Setari Cookie-uri

confuza 100%...un sfat va rog!

buna ziua.numele meu este Elena si sunt din bucuresti. sunt pe forum de ceva timp si am avut curajul sa dau sfaturi multor femei de aici cu probleme dar nu am puterea si curajul sa ma ajut pe mine. sa incep povestea mea. lucrez de 6 ani la o companie de vapoare de croaziera ca si camerista. in anul 2006 l-am cunoscut pe iubitul meu acolo lucrand impreuna. el lucra in restaurant, eu la camere. este mai mare decat mine cu8 ani si nu este roman, este egiptean. stiu ce parere au multe persoane despre arabi, parere care o aveam si eu la inceput, schimband-o pe parcursul anilor. de cate ori terminam contractul si venim acasa pe timpul iernii am tinut legatura in fiecare zi. am discutat inca de la inceput despre o eventuala casatorie. am fost la el, a fost la mine, i-am cunoscut familia si el pe a mea. toate bune si frumoase doar ca atunci cand il intreb de casatorie spune ca da da dar nu acum ca nu are cu ce. am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa. nu sunt ca la noi sa stam cu mama, tata, veri, frati, pisica, catel, etc. avem aceeasi discutie in fiecare an si nu se intampla nimic cu toate ca ne iubim nedescris. numai ca eu deja am ajuns sa nu mai am rabdare. au trecut deja 5 ani si trebuie sa mai astept pana domnul cu pricina se gandeste el sa gaseasca o solutie. pierdandu-mi speranta incepusem sa renunt anul trecut si eram chiar confuza nemaistiind exact ce mai simt pentru el dupa atata asteptare, am cunoscut pe cineva din constanta, eu fiind din bucuresti. are o situatie bunicica, sta singur acolo si ma inteleg cu el de minune. ne vedem numai la sfarsit de saptamana. pot sa spun ca deja incep sa ma indragostesc dar si pe cealalta parte il iubesc pe baiatul din egipt care sunt cu el de 5 ani de zile. nu am incetat sa vb cu el. chestia este ca cel din egipt ma tine in asteptare pana se pune pe picioare si pot sa ma duc acolo iar cel de aici nu da nici un semn de mai mult. nu ma mai inteleg nici pe mine. ma indragostesc de unu dar il iubesc pe celalalt. in momentul de fata nu as renunta la nici unul si chiar nu stiu ce sa mai fac. cateodata ma gandesc ca voi alerga dupa doi iepuri dintr-o data si ii voi pierde pe amandoi. am impresia ca fac asta de rezerva. in caz ca nu merge cu unul sa raman cu celalalt. in inima mea este un talmes balmes si nu stiu sincer ce sa mai fac. sa mai astept dupa arabul meu inca o suta de ani sau sa incerc sa imi vad de romanul meu sa vad daca chiar vrea mai mult decat o iubita? unde gresesc si ce trebuie sa fac? am nevoie de putine sfaturi ca eu sunt blocata si nu am curaj sa vb cu vreo prietena de aici sau cu mama ca imi scot ochii ca la curca...ce credeti? va multumesc, Elena, Bucuresti.
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 14:44
Hmmm, o sa te fac eu sa te-'ntelegi. Care va sa zica :
In inima ta nu e nici un talmes-balmes, ci in mintea ta este asa. Ai un plan bine gandit : sa te casatoresti cu unu' de situatie buna, sa te asezi la ... vila ta si sa traiesti fericita pana la adanci batraneti. Planul e bun, nu zic nu. Dar ... n-ai gasit inca pe cel care sa ti-l duca la indeplinire. "Sarantocu' " ala de egiptean o tine pe-a lui "... nu ma insor fara casa si masa", iar astalalt din Constanta... ce vrei... constantenii astia sunt si ei unsi cu toate alifiile. Si... maretul plan al tau... e pe duca. Dar nu trebuie sa disperi... inca. Eu zic sa pui mana sa-ti cauti un "iepure" ca lumea, sa-l tii bine si... cand i-o fi lumea mai draga... toarna-i si-un copil. Si gata... te linistesti.
alegro6543
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:18
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 14:44:37buna ziua.numele meu este Elena si sunt din bucuresti. sunt pe forum de ceva timp si am avut curajul sa dau sfaturi multor femei de aici cu probleme dar nu am puterea si curajul sa ma ajut pe mine. sa incep povestea mea. lucrez de 6 ani la o companie de vapoare de croaziera ca si camerista. in anul 2006 l-am cunoscut pe iubitul meu acolo lucrand impreuna. el lucra in restaurant, eu la camere. este mai mare decat mine cu8 ani si nu este roman, este egiptean. stiu ce parere au multe persoane despre arabi, parere care o aveam si eu la inceput, schimband-o pe parcursul anilor. de cate ori terminam contractul si venim acasa pe timpul iernii am tinut legatura in fiecare zi. am discutat inca de la inceput despre o eventuala casatorie. am fost la el, a fost la mine, i-am cunoscut familia si el pe a mea. toate bune si frumoase doar ca atunci cand il intreb de casatorie spune ca da da dar nu acum ca nu are cu ce. am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa. nu sunt ca la noi sa stam cu mama, tata, veri, frati, pisica, catel, etc. avem aceeasi discutie in fiecare an si nu se intampla nimic cu toate ca ne iubim nedescris. numai ca eu deja am ajuns sa nu mai am rabdare. au trecut deja 5 ani si trebuie sa mai astept pana domnul cu pricina se gandeste el sa gaseasca o solutie. pierdandu-mi speranta incepusem sa renunt anul trecut si eram chiar confuza nemaistiind exact ce mai simt pentru el dupa atata asteptare, am cunoscut pe cineva din constanta, eu fiind din bucuresti. are o situatie bunicica, sta singur acolo si ma inteleg cu el de minune. ne vedem numai la sfarsit de saptamana. pot sa spun ca deja incep sa ma indragostesc dar si pe cealalta parte il iubesc pe baiatul din egipt care sunt cu el de 5 ani de zile. nu am incetat sa vb cu el. chestia este ca cel din egipt ma tine in asteptare pana se pune pe picioare si pot sa ma duc acolo iar cel de aici nu da nici un semn de mai mult. nu ma mai inteleg nici pe mine. ma indragostesc de unu dar il iubesc pe celalalt. in momentul de fata nu as renunta la nici unul si chiar nu stiu ce sa mai fac. cateodata ma gandesc ca voi alerga dupa doi iepuri dintr-o data si ii voi pierde pe amandoi. am impresia ca fac asta de rezerva. in caz ca nu merge cu unul sa raman cu celalalt. in inima mea este un talmes balmes si nu stiu sincer ce sa mai fac. sa mai astept dupa arabul meu inca o suta de ani sau sa incerc sa imi vad de romanul meu sa vad daca chiar vrea mai mult decat o iubita? unde gresesc si ce trebuie sa fac? am nevoie de putine sfaturi ca eu sunt blocata si nu am curaj sa vb cu vreo prietena de aici sau cu mama ca imi scot ochii ca la curca...ce credeti? va multumesc, Elena, Bucuresti.



Povestea ta este destul de stresanta pentru tine!Esti prinsa intre ciocan si nicovala!Ca o parere personala si sincera,cred ca este cazul sa te decizi asupra unuia dintre cei doi pretendenti,chiar daca tu ii iubesti,cica,pe amandoi!Eu nu cred in sentimentul de iubire cu astfel de caracteristici!Prietenul arab,se pare ca nu vrea sa treaca de rigorile societatii din care face parte,respecta traditiile si obiceiurile legate de intemeierea familiei si nu numai!Dar,nu ti se pare ca taraganeaza prea mult lucrurile?Sunt totusi 5 ani de zile,in care voi va derulati relatia respectiva!Nu te-ai plictisit de o astfel de legatura?Ce inseamna,in acceptiunea lui,notiunea de "a se pune pe picioare"?Daca nu a reusit sa se stabilizeze din acest punct de vedere,pana in acest moment,cand crezi ca o va face,sau cam cati ani ar trebui sa mai pierzi ,tu,asteptandu-i evolutia profesionala si materiala,necesara intemeierii unui camin?Mi se pare ca relatia voastra se intinde pe durata unor ani ,insuficienti de stabili in ceea ce va priveste!!Pe acesta il iubesti foarte mult?!!!!!!!!!!!!



Referitor la cel de-al doilea barbat din viata ta,acesta este un conational,accesibil ,mult mai mult decat primul!Iti ofera mai multa siguranta decat cel din Egipt,este mult mai aproape de tine si fata de care ai inceput sa ai oarece sentimente!Draga mea,distantele ,ce intretaie relatiile,de multe ori,duc la destramarea lor!Tu nu mai ai rabdarea necesara mentinerii acelei relatii,deci,ar fi bine sa discuti acest aspect cu iubitul egiptean!Nu merita sa stai cramponata intr-o legatura ,care nu-ti asigura niciun suport si nicio stabilitate sentimentala!Ramai la cel de-al doilea prieten,cu toate ca eu nu inteleg maniera la care poti iubi doi barbati!Undeva este o fisura,dar ,deocamdata,nu o constientizezi!Poti sa satisfaci doua relatii de iubire?Eu cred ca nu!Hotaraste-te asupra unuia dintre ei,eu ti l-am recomandat pe cel de-al doilea,mai departe,decizi singura!S-ar putea ca nici cel de-al doilea iubit sa nu iti fie pe plac in totalitate,dar acest lucru nu il poti constata,decat evoluand in acea prietenie,fara graba,firesc,asa cum ii sta bine unei relatii de iubire!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:31
va multumesc din suflet pana acum de sfaturile primite. consider ca daca am anumite sfaturi de la persoane cu experienta mai multa decat nime poate o sa-mi deschid capul asta inchis si poate analizez lucrurile mai bine si poate in final pot lua o decizie...ne mai auzim(sau scriem)..o zii cat mai frumoasa! elena
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:41
De la: alegro6543, la data 2011-11-28 15:18:11Hmmm, o sa te fac eu sa te-'ntelegi. Care va sa zica :
In inima ta nu e nici un talmes-balmes, ci in mintea ta este asa. Ai un plan bine gandit : sa te casatoresti cu unu' de situatie buna, sa te asezi la ... vila ta si sa traiesti fericita pana la adanci batraneti. Planul e bun, nu zic nu. Dar ... n-ai gasit inca pe cel care sa ti-l duca la indeplinire. "Sarantocu' " ala de egiptean o tine pe-a lui "... nu ma insor fara casa si masa", iar astalalt din Constanta... ce vrei... constantenii astia sunt si ei unsi cu toate alifiile. Si... maretul plan al tau... e pe duca. Dar nu trebuie sa disperi... inca. Eu zic sa pui mana sa-ti cauti un "iepure" ca lumea, sa-l tii bine si... cand i-o fi lumea mai draga... toarna-i si-un copil. Si gata... te linistesti.

Da domnu ...bine puntat...Da "iepurele" sa aiba vila sau nu ? Ca aicea e dilema me..
PRALEA_
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:48
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 15:41:58va multumesc din suflet pana acum de sfaturile primite. consider ca daca am anumite sfaturi de la persoane cu experienta mai multa decat nime poate o sa-mi deschid capul asta inchis si poate analizez lucrurile mai bine si poate in final pot lua o decizie...ne mai auzim(sau scriem)..o zii cat mai frumoasa! elena
]



Draga mea,cel mai important lucru,ce ar trebui sa fie pentru tine,in acest moment,este sa procedezi in functie de ceea ce simti cu inima,sfaturile noastre sunt cu rol de ghidare,orientare,dar nu pot fi definitorii si decisive in ceea ce te priveste!Te pot ajuta in masura in care tu le receptionezi,ca fiinnd izvor de inspiratie pe moment,dar tu sa procedezi asa cum trupul si sufletul tau ,te indeamna sa o faci,numai ,te rog,ia in considerare certitudinea,de data aceasta,ca nu poti alerga dupa himere,la nesfarsit,chiar duble fiind!Tu esti singura in masura sa iei hotararea finala,si atunci cand o vei face,sa procedezi astfel incat aceasta sa fie luata fara regrete,autoreprosuri,ci,simplu si la obiect!Viata se scurge la brat cu timpul,ce a fost acum 2 secunde,nu va mai fi si ceea ce va fi in viitor ,trebuie sa anticipezi si sa-ti iei masurile de siguranta,asfel incat sa nu suferi!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 15:51
Eu daca as fi in locul tau as vorbi cu cel din Egipt - i-as spune ca-mi doresc o familie si nu mai pot astepta i-as cere ca daca ma iubeste sa renunte la toate ideile lui cu privire la viata lui profesionala idei pe care le poate realiza si intr-un alt fel - daca nu ar renunta asta ar insemna ca tine mai mult la traditie decat la tine...in iubire se fac sacrificii de multe ori tu ti-ai sacrificat cinci ani din viata alaturi de el eu una nu mi i-as irosi in continuare daca as sti ca nu are rost. Dupa ce as discuta aceste aspecte cu Egipteanul mi-ar fi mai usor sa iau o decizie pe care sa nu o regret. E simplu daca egipteanul ar continua cu conceptile lui gresite i-as da liber - eu nu m-as putea lasa constransa de un barbat - cat despre celalalt barbat - daca m-as desparti de egiptean as incerca sa vb cu el dece nu pentru o perioada lunga de timp daca relatia ar evolua si daca nu - no stresssss - barbati sunt destui gasesti...cat despre partea materiala nu e cea mai importanta intr-o relatie -daca ai o locuinta stabila si reusesti sa te intretii consider ca este suficient pentru ca restul lucrurilor le poti face pe parcurs in doi....Bafta...
kudika_nikole
Postat pe 28 Noiembrie 2011 16:58
De la: kudika_nikole, la data 2011-11-28 16:58:53Eu daca as fi in locul tau as vorbi cu cel din Egipt - i-as spune ca-mi doresc o familie si nu mai pot astepta i-as cere ca daca ma iubeste sa renunte la toate ideile lui cu privire la viata lui profesionala idei pe care le poate realiza si intr-un alt fel - daca nu ar renunta asta ar insemna ca tine mai mult la traditie decat la tine...in iubire se fac sacrificii de multe ori tu ti-ai sacrificat cinci ani din viata alaturi de el eu una nu mi i-as irosi in continuare daca as sti ca nu are rost. Dupa ce as discuta aceste aspecte cu Egipteanul mi-ar fi mai usor sa iau o decizie pe care sa nu o regret. E simplu daca egipteanul ar continua cu conceptile lui gresite i-as da liber - eu nu m-as putea lasa constransa de un barbat - cat despre celalalt barbat - daca m-as desparti de egiptean as incerca sa vb cu el dece nu pentru o perioada lunga de timp daca relatia ar evolua si daca nu - no stresssss - barbati sunt destui gasesti...cat despre partea materiala nu e cea mai importanta intr-o relatie -daca ai o locuinta stabila si reusesti sa te intretii consider ca este suficient pentru ca restul lucrurilor le poti face pe parcurs in doi....Bafta...



Ma indoiesc ca domnul din Egipt sa renunte la rigorile nationalitatii sale,daca nu a facut-o pana acum,nici nu o va face prea curand!Draga,atunci cand iubesti,nu ramai indoctrinat peste masura,iubirea cere maleabilitate,modelare,nu consta doar in strictete,conservatorism!Cand iubesti,iubesti si nimic nu mai conteaza!Eu ma gandesc si la varianta amanarii premeditate,nimic nu este imposibil ,in ceea ce priveste mentalitatile oamenilor!El nu a sacrificat nimic din viata sa ,pentru doamna noastra!Si ce ma mira foarte mult,este modul in care suporta domnul respectiv,atat distanta cat si despartirea fata de doamna noastra!Stoic,nu gluma!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:18
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 17:18:28
De la: kudika_nikole, la data 2011-11-28 16:58:53Eu daca as fi in locul tau as vorbi cu cel din Egipt - i-as spune ca-mi doresc o familie si nu mai pot astepta i-as cere ca daca ma iubeste sa renunte la toate ideile lui cu privire la viata lui profesionala idei pe care le poate realiza si intr-un alt fel - daca nu ar renunta asta ar insemna ca tine mai mult la traditie decat la tine...in iubire se fac sacrificii de multe ori tu ti-ai sacrificat cinci ani din viata alaturi de el eu una nu mi i-as irosi in continuare daca as sti ca nu are rost. Dupa ce as discuta aceste aspecte cu Egipteanul mi-ar fi mai usor sa iau o decizie pe care sa nu o regret. E simplu daca egipteanul ar continua cu conceptile lui gresite i-as da liber - eu nu m-as putea lasa constransa de un barbat - cat despre celalalt barbat - daca m-as desparti de egiptean as incerca sa vb cu el dece nu pentru o perioada lunga de timp daca relatia ar evolua si daca nu - no stresssss - barbati sunt destui gasesti...cat despre partea materiala nu e cea mai importanta intr-o relatie -daca ai o locuinta stabila si reusesti sa te intretii consider ca este suficient pentru ca restul lucrurilor le poti face pe parcurs in doi....Bafta...



Ma indoiesc ca domnul din Egipt sa renunte la rigorile nationalitatii sale,daca nu a facut-o pana acum,nici nu o va face prea curand!Draga,atunci cand iubesti,nu ramai indoctrinat peste masura,iubirea cere maleabilitate,modelare,nu consta doar in strictete,conservatorism!Cand iubesti,iubesti si nimic nu mai conteaza!Eu ma gandesc si la varianta amanarii premeditate,nimic nu este imposibil ,in ceea ce priveste mentalitatile oamenilor!El nu a sacrificat nimic din viata sa ,pentru doamna noastra!Si ce ma mira foarte mult,este modul in care suporta domnul respectiv,atat distanta cat si despartirea fata de doamna noastra!Stoic,nu gluma!


Da asa este aveti perfecta dreptate - nu e bine ca intr-o relatie sa fie conservatorism. De fapt ideea aceasta o sustineam si eu cand ziceam despre ideile dansului cu privire la viata profesionala ci nu numai ,, idei pe care le poate realiza si intr-un alt fel '' - adica sa se ajunga la un acord comun din partea celor doi. Ar fi bine daca s-ar intampla asa dar ma indoiesc de asta...Oricu parerea mea este ca insusi de doamna v-a depinde felul in care are de gand sa-si continue viata... acuma pentru ca a primit si sfaturi trebuie sa se gandeasca bine si sa speram ca v-a lua o decizie inteleapta...Ii doresc mult succes...
kudika_nikole
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:37
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 14:44:37 am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa

Am uitat sa-ti spun ca daca crezi asa ceva, chiar esti petarda.
Ar insemna ca toti egiptenii insurati sunt bogati sau afaceristi, iar ei sunt mult mai saraci ca noi romanii.
Ala e posibil sa fie deja insurat cu vreuna.
Armain
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:45
De la: alegro6543, la data 2011-11-28 15:18:11Hmmm, o sa te fac eu sa te-'ntelegi. Care va sa zica :
In inima ta nu e nici un talmes-balmes, ci in mintea ta este asa. Ai un plan bine gandit : sa te casatoresti cu unu' de situatie buna, sa te asezi la ... vila ta si sa traiesti fericita pana la adanci batraneti. Planul e bun, nu zic nu. Dar ... n-ai gasit inca pe cel care sa ti-l duca la indeplinire. "Sarantocu' " ala de egiptean o tine pe-a lui "... nu ma insor fara casa si masa", iar astalalt din Constanta... ce vrei... constantenii astia sunt si ei unsi cu toate alifiile. Si... maretul plan al tau... e pe duca. Dar nu trebuie sa disperi... inca. Eu zic sa pui mana sa-ti cauti un "iepure" ca lumea, sa-l tii bine si... cand i-o fi lumea mai draga... toarna-i si-un copil. Si gata... te linistesti.



De ce neaparat "iepure"?Iepurii sunt prolifici si aceasta ar insemna cel putin 10 pui ,si nu cred ca acesta este un viitor luminos pentru doamna noastra!!!!! Nu ar fi mai indicat un "elefant"?Acestia fac un pui la 2 ani,cu toate ca nici asa nu este bine!Domnul meu,femeia care crede si spera ca va tine langa ea un barbat,doar facandu-i copii,este cea mai imatura femeie,parerea mea!Nu aceasta este solutia de rezolvare a cazului nostru!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 17:53
De la: PRALEA_, la data 2011-11-28 15:48:22
De la: alegro6543, la data 2011-11-28 15:18:11Hmmm, o sa te fac eu sa te-'ntelegi. Care va sa zica :
In inima ta nu e nici un talmes-balmes, ci in mintea ta este asa. Ai un plan bine gandit : sa te casatoresti cu unu' de situatie buna, sa te asezi la ... vila ta si sa traiesti fericita pana la adanci batraneti. Planul e bun, nu zic nu. Dar ... n-ai gasit inca pe cel care sa ti-l duca la indeplinire. "Sarantocu' " ala de egiptean o tine pe-a lui "... nu ma insor fara casa si masa", iar astalalt din Constanta... ce vrei... constantenii astia sunt si ei unsi cu toate alifiile. Si... maretul plan al tau... e pe duca. Dar nu trebuie sa disperi... inca. Eu zic sa pui mana sa-ti cauti un "iepure" ca lumea, sa-l tii bine si... cand i-o fi lumea mai draga... toarna-i si-un copil. Si gata... te linistesti.

Da domnu ...bine puntat...Da "iepurele" sa aiba vila sau nu ? Ca aicea e dilema me..

tu esti plin de dilemeeee
steffy91
Postat pe 28 Noiembrie 2011 18:31
De la: Armain, la data 2011-11-28 17:45:33
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 14:44:37 am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa

Am uitat sa-ti spun ca daca crezi asa ceva, chiar esti petarda.
Ar insemna ca toti egiptenii insurati sunt bogati sau afaceristi, iar ei sunt mult mai saraci ca noi romanii.
Ala e posibil sa fie deja insurat cu vreuna.


Petarda... asta chiar nu stiu ce inseamna Pana imi explici tu, iti dau dreptate la faza cu insuratu
ilumax_76
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:31
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:31:35
De la: Armain, la data 2011-11-28 17:45:33
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 14:44:37 am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa

Am uitat sa-ti spun ca daca crezi asa ceva, chiar esti petarda.
Ar insemna ca toti egiptenii insurati sunt bogati sau afaceristi, iar ei sunt mult mai saraci ca noi romanii.
Ala e posibil sa fie deja insurat cu vreuna.


Petarda... asta chiar nu stiu ce inseamna Pana imi explici tu, iti dau dreptate la faza cu insuratu

e un fel de jignire cred
steffy91
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:32
Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
ilumax_76
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:36
De la: PRALEA_, la data 2011-11-28 15:48:22
De la: alegro6543, la data 2011-11-28 15:18:11Hmmm, o sa te fac eu sa te-'ntelegi. Care va sa zica :
In inima ta nu e nici un talmes-balmes, ci in mintea ta este asa. Ai un plan bine gandit : sa te casatoresti cu unu' de situatie buna, sa te asezi la ... vila ta si sa traiesti fericita pana la adanci batraneti. Planul e bun, nu zic nu. Dar ... n-ai gasit inca pe cel care sa ti-l duca la indeplinire. "Sarantocu' " ala de egiptean o tine pe-a lui "... nu ma insor fara casa si masa", iar astalalt din Constanta... ce vrei... constantenii astia sunt si ei unsi cu toate alifiile. Si... maretul plan al tau... e pe duca. Dar nu trebuie sa disperi... inca. Eu zic sa pui mana sa-ti cauti un "iepure" ca lumea, sa-l tii bine si... cand i-o fi lumea mai draga... toarna-i si-un copil. Si gata... te linistesti.

Da domnu ...bine puntat...Da "iepurele" sa aiba vila sau nu ? Ca aicea e dilema me..
..................nu trebuie sa aibe vila sau palate ca nu sunt pe interes aici. ma refeream ca trage cu casa. are o casa in constructie si stie ce vrea fata de celalalt care nu a cumparat inca nici pamantul pentru casa.....
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:46
De la: Armain, la data 2011-11-28 17:45:33
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 14:44:37 am uitat sa spun ca la ei nu se insoara pana nu au casa lor si vreo afacere micuta sa-si poata intretine sotia si sa stea numai cu ea in casa

Am uitat sa-ti spun ca daca crezi asa ceva, chiar esti petarda.
Ar insemna ca toti egiptenii insurati sunt bogati sau afaceristi, iar ei sunt mult mai saraci ca noi romanii.
Ala e posibil sa fie deja insurat cu vreuna.
............1: nu sunt petarda si stiu aici ce vorbesc ca altfel nu mai ceream ajutor si stateam aici in durerea mea..2: nu trebuie sa aibe bani si sa fie bogati sa-si faca o casa ca le da statul aproape moca dar le este lene sa alerge dupa formalitati...3:ca sa isi faca o casa la ei sunt ajutati de frati si familie..ca la ei in familii sunt cate 10 chiar 12 frati dintr-un foc..4:trebuie sa-si gaseasca un servici sa-si poata intretine sotia ca la ei sotiile nu prea lucreaza, stau acasa la cratita..4: am zis de afacere ca egipteanul meu lucreaza pe vapoare de 10 ani si nu a strans un leu sa-si faca acolo o mica afacere pt viitor.......multumesc...
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:52
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 19:46:06 nu sunt pe interes aici. ....

esti pe sistem turbo?
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:52
Tu chiar te vezi traind in familia aluia din Egypt? Bleahhhh
ilumax_76
Postat pe 28 Noiembrie 2011 19:54
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 20:35
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pt ca acolo e balta cu "peste"?
ilumax_76
Postat pe 28 Noiembrie 2011 20:43
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 20:43:43
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pt ca acolo e balta cu "peste"?
asta-i buna mersi. m-ai facut sa zambesc pe ziua de azi
kudika477796
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:39
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pentru ca acest oras este precum o gara uriasa,in care intra si din care ies,periodic,femei care mai de care mai nastrusnice!Majoritatea lucreaza in port si sunt obisnuiti cu traficul de femei abordabile!Nu stiu daca este o regula generala,dar "niciodata nu iese fum fara foc facut sau izbucnit"!Ar fi o varianta ,aceea de a-ti gasi, in Bucuresti ,un partener,pe masura cerintelor tale,distantele,chiar daca sunt mici,cu timpul,racesc relatiile,le conduc la apatie,indiferenta si in final,le distrug!Nu este vina nimanui pentru deznodamantul respectiv,asa se intampla cu legaturile aflate la distanta!deci,gandeste-te bine, la ceea ce vrei pentru tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:40
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 21:40:36
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pentru ca acest oras este precum o gara uriasa,in care intra si din care ies,periodic,femei care mai de care mai nastrusnice!Majoritatea lucreaza in port si sunt obisnuiti cu traficul de femei abordabile!Nu stiu daca este o regula generala,dar "niciodata nu iese fum fara foc facut sau izbucnit"!Ar fi o varianta ,aceea de a-ti gasi, in Bucuresti ,un partener,pe masura cerintelor tale,distantele,chiar daca sunt mici,cu timpul,racesc relatiile,le conduc la apatie,indiferenta si in final,le distrug!Nu este vina nimanui pentru deznodamantul respectiv,asa se intampla cu legaturile aflate la distanta!deci,gandeste-te bine, la ceea ce vrei pentru tine!


Sorry,corectez---majoritatea barbatilor !
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:41
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.

ilumaxule ce ai mandro cu constantenii
The_Exile
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:43
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 21:40:36
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pentru ca acest oras este precum o gara uriasa,in care intra si din care ies,periodic,femei care mai de care mai nastrusnice!Majoritatea lucreaza in port si sunt obisnuiti cu traficul de femei abordabile!Nu stiu daca este o regula generala,dar "niciodata nu iese fum fara foc facut sau izbucnit"!Ar fi o varianta ,aceea de a-ti gasi, in Bucuresti ,un partener,pe masura cerintelor tale,distantele,chiar daca sunt mici,cu timpul,racesc relatiile,le conduc la apatie,indiferenta si in final,le distrug!Nu este vina nimanui pentru deznodamantul respectiv,asa se intampla cu legaturile aflate la distanta!deci,gandeste-te bine, la ceea ce vrei pentru tine!


Si tu Brutus? Divorteeeezzzzzzz

The_Exile
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:44
De la: Yharr, la data 2011-11-28 21:44:08
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 21:40:36
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pentru ca acest oras este precum o gara uriasa,in care intra si din care ies,periodic,femei care mai de care mai nastrusnice!Majoritatea lucreaza in port si sunt obisnuiti cu traficul de femei abordabile!Nu stiu daca este o regula generala,dar "niciodata nu iese fum fara foc facut sau izbucnit"!Ar fi o varianta ,aceea de a-ti gasi, in Bucuresti ,un partener,pe masura cerintelor tale,distantele,chiar daca sunt mici,cu timpul,racesc relatiile,le conduc la apatie,indiferenta si in final,le distrug!Nu este vina nimanui pentru deznodamantul respectiv,asa se intampla cu legaturile aflate la distanta!deci,gandeste-te bine, la ceea ce vrei pentru tine!


Si tu Brutus? Divorteeeezzzzzzz




Nu,iubitul meu" sotior",tu nu esti astfel! Tu esti nestematul meu,bulgarasul meu de aur! Nu divorta,dragul meu,tu vei fi mereu "sotiorul" meu neasemuit,nrmaivazut,nemaipomenit,ne......ne.....nebunaticule!!!!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 Noiembrie 2011 21:48
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 21:48:27
De la: Yharr, la data 2011-11-28 21:44:08
De la: kudika421339, la data 2011-11-28 21:40:36
De la: kudika477796, la data 2011-11-28 20:35:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-28 19:36:29Lasa-l pe asta din Egypt ca e periculos; astia din Constanta sunt sarmanti, fermecatori dar nu de viitor. Deci: lasa-i pe amandoi si cauta un al treilea "iepure"cum spunea colegul meu.
...sincer nu am avut vreun barbat de prin constanta pana acum pt ca evident e departe de mine...dar de ce se spune asta despre constanteni mereu? ca am mai auzit chestia asta.......


Pentru ca acest oras este precum o gara uriasa,in care intra si din care ies,periodic,femei care mai de care mai nastrusnice!Majoritatea lucreaza in port si sunt obisnuiti cu traficul de femei abordabile!Nu stiu daca este o regula generala,dar "niciodata nu iese fum fara foc facut sau izbucnit"!Ar fi o varianta ,aceea de a-ti gasi, in Bucuresti ,un partener,pe masura cerintelor tale,distantele,chiar daca sunt mici,cu timpul,racesc relatiile,le conduc la apatie,indiferenta si in final,le distrug!Nu este vina nimanui pentru deznodamantul respectiv,asa se intampla cu legaturile aflate la distanta!deci,gandeste-te bine, la ceea ce vrei pentru tine!


Si tu Brutus? Divorteeeezzzzzzz




Nu,iubitul meu" sotior",tu nu esti astfel! Tu esti nestematul meu,bulgarasul meu de aur! Nu divorta,dragul meu,tu vei fi mereu "sotiorul" meu neasemuit,nrmaivazut,nemaipomenit,ne......ne.....nebunaticule!!!!!!!


Mah or fii constantenii mei majoritatea gagicari , dar cel putin nu-s metrosexuali ca timirosenii , ce-am vazut cand am fost acolo frateeeee , numai din aia pensati , cu unghiile facute cu lac , l-am intrebat pe unul daca are ruj pe buze si mi-a spus ca-i un strugurel pt barbati , de aia imi zicea varamea ca nu-si gaseste un prieten ca lumea in Timisoara
Oh uitasem imbracati in nelipsitele tricouri roz
The_Exile
Postat pe 28 Noiembrie 2011 22:19
@vara mea
The_Exile
Postat pe 28 Noiembrie 2011 22:20
Bun las la o parte iara denumirea oricarei natii mai sudice "arabi"....

In primul rand faza cu ei nu se casatoresc pana n-au casa, e vrajeala (am avut ocazia de a cunoaste si un egiptean care s-a casatorit in timp cu o rusoaica, in conditiile in care ea lucra si locuia in Rusia si el prin Caraibe, stand la apartamentele date de angajator). Ce-i drept tinea foarte mult la bani si la o situatie si la fel erau si alti cativa egipteni de p-acolo.
In al doilea rand, el n-a reusit sa-si faca un rost dupa 5-6 ani de vas???
Eu cred ca te duce cu zaharelul, daca te vroia de nevasta, te lua pana acum.

Cat despre celalalt, nu te complica aiurea cu "rezerve", toata tarasenia asta o sa ti se sparga tie rau in cap. Lasa tu ca n-are nimic daca stai singurica cateva luni.
kudika_pudika
Postat pe 28 Noiembrie 2011 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
id-ul meu 25 De la: pamela_1 12 Mai 2009 16:16
Femei versus Barbati. Cat de diferiti suntem de fapt ? 302 De la: Radu_Cristian_1 21 Februarie 2014 17:27
Cum sa ne purtam cu...bunul simt 19 De la: luyyzz 7 Iunie 2009 01:08
N-AI NIMIC DE SPUS????!!!!!!!!!! 74 De la: AnotherWay 6 August 2010 14:27
Clubul Scorpiilor 25 De la: kudika_15715 30 Septembrie 2012 16:03