Setari Cookie-uri

ajutati un capricorn si o fecioara

sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?
kudika_431
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:13
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:13:13sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?
kudika_431
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:16
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:13:13sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?

esti tu fraier ca o suporti
steffy91
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:21
Asta cu fraier stiu ...mi a mai spus o si alti. . va fi greu sa pun punct definitiv si sa o i au de la capat. de fapt zodia ma reprezinta. cand ma urc intr un tren cu cineva ,pai merg cu acea persoana pana la capat
kudika_431
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:44
pai nu cobori in statia pana la care ai luat biletul? ca te amendeaza controlorul sau trebe sa dai spaga la nash
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:48
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 22:48:46pai nu cobori in statia pana la care ai luat biletul? ca te amendeaza controlorul sau trebe sa dai spaga la nash


raspunsuri de la PRICE_PUTU de la RADIO EREVAN
monreve3031
Postat pe 17 Ianuarie 2012 22:58
dau si spaga,numai sa merg mai departe cu acea persoana
kudika_431
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:06
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 23:06:15dau si spaga,numai sa merg mai departe cu acea persoana
mai bine te faci mecanic de tren
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:10
De la: monreve3031, la data 2012-01-17 22:58:39
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 22:48:46pai nu cobori in statia pana la care ai luat biletul? ca te amendeaza controlorul sau trebe sa dai spaga la nash


raspunsuri de la PRICE_PUTU de la RADIO EREVAN
ti-ai autoevaluat cu succes rapunsul MON_OLOAGO ...te-ai plicisit sa-te intrebi si sa-ti raspunzi singura pe topicul tau la intrebari,mon_oloago ?
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:13
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:44:54Asta cu fraier stiu ...mi a mai spus o si alti. . va fi greu sa pun punct definitiv si sa o i au de la capat. de fapt zodia ma reprezinta. cand ma urc intr un tren cu cineva ,pai merg cu acea persoana pana la capat

capricornii fac asa ceva?????
steffy91
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:18
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 23:06:15dau si spaga,numai sa merg mai departe cu acea persoana

cine stie ce fel de extraterestru ai fi tu si vi sa ne zici ca esti capricorn ei sunt prea orgoliosi ca sa poata sa suporte asa ceva
steffy91
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:25
se referea la faptul ca trenul sta pe loc,Stefanico
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:31
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 23:31:46se referea la faptul ca trenul sta pe loc,Stefanico

asta mi face zodia de ras
steffy91
Postat pe 17 Ianuarie 2012 23:33
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 23:06:15dau si spaga,numai sa merg mai departe cu acea persoana


Pacat ca le-au inchis astia pe alea doua vrajitoare Melisa si Vanesa - ai fi putut apela la dansele ...poate te-ar fi ajutat...
kudika_nikole
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:26
Gelozia este magulitoare in iubire. daca partenerul nu este putin gelos, relatia este lipsita de un ingredient/condiment major. in cazul tau este vorba de ceva mai mult. partenera ta este in mare suferinta. Daca o iubesti incearca sa ii intelegi trairile, sa cauti cauza care le genereaza si sa le anulati impreuna. O vizita la un psihoterapeut ar fi excelenta, dar ma indoiesc ca o sa vrea sa mearga. Dar daca si ea te iubeste, poate urmeaza o terapie.
Daca iti iubesti partenera si ea merita acest lucru(de care nu ma indoiesc), incercati cu intelepciune si tandrete sa rezolvati povestea.
Ea nu este de vina ca este geloasa.
Tu nu o faci geloasa.
este doar un mecanism de gandire care o duce intr-o zona cumplita. trebuie sa intelegi ca indiferent cat te-ar deranja pe tine gelozia ei, suferinta ei este infinit mai mare! Crut-o, ajut-o, iubeste-o!
Faptul ca ai cerut ajutor este primul semn ca vrei sa faci ceva pentru voi. iubeste-o responsabil si din toata inima; cautati solutii dincolo de banalele dovezi de gelozie si scuze absurde. tratati povestea in tot dramatismul ei. si cine stie, poate auzim despre voi povesti frumoase care se inchee cu happy end.
Succes si intelepciune!
kudika412714
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:46
Buna! Si eu sunt fecioara, sotul meu este capricorn si vreau sa iti spun ca si eu sunt geloasa dar nu chiar tot timpul. Sotul meu ma face geloasa prin gesturi, vorbe pe care el le numeste glume. Se poate ca si tu sa faci astfel de lucruri fara sa-ti dai seama. Ii fac "crize" pe care nici el nu le suporta ptr ca este de fel foarte calm si nu ii plac certurile. Nu cred ca este cazul de psiholog dar este cazul de multa intelegere, foarte multa comunicare!!! si de pus niste reguli de comun acord, niste idei pe care amandoi sa le respectati. Si noi am avut astfel de probleme si asa le-am rezolvat, mi-a dat foarte multa libertate, am scris efectiv cema deranja pe hartie si am impus reguli zilnice( orice fel, pana si faptul ca trebuie sa stea langa mine in bucatarie cand fac de mancare...). Este adevarat ca suntem foarte suspecte si avem impresia ca toate se uita dupa barbatul nostru dar cu timpul invatam k e doar al nostru. Faceti cat mai multe lucruri impreuna, comunicati foarte mult si ai grija cum te comporti cu alte persoane si daca este cazul atrage atentia si ei in legatura cu comportamentul ei!(nimic nu este exclus). Iti urez multa bafta....si da-i si ei sa citeasca acest forum k i-ar face bine!!!
kudika_valentina
Postat pe 8 Februarie 2012 16:51
Similara siutuatie prin care trec si eu..numai ca eu sunt capricorn si el fecioara...foarte gelos exact cum ai zis si tu..intre 4 pereti ok,in rest stres, nervi si certuri continue...Iubirea exista insa eu una am preferat sa incerc sa-mi vad de viata mea pentru ca am inceput sa constentizez ca nu se merita si viata e al naibi de scurta!
Parerea mea sa faci exact ce e mai bine pentru tine...prea multe nu sunt in masura sa zic deoarece e prea complicata situatia cand sunt la mijloc sentimente de tot felul...doar STIU CUM E! REGRETABIL
kudika353583
Postat pe 11 Februarie 2012 23:28
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:13:13sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?


Arata-i ca tii la ea si in societate, nu te sfii s-o tii de mana si s-o saruti si de fata cu altii. Mai mult ca sigur ca ea nu se mai simte bagata suficient in seama, cand sunteti in compania altor persoane.
franziska_eu
Postat pe 12 Februarie 2012 08:16
De la: franziska_eu, la data 2012-02-12 08:16:34
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:13:13sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?


Arata-i ca tii la ea si in societate, nu te sfii s-o tii de mana si s-o saruti si de fata cu altii. Mai mult ca sigur ca ea nu se mai simte bagata suficient in seama, cand sunteti in compania altor persoane.



SANT FERM CONVINSA-ca el este buba in relatia lor.Cunosc capricornii care-si dau numai ei draptate Faci case averi cu ei,dar numai daca fata joaca cum canta ei
Baiete sigur ai fost prea posesiv cu ea!
Titanika
Postat pe 12 Februarie 2012 23:38
din pacate, asa sunt fecioarele! Un monument de sensibilitate, posesivitate si...gelozie...dar, ai grija, se pare ca gelozia nu i s-a nascut asa de-odata, ci ajutata de tine...analizeaza-ti comportamentul si vezi daca nu cumva tocmai tu ai dat nastere acestui sentiment pe care-l detesti acum!!! Imi pare rau pt voi, dar am certitudinea ca veti putea trece peste obstacolul acesta! Da-i mai multa siguranta si totul va fi ca inainte! Succes
!
IBV
Postat pe 13 Februarie 2012 09:32
De la: steffy91, la data 2012-01-17 23:25:20
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 23:06:15dau si spaga,numai sa merg mai departe cu acea persoana

cine stie ce fel de extraterestru ai fi tu si vi sa ne zici ca esti capricorn ei sunt prea orgoliosi ca sa poata sa suporte asa ceva

sunt in asentimentul lui stefy
maria-ioana
Postat pe 13 Februarie 2012 21:04
pe un capricorn si o fecioara numai DUMNEZEU ii poate ajuta. doua zodii tari. nu prea lasa niciunul de la el. cu timpul,cand apare intelepciunea pot deveni perechea ideala[cine rezista pana atunci]. ganduri bune !
kudika493143
Postat pe 15 Februarie 2012 09:36
De la: kudika_431, la data 2012-01-17 22:13:13sunt capricorn si sunt sau am fost intr o relatie cu o fecioara ,nici eu nu mai stiu daca am fost sau sunt. am cunoscut o fecioara acum 3 ani de zile.toata bune si frum cam un an de zile ,de vis pot sa zic. dupa cara au urmat 2 ani de infern,din 7 zile 5,6 ne certam,iar motivul GELOZIA ,gelozia ei mult prea mare. ne am despartit de 3 ori pana acum iar in momentul de fata vb doar prin mesaje dar scurt si rece. o iubesc enorm,si ea a spus ca ma iubeste,dar ce sa fac pt ca nu mai suport gelozia ei,ne a distrus. am incercat prin toate mijloacele sa i schimb atitudinea si felul de gandire dar nu pot,ce sa fac? atat timp cat sunt doar eu cu ea inchisi intr e 4 pereti fara usa fara geam.totul e perfect.cum sa deschis usa,e prapad. asa sunt fecioarele de fel? sau eu sunt de vina?





Consider ca gelozia exista in orice cuplu ! Dar cand ajunge la extreme deja este clar ca exista morive .... eu cred ca si tu i ai dat motive sa fie asa , nu face ea de nebuna ... iti da cu parerea un capricorn ca si tine :).... si stimm foarte bine ca noua ne place libertatea , sa facem ce vrem dar sa fie si bine . Ca sa reusesti sa solutionezi ceva , sfatul meu este sa te schimbi TU , si restul se v a schimba de la sine ;)... Toti vrem schimbari , dar daca ar putea doar altii sa se schimbe si nu noi ar fi PERFECT !!! Bafta :)
Play_hard
Postat pe 15 Februarie 2012 13:48
daca nu o sa incetezi sa iti ghidezi viata dupa semnele zodiacale si nu o sa lupti pt relatiile tale mereu o sa pui pe seama zodiei orice situatie a ta prin care vei trece cu orice partener ai avea fie el si sub semnul gastei.si mie imi place sa ma mai prostesc citind horoscopul si facand pronosticuri pe seama lui dar totusi sa nu o dam in prostie dand prea multa importanta la un ¨ceva¨mult prea relativ si nefondat.gelozia nu e buna,trebuie sa ai acordam partenerului incredere si daca e iubire intre voi cu adevarat asta va aduce beneficii in relatia voastra
iftimie
Postat pe 16 Februarie 2012 18:47
Un CAPRICORN si o FECIOARA niciodata nu se vor potrivi. Fecioara este si geloasa si foarte posesiva si foarte rea la suflet . Capricornul este sociabil , seducator, sufletist , nu poate rezista cu o fecioara . este bine sa va despartiti Greu sa traiesti cu o fecioara
kudika467043
Postat pe 17 Februarie 2012 12:26
Si eu cunosc un capricorn casatorit cu o fecioara .Nu merge deloc casnicia . Fecioara este posesiva si rea . Capricornul sufletist , dragastos si numai la superlativ se poate vb de el . fecioarele sunt fff rele si eu am o prietena ea este critica (nu si vede defectele, atat fizic cat si moral)Nu se poate un capricorn cu o fecioara sub nicio forma. Se pot desparti ca nu se poate.
kudika467043
Postat pe 17 Februarie 2012 12:49
Salut...eu sunt fecioara iar el capricorn ....de multe ori este foarte dificil sa ajungem la un acord comun...fiecare are pctul lui de vedere... eu consider k las de la mn destul de mult... el este mai incapatanat...la inceput zicea k vrea sa fie cu cnva cu care sa poata discuta...si k vrea sa fie intelegere... dar acum nush ce sa mai cred/zic....oricum din pctul meu de vedere este dificila o astfel de rel si trb sa ai putere, curaj si rabdare...pana knd posibil se vor evapora si acestea....
AliVio
Postat pe 19 Februarie 2012 00:05
Sunt de parere ca intre doua zodii de pamant nu prea poate sa existe vreo scanteie....eu sunt de acord cu tine ca va iubiti, dar cred ca acea iubire a voastra se traduce doar prin faptul ca va este amandurora frica de singuratate. Posesivitatea si gelozia semnelor de pamant este doar o frica de a nu ramane singuri. Eu sunt capricoarrna si mai mult decat o relatie de amicitie/prietenie nu am putut avea cu vreun semn de pamant... Prefer pe cineva care sa fie diferit de mine, pe care sa ma cchinui sa-l inteleg, cu care sa ma cert apoi sa ma impac... nu sport monotonia si siguranta afisata ( e de ajuns sa stim in sufletele noasstre ca e bine, nu trebuie sa aratam..poate de la ascendentul meu in vARSATOR :D ) din acest motiv iubitul meu este Varsator...si nicio zi nu e la fel alaturi de el :)

Succese!
Mon_Monica_1
Postat pe 22 Februarie 2012 11:23
E haios mesajul tau, dar si [urul adevar !!!!
Eu sunt o capricoarna si sotul meu este fecioara......orgolii, ambii destepti....dar scanteie si dragoste este, compatibilitate este.
Poate relatia noastra capricorn-fecioara este diferita de alte perechi, dar cand iubesti o persoana trebui sa faci sacrificii si sa mergi inainte !!! De altfel este o fecioara harnic, casnic, cu suflet !!! Un barbat minunat, pe care il iubesc atat de mult si cu defectele lui si cu calitatile lui !!!! D-ne ajuta !!!!
barabasmelinda12
Postat pe 24 Februarie 2012 15:16
buna. ce vreau sa va zic eu sint fecioara si sotul meu este capricon,sintem inpreuuna de 18 ani avemsi un copil si nentelegem perfect ,nu tresa dati vina unul pe altul,depinde de persoana,de comunicarea intre voi,asta conteaza celmai mult, o zi buna paa
maria_luca74
Postat pe 1 Aprilie 2012 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O fata cu sange rece 85 De la: bea79 22 Martie 2011 16:48
ajutati-ma si pe mine cu un sfat fetelor 3 De la: kudika062019 1 Octombrie 2009 20:05
Ce sansa are un biet Capricorn amorezat de o Sagetatoare? 8 De la: 3u93n 22 Martie 2012 15:27
Sagetator 36 De la: cristiana84 25 Iunie 2011 16:58
eu peste , el leu 25 De la: hoppe 19 Februarie 2010 16:57