Setari Cookie-uri

un sfat,va rog :sml-ashamed0001:

In primul rand vreau sa va cer scuze daca subiectul a mai fost abordat in cadrul acestui forum,insa nu am stat sa citesc.. .. kudika este site-ul meu de suflet si de aceea am ales sa scriu aici,sperand ca cele ce vor citi,imi vor putea raspunde sincer cu un sfat.Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex.Nu avem nici spatiul necesar..doar in masina si rareori la el acasa..dar recent am fost plecati din oras pentru o saptamana si am crezut ca va fi ok dar nu s-a intamplat decat o data in 5 zile,restul au fost esecuri...el spune ca ma place(eu am slabit drastic in urma unor probleme de sanatate dar arat ok,mi s-au pastrat partial formele) , referitor la aspectul fizic.Nu il pot banui de infidelitate asa cum probabil imi veti sugera,deoarece este mereu atent si dragut,familist,si nu s-a lasat ispitit atunci cand putea.Fumeaza si am presupus ca poate fi un factor insa are 23 de ani si fumeaza de 4 ani deci nu cred ca este o problema asa mare,pentru ca nu am mai auzit la nimeni.Chiar daca noi nu facem nimic,el se masturbeaza des,si nu imi spune asta pentru ca se simte rusinat,vorbeste doar atunci cand il intreb.Eu imi doresc o viata sexuala implinita alaturi de el,si nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt si prost de fiecare data cand esueaza..amandoi ne simtim..va rog sa na ajutati cu un sfat sau daca ati mai trecut prin situatii similare cum ati reactionat.Mersi!
kudika495854
Postat pe 10 Ianuarie 2012 04:32
De la: kudika495854, la data 2012-01-10 04:32:20In primul rand vreau sa va cer scuze daca subiectul a mai fost abordat in cadrul acestui forum,insa nu am stat sa citesc.. .. kudika este site-ul meu de suflet si de aceea am ales sa scriu aici,sperand ca cele ce vor citi,imi vor putea raspunde sincer cu un sfat.Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex.Nu avem nici spatiul necesar..doar in masina si rareori la el acasa..dar recent am fost plecati din oras pentru o saptamana si am crezut ca va fi ok dar nu s-a intamplat decat o data in 5 zile,restul au fost esecuri...el spune ca ma place(eu am slabit drastic in urma unor probleme de sanatate dar arat ok,mi s-au pastrat partial formele) , referitor la aspectul fizic.Nu il pot banui de infidelitate asa cum probabil imi veti sugera,deoarece este mereu atent si dragut,familist,si nu s-a lasat ispitit atunci cand putea.Fumeaza si am presupus ca poate fi un factor insa are 23 de ani si fumeaza de 4 ani deci nu cred ca este o problema asa mare,pentru ca nu am mai auzit la nimeni.Chiar daca noi nu facem nimic,el se masturbeaza des,si nu imi spune asta pentru ca se simte rusinat,vorbeste doar atunci cand il intreb.Eu imi doresc o viata sexuala implinita alaturi de el,si nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt si prost de fiecare data cand esueaza..amandoi ne simtim..va rog sa na ajutati cu un sfat sau daca ati mai trecut prin situatii similare cum ati reactionat.Mersi!


Ma bucur ca ai incredere in noi si ai venit sa ne ceri sfatul. Iubitul tau are doua probleme: 1.se masturbeaza prea des, iar chestia asta ii scade pofta de sex cu tine. Ar trebui sa-l intrebi de ce se masturbeaza atat de des, iar daca el tine intr-adevar la relatia voastra, ar trebui sa faca cat se poate de rar chestia asta, cu masturbatul. E un lucru perfect normal sa se masturbeze din cand in cand, insa nu-i ok cand o face des, atat de des incat nu mai are chef si energie sa se culce cu tine.

2. A doua problema a lui: fumatul. Sa stii ca fumatul are un efect nociv asupra intregului corp, deci inclusiv asupra penisului si capacitatilor sale. Ce efect are asupra penisului? Ei bine, zona aceea nu mai este bine vascularizata, din cauza elementelor componente ale tutunului care ingusteaza vasele de sange din zona, iar penisul daca nu mai primeste suficienta cantitate de sange nu mai poate deveni erect, putand aparea impotenta totala in timp. Prietenul tau ar trebui sa-si faca o programare la urolog, pentru a vedea cat de afectata ii este starea de sanatate a penisului in urma fumatului, i se vor da medicamente care ii vor dilata vasele de sange din zona, permitand astfel unei cantitati mult mai mari de sange sa circule si prin acea parte a corpului sau. Asa ca, dragi fumatori, ar fi bine sa renuntati la tigari daca tineti la sanatatea voastra, inclusiv la sanatatea barbatiei voastre.

Draga mea, sper sa te ajute sfaturile oferite, ii doresc iubitului tau sa aiba suficienta vointa sa le puna si in aplicare, iar pe tine te indemn sa fii afectuoasa fata de el, sa nu-l grabesti cu absolut nimic, si sa ai rabdare. Pana isi va reveni el, sa stii ca exista si alte moduri in care o femeie poate fi satisfacuta, ati putea incerca sa va condimentati viata sexuala, incercand niste chestii noi.

Multa bafta va doresc!
franziska_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2012 10:17
De la: kudika495854, la data 2012-01-10 04:32:20In primul rand vreau sa va cer scuze daca subiectul a mai fost abordat in cadrul acestui forum,insa nu am stat sa citesc.. .. kudika este site-ul meu de suflet si de aceea am ales sa scriu aici,sperand ca cele ce vor citi,imi vor putea raspunde sincer cu un sfat.Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex.Nu avem nici spatiul necesar..doar in masina si rareori la el acasa..dar recent am fost plecati din oras pentru o saptamana si am crezut ca va fi ok dar nu s-a intamplat decat o data in 5 zile,restul au fost esecuri...el spune ca ma place(eu am slabit drastic in urma unor probleme de sanatate dar arat ok,mi s-au pastrat partial formele) , referitor la aspectul fizic.Nu il pot banui de infidelitate asa cum probabil imi veti sugera,deoarece este mereu atent si dragut,familist,si nu s-a lasat ispitit atunci cand putea.Fumeaza si am presupus ca poate fi un factor insa are 23 de ani si fumeaza de 4 ani deci nu cred ca este o problema asa mare,pentru ca nu am mai auzit la nimeni.Chiar daca noi nu facem nimic,el se masturbeaza des,si nu imi spune asta pentru ca se simte rusinat,vorbeste doar atunci cand il intreb.Eu imi doresc o viata sexuala implinita alaturi de el,si nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt si prost de fiecare data cand esueaza..amandoi ne simtim..va rog sa na ajutati cu un sfat sau daca ati mai trecut prin situatii similare cum ati reactionat.Mersi!



Cu riscul de a ma repeta,vin si spun ,ca masturbarea excesiva,justificata sau nu,atat la femei cat si la barbati,creeaza dependenta si conduce,treptat,la scaderea atractiei sexuale fata de partenerul celui sau celei in cauza!!Ca mijloc de autosatisfacere,este in regula,in cazurile in care situatia impune,dar practicarea fara discernamant nu este indicata!!Draga mea,faptul ca el se masturbeaza,indica lipsa seductiei in relatia voastra!!Cand exista o femeie in viata unui barbat,nimic nu poate motiva masturbarea,decat ca pe un obicei fatidic,capatat in conditii obscure,cu lipsuri mari in psihicul celui in cauza!!Cum vine asta?Esti femeie,tanara,frumoasa,cu libidou pe masura,capabila de a te desfasura intr-un act sexual,dar partenerul prefera autosatisfacerea deplina??????Ori nu mai simte atractie vis-a-vis de femei,respectiv de tine,ori are probleme mari de comportament din punct de vedere sexual!!!La toata aceasta neputinta,se adauga lipsa conditiilor decente,normale,firesti,a astfel de partide de sex,ceea ce amplifica nemultumirea si de aici nascandu-se si esecul in a face amor!!Pentru a elimina acest obicei ,nepotrivit in cazul vostru,trebuie sa porti o discutie cu prietenul tau,este necesar ca el sa constientizeze problema pe care o are in acest moment si sa accepte ajutorul tau sau al unui cadru specializat,respectiv aportul unui psiholog,caci,astfel de situatii se intalnesc din ce in ce mai des ,pe agenda de lucru a psisexologilor!!!In primul rand,trebuie anihilata dorinta de masturbare,prin incitare sexuala,atragerea in acte de facut dragoste,nu sex!Fii atragatoare,excitanta,tulburatoare,elimina timpii morti ,in care se poate retrage in intimitatea nociva,iesiti mai des in decor si discuta cu el asupra a ceea ce simte atunci cand se masturbeaza,ce doreste de fapt si de ce face acest lucru!!!!Stiu,este un subiect delicat,dar nu imposibil de rezolvat!!Psihoterapeutul aplica terapii concretizate in discutii interminabile,cu tematica psihicului labil,caci,draga mea,undeva,in psihicul lui,s-a produs un declik suparator,ceva il deranjeaza,are frustrari!!!Deci,ca prim pas,mergi pe comunicare si intretinere,dezvoltare relatie!!!Nu reusesti astfel,poti recurge la ajutorul specializat!!!Daca apare esecul si in aceasta directie,inseamna ca iubitul tau are mari probleme de ordin psihic ,si asta nu este deloc imbucurator pentru relatia voastra!

Problema consumului de tigari!!!!Asa cum si-a exprimat opinia si colega noastra,tutunul,cu continutul de gudron si nicotina,poate afecta si functia erectila,ducand la diminuarea capacitatii sexuale a individului!!Practic,oxigenarea defectuoasa va duce la scaderea potentei si a libidoului!!!Nu mai spun de calitatea spermatozoizilor,aceasta scazand dramatic din cauza consumului componentelor tutunului!!La voi se pune problema masturbarii si nicidecum a erectiei rezultate in momentele de excitare!!!Ca final,da ,in timp,fumatul poate conduce la afectiuni specifice ,in detrimentul functiilor anatomice,fiziologice ale celui in cauza!!Aceasta este o problema care se poate rezolva prin impunerea vointei personale!!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Ianuarie 2012 11:15
Ce varsta aveti?Poate ar fi bine sa va casatoriti si sa fi-ti mereu impreuna....
Titanika
Postat pe 10 Ianuarie 2012 11:26
De la: Titanika, la data 2012-01-10 11:26:01Ce varsta aveti?Poate ar fi bine sa va casatoriti si sa fi-ti mereu impreuna....



El se gandeste la asta pentru ca va pleca pe vapor in curand...dar eu am 20 de ani si nu vreau..chiar e mult prea devreme...
kudika495854
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:23
Am incercat sa am discutii cu el insa el are ideea preconceputa "psiholog"=pentru nebuni.Desi nu e deloc adevarat,psihiatrul se ocupa de boli mentale,el nu face distnctia si nici nu vrea sa aduc vorba despre asta.El incearca sa nu se mai masturbeze insa, din cauza faptului ca sta prea mult fara sa aiba ceva de lucru,sustine ca se "plcitiseste"..sau se enerveaza jucandu-se(e un maaaare fan al jocurilor pe calculator,inca de mic)...i-am explicat ca nu e beneficc..ba chiar am citit impreuna ce efecte poate avea masturbarea zilnica...momentan am ajuns la data la 2 zile...sper doar sa nu minta..iar tigarile..sustine ca se va lasa candva de ele..dar acum este stresat cu facultatea si spune ca nu e momentul potrivit.dar sa fimseriosi,nu va fi niciodata "momentul potrivit" pentru fumatorii addicted.Mi-am cumparat recent un costumas foarte sexi,si abea astept sa il folosesc,sa vad daca va da rezultate...va multumesc pentru sfaturiii
kudika495854
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:28
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-10 11:15:29
De la: kudika495854, la data 2012-01-10 04:32:20In primul rand vreau sa va cer scuze daca subiectul a mai fost abordat in cadrul acestui forum,insa nu am stat sa citesc.. .. kudika este site-ul meu de suflet si de aceea am ales sa scriu aici,sperand ca cele ce vor citi,imi vor putea raspunde sincer cu un sfat.Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex.Nu avem nici spatiul necesar..doar in masina si rareori la el acasa..dar recent am fost plecati din oras pentru o saptamana si am crezut ca va fi ok dar nu s-a intamplat decat o data in 5 zile,restul au fost esecuri...el spune ca ma place(eu am slabit drastic in urma unor probleme de sanatate dar arat ok,mi s-au pastrat partial formele) , referitor la aspectul fizic.Nu il pot banui de infidelitate asa cum probabil imi veti sugera,deoarece este mereu atent si dragut,familist,si nu s-a lasat ispitit atunci cand putea.Fumeaza si am presupus ca poate fi un factor insa are 23 de ani si fumeaza de 4 ani deci nu cred ca este o problema asa mare,pentru ca nu am mai auzit la nimeni.Chiar daca noi nu facem nimic,el se masturbeaza des,si nu imi spune asta pentru ca se simte rusinat,vorbeste doar atunci cand il intreb.Eu imi doresc o viata sexuala implinita alaturi de el,si nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt si prost de fiecare data cand esueaza..amandoi ne simtim..va rog sa na ajutati cu un sfat sau daca ati mai trecut prin situatii similare cum ati reactionat.Mersi!



Cu riscul de a ma repeta,vin si spun ,ca masturbarea excesiva,justificata sau nu,atat la femei cat si la barbati,creeaza dependenta si conduce,treptat,la scaderea atractiei sexuale fata de partenerul celui sau celei in cauza!!Ca mijloc de autosatisfacere,este in regula,in cazurile in care situatia impune,dar practicarea fara discernamant nu este indicata!!Draga mea,faptul ca el se masturbeaza,indica lipsa seductiei in relatia voastra!!Cand exista o femeie in viata unui barbat,nimic nu poate motiva masturbarea,decat ca pe un obicei fatidic,capatat in conditii obscure,cu lipsuri mari in psihicul celui in cauza!!Cum vine asta?Esti femeie,tanara,frumoasa,cu libidou pe masura,capabila de a te desfasura intr-un act sexual,dar partenerul prefera autosatisfacerea deplina??????Ori nu mai simte atractie vis-a-vis de femei,respectiv de tine,ori are probleme mari de comportament din punct de vedere sexual!!!La toata aceasta neputinta,se adauga lipsa conditiilor decente,normale,firesti,a astfel de partide de sex,ceea ce amplifica nemultumirea si de aici nascandu-se si esecul in a face amor!!Pentru a elimina acest obicei ,nepotrivit in cazul vostru,trebuie sa porti o discutie cu prietenul tau,este necesar ca el sa constientizeze problema pe care o are in acest moment si sa accepte ajutorul tau sau al unui cadru specializat,respectiv aportul unui psiholog,caci,astfel de situatii se intalnesc din ce in ce mai des ,pe agenda de lucru a psisexologilor!!!In primul rand,trebuie anihilata dorinta de masturbare,prin incitare sexuala,atragerea in acte de facut dragoste,nu sex!Fii atragatoare,excitanta,tulburatoare,elimina timpii morti ,in care se poate retrage in intimitatea nociva,iesiti mai des in decor si discuta cu el asupra a ceea ce simte atunci cand se masturbeaza,ce doreste de fapt si de ce face acest lucru!!!!Stiu,este un subiect delicat,dar nu imposibil de rezolvat!!Psihoterapeutul aplica terapii concretizate in discutii interminabile,cu tematica psihicului labil,caci,draga mea,undeva,in psihicul lui,s-a produs un declik suparator,ceva il deranjeaza,are frustrari!!!Deci,ca prim pas,mergi pe comunicare si intretinere,dezvoltare relatie!!!Nu reusesti astfel,poti recurge la ajutorul specializat!!!Daca apare esecul si in aceasta directie,inseamna ca iubitul tau are mari probleme de ordin psihic ,si asta nu este deloc imbucurator pentru relatia voastra!

Problema consumului de tigari!!!!Asa cum si-a exprimat opinia si colega noastra,tutunul,cu continutul de gudron si nicotina,poate afecta si functia erectila,ducand la diminuarea capacitatii sexuale a individului!!Practic,oxigenarea defectuoasa va duce la scaderea potentei si a libidoului!!!Nu mai spun de calitatea spermatozoizilor,aceasta scazand dramatic din cauza consumului componentelor tutunului!!La voi se pune problema masturbarii si nicidecum a erectiei rezultate in momentele de excitare!!!Ca final,da ,in timp,fumatul poate conduce la afectiuni specifice ,in detrimentul functiilor anatomice,fiziologice ale celui in cauza!!Aceasta este o problema care se poate rezolva prin impunerea vointei personale!!




@RAINBOWLADY Si eu mi-am pus intrebarea daca nu cumva si-a pierdut interesul pentru sexul frumos,avand in vedere ca petrecea mai mult timp cu prietenii lui decat cu mine,dar ulterior mi am dat seama ca se datora faptului ca un amic de al lui s-a mutat in alt oras si vine mai rar aici.Atunci cand nu se masturbeaza o saptamana sunt foarte multumita de el,asta intamplandu-se cand ne planificam cand vom face dragoste,altfel,daca se intampla spontan.el probabil ieri s-a satisfacut asadar nu va prezenta interes sporit pentru ce facem noi acolo..
kudika495854
Postat pe 10 Ianuarie 2012 18:33
Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:10
Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:12
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...

Nicoleto, aberezi ca de obicei...
november13
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:21
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...


ce-mi place cand bati campi! este primul caz, ha?!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:22
...poate pe seara asta...
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:24
cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:26
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:26:41 cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!


Poi logic daca tot vrea sa fie cu el si sa-l ajute, decat sa-l lase sa se masturbeze mai bine sa incerce sa o faca cu el - poate pe urma nu va mai simti nevoia de a e masturba si dimpotriva o va cauta pe ea tot timpul ...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:28
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:22:34
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...


ce-mi place cand bati campi! este primul caz, ha?!


Poi da tu printesa - am mai auzit de barbati care se masturbeaza dar nu in fiecare zi ...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:29
De la: november13, la data 2012-01-10 20:21:18
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...

Nicoleto, aberezi ca de obicei...


Ti-a cerut cineva parerea ???
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:30
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:28:51
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:26:41 cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!


Poi logic daca tot vrea sa fie cu el si sa-l ajute, decat sa-l lase sa se masturbeze mai bine sa incerce sa o faca cu el - poate pe urma nu va mai simti nevoia de a e masturba si dimpotriva o va cauta pe ea tot timpul ...


acum m-am lamurit tu chiar citesti din 2 in 8 iaca ce spune fata asta:
"Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex"
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:31
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:26:41 cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!

Da, dar in fraza urmatoare se contrazice singura...cica decat s-o uzeze pe a ei, mai bine s-o toceasca pe-a lui de unul singur!!!
november13
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:31
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:29:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:22:34
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...


ce-mi place cand bati campi! este primul caz, ha?!


Poi da tu printesa - am mai auzit de barbati care se masturbeaza dar nu in fiecare zi ...


papusica unii chiar de 2 ori pe zi!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:31
De la: november13, la data 2012-01-10 20:31:40
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:26:41 cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!

Da, dar in fraza urmatoare se contrazice singura...cica decat s-o uzeze pe a ei, mai bine s-o toceasca pe-a lui de unul singur!!!


macar este sincera:" as fi mandra sa am asa un barbat langa mine"!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:34
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:10:12...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria..


Tu ai o problema cu sexul.
ilumax_76
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:34
De la: ilumax_76, la data 2012-01-10 20:34:57
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:10:12...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria..


Tu ai o problema cu sexul.


are una mare: nu stie ce-i ala!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:36
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:30:32
De la: november13, la data 2012-01-10 20:21:18
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:12:55Este primul caz in care aud ca unui barbat ii place mai mult sa se masturbeze decat sa faca sex. Lasa draga nu plange...ca se satura si el o data sa se joce singur cu jucaria...pana va fi de cateva ori cu tine si va vedea diferenta...are 23 de ani este inca tanar...incearca sa o faci cu el cat de des poti daca asta-ti place chiar daca esuati nu are nimik...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria...eu cred ca dragostea are si ea locul ei trebuie facua in echilibru - nici prea multa sa nu strice dar nici prea putin ca nu face bine....Daca cauti pe net vei gasi programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex - de cate ori este bine sa o faci- cum este sanatos si durata actului intim...am citit ceva despre asta saptamana trecuta...

Oricum draga mea in relatia pe care o aveti esential este sa va intelegeti si sa ajungeti de fiecare data la un acord comun ...doar asa va va merge relatia daca nu veti ajunge la un acord comun in probleme s-ar putea sa esueze...

Succes pe mai departe...

Nicoleto, aberezi ca de obicei...


Ti-a cerut cineva parerea ???

Adica numai tu ai dreptul sa-ti dai cu parerea? Scuza-ma, nu stiam ca esti detinatoarea adevarului universal!
november13
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:37
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:36:27
De la: ilumax_76, la data 2012-01-10 20:34:57
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:10:12...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria..


Tu ai o problema cu sexul.


are una mare: nu stie ce-i ala!


Parerea mea e ca a fu*tut-o unu odata si nu a facut-o cum trebuia.
ilumax_76
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:38
"programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex"
bravo invatam sa facem sex online
MissDarine
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:38
De la: ilumax_76, la data 2012-01-10 20:38:18
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:36:27
De la: ilumax_76, la data 2012-01-10 20:34:57
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:10:12...Eu una as fi mandra sa am un asa barbat langa mine...decat sa ma culc cu el in fiecare zi mai bine sa se joace singur cu jucaria..


Tu ai o problema cu sexul.


are una mare: nu stie ce-i ala!


Parerea mea e ca a fu*tut-o unu odata si nu a facut-o cum trebuia.


a bagat-o doar 5 cm! asa se intampla daca te fu ti aiurea!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:39
acu' am citit si eu ce a scris initiatoarea acu' dam sfaturi si amantilor?
MissDarine
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:40
De la: MissDarine, la data 2012-01-10 20:38:20"programe in care se prezinta aspecte legate despre dragoste si sex"
bravo invatam sa facem sex online

Incerc sa-mi imaginez cum in timp ce face sex se concentreaza sa-si aduca aminte de sfaturile citite pe net...probabil tot de la cunoscatoare ca ea...
november13
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:42
De la: MissDarine, la data 2012-01-10 20:40:25 acu' am citit si eu ce a scris initiatoarea acu' dam sfaturi si amantilor?


dam sfaturi la toata lumea! traiasca se xul in stanga si in dreapta, traiasca nicoleata cu experienta ei vasta!
helau, babuska! te anunt oficial ca te-am sters de la prieteni!ma facui a drea qului!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:43
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:31:02
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 20:28:51
De la: kiss_my_ass, la data 2012-01-10 20:26:41 cica incearca s-o faci cu el cat mai des!! eventual sa-l violeze ca altfel nu vad cum!


Poi logic daca tot vrea sa fie cu el si sa-l ajute, decat sa-l lase sa se masturbeze mai bine sa incerce sa o faca cu el - poate pe urma nu va mai simti nevoia de a e masturba si dimpotriva o va cauta pe ea tot timpul ...


acum m-am lamurit tu chiar citesti din 2 in 8 iaca ce spune fata asta:
"Am prieten de aproximativ 3 ani,totul bine si frumos,doar ca de la un timp i-a scazut drastic pofta de sex"


da n-am tras seama la asta - oricum dupa o relatie lunga ma gandesc ca poate pentru uni sexul poate deveni ceva monoton ca si in cazul baiatului - poate ar trebuis a mearga la medic o avea ceva ...daca nu nu prea vad soluti... tocmai mi-am amintit una mango e fructul pasiuni barbati care nu au chef de sex si mananca mango isi revin - mi-a zis sora mea ca mai de mult cand lucra in Austria la un Domn o trimitea sa-i cumpere mango tocmai pentru lucrul acesta ...si zicea ca i venea pofta de sex si ca avea o viata sexuala activa alaturi de sotia lui datorita fructului de mango... poate incerca si fata asta pate-i redevine baiatului pofta de sex...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
“Ori crezi în spermatozoizi, ori în Dumnezeu” - Mic tratat de sexologie creºtin-ortodoxã 202 De la: dandanaua_reloaded 13 Ianuarie 2010 10:48
TOPIC IMPOTRIVA UTILIZATOAREI ANAADYAN CINE ESETE PENTRU SCOATEREA EI DE PE KUDIKA ASTEPT RASPUNSURI FAVORABILE 221 De la: SIRSOFT 16 Decembrie 2009 21:23
o partida de sex si somn... 65 De la: geo_refinantat 12 Aprilie 2011 10:03
Sunt amanta unui barbat casatorit 25 De la: scorpio67 29 Iulie 2009 21:23
:sml-confused0006: cadoul perfect de ziua lui??????fara un buget prea mare.....???? :sml-confused0006: 13 De la: kika25 24 Octombrie 2009 20:09