Setari Cookie-uri

dieta mea

mereu am fost slabuta,dar in ultimile 6 luni am luat foarte mult in greutate,asa ca am decis sa imi fac propria dieta.am renuntat la prajeli,paine,fast-food,sucuri acidulate etc.mananc salate(imi place f mult din morcov cu telina) cu piept de pui sau peste,pui sau peste cu legume(brocoli,conopida,morcov)la tigaie,supe de legume,fructe(mere,portocale),iaurturi,branza.azi am luat revista libertatea ptr femei,acolo am dat de o dieta cu bors,am inceput-o.nu este recomandat pers cu prbl de stomac.se tine 3 sapt,in prima zi se bea o cana de bors inainte de masa cu 15min,a2a zi 2cani pana la7cani a7a zi,apoi se repeta.eu cam am nevoie sa scap de 15 kg.:(
mary1313
Postat pe 12 Ianuarie 2012 01:49
De la: mary1313, la data 2012-01-12 01:49:04mereu am fost slabuta,dar in ultimile 6 luni am luat foarte mult in greutate,asa ca am decis sa imi fac propria dieta.am renuntat la prajeli,paine,fast-food,sucuri acidulate etc.mananc salate(imi place f mult din morcov cu telina) cu piept de pui sau peste,pui sau peste cu legume(brocoli,conopida,morcov)la tigaie,supe de legume,fructe(mere,portocale),iaurturi,branza.azi am luat revista libertatea ptr femei,acolo am dat de o dieta cu bors,am inceput-o.nu este recomandat pers cu prbl de stomac.se tine 3 sapt,in prima zi se bea o cana de bors inainte de masa cu 15min,a2a zi 2cani pana la7cani a7a zi,apoi se repeta.eu cam am nevoie sa scap de 15 kg.:(


Daca faci si sport vei reusi sa slabesti mai repede...
kudika_nikole
Postat pe 12 Ianuarie 2012 16:13
inainte, cand aveam peste 80 de kg, mi se parea imposibila ideea unei diete.. am incercat si eu pentru o perioada de 2 luni, dar nu am vazut rezultate si e foarte usor sa-ti pierzi motivatia. dupa ce am apelat la o liposuctie la dr. Silvia Stanculescu Vasalos, si am avut iar un corp definit, mi-a fost mult mai usor sa incep un stil de viata sanatos, cu miscare si mancare hranitoare, la ore regulate. e mult mai usor sa intretii, decat sa tratezi, mai ales doar prin alimentatie. cel putin asa a fost cazul meu :)
kudika_29319
Postat pe 11 Martie 2013 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
machiaj profesional 1 De la: gracemakeup 21 Aprilie 2010 23:25
imi recomandati pe cineva in Brasov? 13 De la: grace002943 8 Martie 2014 12:35
Modele pt curs de manichiura 1 De la: carmen_kvl 20 Aprilie 2010 17:20
fetelor, ati folosit bruno vassari? vreau sa am un ten frumos in ziua nuntii 9 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:42
Cursuri de Dans pentru adulti 1 De la: roxyfoxy 1 Septembrie 2009 11:51