Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat!

De la: Miuriel, la data 2011-12-02 17:37:20Faptul ca il iubesc....si de obicei supararile astea imi trec repede...dar serios,acum ma simt ca ultimul om!



Si el a remarcat cu varf si indesat acest lucru,nu?Mare greseala!Ca dovada, ca profita de tine ,cum vrea domnia sa!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 17:50
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 17:50:57
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 17:37:20Faptul ca il iubesc....si de obicei supararile astea imi trec repede...dar serios,acum ma simt ca ultimul om!



Si el a remarcat cu varf si indesat acest lucru,nu?Mare greseala!Ca dovada, ca profita de tine ,cum vrea domnia sa!

daca ei ii place asa
steffy91
Postat pe 2 Decembrie 2011 17:51
Radem, glumim dar te rog sa fii atenta la detalii; orice pas gresit te poate costa viitorul. Il iubesti dar gandeste-te la viitorul tau.
ilumax_76
Postat pe 2 Decembrie 2011 17:55
Nu imi place,tocmai,dar probabil a observat ca sunt o fire mai slaba....si ca tin mult la el.Si stiu ca mi-ati zice ca ar trebui sa ii dau flit,dar nu e chiar asa de simplu...
Pe langa asta,stiu ca nici eu nu sunt perfecta...
Miuriel
Postat pe 2 Decembrie 2011 17:55
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 17:55:07Nu imi place,tocmai,dar probabil a observat ca sunt o fire mai slaba....si ca tin mult la el.Si stiu ca mi-ati zice ca ar trebui sa ii dau flit,dar nu e chiar asa de simplu...
Pe langa asta,stiu ca nici eu nu sunt perfecta...

e alegerea ta..tu sti mai bbine cum va intelegeti...dar eu zic ca intr-o relatie ar trebui facute toate de comun acord nu doar ceea ce vrea unul iar celalalt obligatoriu tre; sa asculte...
steffy91
Postat pe 2 Decembrie 2011 17:59
Nu e tocmai asa...ca nu facem doar ce vrea el,doar ca daca se intampla sa fac,ceva cu ce nu e de acord,suport cu varf si indesat consecintele....dar lui nu ii pasa.A zis ca e mama lui,ca nu ii vine sa creada ca nu imi pasa de mama lui.Dar mie imi pasa de mama lui foarte mult,doar ca am crezut ca putem rezolva altfel problema.Iarasi cand am luat pisica(eu nu vroiam sa avem pisica...si a fost iar cum a vrut el),a zis ca e a NOASTRA,ca sa ma mai linisteasca,dar astea au fost doar vorbe...:(off
Miuriel
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:03
De asemenea mi-a zis ca daca nu imi convine,sa fiu sanatoasa:)) si mi-a dat cumva de inteles ca pot sa imi iau talpasita....:((....
Iarasi ma enerveaza faptul,ca am impresia ca de aia vrea sa lase aici pisica,ca numai cu mine vrea sa stea(pisica)...cum ajung acasa,numai la mine si daca inchid usa de la camera,si o las pe dinafara ,plange si sare pe clanta sa intre in camera...mereu ma face sa ma simt asa de bine.
Miuriel
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:07
Nu vreau sa fiu nesimtita,sau rea sau prea copila...dar simt nevoia sa ma descarc!
Miuriel
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:07
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 18:07:57Nu vreau sa fiu nesimtita,sau rea sau prea copila...dar simt nevoia sa ma descarc!

eu te cred..insa ce nu merge de la inceput nu va merge niciodata...
steffy91
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:27
Du-te acasa la soacra si ia-ti matza inapoi.
broscoiu
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:40
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 17:04:16Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 3 ani.De un an jumate ne-am mutat impreuna in alt oras,iar de un an avem impreuna o pisica.Relatia noastra nu e tocmai roz...in ultima vreme certandu-ne destul de des.
In fine,acum 3 sapt mama lui a suferit un preinfart.Acum ,avand cateva zile libere am venit acasa.
Azi mi-a zis ca ar vrea sa le lase pisica alor lui,si m-a intrebat daca ma deranjeaza.Si eu am zis categoric da,e pisica noastra... putem sa le luam alor lui o pisica asemanatoare.El atunci a hotarat de unul singur ca o sa le lase pisica alor lui...si nici nu se pune problema sa le luam o alta pisica.A zis ca nu imi pasa de mama lui si de astea...chiar si ca el se uita deja dupa pisici dinainte sa stiu eu.
Ma simt foarte aiurea.Nu vreau sa fiu rea,dar nu simt ca e corect ce face.Daca o sa raman cu el,si o sa am la un moment dat un copil cu el,ce o sa faca...o sa il duca alor lui,fara sa conteze ce zic eu.Sper ca am reusit sa fiu destul de coerenta,avand in vedere ca am scris sub influenta nervilor.
Spuneti-mi va rog,sunt prea egoista sau am dreptate?


Aici problema se pune in felul urmator: cat de importanta e pisica aceea pentru tine si pentru soacra ta.
Daca tu i-ai dat de inteles ca pisica e importanta pentru tine si tu o vrei la tine, el trebuia sa cedeze si sa ti-o lase, pentru ca nu cred ca pisica este atata de importanta pentru mama lui. In plus, tu ai dreptate, putea sa-si cumpere si ea o pisica asemanatoare. Deci eu iti dau dreptate tie. Relatia voastra nu este sanatoasa.
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 18:52
Mama lui cred ca nici nu stie,o sa fie o surpriza pentru ea.Da stie ca e importanta pisica pentru mine,dar mi-a zis ca stie ca ar fi mai fericita mama lui cu pisica acasa,si nici nu s-ar mai certa parintii lui.
Miuriel
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:40
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 19:40:05Mama lui cred ca nici nu stie,o sa fie o surpriza pentru ea.Da stie ca e importanta pisica pentru mine,dar mi-a zis ca stie ca ar fi mai fericita mama lui cu pisica acasa,si nici nu s-ar mai certa parintii lui.


Aiurea. Daca stie ca pisica e importanta pentru tine ar trebui sa ti-o lase, e un compromis foarte mic pe care ar trebui sa il faca daca chiar te iubeste macar unpic. Adica nu e vorba sa-ti cumpere Luna de pe cer, caz in care e de inteles ca nu ar putea, oricat te-ar iubi, dar pentru a amarata de pisica sa te supere...? E o prostie din partea lui.
Parerea mea.
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:46
Saraca pisicuta a devenit marul discordie?
Maya_T
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:47
De la: Maya_T, la data 2011-12-02 19:47:28Saraca pisicuta a devenit marul discordie?


Oricat ar parea de neinsemnat marul discordiei, spune foarte multe despre relatia dintre cei doi. Si daca de la o biata pisica nu se pot intelege, cu o sa faca cand vor aparea probleme si greutati cu mult mai mari in viata lor ?
Baiat_virgin
Postat pe 2 Decembrie 2011 19:52
De la: Miuriel, la data 2011-12-02 19:40:05Mama lui cred ca nici nu stie,o sa fie o surpriza pentru ea.Da stie ca e importanta pisica pentru mine,dar mi-a zis ca stie ca ar fi mai fericita mama lui cu pisica acasa,si nici nu s-ar mai certa parintii lui.



Ti-am citit supararea...adevarul e ca si eu iubesc enorm pisicile....cand copii au plecat la casele lor,mi-am luat o pisica birmaneza,defapt mi-a adus-o baiatul.Sotul n-a vrut la-nceput,dar pt mine a acceptat ca a vazut ca sant prea singura....cand aveam stari de tristete s-au eram necajitii el ne simtea si ne umplea golurile....dar a murit....si am plans amandoi...Ador pisicile....fica mea are si ea o pisica si baiatu la fel,dar eu vreau sa am pisika mea.Dar tinuram prea mult le el si deocamdata mai asteptam pana ne revenim.
.Sotu meu de dragu meu a acceptat pisica in casa,el ura pisicile si acum le indrageste pe toate care le vede.....Si atunci stau si ma gandesc,sotul tau de ce nu-ti lasa pisica .....poate vrea un copil cu tine ca sa ai ocupatie si sa-i nu-i mai dai atata importanta pisicii?Poate s-a simtit neglijat....si vrea el mai multa atentie?....!!1Ne spui si noua ce ai rezolvat pana la urma!!!
Titanika
Postat pe 7 Decembrie 2011 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru 1 an impreuna 8 De la: geo_resuscitat 19 Decembrie 2010 21:16
E condamnabil? 44 De la: michaela23 11 Noiembrie 2009 23:25
Nu stiu ce sa mai fac 8 De la: kudika_961460 4 Mai 2014 10:13
incepu bun...... 7 De la: roz5bule6lila7 29 Mai 2009 10:17
Depresie si teama. Mai traiesc ? 12 De la: deelisha 5 Mai 2009 12:02