continuu si cand imi ridic capul (citesc carte pe autobus) el si-l muta in alta directie. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


Cum l-ai adaugat pe "facebook",prin telepatie cumva?Draga mea,ideal ar fi ca textul tau sa se incadreze in tiparul clasic de povestire si anume cu;introducere,cuprins si incheiere!Dar ,ce facem ,caci vad ca nu se poate asa ceva?Cu atata repetir de genul "el a intrat pe mine pe "fb",eu am intrat p el pe "ms",iar a intrat el pe mine s.a.m.d.,eu nu mai inteleg mare lucru din acest text!!!! Ideea principala ,cred ca este urmatoarea si asta am dedus-o in urma atator biss-uri de "intalneala" pe internet si nicidecum din vorba-ti nemestesugita;tie iti place el,in urma intalnirilor in autobuSele patriei si ,firesc,lui ii place de chipul tau, fermecator,de juna internauta!Pana aici,totul se deruleaza conform tiparului adolescentin!Ce faci mai departe ,caci ,el este baptist si tu ,cred,ca esti crestina de confesiune ortodoxa!Aici este aici!Se duce de rapa toata dragostea,caci nu stiu cum o sa va acomodati din punct de vedere religios,intre cele doua culte crestine,exista diferente dogmatice!Bine,asta in cazul in care povestea ta va rula pe drumul amorului,daca nu,nu va fi!Amandoi sunteti timizi,dar aceasta timiditate poate fi invinsa prin curajul de a comunica si prin viu grai ,nu numai in spatiul virtual!S-ar putea ca dogma pe care o impartaseste,sa-i confere o oarecare abtinere in incercarile de a relationa cu fetele,dar si aceasta poate fi infranta,caci ,iubirea nu cunoaste bariere, atunci cand este hotarata sa cucereasca doua inimi!Deci,spargeti gheata,cunoasteti-va,sunteti doi tineri,luati haturile in maini si purcedeti mai departe!
RAINBOWLADY
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:02
esti confuza rau!
PICCKARD
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:02
kudika fii mai originala ai inceput sa te repeti!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:05
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:05:20kudika fii mai originala ai inceput sa te repeti!!


Kisuleeeeeee
The_Exile
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:07
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19De cateva luni am pus ochii pe un baiat , mergem in fiecare dimineata cu acelasi autobus mereu ma uitam la el , pana intr-o zi cand am observat ca si el facea acelasi lucru... L-am adaugat pe facebook si i-am dat primul like , dupa trei zile a intrat pe mine pe facebook si ma salutat, si am vorbit cam 20 de minute, urmatoarea zi am vorbit cam 2 ore apoi urmatoarea zi putin , si apoi nu am mai vorbit nimic , dupa o saptamana l-am salutat pe pe messenger si l-am intrebat de ce nu ne salutam dimineata la care raspunsul lui a fost ca nu ma vede . Dupa o saptamana intra pe el pe mine si isi cere scuze ca a spus ca sunt invizibila si ca ii pare rau , si ca nu vrea sa ma supar pe el . Iar saptamana urmatoare luni , marti si miercuri ne-am salutat in fiecare dimineata , dar joi si vineri s-a facut ca nu ma vede. O prietena mereu imi spune ca ma priveste continuu si cand imi ridic capul (citesc carte pe autobus) el si-l muta in alta directie. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


Sfatul meu este sa vorbesti cu el. Asa cum ati vorbit pe mess o puteti face si in realitate - invita-l la un suc poate cafea nu bea :) Pe mine daca m-ar atrage un baiat as face primul pas. Poate baiatul este timid si nu are tupeu sa faca primul pas. Daca as vedea ca ii starnesc interes l-as cuceri....Bafta ...
kudika_nikole
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:11
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19De cateva luni am pus ochii pe un baiat , mergem in fiecare dimineata cu acelasi autobus mereu ma uitam la el , pana intr-o zi cand am observat ca si el facea acelasi lucru... L-am adaugat pe facebook si i-am dat primul like , dupa trei zile a intrat pe mine pe facebook si ma salutat, si am vorbit cam 20 de minute, urmatoarea zi am vorbit cam 2 ore apoi urmatoarea zi putin , si apoi nu am mai vorbit nimic , dupa o saptamana l-am salutat pe pe messenger si l-am intrebat de ce nu ne salutam dimineata la care raspunsul lui a fost ca nu ma vede . Dupa o saptamana intra pe el pe mine si isi cere scuze ca a spus ca sunt invizibila si ca ii pare rau , si ca nu vrea sa ma supar pe el . Iar saptamana urmatoare luni , marti si miercuri ne-am salutat in fiecare dimineata , dar joi si vineri s-a facut ca nu ma vede. O prietena mereu imi spune ca ma priveste continuu si cand imi ridic capul (citesc carte pe autobus) el si-l muta in alta directie. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


Sfatul meu este sa vorbesti cu el. Asa cum ati vorbit pe mess o puteti face si in realitate - invita-l la un suc poate cafea nu bea :) Pe mine daca m-ar atrage un baiat as face primul pas. Poate baiatul este timid si nu are tupeu sa faca primul pas. Daca as vedea ca ii starnesc interes l-as cuceri....Bafta ...
kudika_nikole
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:11
De la: Yharr, la data 2011-11-25 21:07:08
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:05:20kudika fii mai originala ai inceput sa te repeti!!


Kisuleeeeeee


wawww, tu chiar esti bucuros ca ma vezi!!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:13
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:13:36
De la: Yharr, la data 2011-11-25 21:07:08
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:05:20kudika fii mai originala ai inceput sa te repeti!!


Kisuleeeeeee


wawww, tu chiar esti bucuros ca ma vezi!!!


Am fost vreodata altfel?
The_Exile
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:15
De la: Yharr, la data 2011-11-25 21:15:21
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:13:36
De la: Yharr, la data 2011-11-25 21:07:08
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-25 21:05:20kudika fii mai originala ai inceput sa te repeti!!


Kisuleeeeeee


wawww, tu chiar esti bucuros ca ma vezi!!!


Am fost vreodata altfel?


imi dai voie sa ma abtin?!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:31
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


da, religia bapista interzice flirtul in autobuz, in microbuz sau in alt mijoc de transpor in comun.
guru_ion
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:01
De la: guru_ion, la data 2011-11-25 23:01:25
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


da, religia bapista interzice flirtul in autobuz, in microbuz sau in alt mijoc de transpor in comun.
Da` pe facebook nu interzice ?
joi
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:45
De la: joi, la data 2011-11-25 23:45:35
De la: guru_ion, la data 2011-11-25 23:01:25
De la: kudika447978, la data 2011-11-25 20:42:19. El este de alta religie , este baptist.. oare religia e de vine ? Oare ma place ?


da, religia bapista interzice flirtul in autobuz, in microbuz sau in alt mijoc de transpor in comun.
Da` pe facebook nu interzice ?



a fost o ironie
guru_ion
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:48
Da ce n.e intrebi pe noi dk te place intreabal tu pe el direct si vei afla raspunsu
kudika470267
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:24
De la: kudika470267, la data 2011-12-11 22:24:06Da ce n.e intrebi pe noi dk te place intreabal tu pe el direct si vei afla raspunsu



sa-i trimita un mail.
"ia zi puisor, ma iubesti?"
guru_ion
Postat pe 11 Decembrie 2011 22:39
De la: guru_ion, la data 2011-12-11 22:39:48
De la: kudika470267, la data 2011-12-11 22:24:06Da ce n.e intrebi pe noi dk te place intreabal tu pe el direct si vei afla raspunsu



sa-i trimita un mail.
"ia zi puisor, ma iubesti?"
pai nu? ce ar fi sa vin si eu cu una din asta:azi am vazut un baiat si atata sa uitat la mine oare nu vrea sa mi.o traga ? voi ce ziceti? e penibila rau si mai pune si antebarea ca oare nu ai permite religia?
kudika470267
Postat pe 12 Decembrie 2011 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intentia adulterului este infidelitate sau nu? 316 De la: northstar 15 August 2009 19:09
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
S-a culcat cu alta :( vreau sa mor 422 De la: karlabruneta 12 Mai 2011 01:42
Incerc sa uit... 14 De la: ice_flower 11 Martie 2010 22:03