Setari Cookie-uri

un sfat!!!va rog

o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.
cocutza74
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:17
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Ioi, din prima zi a anului incepem cu dinastea...


Baiat_virgin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:24
Pai in primul rand trebuie sa-i transmiti tu mesajele noastre si sa-i povestesti de kudika. Mesajul pe care te rog sa-l transmiti din partea mea este urmatorul : Spunei sa nu se intoarca la fostul sot - pentru ca lupul isi schimba parul dar naravul ba- indreaptai privirea spre celalalt barbat - cu siguranta are nevoie de un sprijin mai ales daca simte nevoia aceasta. Nu este nici o problema ca barbatul acela este mai mare cu 17 ani si intre mama si tata au fost 14 ani diferenta si sau iubit si se iubesc inca....de asemenea poate sa-si indrepte privirile si spre alti barbati sa stea sa vorbeasca cu mai multi poate pana la urma va intalni un om bun insa nicidecum sa nu se intoarca la fostul .....
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:27
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-01 14:24:35
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Ioi, din prima zi a anului incepem cu dinastea...




Oameni au probleme tot timpul prietene
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:29
Prima zi a anului, poate fi un nou inceput!
In niciun caz sa nu se gandeasca sa se intoarca la idiotul care i-a facut atata au. Da-o-ncolo de dragoste..dupa batai, jigniri, datorii, adulter mai stai sa te gandesti la dragoste? Cu ce te ajuta dragostea daca respectivul te umileste? Si oricum nu mai e demult vorba de dragoste in cazul vostru/lor. Parerea mea...
Si in legatura cu celalalt barbat, mai in varsta cu 17 ani..si tu esti o femeie matura, nu mai esti o copilita de 20 de ani care se incurca cu un barbat de 40 de ani. Totusi.. gandeste-te atat la tine, cat si la fiica ta.
happy_face
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:30
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Draga mea,du-te acolo unde te indeamna inima,unde crezi ca vei fi fericita,implineste-te ,inca o data,ca femeie!Ce preferi?Trecutul insotit de toate problemele sau prezentul care iti asigura un minim confort emotional!Ce alegi?Cerul senin sau furtuna?Copilul este maricel si nu vad niciun motiv pentru care tu ,sa nu fii fericita si multumita cu viata pe care o ai!Sa nu-ti fie frica sa iei totul de la capat!Orice om are dreptul la iubire si fericire!Nu te agata de trecut,priveste inainte!Esti o femeie matura si poti sa cerni prin sita propriei vieti,ceea ce este bun ,de ceea ce este rau!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Ianuarie 2012 14:31
Faptul ca s-a descurcat singura si a luat-o de la zero,arata ca este o femeie puternica si sa ridikat singura din cenusa fara ajutorul nimanui.Faptul ca are un "iubit",nu este rau pt ca are nevoie de cineva cu care sa-si mai petreaca timpul s-au sa ceara un sfat s-au o parere in anumite privinte.....dar pt ca este cu 17 ani mai mare nu este un incovenient,dar ............dar.....dar.....17 ani KAM mult deocamdata sa mai astepte pana e sigura de ea......ca vezi tu,un om mai in varsta decat ea cu 17 ani....ridica ceva probleme in viitor.Dragostea e mare pe moment,.......si vede un el cel mai bun sfatuitor si protejator tot odata.Totul depinde de ea,ce simte pt el si cat de mult are nevoie de el.
Iar cu sotuei nici sa nu se gandeasca sa se mai impace...si-a facut mendrele cu alta in timp ca a lasat-o pe ea sg de izbeliste si cu datorii si cu un copil....nu....nu...nu,mai bine fara el!
Titanika
Postat pe 1 Ianuarie 2012 18:29
Draga mea,tu esti in situatia asta???
Titanika
Postat pe 1 Ianuarie 2012 18:32
da polin din nefericire da............eu sunt.si nu stiu ce sa fac ,e cumplit de greu.el cand a plecat de acasa ,a zis ca pleaca pt ca numai suporta sa traiasca cu mama mea in casa, dupa o luna am aflat ca el de fapt statea cu o alta femeie de 3 ani,,a trebuit sa mi dau singura putere si sa merg inainte.am luoato din nreza cu mine in nou de la zero.si sunt mandra ca am reusit ca fetitei mele sa nu i lipseasca nimic.e adevarat ca muncesc enorm de mult dar altfel nu as reusi.persoana mai in varsts cu 17 ani lucreza in oficiu cu mine e de 4 ani divortat,si recunosc ca daca nu era el sa ma ajute moral nu stiu daca azi mai vorbeam cu voi.asa ma m apropiat de el .va multumesc la toti pt sfaturi ,si pt faptul ca ma ajutati sa iau o decizie buna.va pup
cocutza74
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:36
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Dupa tot ce i-a facut, fostul sot n-o iubeste categoric. Nici prin gand sa nu-i treaca sa se intoarca la el si sa ierte un astfel de individ. In privinta celuilalt barbat, daca diferenta de varsta e o problema pentru prietena ta, poate ca acel barbat nu ii este tocmai potrivit. Poate ca nu are suficiente calitati care sa compenseze diferenta de varsta.
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 11:55
De la: franziska_eu, la data 2012-01-02 11:55:06
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Dupa tot ce i-a facut, fostul sot n-o iubeste categoric. Nici prin gand sa nu-i treaca sa se intoarca la el si sa ierte un astfel de individ. In privinta celuilalt barbat, daca diferenta de varsta e o problema pentru prietena ta, poate ca acel barbat nu ii este tocmai potrivit. Poate ca nu are suficiente calitati care sa compenseze diferenta de varsta.


Cand am scris ultima afirmatie, m-am referit la actualul barbat, si nu la prietena ta.
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 11:56
De la: franziska_eu, la data 2012-01-02 11:56:16
De la: franziska_eu, la data 2012-01-02 11:55:06
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 14:17:50o sa incep prin a va povesti un scurt pasaj din viata unei femei.s a casatorit in urma cu 17 qni cu un barbat pe care_l iubea,au impreuna un copil,o splendida fetita de 14 ani.a fost o casnicie foarte zbuciumata,plina de minciuni ,de batai,multe amante in mijloc.in urma cu 3 ani el a plecat de acasa,pt ca se indragostise de o alta femeie,ea a ramas cu mama ei si cu fatita,cu o gramada de datorii care le facuse el.aceasta femeie a trebuit sa munceasca zi si noapte pt a plati tot,si pt a salva fetita pt ca asistentii sociali vroiau sa o ia,a luat o casa noua a cumparat mobila a facut camera fetitei asa cum o visa ea toata roz........iar de putin timp ea a cunoscut un alt barbat ,e un om bun,care stie sa asculte sa te sfatuiasca sa ti aline durerile sa fie cald si bun dar.....................e o problema el e cu 17 ani mai in varsta.iar de 2 luni sotul da semne ca vrea sa se intoarca la ea,probabil a vazut toate realizarile ei sau poate chiar o iubeste?????????????nu stie ce sa faca e confuza,sa se intoarca la el ai e frica de certuri si de batai,sa inceapa o noua relatie ai este frica,sa ramana singura este greu,va rog un raspuns,vreau sa stiu voi ce a ti face?multumesc.


Dupa tot ce i-a facut, fostul sot n-o iubeste categoric. Nici prin gand sa nu-i treaca sa se intoarca la el si sa ierte un astfel de individ. In privinta celuilalt barbat, daca diferenta de varsta e o problema pentru prietena ta, poate ca acel barbat nu ii este tocmai potrivit. Poate ca nu are suficiente calitati care sa compenseze diferenta de varsta.


Cand am scris ultima afirmatie, m-am referit la actualul barbat, si nu la prietena ta.
hai mai lasane francezo cu afirmatiile tale ca ne plictisesti
gitan
Postat pe 2 Ianuarie 2012 11:58
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 22:36:10da polin din nefericire da............eu sunt.si nu stiu ce sa fac ,e cumplit de greu.el cand a plecat de acasa ,a zis ca pleaca pt ca numai suporta sa traiasca cu mama mea in casa, dupa o luna am aflat ca el de fapt statea cu o alta femeie de 3 ani,,a trebuit sa mi dau singura putere si sa merg inainte.am luoato din nreza cu mine in nou de la zero.si sunt mandra ca am reusit ca fetitei mele sa nu i lipseasca nimic.e adevarat ca muncesc enorm de mult dar altfel nu as reusi.persoana mai in varsts cu 17 ani lucreza in oficiu cu mine e de 4 ani divortat,si recunosc ca daca nu era el sa ma ajute moral nu stiu daca azi mai vorbeam cu voi.asa ma m apropiat de el .va multumesc la toti pt sfaturi ,si pt faptul ca ma ajutati sa iau o decizie buna.va pup


Vai, acum am citit ca, de fapt, tu esti in aceasta situatie. Imi pare sincer rau de toate chinurile prin care ai trecut din cauza fostului sot, insa din tot sufletul te sfatuiesc sa nu te reintorci la el, deoarece, sa zicem ca o perioada va veti intelege, dar dupa aceea, el va reveni la vechile obiceiuri.

Spuneai ca acum te curteaza un barbat cu 17 ani mai mare decat tine. Cumva varsta lui reprezinta o problema pentru tine, pentru ca eu asa am inteles din primul tau mesaj? Daca da, poate ca acest om iti este doar un bun prieten, si nu te atrage ca si barbat, nu suficient de mult incat sa fii sigura ca-ti doresti o relatie cu el.

Pana la urma, tu decizi, deoarece e viata ta, insa ai mare grija ce decizie iei, ca sa nu suferi din nou.

Ai grija de tine! Te pup si-ti tin pumnii sa iei decizia potrivita!
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 12:01
De la: franziska_eu, la data 2012-01-02 12:01:52
De la: cocutza74, la data 2012-01-01 22:36:10da polin din nefericire da............eu sunt.si nu stiu ce sa fac ,e cumplit de greu.el cand a plecat de acasa ,a zis ca pleaca pt ca numai suporta sa traiasca cu mama mea in casa, dupa o luna am aflat ca el de fapt statea cu o alta femeie de 3 ani,,a trebuit sa mi dau singura putere si sa merg inainte.am luoato din nreza cu mine in nou de la zero.si sunt mandra ca am reusit ca fetitei mele sa nu i lipseasca nimic.e adevarat ca muncesc enorm de mult dar altfel nu as reusi.persoana mai in varsts cu 17 ani lucreza in oficiu cu mine e de 4 ani divortat,si recunosc ca daca nu era el sa ma ajute moral nu stiu daca azi mai vorbeam cu voi.asa ma m apropiat de el .va multumesc la toti pt sfaturi ,si pt faptul ca ma ajutati sa iau o decizie buna.va pup


Vai, acum am citit ca, de fapt, tu esti in aceasta situatie. Imi pare sincer rau de toate chinurile prin care ai trecut din cauza fostului sot, insa din tot sufletul te sfatuiesc sa nu te reintorci la el, deoarece, sa zicem ca o perioada va veti intelege, dar dupa aceea, el va reveni la vechile obiceiuri.

Spuneai ca acum te curteaza un barbat cu 17 ani mai mare decat tine. Cumva varsta lui reprezinta o problema pentru tine, pentru ca eu asa am inteles din primul tau mesaj? Daca da, poate ca acest om iti este doar un bun prieten, si nu te atrage ca si barbat, nu suficient de mult incat sa fii sigura ca-ti doresti o relatie cu el.

Pana la urma, tu decizi, deoarece e viata ta, insa ai mare grija ce decizie iei, ca sa nu suferi din nou.

Ai grija de tine! Te pup si-ti tin pumnii sa iei decizia potrivita!
hai lasane francezo ai citit tu,,dute ca te cautam noi
gitan
Postat pe 2 Ianuarie 2012 12:03
franzi ai dreptate sunt constienta ca daca o sa ma intorc la el ,o sa sufar din nou,o sa inceapa iar bataile ,umilintele,femeile si mult alcool.dar el acum a inceput sa ne caute ,sa vina acasa dupa 6 luni si zice ca ai pare rau pt tot ca nu o sa se mai intample ca el totusi ma iubeste.si vezi ,cand imi zice toate astea ma face sa ma simt vinovata pt ca eu ma gandesc la persoana mai in varsta.dar aceasta persoana imi da totul (nu material pt ca ,material nu sta bine)ma sustine moral,imi da curaj,si daca nu ar fi fost el eu pierdeam fetita.aici dupa ce te separi,vin acasa cei de la primarie sa vada situatia copiilor,si pe moine m au gasit in pat ca refuzam sa accept realitatea,el a fost cel care m a facut sa ma ridic si sa lupt. si asa am facut.
cocutza74
Postat pe 2 Ianuarie 2012 14:18
De la: cocutza74, la data 2012-01-02 14:18:56franzi ai dreptate sunt constienta ca daca o sa ma intorc la el ,o sa sufar din nou,o sa inceapa iar bataile ,umilintele,femeile si mult alcool.dar el acum a inceput sa ne caute ,sa vina acasa dupa 6 luni si zice ca ai pare rau pt tot ca nu o sa se mai intample ca el totusi ma iubeste.si vezi ,cand imi zice toate astea ma face sa ma simt vinovata pt ca eu ma gandesc la persoana mai in varsta.dar aceasta persoana imi da totul (nu material pt ca ,material nu sta bine)ma sustine moral,imi da curaj,si daca nu ar fi fost el eu pierdeam fetita.aici dupa ce te separi,vin acasa cei de la primarie sa vada situatia copiilor,si pe moine m au gasit in pat ca refuzam sa accept realitatea,el a fost cel care m a facut sa ma ridic si sa lupt. si asa am facut.


ma intreb daca mai simti ceva pentru fostul sot.
pentru ca altfel n-ai fi adus in discutie aceasta situatie.
guru_ion
Postat pe 2 Ianuarie 2012 14:39
De la: cocutza74, la data 2012-01-02 14:18:56franzi ai dreptate sunt constienta ca daca o sa ma intorc la el ,o sa sufar din nou,o sa inceapa iar bataile ,umilintele,femeile si mult alcool.dar el acum a inceput sa ne caute ,sa vina acasa dupa 6 luni si zice ca ai pare rau pt tot ca nu o sa se mai intample ca el totusi ma iubeste.si vezi ,cand imi zice toate astea ma face sa ma simt vinovata pt ca eu ma gandesc la persoana mai in varsta.dar aceasta persoana imi da totul (nu material pt ca ,material nu sta bine)ma sustine moral,imi da curaj,si daca nu ar fi fost el eu pierdeam fetita.aici dupa ce te separi,vin acasa cei de la primarie sa vada situatia copiilor,si pe moine m au gasit in pat ca refuzam sa accept realitatea,el a fost cel care m a facut sa ma ridic si sa lupt. si asa am facut.


Singurul indemn pe care ti-l pot oferi este sa fii cu ochii-n 4 la fostul tau sot, nu te lasa induiosata de lacrimile si rugamintile lui. Din tot ceea ce ne-ai povestit, eu am tras concluzia ca el este o persoana foarte egoista, care se gandeste doar la sine, iar cu un astfel de personaj nu poti face casa buna. Fetita ta ce parere are, vrea sa te reintorci la fostul tau sot? Cere-i si copilului o parere, e maricica ca sa-si dea seama de intreaga situatie.

In privinta celuilalt barbat, tine-l aproape de tine, deoarece pare sa-ti fie cu adevarat un bun prieten. Insa tu stii mai bine daca te atrage ca si barbat.

Fa ceea ce simti ca e mai bine pentru tine, Cocutza!
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:04
da mai simt ceva pt el altfel nu as avea probleme in a alege.cat despre fetita mea ,ea a fost cea care a aflat prima ca tatal sau are pe cineva, a fost de acord cu despartirea ,,si ma sustine in continuare .fetita nu ar fi de acord cu impacarea.
cocutza74
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:15
De la: cocutza74, la data 2012-01-02 16:15:06da mai simt ceva pt el altfel nu as avea probleme in a alege.cat despre fetita mea ,ea a fost cea care a aflat prima ca tatal sau are pe cineva, a fost de acord cu despartirea ,,si ma sustine in continuare .fetita nu ar fi de acord cu impacarea.


Ti-e dor de "atingerile" lui ?! Pacat ca a trebuit sa treci prin toate astea ca sa...nu inveti nimic. Unele femei se nasc pur si simplu ...fraiere!

P.S Cand te mai cauta fostul sot, inainte sa-l dai afara pe usa da-i doi pumni( asa, din dragoste) sa simta si el cum e sa fii iubit.
ilumax_76
Postat pe 2 Ianuarie 2012 19:16
ILUMX uneori as vrea sa-ti seman
si acum e ....."uneori"
te pup
maria-ioana
Postat pe 2 Ianuarie 2012 19:49
De la: caisa, la data 2012-01-02 19:49:23ILUMX uneori as vrea sa-ti seman
si acum e ....."uneori"
te pup


Sunt ilumax, tre sa-mi dai un mel( dar sa nu fie cu o nara )

ilumax_76
Postat pe 2 Ianuarie 2012 19:53
De la: cocutza74, la data 2012-01-02 16:15:06da mai simt ceva pt el altfel nu as avea probleme in a alege.cat despre fetita mea ,ea a fost cea care a aflat prima ca tatal sau are pe cineva, a fost de acord cu despartirea ,,si ma sustine in continuare .fetita nu ar fi de acord cu impacarea.


ce simti pentru el?
poti sa-ti faci o retrospectiva a vietii cu el si sa vezi ce parti frumoase are. poti sa incluzi si sexul.
guru_ion
Postat pe 3 Ianuarie 2012 23:04
De la: cocutza74, la data 2012-01-02 16:15:06da mai simt ceva pt el altfel nu as avea probleme in a alege.cat despre fetita mea ,ea a fost cea care a aflat prima ca tatal sau are pe cineva, a fost de acord cu despartirea ,,si ma sustine in continuare .fetita nu ar fi de acord cu impacarea.


Of, e incurcata rau de tot situatia la tine. Ai pus in balanta calitatile lui in contrapartida la defectele lui, ca sa vezi in ce parte inclina balanta mai mult? Asterne pe o foaie de hartie intr-o parte ceea ce-ti place la el si in cealalta parte ce nu-ti place la el. S-ar putea sa te ajute exercitiul acesta sa constientizezi mai bune ce anume te mai leaga de el sau de ce nu-ti mai doresti sa fii cu el.

Pana la urma e viata ta, tu decizi ce faci cu ea, insa daca-mi ceri mie parerea personal ti-as spune sa nu te impaci cu el, insa mai stiu ca uneori cararile inimii sunt intortocheate, asa ca tu stii mai bine de ce-l mai iubesti.

Eu iti voi fi alaturi cu inima si sufletul, indiferent ce decizie vei lua. Ai grija de tine!
franziska_eu
Postat pe 4 Ianuarie 2012 05:26
merci mult pt sustinerea morala,nu cred ca al mai iubesc este doar obisnuinta,si faptul ca acum mi e mila de el.dar,am ales...........merg inainte nu are sens sa ma intorc la el,pt ca lupu isi schimba parul dar naravul nu,iar eu am obosit sa mai supor umilintele lui.si toate astea pt ca intre noi este o diferenta sociala enorma,el se simtea mereu in inferioritate,si pt as acoperi incapacitatea devenea agresiv.acum mi am focalizat atentia asupra carierei,vreau sa ma realizez profesional,ceeace cu el nu am putut face,si sa mi cresc fetita in liniste.
cocutza74
Postat pe 4 Ianuarie 2012 13:54
De la: cocutza74, la data 2012-01-04 13:54:04merci mult pt sustinerea morala,nu cred ca al mai iubesc este doar obisnuinta,si faptul ca acum mi e mila de el.dar,am ales...........merg inainte nu are sens sa ma intorc la el,pt ca lupu isi schimba parul dar naravul nu,iar eu am obosit sa mai supor umilintele lui.si toate astea pt ca intre noi este o diferenta sociala enorma,el se simtea mereu in inferioritate,si pt as acoperi incapacitatea devenea agresiv.acum mi am focalizat atentia asupra carierei,vreau sa ma realizez profesional,ceeace cu el nu am putut face,si sa mi cresc fetita in liniste.


nu-mi spune, tu esti directoare la fabrica de fente si moristi de hartie iar el doar un amarat de bodyguard.
guru_ion
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:00
draga GURU sa sti ca o relazie sa bazeaza pe;incredere ,respect si libertate intelectuala,sexul ete o complectare dar nu un punct forte al unei relatii,iar eu in 17 ani nu am avut niciuna din cele trei .
cocutza74
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:05
De la: cocutza74, la data 2012-01-04 14:05:12draga GURU sa sti ca o relazie sa bazeaza pe;incredere ,respect si libertate intelectuala,sexul ete o complectare dar nu un punct forte al unei relatii,iar eu in 17 ani nu am avut niciuna din cele trei .


draga cocuta, eu sunt uimit de schimbarea de atitudine aproape brusca. daca alaltaieri era un ca o bataie de vant nestiind ce sa faci, desii aveai toate atuurile in mana, azi esti hotarata ca un aisberg in cautarea locurilor calde.
felicit oamenii care au o frumoasa atitudine fata de viitor dar privesc circumspect schimbarea brusca.
e benefica oricum.
te rugasem sa-ti crecetezi trecutul si sa cauti punctele forte din relatia cu el. se pare ca singurul avantaj al relatiei avute a fost sexul. singurul lucru care te-a facut sa rezisti atati ani.
se pare ca duci dorul doar relatiei sexuale. lucru care lipseste in relatia actuala, cu cel ce te-a facut sa simti iubirea.
nu le putem avea pe toate. de aici indraznesc sa spun, ca a fost si intrebarea initiala a topicului.
guru_ion
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:12
De la: cocutza74, la data 2012-01-04 14:05:12draga GURU sa sti ca o relazie sa bazeaza pe;incredere ,respect si libertate intelectuala,sexul ete o complectare dar nu un punct forte al unei relatii,iar eu in 17 ani nu am avut niciuna din cele trei .


Si totusi ai rezistat atatia ani fara ele. Intotdeauna m-am intrebat DE CE unele femei nu se despart dupa prima palma si dupa prima infidelitate?! Imi veti raspunde ca speranta de a se schimba; si totusi acest raspuns nu ma satisface. Imi vine sa raspund tot eu: va place sa traiti asa in umilinta, va place rolul de victima. Sunt femei care nu pot pleca din motive materiale...dar tu? Erai superioara lui si totusi atat de... Acum vii si te intrebi daca mai merita o sansa sau nu.

Voi astea superioare, cu cariera su*lii de succes, va bateti cu pumnii in piept "vai Doamne ce statut am" iar caracterul, personalitatea voastra e varza stricata cu carne de sobolan. Invatati intai sa fiti femei, sa va faceti respectate de barbati; nu sa va protejati statutul acoperindu-va vanataile cu un kil de fond de ten. Mi-e mila de voi!
ilumax_76
Postat pe 4 Ianuarie 2012 16:10
De la: cocutza74, la data 2012-01-04 13:54:04merci mult pt sustinerea morala,nu cred ca al mai iubesc este doar obisnuinta,si faptul ca acum mi e mila de el.dar,am ales...........merg inainte nu are sens sa ma intorc la el,pt ca lupu isi schimba parul dar naravul nu,iar eu am obosit sa mai supor umilintele lui.si toate astea pt ca intre noi este o diferenta sociala enorma,el se simtea mereu in inferioritate,si pt as acoperi incapacitatea devenea agresiv.acum mi am focalizat atentia asupra carierei,vreau sa ma realizez profesional,ceeace cu el nu am putut face,si sa mi cresc fetita in liniste.


Ma bucur din suflet ca ti-ai dat seama de toate lucrurile acestea!
franziska_eu
Postat pe 4 Ianuarie 2012 16:51
da guru ai dreptate cu schimbarea brusca de atitudine,dar ieri a venit la noi sa vada fata si nu se putea tine pe picioare ,si asta ma facut sa mi iau gandul de la el si, nu sexul m a tinut langa el atatia ani ci fetita mea si dragostea pt o familie bine intemeiata si un alt lucru foarte important frica de singuratate,sa sti ca nu i usor sa fii singur printre straini ,chiar daca sunt aici de multi ani , nu e ca acasa !!!
cocutza74
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 4 De la: Manu_M 5 Octombrie 2010 08:53
DEPOZITUL DE PRODUSE NATURSITE !!! 1 De la: MedActiv 16 Septembrie 2010 16:59
bubite 7 De la: Mire_Mirela_1 9 August 2012 19:26
Nu știu ce sa mai fac ! 7 De la: Madallina16 29 August 2014 23:21
legaturi bolnavicioase 40 De la: geo_refinantat 5 Aprilie 2011 22:25