Setari Cookie-uri

Alegere dificila

De la: MissDarine, la data 2011-12-30 18:50:56
De la: MONSENIORUL, la data 2011-12-30 18:45:14a...da...ca n-ai cap...atunci poti sa ti-o torni direct in gat...e mai productiv si mai economic asa...

il imprumut p'al tau, ca tot e de tinichea
nu stiu unde vezi tu tinicheaua...poate in oglinda cand te uiti si-ti admiri freza
MONSENIORUL
Postat pe 30 Decembrie 2011 19:00
De la: MONSENIORUL, la data 2011-12-30 19:00:37nu stiu unde vezi tu tinicheaua...poate in oglinda cand te uiti si-ti admiri freza

cum unde?...direct in avatarul tau
MissDarine
Postat pe 30 Decembrie 2011 19:47
pai nu e nici o tinichea
MONSENIORUL
Postat pe 30 Decembrie 2011 19:50
De la: MONSENIORUL, la data 2011-12-30 19:50:46 pai nu e nici o tinichea

terminatorul ala 4, din ce mama lui proces verbal e facut...nu din tabla?
MissDarine
Postat pe 30 Decembrie 2011 19:54
e o combinatie secreta de elemente deasemenea secrete necunoscute nici de mendeleev cu tabloul lui plin de chimicale expirate...
MONSENIORUL
Postat pe 30 Decembrie 2011 19:57
De la: MONSENIORUL, la data 2011-12-30 19:57:31e o combinatie secreta de elemente deasemenea secrete necunoscute nici de mendeleev cu tabloul lui plin de chimicale expirate...

norocu' meu ca nu mi-a placut chimia
MissDarine
Postat pe 30 Decembrie 2011 20:02
De la: MissDarine, la data 2011-12-30 20:02:53
De la: MONSENIORUL, la data 2011-12-30 19:57:31e o combinatie secreta de elemente deasemenea secrete necunoscute nici de mendeleev cu tabloul lui plin de chimicale expirate...

norocu' meu ca nu mi-a placut chimia



Dar Fizica nucleara ti-a placut?Sa nu fie vorba de elemente radioactive!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 30 Decembrie 2011 20:11
Povestile astea de regula se termina prost. Ar fi bine sa ii spui sotiei tale adevarul si sa va despartiti. Tu insa vrei sa joci pe mai multe fronturi... Nu e o idee buna...
Micaell
Postat pe 31 Decembrie 2011 14:38
De la: Micaell, la data 2011-12-31 14:38:07Povestile astea de regula se termina prost. Ar fi bine sa ii spui sotiei tale adevarul si sa va despartiti. Tu insa vrei sa joci pe mai multe fronturi... Nu e o idee buna...



eu am inteles asa: el i-ar spune sotiei ca n-o iubeste si ca ar vrea sa divorteze, dar nu vrea sa o faca sa sufere...
el i-ar spune amantei ca are nevasta si ar ajuta-o pe amanta sa se desparta de iubitul ei, dar, daca se supara amanta ca nu i-a spus de nevasta si nu il mai vrea si se mai si desparte de vechiul iubit si mai si sufera dupa aceea...
El le-ar spune femeilor ca le-a inselat si ca o sa le mai insele, ca de, timpul erodeaza sentimentele oamenilor (vezi exemplul nevestei, vezi exemplul amantei), dar n-ar vrea sa le supere si sa le faca sa sufere, caci el este barbat milos.
Asa ca, mai bine le lasa pe ele sa ghiceasca ce si cum! Si daca are noroc, intre timp isi mai gaseste o amanta, rezerva la amanta actuala care, eventual, il va lasa cand va afla ca este insurat...

Acum, facand o scurta trecere-n revista: ai 30 de ani, te-ai insurat la 22 - cam repede, cam imatur si, acceptand ca in timp ce-ai devenit barbat adevarat, ai constatat ca tanara cu care ai vrut sa faci casa nu ti se potriveste caci ganditi diferit, un divort amiabil nu ar fi un capat de tara, mai ales ca nu aveti copii.
Faptul ca a aparut amanta, te descalifica, insa, ca barbat matur...
Iar amanta, alta grabita, la 23 de ani are deja o experienta de cuplu de vreo 5 ani... ti se pare ca e alegerea potrivita?!
Eu cred ca nu esti "copt" la minte ori esti iremediabil egoist si neserios! Lasa scrupulele de doi bani, traieste cum te taie capul si nu mai spune ca esti milos. Tu intelegi ce inseamna acest cuvant?! nu ti se potiveste, nu e in acord cu stilul tau de viata. Esti un imatur si iresponsabil, nu mai veni sa vinzi gogosi pe forum, caci noi nu suntem nici nevasta si nici amanta... Ne faci sa glumim, chiar si atunci cand nu e de glumit
maimai_no1
Postat pe 5 Ianuarie 2012 05:59
De la: kudika491490, la data 2011-12-30 15:39:16Buna, ma numesc Marius am 30 de ani, sunt casatorit de 8 ani, nu am copii si am o relatie nu prea frumoasa cu sotia mea..ea fiind o fire foarte rece si sincer nici nu cred ca ma mai iubeste..acum 4 luni am cunoscut o fata de 23 de ani fix pe gustul meu,din toate punctele de vedere..suflet,fizic,etc.La randul ei fata e implicata intr-o relatie stabila(locuieste impreuna cu respectivul de 5 ani)..relatia ei la fel nu merge,ba din contra e mai rau ca la mine el fiind violent..ea nu il mai iubeste dar ii este greu sa se desparta de el de frica si mila..eu la randul meu nu imi mai iubesc sotia si la fel mi-e greu sa ma despart de ea..Problema e ca am fost un dobitoc si un las,de frica sa nu o pierd nu i-am spus ca sunt insurat (gandindu-ma ca ii va fi si mai dificil sa se desparta de al ei daca ar sti) Acum dupa astea 4 luni am observat ca eu cu ea ne intelegm minunat,suntem pe aceeasi lungime de unda,ne plac aceleasi lucrui etc..ea imi cere sprijin ,ar vrea sa se desparta,dar eu din cauza ca sunt casatorit si din cauza minciunii mi-e foarte greu sa o influentez sa se desparta..nu vreaau sa ii distrug viata de tot sau pe a mea sau pe a sotiei..in ciuda aparentelor luati-ma cum vreti dar sunt un om bun la suflet..,da sunt las..eu vad situatia astfel: eu sa fac primul pas si sa ma despart de sotie, iar dupa sa astept si sa o sprijin sa se desparta si ea de concubin..dar..e posibil ca ea sa nu poata face lucrul asta,sau e posibil sa il faca si apoi eu sunt nevoit sa ii spun adevarul ca am fost insurat ....pot pierde in amandoua variantele, ultima fiind mai tragica ca ii distrug si viata ei ceea ce nu vreau..si ma mai gandesc si la sotie sa nu sufere si ea..cum vedeti voi problema?


Niciun om nu e rece fara motiv, cu siguranta ca i-ai oferit sotiei tale niste motive suparatoare de e atat de necajita acum. Si parerea mea este ca nu ai niciun drept sa spui despre ea ca nu te iubeste, atata timp cat nu esti tu in sufletul ei sa simti ce simte si ea, poti doar sa vorbesti despre sentimentele tale, insa despre ceea ce simt altii poti doar sa ai o idee, o parere, care poate fi inselatoare. In privinta relatiei amantei tale, oricum relatia ei se va sfarsi la un moment dat avand in vedere ca sta langa un individ violent. Ca-i destrami tu relatia acum, ca o destrama altcineva, ca fata se va decide sa-l paraseasca pe nemernic (caci nemernic e un individ ce ridica mana asupra unei femei) la un moment dat tot se va intampla lucrul asta, ba chiar as putea spune ca i-ai face un pustiu de bine daca ai lua-o de langa individul langa care e ea acum, insa lucrurile astea ar fi mai simple de pus in practica daca ai fii solo, dar avand in vedere ca esti insurat, ele devin foarte complicate. Din tot mesajul tau nu am inteles daca tu mai tii la sotie, n-ai mentionat pe nicaieri lucrul acesta, pentru ca, in functie de lucrul acesta, te poti decide daca sa divortezi sau nu. Adica: mai ai sentimente pentru sotie, discuta cu ea despre nemultumirile tale, dar si ale ei, legate de casnicia voastra si incercati sa ajungeti la un numitor comun care sa va satisfaca pe amandoi, iar amantei spune-i adio. Nu mai ai sentimente pentru sotie, nu mai ai motive pentru care sa ramai in aceasta casnicie.

In privinta amantei tale, spuneai ca dupa 4 luni ti-ai dat seama ca e fix pe gustul tau. Probabil ca asa ai procedat si in cazul casniciei tale, dupa cateva luni ti-oi fi zis ca e femeia ideala si ai luat-o de nevasta. E cam naiv din partea ta sa gamndesti si sa te comporti ca atare, deoarece:

1. patru luni reprezinta un rastimp destul de scurt ca sa-ti faci o idee solida despre omul alaturi de care vrei sa-ti petreci viata

2. la inceputul oricarei relatii, persoanei de care ne-am indragostit ii conferim numai calitati, d-abia pe parcurs incepem sa-i constientizam si defectele

3. pana nu traiesti cu o persoana sub acelasi acoperis, 24 de ore din 24, 7 zile din 7, nu ai cum sa spui ca e pe gustul tau in totalitate

4. nu ai invatat nimic din greselile trectului. intuitia imi spune ca greseala pe care ai facut-o cu amanta, adica sa te grabesti in a lua hotarari radicale fara s-o cunosti mai bine, ai facut-o in trecut si cu sotia ta.

Si mai am sa-ti spun ceva si cu asta inchei: o relatie bazata pe minciuna n-o sa tina niciodata. Ai nevoie de incredere si multa iubire ca sa poti pune bazele unei relatii fericite.
franziska_eu
Postat pe 5 Ianuarie 2012 08:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP ! Cum sa aleg? 6 De la: kudika_1015496 17 Iulie 2016 13:09
oare ma iubeste sau doar ii place sa facem sex? 49 De la: bruneagra25 10 Aprilie 2009 08:36
Ce vrea de la mine ? 89 De la: xardasxp 5 August 2011 21:38
Negarea.... 7 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 05:02
Singuratate sau dor ? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44