Setari Cookie-uri

destin-oare unde gresim?

Stateam si ma gandeam unde gresesc? unde ne impotmolim? facem aceleasi greseli...si cauta, sa dam nuanta numai celor care ne convin...nu conteaza k ne ascundem in fata altora...k ne creem profile duble...ne miram cand aflam kt sunt de frustrati aceia ce sunt prinsi cu mata-n sac...cati oare ne dam seama k adevaratii prieteni sunt cei care n esi critika..chiar dc doare... amintirea clipelor frumoase nu-mi da voie sa acopar cu rautate doar pt k asa vrei u...eu nu vreau si nu am sa fiu de acord cu rautatile tale...uitam sa multumim, dar nu utam sa citica...uitam sa cerem iertare si sa iertam!!!
sweetadryana
Postat pe 23 Septembrie 2008 10:29
Eu nu cred in destin in sensul propriu.
Cred ca destinul nostru e acela pe care ni-l facem noi, cred ca felul in care ne percepem pe noi si cel in care percepem realitatea creeaza niste sitatii care de multe ori se repeta si atunci dam vina pe destin.
Pana nu o sa te accepti cu adevarat asa cum esti nu o sa iti poti da seama unde gresesti, si nu ai sa iti poti rezolva nici problemele cu cei din jur.
Intotdeauna fiecare problema vine impreuna cu rezolvarea ei, cand o sa vezi problema, inevitabil vei gasii si solutia langa ea
my_melody
Postat pe 1 Februarie 2009 22:32
De la: my_melody, la data 2009-02-01 22:32:16Eu nu cred in destin in sensul propriu.
Cred ca destinul nostru e acela pe care ni-l facem noi, cred ca felul in care ne percepem pe noi si cel in care percepem realitatea creeaza niste sitatii care de multe ori se repeta si atunci dam vina pe destin.
Pana nu o sa te accepti cu adevarat asa cum esti nu o sa iti poti da seama unde gresesti, si nu ai sa iti poti rezolva nici problemele cu cei din jur.
Intotdeauna fiecare problema vine impreuna cu rezolvarea ei, cand o sa vezi problema, inevitabil vei gasii si solutia langa ea

Fiecare avem destinul nostru, dar asta nu trebuie sa va sperie, din contra. Atunci cand se intampla ceva neplacut, ceva rau, puteti fi siguri ca se petrece cu un scop, pe care mai tarziu il veti afla si totul va fi bine. Nimic nu e intamplator!
DeeaCatalina
Postat pe 1 Februarie 2009 22:34
se spune ca totul e predestinat.se intampla cu un scop anume.adica,atunci cand suferi,in ce scop suferi?ce se intampla?dintr-un om bun poti deveni un om rau.si de ce ar vrea destinul sa devii rau?
dana_mv
Postat pe 2 Februarie 2009 00:33
De la: dana_mv, la data 2009-02-02 00:33:04se spune ca totul e predestinat.se intampla cu un scop anume.adica,atunci cand suferi,in ce scop suferi?ce se intampla?dintr-un om bun poti deveni un om rau.si de ce ar vrea destinul sa devii rau?

scuza-ma, dar daca cineva face o fapta rea este pur alegerea lui.
DeeaCatalina
Postat pe 2 Februarie 2009 00:53
Eu cred ca destinul nu e altceva decat un simbol al personalitatii noastre.Cred ca el este influentat de reactia noastra fata de greutatile si complicatiile vietii.Daca noi suntem slabi si clacam aste e ....vina destinuilui.Daca ceilalti sunt puternici si nu se lasa doborati este tot vina lui,pentru ca ei sunt ................................norocosi.Foarte rar vom admite ca suntem slabi cand e mult mai convenabil sa dai vina pe destin.
ana_lili36
Postat pe 3 Februarie 2009 14:50
DESTÍN ~e n. 1) Forþã supranaturalã care determinã în mod irevocabil cursul evenimentelor; fatalitate; ursitã; soartã2) Ansamblu de evenimente consecutive care au loc independent de voinþa unui om ºi care compun viaþa lui.
cum zice si definitia, doar evenimentele care se intampla indiferent de vointa noastra, evenimente care nu pot fi controlate sub nici o forma,acelea doar fac parte din destin.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Februarie 2009 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
psiholog 13 De la: cathyman69 5 Decembrie 2009 10:03
bonus la lumini lasere,fum 1 De la: djboyeru 21 Iulie 2008 18:32
relatiia dintre...fecioare si fecioare.....? 5 De la: cantacanta 10 Septembrie 2009 19:00
Tradarea surorii 10 De la: felixcat 28 Iunie 2009 14:18
Statutul femeii in Islam si Crestinism 1 De la: Catalinusha 2 Septembrie 2012 23:40