Setari Cookie-uri

iubitul meu=egoist

Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi

pam
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:18
Ti-e frica de singuratate???? Dar ce varsta ai? 80?
adelheida
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:22
schimba ceva la tine , culoare parului , tunsoarea , imbracate cu ce iti sta tie mai bine! impuneti ca il vei uita si ca meriti ceva mai bun! fati timp doar pentru tine...si ignora'l o perioada de timp. filtreaza cu cineva cand esti cu el, dar ai grija sa nu te vada!
roz5blue6lila7
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:24
nu e vorba de asta. asa sunt eu
daca imi placea...nu mai deschideam acest topic
pam
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:25
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-20 16:24:22schimba ceva la tine , culoare parului , tunsoarea , imbracate cu ce iti sta tie mai bine! impuneti ca il vei uita si ca meriti ceva mai bun! fati timp doar pentru tine...si ignora'l o perioada de timp. filtreaza cu cineva cand esti cu el, dar ai grija sa nu te vada!
anot
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:28
daca inca esti cu el, inseamna ca inca mai ai rabdare sa plangi, in ziua in care nu vei mai putea duce, vei pleca, fara sa te gandesti la singuratate sau sa mai ceri sfaturi.

Pt ca stii si tu ce ti se va zici, viata e frumoasa, nu merita, mergi mai departe, etc.

SA NE SPUI CAND TE-AI SATURAT DE INDURAT.

taiko_delia
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:32
greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:32
incearca sa te porti cu el asa cum se poarta el cu tine sa vedem ii convine?si intreaba`l ca`i pasa de voi?care e rostul de a fii impreuna daca el zici ca pare sa nu dea doi bani pe relatie.discuta cu el....sunt la baieti hoooohoooooooooooooo.
Ade_fly
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:33
nu am foarte multa experienta cu astfel de probleme dar o foarte buna prietena de-a mea vb cu un baiat de 5 ani si in ultimul an o batea si o insulta de fiecare data cand avea ocazia...ei i-am dat cateva sfaturi pe care ti le dau si tie, la ea a functionat...,este foarte urat din partea baietilor sa faca asta si din nefericire sunt multi care o fac...Daca vrei cu adevarat sa il uiti trebuie neaparat sa intrerupi orice contact cu el...oricat de dor ti-ar fi,oricata nevoie ai avea de zambetul lui sau o privire ,un sarut...nu ceda iesi cu prietenele in oras,lintr-un club fati cati mai multi amici si nu refuza nici-o invitatie la distractie,incearca sa stai cat mai putin timp singura distreaza-te si nu uita ca singurele persoane care ne pot face fericiti cu adevarat suntem noi insine... stiu ca este greu ca il iubesti dar o astfel de persoana nu merita sa mai fie iubita nu merita sa iti mai pierzi timpul cu el...succes!!
polly_
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:37
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi


o femeie trebuie sa fie respectata,iubita....inteleasa...daca al tau iubit este badaran...gata draga mea...viata merge inainte...
cristiana_cris
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:40
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi


pfff...zici ca ai 17 ani nu 27. alte prob nu ai. sunteti cam ciudate unele....eu nu inteleg cum poti spune ca iubesti o pers care iti face rau sau care se comporta urat cu tine.
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:49
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-20 16:24:22schimba ceva la tine , culoare parului , tunsoarea , imbracate cu ce iti sta tie mai bine! impuneti ca il vei uita si ca meriti ceva mai bun! fati timp doar pentru tine...si ignora'l o perioada de timp. filtreaza cu cineva cand esti cu el, dar ai grija sa nu te vada!


m-am pisat pe mn de ras cica sa flirtezi (si nu "filtrezi) cand esti cu el, dar el sa nu te vada ce rost mai are??
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:52
De la: polly_, la data 2009-10-20 16:37:31nu am foarte multa experienta cu astfel de probleme dar o foarte buna prietena de-a mea vb cu un baiat de 5 ani si in ultimul an o batea si o insulta de fiecare data cand avea ocazia...ei i-am dat cateva sfaturi pe care ti le dau si tie, la ea a functionat...,este foarte urat din partea baietilor sa faca asta si din nefericire sunt multi care o fac...Daca vrei cu adevarat sa il uiti trebuie neaparat sa intrerupi orice contact cu el...oricat de dor ti-ar fi,oricata nevoie ai avea de zambetul lui sau o privire ,un sarut...nu ceda iesi cu prietenele in oras,lintr-un club fati cati mai multi amici si nu refuza nici-o invitatie la distractie,incearca sa stai cat mai putin timp singura distreaza-te si nu uita ca singurele persoane care ne pot face fericiti cu adevarat suntem noi insine... stiu ca este greu ca il iubesti dar o astfel de persoana nu merita sa mai fie iubita nu merita sa iti mai pierzi timpul cu el...succes!!


exact! impune-ti sa nu ii mai raspunzi la tel (asta daca te suna vreodata ) nu il mai suni, nu mai iesi cu el nicaieri, ignora-l o perioada, poate isi revine, daca nu - atunci nu ii mai da nici un semn de viata - pur si simplu trebuie sa iti impui sa nu mai vorbesti cu el
dupa ceva timp o sa iti treaca
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:58
de unde atatea dileme? e prima despartire? e primul iubit? nu ai mai trecut prin ceva cat de cat asemanator?
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:59
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi


Sunt semne evidente ca relatia nu mai conteaza pt el...intr-o relatie intotdeauna cineva iubeste mai mult si celalalt mai putin...in situatia voastra nu se pune problema ca te iubeste mai putin...ci ca nu mai te iubeste deloc...si implicit cred ca nici nu cred ca te mai respecta.Cand ai pierdut respectul cuiva...ai pierdut tot...
Cum sa scapi de dependenta>?...De cand eram mica ....stiam fraza "intotdeauna , timpul este un sfetnic bun"...asa ca lasa timpul sa decida ,dar asta dupa ce te-ai hotarat sa renunti si la el...ca altfel tind sa cred ca tocmai asta te atrage si de asta il iubesti(comportamentul lui)
Anne_Marry
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:06
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi



urla egoismul in el..si stii de ce?pt ca una ca tine accepta orice pt a nu fi singura!
afla draga mea caci singuratatea nu este un mod de viata..ci o etapa a vietii..prin care mai devreme sau mai tarziu toti trecem!
eu merg pe principiu decat sa fiu a 3 a roata la caruta sau sa stam impreuna doar ca sa nu stam singuri...mai bine lipsa!
one_size
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:13
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi


Incearca sa descoperi motivele pentru care il mai iubesti. DACA il mai iubesti sau doar e vorba de teama de singuratate...
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:15
Sunt foarte putine cazuri cand un copil este "educat" sa fie nesimtit (si aici includ orice alta varianta). Conteaza foarte mult cu cine intri in contact. Conteaza foarte mult cum te comporti, cat permiti si cui permiti. Nu intotdeauna functioneaza.. "cat dai, aia primesti". Atata timp cat vei accepta mizerii.. celalalt va intelge ca esti o lada de gunoi unde poate scuipa cand simte nevoia. Daca vei pune acelasi personaj meschin (dupa parerea ta) langa o persoana care SE respecta... vei avea uriasa surpriza sa constati ca e doar un biet mielusel...

Jesus! Daca v-as povesti cate asemenea scene am vazut in viata!!!

In fine, daca il iubesti enorm... ma si mir ca vezi ce-ti face. Iubirea e oarba...
rashela
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:34
acelasi lucru mi se intampla si mie.iubitul meu e tare pasionat de masini si ori de cate ori are timp si bani ii investeste in masini.pe mine nu m-a intrebat niciodata daca imi doresc ceva.mentionez ca eu depind financiar de el deci la mine e putin mai nasoala treaba.au fost destule momente cand a investit si ultimul ban din portofel in masini si de multe ori plangeam pt ca ma gandeam la ce vom face si cum ne vom descurca fara bani. el mi-a spus atunci ca sunt egoista si ca ma gandesc numai la mine si nu ma intereseaza de masina noastra cum ar veni.i-am spus ca inteleg ca fiecare om are hobby-uri si pasiuni si eu am ca sunt om la urma urmei dar niciodata nu mi-as cheltui ultimul banut pt pasiunea mea .dar ca de obicei vb singura pt ca nu ma asculta.asa ca si eu am impresia ca de cele mai multe ori se gandeste numai la el.tot timpul pleaca de acasa.mereu isi gaseste motiv sa plece si eu mereu raman pe dinafara si singura.nu ma scoate in oras.nu stiu daca de 1 an de cand stau la el am iesit de 3 ori in oras.nu am vazut cj-ul ca acolo stau decat din masina cand mai mergem la tara.l-am rugat de multe ori sa iesim sa mai vad si eu lumea dar de fiecare data uita sau imi spune sa ma duc singura.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:02
crezi ca e usor.Doamne de cate ori nu m-am gandit si eu sa renunt si o data chiar mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca vreau o pauza.atunci a inceput sa planga sa imi spuna cat de mult ma iubeste si cat de mult vrea el sa fiu sotia lui.si am cedat.cred ca si mie imi e frica de singuratate si sa o iau de la capat fara el.mi-ar fi f greu sa mai continuu sa traiesc.nu stiu ce sa fac.cateodata am impresia ca pleaca de acasa ca sa fie departe de mine iar eu tot ce fac e sa imi plang de mila.e f nashpa sentimentul ca persoana iubita nu te suporta si daca ma face si proasta penibila sau handicapata e clar ca am pierdut respectul lui.nu stiu ce sa fac.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:09
"mentionez ca eu depind financiar de el deci la mine e putin mai nasoala treaba."

Ti-am citat singurul pasaj care mi s-a parut revelant. Asigura-ti independenta financiara (un job chiar mai prost platit) si ai sa vezi ca totul se va schimba, in primul rand nu vei mai depinde de nimeni!
miss_darine
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:22
Move on,baby! Relatiile astea din inertie iti distrug ce e mai frumos in tine! Ia sa vezi ce buna e o relatie proaspata,in care el te surprinde, te trateaza ca pe o printesa, te iubeste
AliceP
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:19
De la: miss_darine, la data 2009-10-23 14:22:47"mentionez ca eu depind financiar de el deci la mine e putin mai nasoala treaba."

Ti-am citat singurul pasaj care mi s-a parut revelant. Asigura-ti independenta financiara (un job chiar mai prost platit) si ai sa vezi ca totul se va schimba, in primul rand nu vei mai depinde de nimeni!

Miss Darine are foarte multa dreptate!Si pe langa beneficiul financiar,ar fi acela ca ti-ai putea face noi cunostinte,prieteni,ai socializa mai mult si ai vedea ca nu ai mai fi singura.
heaven2007
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:18
e intr-adevar foarte greu cand El considera ca totul i se cuvine...ca are dreptul de a spune ceea ce ii place/nu ii place si a i se respecta intocmai dorintele,chiar daca asta inseamna a te face p tine sa suferi...Niste MIZERABILI!!!!
kudika076850
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:53
Draga mea ..un asemenea barbat nu se va schimba niciodata...cred ca totusi meriti pe cineva mai bun decat un tip caruia ii pasa doar de dorintele lui..crede ma e o pierdere de timp ...iti spun din proprie experienta ..si inca ceva :decat un tip egoist si enervant mai bine singura.
kudika077669
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:42
hehe am avut si eu parte de acelasi gen de barbat acum ceva timp da` m-a trezit mama mea la realitate mai ales k in cazul meu el imi cerea mie bani...am ajuns sa-l urasc la 2 zile dupa ce mi-a deschis mama mea ochii...din cate vad cred k sunteti f tinerele si e tare pacat sa suferi de acum..ganditi-va ce minunat ar fi sa aveti langa voi un barbat care sa va intrebe macar din cand in cand ,,pot sa mai fac ceva pentru tine?esti ok?e totul in regula?te simti bine?iti mai trebuie ceva?,, ....noi n-ar trebui sa acceptam asa barbati in viata noastra ..vina e si a noastra...asa k eu zic sa va treziti din starea asta si sa mergeti mai departe...are balta peste...si e minunat knd prinzi un pestisor aurit
shehy
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:53
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi


Eu zic sa-i dai paucii cat mai urgent. Crezi ca o sa-ti fie greu? Eu stiu una si buna: MAI BINE UN SFARSIT DE GROAZA DECAT O GROAZA FARA DE SFARSIT!
stardancer
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:14
Imi place sa vorbesc murdar cand fac dragoste de asta consider ca f*t kudika cand postez
Alin1980
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:50
De la: pam, la data 2009-10-20 16:18:36Buna

Iubitul meu se gandeste doar la el,la ce i place lui,la ce are el nevoie,totul se reduce la el.Problema e ca a inceput sa se poarte din ce in ce mai urat si nu l mai vreau cu toate ca din pacate il iubesc.Eu cred ca el nu mai da 2 bani pe relatia asta.sta din inertie cu mine...partea proasta ca imi este atat de frica de singuratate incat ma agat ca proasta de el si ii accept toate toanele.Am incercat sa fiu cat mai explicita,acum intrebarea:cum dracu sa fac sa scap de dependenta asta si sa mi vad de viata?vreau sa mi treaca,sa mi fie indiferent sa nu l mai iubesc sa nu mai imi pese si cel mai important sa nu mai plang Imi face mai mult rau decat bine si e din ce in ce mai rau.
mersi



Dar tu de expresia "clientul nostru stãpânul nostru" n-ai auzit?În locul lui aº suna la OPC.
io_sunt
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:57
Pacat de tineretea ta sa ti-o pierzi in acest mod! Traieste-ti viata ca nu merita sa versi nici macar o lacrima, iubirea cum vine asa si trece mai ales cand nu merita . Nu faci decat sa-ti alimentezi frustrarile si depresiile de mai tarziu.
speranta1
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
riscuri sa fiu insarcinta? 5 De la: kudika_969613 29 Iulie 2014 00:20
Probleme in cuplu...sinceritatea... 22 De la: rramoramona 23 Septembrie 2013 16:48
ce stiti despre fecioara? 7 De la: one_size 19 Ianuarie 2010 14:26
Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz 228 De la: scorpio67 21 Aprilie 2010 17:52
ARGINTUL ANTISEPTIC SI NU NUMAI 1 De la: kudika105839 5 Iunie 2010 22:30