Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre aventurile de o noapte?

Salut!!! Vreau sa stiu care e paerea voastra despre aventurile de o noapte. Credeti ca le califica pe femei altfel decat pe barbati? Sunteti de acord cu mentalitatea generala care spune ca daca o femeie se culca cu un necunoscut e o ... femeie usoara si ca un barbat e un dur? Astept cu nerabdare sa-mi scrieti!!!
karinadarlinq
Postat pe 1 Iulie 2008 18:23
hmmmm.aventurile de o noapte....buna intrebare.mentalitatea exista si va exista.acum depinde si de cum au mai fost educate persoanele respective.eu una nu as putea sa fac asa ceva dar tind tot mai mult sa cred ca in ziua de azi sentimentele au disparut si doar se "rezolva " necesitatea fizica pe care organismul o cere mai devreme sau mai tarziu.acum mai este si placerea.ca daca omul nu poate sta fara sex nu ai cei face.
adriyana_b
Postat pe 2 Iulie 2008 21:21
chiar crezi in clasificari? O femeie ramane o femeie - nici usoara nici grea; un barbat ramane un barbat si nicidecum un dur ori un bleg, iar o aventura de o noapte e bine sa ramana doar de o noapte si nimic mai mult. Mare lucru...
Nu inteleg de ce erai asa nerabdatoare sa primesti raspuns.
A, sa nu uit. Daca vrei aventuri de o noapte cauta o solutie astfel incat sa nu iti mai intalnesti "aventura" in viitor; nu de alta, dar ti-ar putea strica ploile
amme22
Postat pe 2 Iulie 2008 22:31
Eram doar curioasa sa stiu ce credeti. Nu am spus ca eu caut o aventura de o noapte. Era vorba de mentalitatea diferita in ce priveste femeile/barbatii. Atata tot.
karinadarlinq
Postat pe 4 Iulie 2008 15:04
Nu, eu nu cred in clasificari, dar ai fi uimita sa vezi cat de multi oameni, barbati si femei, cred in ele. Chiar si o femeie ar spune despre o alta femeie ca e C... daca are o aventura de o noapte.
karinadarlinq
Postat pe 4 Iulie 2008 15:05
"Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia"

Alta treaba nu am eu decat sa judec pe una care face ce vrea cu viata ei intr-o noapte de weekend cu un strain?

Fiecare face cam cat il duce constiinta si priceperea.FA CE FACI, NUMAI SA NU-TI PARA RAU DUP-ACEEA, si lasa gura lumii
chroma
Postat pe 4 Iulie 2008 16:34

Aventurile de o noapte...odata a fost sex altadata a fost dragoste.sunt bune pentru a ti da seama ce iti doresti de fapt atunci cand te simti ,,ratacit ,,.Dupa cea cu sexul nu a mai urmat nimic dar tipul a fost super si atat iar dupa noaptea de dragoste a urmat o frumoasa prietenie -marturisiri...nu am regretat nimic .

Postat pe 5 Iulie 2008 16:46
e adevarat ca sunt persoane care nu sunt atat de deschisi la minte, insa pana la urma nu coteaza ce spune lumea, important e sa faci asa cum vrei pt k dc nu incerci akum s-ar putea sa iti para rau k nu ai facut ceea ce ai vrut numai din cauza unor vorbe..femeia si barbatul sunt egali...atta timp cat vrei acest lucru si nu regreti e totul ok...insa sa ai mare grija ...o avenura tb sa ramana o aventura si atata...sa nu incepi sa pui suflet k numai u ai de suferit!
sweetadryana
Postat pe 7 Iulie 2008 18:58
hmm
aventuri de noapte..nu am nimic mai mult de zis decat k am facut-o si nu am simtit nimic
am incercat..nu mi-a placut..punct
nu m-a judecat nimeni pt asta
si daca ma judeca ce?
_Ada_
Postat pe 7 Iulie 2008 19:35
sincer...lasa un gust amar....fara nici o insemnatate si ...in definitiv fara sens si insemnatate....multumesc dar nu multumesc...poate sunt totusi prea naiva dar prefer mai multe decat numai una.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Iulie 2008 23:27
nu sunt de acord!!!!!!!!!! sunt mai demodata desi n-ar trebui dar eu am ramas cu primul.consider ca aventurile de-o noapte nu-s pt fetele ca mine
5012008
Postat pe 7 Iulie 2008 23:43
ce xperta esti tu mai amme mai .... .cineva vorbea de constiinta si nu inteleg ce legatura are.daca doi adulti se simt atrasi si vor sa se simta bine ce treaba are constiinta?moare cineva?se petrece veo crima?gust amar lasa cu adfevarat dar si acea senzetie in stomc,acea emotie si excesul de adrenalina fac meritat efortul.mai mult respect o femeie care stie ce vrea si nu se ascunde dupa deget, deacat o suta de fitoase care te plimba in parcuri toate fastacite,se saruta pana te ia foamea ,dar spun ca nu ie frumos asa repede....nu mai am nici varsta nici rabdare de asa ceva.o aventura la tmpul ei face minuni si mai ales daca ai cu cine.bravo cine are curaj sa traiasca din plin.sa nu uitam ca viata are un sfarsit

Postat pe 8 Iulie 2008 13:37
pai daca am zis ca lasa un gust amar inseamna ca am avut parte si de din alea si le-am cam fumat nu crezi?...asa ca e timpul sa imi dau seama ca nu sunt de mine aventurile de o noapte si pace buna ce atata...galagie,asta e parerea mea.... de fapt ii admir pe cei care au curajul sa treaca peste gustul amar si sa se simta bine mai departe cu un alt gust amar.
eu prefer rutina unei relatii
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Iulie 2008 16:06
voiam si eu sa par experta si uite ca nu mi-a mers de data asta
amme22
Postat pe 8 Iulie 2008 20:33
nu-mi place sa sar in pat cu necunoscuti.
dar am amintiri placute cu vreo3 barbati pe care i-am cunoscut la un moment dat in viata, dupa cateva iesiri exista atractie fizica, desi stiam ca nu era cazul de a initia o relatie, am hotarat de comun acord ca ar fi placuta o aventura.
intr-adevar, a fost ok de fiecare data.
dar mentionez ca toti locuiesc in alt oras sau tara, si poate de aceea nu am incercat o relatie.
am incercat si cu varianta necunoscut, dar nu mi-a placut.
but............that's me..........fizicul nu ma da gata.........am nevoie de altfel de compatibilitati chiar si in pat.........
dienuta_nou
Postat pe 9 Iulie 2008 17:10
cele mai faine relatii. scurte , la obiect, fara complicatii, fara urmari (o mica sansa sa te imbolnavesti exista, da' cine o baga in seama!), te regleaza de hormoni.......etc.

Postat pe 9 Iulie 2008 20:10
cred ca daca nu as fi casatorita ,as experimenta asa ceva , cred ca este interesant mai ales ca este intamplator ,nu programat ,,,,,,,,,glumeam nu am fantezii sexuale
wdy
Postat pe 9 Iulie 2008 21:54
da ...asa este tu...asta mic-negru si urat.de ce sa nu ne traim viata.una singura avem si sincera sa fiu...cu timpul ne maturizam si nu mai suntem adeptii ''ia mana ca nu e voie!''din contra:pune mana ca e bine!
poate ca nu toti barbatii vad lucrul asta ca pe o aventura...sau poate ca da,si ce daca pana la urma urmei?CARPE DIEM!
tya103
Postat pe 11 Iulie 2008 10:38
apropo, ce faci deseara? iesim la o prima intalnire?

Postat pe 11 Iulie 2008 10:54

Fiecare face ce vrea cu viata lui.Nu vad ce satisfactie i-ar aduce unei femei aventurile de o noapte...decat un nou "statut" din partea "alesului" ...in Romania nu prea gasesti barbati adevarati mai mult bufoni...
BUM27
Postat pe 11 Iulie 2008 19:25
pentru barbati logic ca nu le displace deloc ideea de aventuri de o noapte cu respectiva nu,cum sa refuze ei asa ceva,dar pentru femei e cu totul altfel nu e chiar asa de simplu,mai rar femei sa opteze pt. astfel de aventuri si ma gindesc ca doar cele fara prea mult creier ar opta pt. asta

Postat pe 12 Iulie 2008 07:32
eu am incercat...am crezut ca va fi o aventura de o noapte dat fiind faptul ca face parte din lumea interlopa, dar nu a fost asa nu am putut sa mai pun punct asa ca ne vedem si acuma

Postat pe 22 Iulie 2008 09:08
hmmm interesant subiect!:P am avut si eu o aventura de`o nopate dar mi`a lasat un gust amar ptr ca pe cat de bine arata tipul pe atat de prost era la pat! dar totusi nu`mi pare rau ca am incercat macar am vazut cum e..si e mai bine sa fac unele greseli cand nu sunt intr`o relatie serioasa decat sa am o relatie serioasa si sa o distrug din cauza unei himere:P ca vezi draga Doamne acu` ma papa pe mine si inainte cand eram singura nu m`a papat
BombonicaAmaruie
Postat pe 24 Iulie 2008 15:14
eu inca nu am avut o aventura de o noapte...si pot sa zic ca ma tenteaza f mult... peste o saptamana voi pleca din tara in vacanta ..si o sa profit de orice ocazie..din pura curiozitate..urati-mi noroc
dracik
Postat pe 24 Iulie 2008 18:32
Bravo fetelor! O viata avem, si daca nici in viata asta nu faci ce simti, ce vrei, atunci ti-o traiesti dupa cum iti dicteaza altii!! Sex & go e ok pt oricine are ocazia.. ;) Best regards!!
andreea_luiza
Postat pe 24 Iulie 2008 21:26
De la: ema_iordanescu, la data 2008-07-08 16:06:39pai daca am zis ca lasa un gust amar inseamna ca am avut parte si de din alea si le-am cam fumat nu crezi?...asa ca e timpul sa imi dau seama ca nu sunt de mine aventurile de o noapte si pace buna ce atata...galagie,asta e parerea mea.... de fapt ii admir pe cei care au curajul sa treaca peste gustul amar si sa se simta bine mai departe cu un alt gust amar.
eu prefer rutina unei relatii
gazelarosie
Postat pe 25 Iulie 2008 10:35
De la: ema_iordanescu, la data 2008-07-08 16:06:39pai daca am zis ca lasa un gust amar inseamna ca am avut parte si de din alea si le-am cam fumat nu crezi?...asa ca e timpul sa imi dau seama ca nu sunt de mine aventurile de o noapte si pace buna ce atata...galagie,asta e parerea mea.... de fapt ii admir pe cei care au curajul sa treaca peste gustul amar si sa se simta bine mai departe cu un alt gust amar.
eu prefer rutina unei relatii


NU AM INTELES TOTUSI... DE CE AI ZIS CA ITI LASA UN GUST AMAR?
gazelarosie
Postat pe 25 Iulie 2008 10:36
cam asa e din pacate si din prostie.un baiat care are mai multe femei si mai ales le dovedeste din prima seara e un casanova si un idol intre prieteni,dar o fata care face asta e o c..va.de ce sunt ei mai presus decat noi,doar pt k le atarna ceva intre picioare?din pacate nu ne-am mai desteptat desi vremea cand fata trebuia sa fie virgina la casatorie a trecut de mult,dar de...lumea a ramas la fel.eu cred k oricine poate sa faca ce vrea si cu cine vrea fara sa fie judecat de nimeni,iar dc o fata are buna placere sa aiba o aventura sau mai multe e libera sa o faca
acy_mik
Postat pe 25 Iulie 2008 16:04
Consider a fiecare isi alege singur partenerii cu care are relatii, insa tinind cont de BTS, fecare din noi ar trebui sa fie prudenta in ce priveste partenerii sexuali necunoscuti! Eu, de ex. prefer un singur partener si evit aventurile de o noapte!

Postat pe 25 Iulie 2008 22:23
De la: karinadarlinq, la data 2008-07-01 18:23:27Salut!!! Vreau sa stiu care e paerea voastra despre aventurile de o noapte. Credeti ca le califica pe femei altfel decat pe barbati? Sunteti de acord cu mentalitatea generala care spune ca daca o femeie se culca cu un necunoscut e o ... femeie usoara si ca un barbat e un dur? Astept cu nerabdare sa-mi scrieti!!!



O aventura de o noapte ramane doar ... o aventura de o noapte, fara dileme de genul "de ce nu se indragosteste de mine", "de ce nu-si lasa iubitul/iubita" ...si in general, nu prea "califica" pe nimeni!
Cruella_de_vil
Postat pe 27 Iulie 2008 07:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochite 3 De la: alfredodecurtofreco 18 Octombrie 2010 16:39
Ce sa fac? 7 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 06:06
La ce va ganditi cand faceti sex??? 177 De la: G_I_JOE 6 Aprilie 2009 15:14
rautaciosi!! 28 De la: everything_for_you 5 Iunie 2009 20:27
Exista Dumnezeu? Dar Satan? Sau amandoua? 210 De la: kudika132368 17 August 2011 15:51