Setari Cookie-uri

Buna

De la: dedeutza2006, la data 2012-01-03 23:21:00
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-03 23:16:26e clar ca n-avea nimic cand l-ai luat si din cauza ta a ajuns asa...nu din a parintilor lui...si normal era sa te internezi si tu cu el din obligatie,nu din mila...ca din cauza ta a ajuns asa...

:)...hai ca la asta nu ma asteptam!!!e vina mea,recunosc ca nu i-am smuls bidonul de la gura de mai demult!!!ca n-am stiut sa starpesc raul de la radacina!!dar in rest,ce vina am eu??ca plec dim la 8 la serv si mai vin seara?si el in timpul asta sta cu toti boscaii de la bloc??cineva trebuie sa si munceasca,facturile trebuiesc platite,iar salariul sau..abia ii ajunge pt bautura!!dar in fine,vad ca ne departam de la subiect!!exista la noi in tara,in zona moldovei,vre-un centru de dezalcoolizare?


Nu-i vina ta ca el a inceput sa bea in stil mare, ai tu mult prea multa constiinta de ai remuscari din cauza aceasta, insa el e major si vaccinat si a stiut foarte bine ce face din momentul in care a pus gura pe bautura. El singur e responsabil ca a alunecat in patima bauturii. Cand ai o problema, incerci sa gasesti o solutie la acea problema, insa nu te refugiezi in lumea alcoolului spunand ca nimeni nu te intelege.
franziska_eu
Postat pe 4 Ianuarie 2012 05:13
De la: franziska_eu, la data 2012-01-04 05:07:48
De la: dedeutza2006, la data 2012-01-03 22:44:12N-o sa va plictisesc prea mult in detalii si povesti lacrimogene.Am nevoie de niste informatii,daca ma puteti ajuta.exista clinici de dezalcolizare prin bacau sau piatra neamt-iasi?ceva de genul?am dat search pe google,dar n-am aflat nimic concludent.daca aveti ceva detaliii,va multumesc anticipat!!


Am cautat pe Google si am gasit ca ar exista un tip, din Iasi, care ar fi inventat si brevetat un medicament contra alcoolismului. Numele domnului este: Inginer Eugeniu Radulescu si este din Iasi. S-ar parea ca in urma cu cativa ani avea si un cabinet de bioenergoterapie pe acolo.

Nu stiu, sper sa te ajute informatiile astea, deoarece nu posta linkul nici aici si nici prin mesaj privat.

multumesc foarte frumos!!!
dedeutza2006
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:24
De la: franziska_eu, la data 2012-01-04 05:13:27
De la: dedeutza2006, la data 2012-01-03 23:21:00
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-03 23:16:26e clar ca n-avea nimic cand l-ai luat si din cauza ta a ajuns asa...nu din a parintilor lui...si normal era sa te internezi si tu cu el din obligatie,nu din mila...ca din cauza ta a ajuns asa...

:)...hai ca la asta nu ma asteptam!!!e vina mea,recunosc ca nu i-am smuls bidonul de la gura de mai demult!!!ca n-am stiut sa starpesc raul de la radacina!!dar in rest,ce vina am eu??ca plec dim la 8 la serv si mai vin seara?si el in timpul asta sta cu toti boscaii de la bloc??cineva trebuie sa si munceasca,facturile trebuiesc platite,iar salariul sau..abia ii ajunge pt bautura!!dar in fine,vad ca ne departam de la subiect!!exista la noi in tara,in zona moldovei,vre-un centru de dezalcoolizare?


Nu-i vina ta ca el a inceput sa bea in stil mare, ai tu mult prea multa constiinta de ai remuscari din cauza aceasta, insa el e major si vaccinat si a stiut foarte bine ce face din momentul in care a pus gura pe bautura. El singur e responsabil ca a alunecat in patima bauturii. Cand ai o problema, incerci sa gasesti o solutie la acea problema, insa nu te refugiezi in lumea alcoolului spunand ca nimeni nu te intelege.

iti multumesc ca nu ma judeci si ca incerci sa ma intelegi!!!
dedeutza2006
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:26
Primul pas care trebuie facut in aceasta situatie este vointa - daca are vointa incearca sa nu mai consume atat de mult alchool daca nu poate si este dependent intradevar are nevoie de dezalchoolizare. Nu cunosc o clinica dar du-te la un spital pe care-l cunosti din oras si intreaba la informatii vei primi recomandari. Succes...
kudika_nikole
Postat pe 4 Ianuarie 2012 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ups....ceva de rupt din filmele cu prosti 24 De la: kudika_952560 24 Ianuarie 2014 01:41
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14
IUBITUL MEU MA INSEALA CU FOSTA LUI IUBITA!!! 36 De la: kudika_983775 31 Ianuarie 2016 10:55
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02
m-am indragostit si nu stiu ce vreau sunt total dezorie1sotul meu este o persoana rea de gura si un tp afemeiatntata 57 De la: yummy_lerka 4 August 2009 14:08