Setari Cookie-uri

Va rog mult de tot, o parere!!

buna, in primul rand sunt noua pe-aici.. nu stiu daca am postat unde trebuie.. am o chestie pe care as vrea sa v-o impartasesc.. sa va aflu parerea.. sa ma ajutati cu un sfat.. am cunoscut un barbat rac.. si mi-e foarte greu sa imi dau seama ce isi doreste.. vreau sa stiu cum poti cuceri un rac.. ce trebuie sa fac.. am citit o garamda de articole.. cum ca zodia lui e iubitoare, sentimentala, familista, romantica, se implica foarte mult etc. i se potrivesc chestiile acestea zic eu.. desi nu il cunosc doar de cateva zile si ne-am intalnit doar de 2 ori pana acum.. in rest mai vorbim pe internet.. dar nu imi dau seama daca isi doreste ceva sau nu.. va rog mult ajutati-ma cu o parere.. stiu ca nu e problema problemelor cea pe care o am dar simt ca am nevoie urgenta de o parere inainte sa ma indragostesc de el si mai rau.. multumesc si astept un raspuns
Patry235
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:40
De la: Patry235, la data 2011-12-07 22:40:29buna, in primul rand sunt noua pe-aici.. nu stiu daca am postat unde trebuie.. am o chestie pe care as vrea sa v-o impartasesc.. sa va aflu parerea.. sa ma ajutati cu un sfat.. am cunoscut un barbat rac.. si mi-e foarte greu sa imi dau seama ce isi doreste.. vreau sa stiu cum poti cuceri un rac.. ce trebuie sa fac.. am citit o garamda de articole.. cum ca zodia lui e iubitoare, sentimentala, familista, romantica, se implica foarte mult etc. i se potrivesc chestiile acestea zic eu.. desi nu il cunosc doar de cateva zile si ne-am intalnit doar de 2 ori pana acum.. in rest mai vorbim pe internet.. dar nu imi dau seama daca isi doreste ceva sau nu.. va rog mult ajutati-ma cu o parere.. stiu ca nu e problema problemelor cea pe care o am dar simt ca am nevoie urgenta de o parere inainte sa ma indragostesc de el si mai rau.. multumesc si astept un raspuns

daca nu ai mai pune atat de mult pret pe zodii poate ca ai realiza si singura cum sa il abordezi
steffy91
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:46
racul merge inapoi...asa ca ar trebui sa-l inveti mai intai sa mearga inainte...dupa aia mai vezi tu...
GODZILA
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:50
De la: Patry235, la data 2011-12-07 22:40:29buna, in primul rand sunt noua pe-aici.. nu stiu daca am postat unde trebuie.. am o chestie pe care as vrea sa v-o impartasesc.. sa va aflu parerea.. sa ma ajutati cu un sfat.. am cunoscut un barbat rac.. si mi-e foarte greu sa imi dau seama ce isi doreste.. vreau sa stiu cum poti cuceri un rac.. ce trebuie sa fac.. am citit o garamda de articole.. cum ca zodia lui e iubitoare, sentimentala, familista, romantica, se implica foarte mult etc. i se potrivesc chestiile acestea zic eu.. desi nu il cunosc doar de cateva zile si ne-am intalnit doar de 2 ori pana acum.. in rest mai vorbim pe internet.. dar nu imi dau seama daca isi doreste ceva sau nu.. va rog mult ajutati-ma cu o parere.. stiu ca nu e problema problemelor cea pe care o am dar simt ca am nevoie urgenta de o parere inainte sa ma indragostesc de el si mai rau.. multumesc si astept un raspuns


Sfatul meu indiferent ca e rac capricorn sau alta zodie este sa nu pui suflet prea ult in relatie pana cand trece timul sa-ti dai seama ce fel de persoana este. Trebuie sa va cunoasteti mai bine...ai grija doar sa nu ai de suferit de pe urma acestei relati. Parerea mea este ca timpul le va rezolva pe toate...
kudika_nikole
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:53
pai nu formam un cuplu, de-aceea v-am si cerut sfatul.. pt ca nu stiu ce sa fac.. el e genul foarte deschis si vorbeste cu foarte multe fete (pt ca e si cunoscut in oras) si nu stiu eu cu ce sa ies in evidenta in fata lui, cum sa procedez.. mai trebuie sa mentionez si faptul ca de aproape o jumatate de an am iesit dintr-o relatie de 5 ani (el fiind al doilea iubit doar) si pot sa zic ca ma simt cam "ruginita" sa zic asa..
Patry235
Postat pe 7 Decembrie 2011 23:09
tocmai asta mi-e problema.. cum am spus si mai jos, am iesit de vreo jumatate de a dintr-o relatie de 5 ani.. a doua mea relatie doar.. si ma simt cam "ruginita".. nu stiu incotro sa o apuc cand ma confrunt cu un alt posibil partener.. de-aceea am citit despre zodii.. am intrebat in stanga si in dreapta dar nu stiu cum sa procedez.. ma gandeam ca aici poate voi da macar de un indiciu cat de mic..
Patry235
Postat pe 7 Decembrie 2011 23:12
De la: Patry235, la data 2011-12-07 23:12:31tocmai asta mi-e problema.. cum am spus si mai jos, am iesit de vreo jumatate de a dintr-o relatie de 5 ani.. a doua mea relatie doar.. si ma simt cam "ruginita".. nu stiu incotro sa o apuc cand ma confrunt cu un alt posibil partener.. de-aceea am citit despre zodii.. am intrebat in stanga si in dreapta dar nu stiu cum sa procedez.. ma gandeam ca aici poate voi da macar de un indiciu cat de mic..

ti-am spus deja..nu te mai ghida dupa zodii...fa ce iti spune inima ,fi tu insati..
steffy91
Postat pe 7 Decembrie 2011 23:21
inima normal ca imi spune sa fiu doar eu insami.. dar mi-e frica, ca felul meu de a fi nu il va atrage.. desi atunci pot sa spun ca nu merita.. si mi-e frica si de un refuz.. stiu ca in viata trebuie sa mai si risti.. dar am avut recent o dezamagire si mi-e frica sa nu se repete.. am si o mica (sau mare) problema cu increderea de sine.. am impresia ca toate celelate fete cu care se mai intalneste sau vorbeste sunt mai bune decat mine si poate nu va alege o fata ca mine.. el observ ca e tot timpul in centrul atentiei.. mai ales in cea a fetelor.. si desi e sensibil, romantic, cu inclinatie spre arta (ca si mine) mi-e teama sa nu fie altfel decat ceea ce pare.. si ai spus sa fac ce imi dicteaza inima.. inima imi spune mereu sa il caut.. sa vorbesc cu el.. dar nu vreau sa par prea insistenta..
Patry235
Postat pe 7 Decembrie 2011 23:27
Cand v-ati intalnit,te-a sarutat,te-a atins pe mana sau mai stiu ce alt gest care sa-ti arate ca-l interesezi?Eu cred ca ar trebui sa-l lasi pe el sa-ti arate daca te place sau nu.Ori ai putea sa te intalnesti cu el si sa faci tu primul pas,cum ar fi sa-l saruti si sa vezi cum reactioneaza,nu ai nimic de pierdut,daca nu te place asta e..mergi mai departe,o sa intalnesti si baiatul potrivit pt tine la un moment dat.
broscoiu
Postat pe 7 Decembrie 2011 23:55
cand ne-am intalnit prima oara m-a sarutat pe obraz, m-a imbratisat si am avut impresia ca vrea sa ma ia de mana deoarece mi-a prins mana in a lui.. apoi am mers la teateu si de multe ori il surprindeam ca ma priveste.. doar ca mi-am spus ca poate mi se pare.. cand m-a lasat acasa m-a imbratisat de 2 ori.. a fost tare amuzant.. a doua oara cand ne-am intalnit eram tot asa la un spectacol.. si-a facut aparitia dupa ce i-am trimis mesaj si m-a sunat sa ma intrebe ce fac.. in timp ce comentam show-ul si radeam imi tot punea mana pe brat.. cam atat cu atingerile... si referitor la ce ai spus.. sa incerc sa il sarut.. mai sus am specificat ca am avut o dezamagire pe care nu am uitat-o.. imi placea de un tip acum cateva luni si credeam ca si lui ii placea deoarece se vedea clar si cand am incercat sa il sarut s-a tras.. si apoi nu l-am mai interesat.. deci.. mi-e frica sa repet lucrul asta...
Patry235
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:04
Pai in cazul asta singura solutie este ori sa-i dai de inteles ca-l placi,ori sa-l lasi pe el sa faca primul pas.Tu de unde stii ca se vede si cu altele,ti-a zis el?
broscoiu
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:13
nu mi-a zis el.. dar vad tot timpul pe facebook scriindu-le altor fete.. am vazut din conversatii ca se mai si intalneste cu ele.. dar nu se vedea sa fie un date sa zic asa ci doar prietenie.. si ma tot gandeam ca nu prea are cum sa scoata atatea fete la date pt ca ar ajunge falit.. el oricum cand m-a invitat la teatru mi-a zis "deci asta e date nu?".. si eu nu i-am raspuns atunci cu nimic concret deoarece pana sa nu il vad in persoana nu pot sa zic ca imi placea.. dar dupa ce am vazut cum e de fapt a inceput sa imi placa tot mai mult.. si mai tin sa precizez ca de cand ne-am vazut ultima oara nu a dat semne.. nu mi-a mai scris mesaj.. nici pe telefon nici pe net.. nimic.. as vrea sa ii scriu dar nu vreau sa fiu tot timpul eu cea care da semne.. nu vreau sa par insistenta..
Patry235
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:19
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:19:32nu mi-a zis el.. dar vad tot timpul pe facebook scriindu-le altor fete.. am vazut din conversatii ca se mai si intalneste cu ele.. dar nu se vedea sa fie un date sa zic asa ci doar prietenie.. si ma tot gandeam ca nu prea are cum sa scoata atatea fete la date pt ca ar ajunge falit.. el oricum cand m-a invitat la teatru mi-a zis "deci asta e date nu?".. si eu nu i-am raspuns atunci cu nimic concret deoarece pana sa nu il vad in persoana nu pot sa zic ca imi placea.. dar dupa ce am vazut cum e de fapt a inceput sa imi placa tot mai mult.. si mai tin sa precizez ca de cand ne-am vazut ultima oara nu a dat semne.. nu mi-a mai scris mesaj.. nici pe telefon nici pe net.. nimic.. as vrea sa ii scriu dar nu vreau sa fiu tot timpul eu cea care da semne.. nu vreau sa par insistenta..


Parerea mea este sa asteti sa nu te aveturiezi prea tare. Stai unn pik sa vezi ce-l duce capul cu adevarat...
kudika_nikole
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:24
[quote name='Patry235' date='2011-12-07 23:27:39' dar mi-e frica, ca felul meu de a fi nu il va atrage.. [/quote]
daca felul tau de-a fi nu-l va atrage inseamna simplu ca nu esti genul lui si ca nu e mare chestie, se mai intampla si are balta pesteee...! Doar vrei ca un barbat sa fie innebunit dupa tine, nu? Fii tu insati caci va aparea si acest barbat care sa te adore EXACT asa cum esti, fie e ca e tipul asta dupa care suspini acum, fie ca e altul.
kudika_pudika
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-08 00:25:55[quote name='Patry235' date='2011-12-07 23:27:39' dar mi-e frica, ca felul meu de a fi nu il va atrage..

daca felul tau de-a fi nu-l va atrage inseamna simplu ca nu esti genul lui si ca nu e mare chestie, se mai intampla si are balta pesteee...! Doar vrei ca un barbat sa fie innebunit dupa tine, nu? Fii tu insati caci va aparea si acest barbat care sa te adore EXACT asa cum esti, fie e ca e tipul asta dupa care suspini acum, fie ca e altul.[/quote]intradevar ,,eu sunt,,da mi nt tau lasa l pe ala ca nu e bun
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:27
Ai grija,sa nu fie un pic cam afemeiat...si daca nu ti-a mai dat niciun semn nu-l cauta nici tu,sa nu creada ca esti moarta dupa el si poate sa faca ce vrea cu tine,lasa-l pe el sa te caute,fii mai indiferenta.
broscoiu
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:27
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:27:52Ai grija,sa nu fie un pic cam afemeiat...si daca nu ti-a mai dat niciun semn nu-l cauta nici tu,sa nu creada ca esti moarta dupa el si poate sa faca ce vrea cu tine,lasa-l pe el sa te caute,fii mai indiferenta.
oac ce cauti ma zici
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:28
Patry eu zic sa ne cunoastem noi mai bn
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:29
da. ai dreptate.. daca nu ii va placea felul meu de-a fi inseamna ca nu sunt genul lui.. oricum nu vresu sa ma schimb pt el oricat de tare imi place.. nefiind tu insati poate ca merge la inceput dar mai apoi nu iese nimic bun din asta.. si oricum trebuie sa ies cu el mai mult pt a vedea cat il duce capul mai departe.. dar nu pot sa ma apuc sa il chem zilnic la intalniri.. nu pot sa il sacai tot timpul... niciodata nu am facut primul pas pt ca sunt mai timida.. dar nici nu stiu daca e bine sa ii las lui totul in carca.. sa astept dupa el sa faca primul pas.. cine stie.. poate el asteapta sa fac eu si eu astept sa faca el..
Patry235
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:33
De la: thadoogback, la data 2011-12-08 00:28:50
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:27:52Ai grija,sa nu fie un pic cam afemeiat...si daca nu ti-a mai dat niciun semn nu-l cauta nici tu,sa nu creada ca esti moarta dupa el si poate sa faca ce vrea cu tine,lasa-l pe el sa te caute,fii mai indiferenta.
oac ce cauti ma zici

Cautam un topic unde sa nu fii tu.
broscoiu
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:33
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:33:16da. ai dreptate.. daca nu ii va placea felul meu de-a fi inseamna ca nu sunt genul lui.. oricum nu vresu sa ma schimb pt el oricat de tare imi place.. nefiind tu insati poate ca merge la inceput dar mai apoi nu iese nimic bun din asta.. si oricum trebuie sa ies cu el mai mult pt a vedea cat il duce capul mai departe.. dar nu pot sa ma apuc sa il chem zilnic la intalniri.. nu pot sa il sacai tot timpul... niciodata nu am facut primul pas pt ca sunt mai timida.. dar nici nu stiu daca e bine sa ii las lui totul in carca.. sa astept dupa el sa faca primul pas.. cine stie.. poate el asteapta sa fac eu si eu astept sa faca el..

Daca el a facut primul pas pana acum,ai putea sa-i mai trimiti si tu cate un mesaj,dimineata cand te trezesti sau de noapte buna...ceva de genul asta ca sa vada ca esti interesata.
broscoiu
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:36
paty zi mi ce nr ai
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:36
broscoiule nu stiu ce sa zic.. nu pot sa spun sigur ca nu e afemeiat dar parca calitatile pe care le are nu prea merg impreuna cu cuvantul afemeiat de aceea ma face sa cred ca nu e.. indiferenta.. azi nu l-am cautat deloc.. m-am abtinut cumva.. dar tot timpul cand mi se spunea sa fiu indiferenta cu barbatii pt a-i atrage eu ma gandeam ca bine.. sunt indiferenta.. dar poate barbatul respectiv va crede ca nu ma mai intereseaza..
Patry235
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:36
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:36:00
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:33:16da. ai dreptate.. daca nu ii va placea felul meu de-a fi inseamna ca nu sunt genul lui.. oricum nu vresu sa ma schimb pt el oricat de tare imi place.. nefiind tu insati poate ca merge la inceput dar mai apoi nu iese nimic bun din asta.. si oricum trebuie sa ies cu el mai mult pt a vedea cat il duce capul mai departe.. dar nu pot sa ma apuc sa il chem zilnic la intalniri.. nu pot sa il sacai tot timpul... niciodata nu am facut primul pas pt ca sunt mai timida.. dar nici nu stiu daca e bine sa ii las lui totul in carca.. sa astept dupa el sa faca primul pas.. cine stie.. poate el asteapta sa fac eu si eu astept sa faca el..

Daca el a facut primul pas pana acum,ai putea sa-i mai trimiti si tu cate un mesaj,dimineata cand te trezesti sau de noapte buna...ceva de genul asta ca sa vada ca esti interesata.
ba da destept esti ba
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:36
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:36:39broscoiule nu stiu ce sa zic.. nu pot sa spun sigur ca nu e afemeiat dar parca calitatile pe care le are nu prea merg impreuna cu cuvantul afemeiat de aceea ma face sa cred ca nu e.. indiferenta.. azi nu l-am cautat deloc.. m-am abtinut cumva.. dar tot timpul cand mi se spunea sa fiu indiferenta cu barbatii pt a-i atrage eu ma gandeam ca bine.. sunt indiferenta.. dar poate barbatul respectiv va crede ca nu ma mai intereseaza..
pai pe mn ma interesezi
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:38
De la: thadoogback, la data 2011-12-08 00:36:56
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:36:00
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:33:16da. ai dreptate.. daca nu ii va placea felul meu de-a fi inseamna ca nu sunt genul lui.. oricum nu vresu sa ma schimb pt el oricat de tare imi place.. nefiind tu insati poate ca merge la inceput dar mai apoi nu iese nimic bun din asta.. si oricum trebuie sa ies cu el mai mult pt a vedea cat il duce capul mai departe.. dar nu pot sa ma apuc sa il chem zilnic la intalniri.. nu pot sa il sacai tot timpul... niciodata nu am facut primul pas pt ca sunt mai timida.. dar nici nu stiu daca e bine sa ii las lui totul in carca.. sa astept dupa el sa faca primul pas.. cine stie.. poate el asteapta sa fac eu si eu astept sa faca el..

Daca el a facut primul pas pana acum,ai putea sa-i mai trimiti si tu cate un mesaj,dimineata cand te trezesti sau de noapte buna...ceva de genul asta ca sa vada ca esti interesata.
ba da destept esti ba

Unu' trebuie sa fie destept si altul circar.
broscoiu
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:38
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:38:31
De la: thadoogback, la data 2011-12-08 00:36:56
De la: broscoiu, la data 2011-12-08 00:36:00
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:33:16da. ai dreptate.. daca nu ii va placea felul meu de-a fi inseamna ca nu sunt genul lui.. oricum nu vresu sa ma schimb pt el oricat de tare imi place.. nefiind tu insati poate ca merge la inceput dar mai apoi nu iese nimic bun din asta.. si oricum trebuie sa ies cu el mai mult pt a vedea cat il duce capul mai departe.. dar nu pot sa ma apuc sa il chem zilnic la intalniri.. nu pot sa il sacai tot timpul... niciodata nu am facut primul pas pt ca sunt mai timida.. dar nici nu stiu daca e bine sa ii las lui totul in carca.. sa astept dupa el sa faca primul pas.. cine stie.. poate el asteapta sa fac eu si eu astept sa faca el..

Daca el a facut primul pas pana acum,ai putea sa-i mai trimiti si tu cate un mesaj,dimineata cand te trezesti sau de noapte buna...ceva de genul asta ca sa vada ca esti interesata.
ba da destept esti ba

Unu' trebuie sa fie destept si altul circar.
oauu bravo ma bravo esti inteligent ma nu gluma,,bravo
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:41
thadooback daca nu ai altceva decat glume in program te-as ruga sa te retragi din discutie.. ma intereseaza pareri nu certuri sau glume.. te rog
Patry235
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:46
De la: Patry235, la data 2011-12-08 00:46:27thadooback daca nu ai altceva decat glume in program te-as ruga sa te retragi din discutie.. ma intereseaza pareri nu certuri sau glume.. te rog
si eu ce fac,,imi spun parerea,,parerea mea este ca ar trebui noi 2 sa ne cunoastem mai bn
thadoogback
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:56
Cand zici ca tu il cauti mereu, ce ii zici? Ce mai faci, ce mai zici, d-astea? Astea-s doar vorbe care nu duc la nimic si nu spun nimic despre intentiile tale.

Spune-i si tu ca ti-ar face placere sa mai iesiti si altadata si nu-l mai cauta apoi, lasa-l pe el sa faca urmatoarea mutare.
kudika_pudika
Postat pe 8 Decembrie 2011 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nedumerita 17 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 17:30
Inrebare pentru femei legata de iubire si barbati 37 De la: mika_i 16 Mai 2009 21:17
Cum sa fac??.. 24 De la: kudika_pudika 14 Decembrie 2011 16:03
banc... 3 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 13:15
am si eu nevoie de un sfat 16 De la: just_me_ella 13 Aprilie 2010 14:08