Setari Cookie-uri

problema..sau nu?

Buna fetelor,

Am o problema, dar nu stiu daca sa o numesc problema si asta pt ca pentru mine nu este cu adevarat una.
Sunt cu prietenul meu de aproape 10 luni, si continuam; eu am 20 de ani el are 21.Ideea este urmatoarea: el este o persoana atat de buna cu mine, mi-a demonstrat in repetate randuri cat tine la mine, la relatie si cat de mult ma iubeste, vad asta in fiecare zi, faptele vorbesc intre noi. Dar...el are o situatie materiala foarte rea..foarte rea..Pe mine nu m-a deranjat niciodata aspectul pt ca niciodata nu am fost cu tipi cu bani , deoarece majoritatea ma dezgusta. Eu nu pot spune ca am o situatie buna, dar in orice caz, parintii mei au cu ce sa ma tina. Marturisesc ca suntem amandoi la facultatea de drept, dar niciunul nu munceste si asta pt ca pe mine nu ma lasa parintii pe motiv ca tb sa imi termin bine facultatea, iar el...el este cetatean moldovean si nimeni nu il angajeaza..Mereu il vad ca e deprimat din cauza asta , ca isi doreste sa munceasca si nu am cum sa il ajut.Am reusit sa ne facem agenti de asigurari la o societate si speram sa evolueze lucrurile in bine. Defapt "problematica" este ca e frustrat ca nu poate sa imi ofere ceea ce crede el ca imi doresc: bijuterii, parfumuri, cosmetice, haine etc..Eu nu imi doresc toate astea, le am deja de la parinti, poate as vrea sa mi cumpere si el, dar nu am facut niciun gest in sensul asta si nu i am cerut absolut niciodata nimic din ceea ce nu imi putea oferi. Recent pe 30 dec a fost ziua mea, tocmai ne intorsesem de la munte unde i am zis clar ca platim 50:50 camera si toate cheltuielile..Era extrem de deprimat..nu l am vazut niciodata asa.M am dus la el si efectiv era daramat.nu imi cumparase absolut nimic.Stiam ca vrea sa mi cumpere un inel, pt ca implineam 20 de ani si mi a zis ca vrea sa mi ia unul pe care sa il graveze, asa cum imi luasera parintii la 18 ani o bratara pe care o gravasera. Pana la urma mi a cumparat un buchet de trandafiri rosii.El nu a mai cumparat flori pt nicio fata in afara de mama si surorile sale. Am stat mult la el in ziua aia si abia l am scos din casa sa mergem la mall, ca e ziua mea ca e dreptul meu sa fac cinste etc..Mi-a promis ca mergem la patinoar acum 2 luni si nu am mers pt ca mereu a intervenit ceva, si cand am fi putut nu mai avea bani..El stie ca il iubesc pt ceea ce este nu pt ceea ce are sau nu are i am repetat mereu asta, am lucrat mult la personalitatea lui, sa ii dau incredere in el in mai multe probleme si asta pt ca l am vazut dornic de necesitatea de a iubi si de a fi iubit si necesitatea de a fii altfel decat alti baieti.
Ma irita putin faptul ca vad ca alte fete primesc lucruri dragute si chiar daca sunt marunte imi doresc si eu sa primesc ceva dragut de la el, si ma doare pt ca stiu ca isi doreste sa imi ia, dar nu poate. Eu nu sunt materialista; mai ales ca eu i am cumparat cadouri de mos nicolae, craciun si ziua lui.Am mers cu el la medic ca are pb cu cosurile, i a dat tratament si nu avea bani sa isi ia..asa ca am profitat de ocazie sa i iau alea de craciun si mos nicolae..erau destul de multe.El sta singur in Ro de la 15 ani, fara parinti fara nimeni, i a fost greu.Acum sunt eu langa el, suntem doi si el e fericit langa mine, si eu cu el.Nu ne am certat niciodata pana acum, au fost cateva altercatii, dar nu cearta, ci discutii, pt ca noi asta facem, discutam problemele. Spuneti-mi ce sa fac, spune-ti mi va rog fetelor daca gresesc, sau daca gandesc rau. Dati-un sfat.

Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:15
bravooooooooo,,asa da ,,nu cere sfaturi de la nimeni,,ca esti cea mai bunaa,,ti-ne-o tot asa,,o sa faca el bani
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:29
mna... eu ce sa spun, e bine ca ai incredere in el etc si bla bla bla... dar pe masura ce timpul va trece pe tine te va roade si mai mult invidia fata de altele care primesc cate ceva de prieten/iubit/sot/amant. din ce ai scris tu acolo eu am totusi o alta parere. daca el joaca teatru?? te-ai gandit?? stiu ca ai sa spui ca nu e adevarat ca il cunosti ff bine... da pune si problema asta in balanta, ti-o zic eu din proprie experienta , ca si pe mine m-a mintit si tot asa era sarac de umbla cu chilotii rupti da mai mare a fost viclenia din sufletului lui... casca ochii bine si gandeste -te si mai bine la faptul ca situatia materiala pe viitor va va pune la mari incercari. eu nu cred in fata bogata si tipul sarac care se iubesc de mama focului. cu totii suntem perversi si ne urmarim interesele.bafta si ai grija mare mare ce faci
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:55
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 13:55:40mna... eu ce sa spun, e bine ca ai incredere in el etc si bla bla bla... dar pe masura ce timpul va trece pe tine te va roade si mai mult invidia fata de altele care primesc cate ceva de prieten/iubit/sot/amant. din ce ai scris tu acolo eu am totusi o alta parere. daca el joaca teatru?? te-ai gandit?? stiu ca ai sa spui ca nu e adevarat ca il cunosti ff bine... da pune si problema asta in balanta, ti-o zic eu din proprie experienta , ca si pe mine m-a mintit si tot asa era sarac de umbla cu chilotii rupti da mai mare a fost viclenia din sufletului lui... casca ochii bine si gandeste -te si mai bine la faptul ca situatia materiala pe viitor va va pune la mari incercari. eu nu cred in fata bogata si tipul sarac care se iubesc de mama focului. cu totii suntem perversi si ne urmarim interesele.bafta si ai grija mare mare ce faci
dute ma nene si lasa fata in poce,,dute tu la turci
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:58
ce va mai place voua sa credeti in povesti frumoase de dragoste
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:03
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 13:55:40mna... eu ce sa spun, e bine ca ai incredere in el etc si bla bla bla... dar pe masura ce timpul va trece pe tine te va roade si mai mult invidia fata de altele care primesc cate ceva de prieten/iubit/sot/amant. din ce ai scris tu acolo eu am totusi o alta parere. daca el joaca teatru?? te-ai gandit?? stiu ca ai sa spui ca nu e adevarat ca il cunosti ff bine... da pune si problema asta in balanta, ti-o zic eu din proprie experienta , ca si pe mine m-a mintit si tot asa era sarac de umbla cu chilotii rupti da mai mare a fost viclenia din sufletului lui... casca ochii bine si gandeste -te si mai bine la faptul ca situatia materiala pe viitor va va pune la mari incercari. eu nu cred in fata bogata si tipul sarac care se iubesc de mama focului. cu totii suntem perversi si ne urmarim interesele.bafta si ai grija mare mare ce faci





... pai mai papusha ... tocmai increderea nu e la capitolul bla, bla, bla ... banii se fac ... dar daca nu ai incredere te poti da cu capul de pereti ... ar trebui sa fie bucuroasa ca are incredere ... e tot ce trebuie ca sa reuseasca in viata ... degeaba ti se aduc cadouri acum ... oricum NU SINT MUNCITE ... te bucuri la tineretze de niste cadouri cumpuarate din banii parintilor si descoperi peste timp ca e un incapabil sa cistige bani cinstit ... multi bogati nu s-au nascut bogati ... multi au fost rupti in cu_ dar au MUNCIT mult ca sa poate permita copiilor lor sa faca cadouri ... dar de obicei ''bogatia'' nu dureaza mult dupa ce ajunge pe mina papagalilor care nu stiu ce inseamna munca ... ai grija ce iti doresti ... sa nu ramii cu niste cadouri si multe frustrari ...


... e foarte rau daca iti inchipui ca perversiunea trebuie sa faca parte din viata ta ... trebuie sa intelegi ca lucrurile rele se invata foarte repede si de cei din jurul tau si te vei trezi depasita de ''ucenici'' ... nu avut timp sa verifici lucrul asta ... dar asa este ... esti rea, birfitoare, perversa, mincinoasa ... la fel vei fi tratata de cei din jur ... nu te minti ca pe termen mai lung nu se vad toate porcariile ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:06
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:03:49ce va mai place voua sa credeti in povesti frumoase de dragoste
taci ca te pleznesc din dragoste ,,la fundul gol
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:07
maryana.arad id meu te voi ajuta dac ai probleme
maryana_arad
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:11
nu stiu in ce lume traiti voi sau poate eu sunt pe alta planeta, dar pe mine numai oameni perversi m-au inconjurat, pt mine realitatea e alta , mai ales intr-o relatie. daca voua va plas dulcegariile atunci dati-i sfaturi mai bune si mai frumoase, amagiti-o ca viata e roz. mie imi e foarte bine asa. si daca sunt si rea si perversa si mincinoasa atunci e bine ca imi merge asa si ma simt si bine!!
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:12
De la: maryana_arad, la data 2010-01-26 14:11:20maryana.arad id meu te voi ajuta dac ai probleme
haaaaaaa,,ma ajuti si pe mn,,am nevoe de niste baniii
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:13
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:03:49ce va mai place voua sa credeti in povesti frumoase de dragoste




... ... si in povestea asta unde e ileana cosinzeana si unde e fat frumos ? ... ca eu nu ii vad ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:13
ma "pleznesti"? sigur?>
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:13
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:12:39nu stiu in ce lume traiti voi sau poate eu sunt pe alta planeta, dar pe mine numai oameni perversi m-au inconjurat, pt mine realitatea e alta , mai ales intr-o relatie. daca voua va plas dulcegariile atunci dati-i sfaturi mai bune si mai frumoase, amagiti-o ca viata e roz. mie imi e foarte bine asa. si daca sunt si rea si perversa si mincinoasa atunci e bine ca imi merge asa si ma simt si bine!!
aaaaa,,sti sa faci mamaliga
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:14
da stiu, ti-e foame?
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:18
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:12:39nu stiu in ce lume traiti voi sau poate eu sunt pe alta planeta, dar pe mine numai oameni perversi m-au inconjurat, pt mine realitatea e alta , mai ales intr-o relatie. daca voua va plas dulcegariile atunci dati-i sfaturi mai bune si mai frumoase, amagiti-o ca viata e roz. mie imi e foarte bine asa. si daca sunt si rea si perversa si mincinoasa atunci e bine ca imi merge asa si ma simt si bine!!





... stai sa ne lamurim ... ... tu traiesti pe pamint ... ca si noi ... corect !? ... diferenta este de ANTURAJ ... atita tot ... adica un grupuletz minuscul de oameni cu valorile, principiile si atitudinea lor ... se pare ca ai nimerit intr-un grup in care mizeria este in dezvoltare iar unui nu mai pot trai fara ea ... atita tot ... dar daca iesi din grupuletzul ala sau incerci sa le arati alt mod de comportament ... s-ar putea sa ai surprize ... nimeni nu te obliga sa fii corect sau sa fii o jigodie ... daca esti corect ai mai putea avea sansa ca cineva sa observa asta ... daca esti o jigodie totul merge de la sine ... ei incearca sa iti dea tzeapa tie, iar tu lor ... iar peste ani de zile o sa te intrebi - ce rost aveau toate astea ... cite puteam sa fac daca nu ma incurcam cu niste pierde vara ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:19
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:18:52da stiu, ti-e foame?
daa si vreau sa imi faci si menaj
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:20
mda :)) deja ma simt ca la scoala, apreciez gestul tau. nu anturajul e problema. dar nu cred ca despre mine era vorba , aveti grija de domnisoara ce se vaita si bandajati-i ranile, eu ma descurc si singura.
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:22
inca nu mi-am deschis firma de menaj si catering.
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:23
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:23:26inca nu mi-am deschis firma de menaj si catering.
lasa,,caterinca fac eu ,,,tu sa imi faci doar menajj
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:24
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:22:34mda :)) deja ma simt ca la scoala, apreciez gestul tau. nu anturajul e problema. dar nu cred ca despre mine era vorba , aveti grija de domnisoara ce se vaita si bandajati-i ranile, eu ma descurc si singura.




... cred ca domnisoara stie mai bine decit tine ce sa faca ... tu o sa ai probleme ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:29
cu siguranta nu voi veni sa bocesc pe kudika
Shhh
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:30
De la: cine_cineva, la data 2010-01-26 14:30:49cu siguranta nu voi veni sa bocesc pe kudika

pe kudika nu, dar in particular e bine ca din cand in cand sa mai plangi, pen'ca stiu io ca nu dauneaza sanatatii!!!
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:36
fetelor nu ma intelegeti gresit si nu mai fiti nici rele intre voi. fiecare percepe iubirea cum stie mai bine si fiecare relatie este diferita. bineinteles ca m am gandit ca poate sa joace teatru, dar el nu mi a cerut niciodata in viata lui nimic. daca s a intamplat sa nu aiba bani si am avut eu si i am dat m am rugat de el o saptamana sa ia si pana intr un final cand a acceptat mi i dadea inapoi imediat cum facea rost. Eu nu controlez pe nimeni ca nu imi sta in fire, dar pe cuvant ca nu bani in portofel nu are, si cand are imi da portofelul si mi zice ia aici si ia ti ce iti pofteste tie inima.
tzvetociki
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:56
si aici nu era vb neaparat de micile atentii, nu mai spuneti lucruri rele ca fiecare la randul vostru FIECARE s a bucurat daca iubitul i a cumparat orice chestie marunta, o floare o cutie de bomboane si asa mai departe. Si voi iubiti la fel ca noi nu mai incercati sa pareti dure si mai stiu eu cum, ca stiti foarte clar ca atunci cand va pica cineva cu tronc nu se mai intelege om cu persoana ci voi ( aviz amatoarelor , nu vi se adreseaza tuturor) iar eu nu am venit aici ca sa "bocesc" ci doar ca sa aud un sfat si de la altcineva, pentru ca nu vorbesc cu nimeni despre asta. Si nu nu sunt invidioasa pe nicio fata care primeste ceva, din contra ma bucur, doar ca imi doresc si eu cateodata o mica atentie, pe langa tot timpul si toata atentia pe care mi le acorda din ziua 1 cand am fost impreuna.
tzvetociki
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:59
va spun ca nu sunt cea mai increzatoare fiinta de pe pamant, asa ca nu ma prosteste nimeni usor, si stiu si eu cand cineva joaca teatru. Si voua vi se rupe inima, cand cel de langa voi sufera, si mai ales cand voi nu aveti cum sa il ajutati. si eu am fost inconjurata de oameni perfizi si perversi, si m am dat cu capul de prag, si stiu sa imi aleg de acum persoanele cu care sa am contact. am observat ca unele persoane de pe aceste forumuri se comporta mai frumos cu fetitele de 14 ani care se dau de 20 si se "bocesc" pe aici ca au ramas gravide, ca li s a rupt prezervativul si sunt stresate ca nu stiu cum sa il tina pe "iubitul" de 30 de ani langa ele.. sa fim serioase acum, iubirea tot iubire ramane, nu poti fi perfid atunci cand iubesti cu sufletul... si ca tot mi am amintit, iubitul meu cand a avut ocazia a muncit de ii sareau capacele si se intorcea inapoi la 4 5 dimineata,ma trezea sa ma pupe si sa mi spuna ca ma iubeste apoi adormea imediat, si se trezea iar la 7 sa munceasca, si toate astea ca sa isi plateasca facultatea. imi spuneti voi va rog cum ar putea sa nu iubeasca un astfel de om care sta si munceste atata timp, sta singur , isi spala isi calca si isi gateste singur?
printre oamenii nenorociti si perversi care ne inconjoara sunt si oameni buni, pe care noi, obisnuite cu ce i mai rau nu ii mai recunoastem si poate chiar ii facem sa sufere. uitati-va in propriul suflet mai intai.
tzvetociki
Postat pe 26 Ianuarie 2010 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parerea voastra... 70 De la: puiut_77 17 Februarie 2011 13:05
cum sa fac? 34 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:54
Ce parere aveti despre relatia dintre o studenta si un profesor? 67 De la: _oktober_ 16 Mai 2010 20:04
RELATIA DINTRE O ROMANCA SI UN ARAB 98 De la: Ali_EM 9 Octombrie 2019 17:20
relatie in impas 40 De la: cornelia_leia 4 Mai 2009 22:31