Setari Cookie-uri

barbatii capricorni

ce credeti despre barbatii capricorni? cine sta cu un barbat capricorn,ce parere aveti???
ellena_5___
Postat pe 5 Aprilie 2010 14:20
AM AVUT UN PRIETEN CAPRICORN DE ASEMENEA SH EU ST NASCUTA IN ZODIA CAPRICORNULUI NE INTELEGEAM DESTUL D BN IN AFARA K ERAM AMAN2 FOARTE INCAPATANATI DAR K POT SA SP ESTE K POTI SA AI INCREDERE INTR-UN BARBAT CAPRICORN PT ST SINCERI, IUBITORI DA SH FOARTE CAPAOSI
kudika012227
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:44
ai dreptate!capricornii chiar sunt caposi...cu greu ii poti face fata unui capricorn suparat : ....dar totodata sunt si cele mai iubitoare fiinte..... ....cele care poseda un astfel de exemplar,ma inteleg
alyScumpika
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:10
sotul meu este capricorn si vreau sa zic ca este cel mai minunat sot din lume, este si capos dar daca stii cum sa-l iei este ok ,SUNT NISTE OAMENI CU SUFLET MARE SI FOARTE IUBITORI DE CEI APROPIATI.
aly_na04
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:26
aly_na04
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:28
Sunt intro relatie cu un capricorn de 2 ani si jum.Da intradevar si al meu este f capos,eu fiind taur o fire mai linistita si calma,si cateodata imi vine sa.......cand vad cat e de capos.Ne intelegem f bine,nu am avut certuri sau sa zic ca nu simt ca ma iubeste,tot timpul ma suna,imi cere pareri,imi spune mereu ca ma iubeste,dar......mias dori sa fie lg mine.Alearga f mult din dorinta sa fie bine,sa fie bani,si din cauza asta simt parca ca de mine a cam uitat,pt noi nu prea mai e timp,si din cauza asta sunt un pic in dilema si nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa renunt la el ca il iubesc f mult,dar din dorinta sa ne fie bine,sa aduca bani,alearga cam mult,si eu vreau sa petrecem mai mult timp impreuna.Tb sa am rabdare asa e???sai fiu alaturi????Nu stiu ce sa fac,poate ma ajutati voi cu un sfat.Multumesc!
ellena_5___
Postat pe 14 Aprilie 2010 11:11
Nu cred ca se va schimba , asa sunt , simt dar nu exprima , nu se traduc decat in aceasta goana dupa mai bine ... si sunt de natura cam reci si cam absenti .
So , dc vrei liniste si bine, sunt ok .
Dc vrei floricele pe campii , cu romantisme si sa "te pupe in fund" nu o sa prea vezi .
Asta la modul general despre , nu il cunosc .
_Alexa_
Postat pe 15 Aprilie 2010 00:15
Si sa nu sacai , ca fuge . Lasa-l sa faca cum simte ...ca la restrictii fug .
Nu fi moale, ca e posibil ca de asta sa fie si distant ...dc esti tare si mai libera emotional ... o sa fie ok, din pctul meu de vedere . Sa stie ca esti acolo la nevoie/suport tacit si atat .
Fara vorbareala inutila ... si "plans de mila ".
Adica tre sa cam fii ca ei emotional , dar ceva mai disponibila .

Dc nu iti convine, pleaca , daca ai nevoie de povesti si alinturi ... romantisme ...
Numai ca cine ti le va da s-ar putea sa mai dea si altora ...astia sunt cam cei mai fideli, mai ales ca nu au prea mari nevoi emotionale, sau nu le afiseaza , nu si le satisfac si asa invata sa nu le mai necesite .
_Alexa_
Postat pe 15 Aprilie 2010 00:20
De la: aly_na04, la data 2010-04-12 20:26:22sotul meu este capricorn si vreau sa zic ca este cel mai minunat sot din lume, este si capos dar daca stii cum sa-l iei este ok ,SUNT NISTE OAMENI CU SUFLET MARE SI FOARTE IUBITORI DE CEI APROPIATI.

da ai dreptate
GYPSI
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:44
FETELOR,CHIAR M-ATI FACUT CURIOASA!
DE-A LUNGUL VIETII MELE(50+),TOATE PRIETENELE MELE CASATORITE SAU DOAR IUBITE ,CU CAPRICORNI,AU AVUT O VIATA DE VIS,PINA LA INTILNIREA LUI CU O ALTA UNICA FEMEIE!BINEINTELES IN ALERGAREA LUI DUPA BANI SA FIE BINE FAMILIEI!
INVARIABIL!MAI MULT DE 6 SAU 7ANI MAXIM,NU A REZISTAT NICIUNUL CU PRIMA SI NICI MACAR A DOUA SOTIE.A URMAT SI A TREIA CHIAR SI A 4A.
.Au facut cite un copil cu fiecare din partenere,si au fost la fel de indragostiti de fiecare femeie in parte.Toti spuneau (in momentul in care schimbau partenerele ca nu le mai trebuie nici un copil,dar......in finalul relatiei nu lasau partenerele singure,sa nu se plictiseasca,le lasau cu cite un copil(caruia cu greu,ii trimitea o ciocolata,ca pensia alimera suficienta)si le lua in schimb toate cadourile facute de el iar daca era cazul de casatorie ,si verigheta.!.
Va jur ca nu am fost in cauza,deci nu sint frustrata,iar ei au fost mai mult de 10,unii chiar prieteni de ai nostri din copilarie.
baieti buni de altfe! Ahtiati dupa bani ,dupa spusele lor sint si cei mai inteligenti cei mai grozavi,ei au cea mai buna ,cea mai frumoasa,masina(chiar daca are dacia,masina lui e facuta la comanda si e speciala!),MITOMANI,MESCHINI,CALICI,PLESCARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GRANDOMANI(credeti-ma ca nu vorbesc din carti,ci din experienta de viata)egoisti,si fara scrupule.Se folosesc de toata lumea.
Sper ca acesti capricorni din vietele voastre sa fie exceptiile care confirma regula,dar daca recunoasteti 1 simptom din defectele de mai sus,FUGITI FARA SA-NTOARCETI CAPUL!
NU PIERDETI NIMIC BUN!
vA DORESC O VIATA SENINA,LINISTITA SI FARA SURPRIZE NEPLACUTE IN VIATA!
nlili79
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:28
Dar cata dreptate poti sa ai,,,,citeam ce ai scris si parca vedeam aceleasi lucruri pe care un capricorn apropiat mie mi le-a facut,,,se dau cel mai bun si cel mai tare,,,cand de fapt el nu are o chifla in burta si vrea sa faca banii daca se poate pe spatele altora da poata el sa-si cumpere o masina,,,egoisti,,,,laudarosi,,,mandri de nu se poate,,,si chiar daca sunt insurati,,,iti spun,,,esti prima femeie care ma face sa simt altceva ,,,, prima femeie din cate ca e numai gura de ei,,,,cat despre infidelitate nu cred ca are cu ce sa faca lucrul asta,,,, aici sotie cred ca E linistita,,,,,,,,insa e necajita in pat ca nici cu ea nu poate nu vreau sa se simta nimeni jignit,,nu sunt toti la fel vorbesc doar din experienta ,mea
ghiuzelim
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:37
Mai , nu stiu ce stiti voi , dar conform zodiacului nu e asa .
Nu confundati, ca mai e si mediu, educatie , ascendent , nivel de evolutie individ , inteligenta .... si multe .
La pers cu 10 capricorni asa , poate fi vba de mediu , eu una nu pot spune asta despre cei pe care ii cunosc ...so ...

Sunt niste caracteristici standard ale zodiei , si in jurul lor alte variabile . Nu luati celelalte variabile ca fiind parti ale zodiei .... ca e foarte posibil sa nu fie . Mai ales ca si celelalte sunt deosebit de importante.

Ca tare bogat a fost Eminescu ... care a fost Capricorn , sau mai stiu eu un tip care tot asa, dedicat studiului si cercetarii ...si nu am vazut un aspect referitor la iubirea de bani sau tipe ( adica nu l-am vazut cam cu nimeni, cam singuratic ) ... si un altul deosebit de muncitor si perfectionist , dar iar variabila bani nu era prezenta decat poate ca element rezultativ al procesului de cercetare dar nu un scop in sine .
Si inca treaba legata de bani ar intra ca element caracteristic, desi eu nu stiu inca capricorn care sa aiba ca element de baza in scopurile sale banul .

Deci e mult de spus , dar incercati sa identificati ce e caracteristic zodiei si ce nu ...nu mai bagati pe toata lumea in aceeasi oala . Sau vedeti n tarani si considerati ca toti trebuie sa fie . Nu e chiar asa .
_Alexa_
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:35
Alexa,cred ca m-ai ghicit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se prea poate ca doar la noi la tara si cind am venit in Bucuresti,in canale,apoi la scolile de corectie si penitenciarele pe la care am fost ,sa fi cunoscut eu oameni de asa factura!
Iar daca-mi vorbesti de eminescu sint curioasa daca-i cunosti biografia necenzurata,sau doar data nasterii si a mortii?
Cu scuze anticipate,nu vroiam sa jignesc pe nimeni,vroiam doar sa trag un semnal de ALARMA!

"banii daca nu va aduc fericirea, va ajuta sa traiti mizerabil in confort "

am sa alatur cieva caracteristici zodiei(normal ca o sa vedeti numai ceea ce vreti)
Ce le place si ce nu le place nativilor capricorni:

CE LE PLACE
- Ii place sa fie respectat si sa aiba recunoastere.
- Ii place sa conduca afaceri.
- Este adeptul luxului.
- Ii place studiul aprofundat.
- Ii plac oamenii celebrii.
- Le place sa fie admirati.
- Ii plac activitatile fizice.
- Ii place singuratatea.
- Ii place tot ce este romantic si poetic
CE NU LE PLACE
- Nu le plac glumele facute pe seama lor.
- Nu suporta frivolitatile.
- Nu le place riscul.
- Nu ii place sa fie contrazis.
- Nu suporta minciuna(din partea altora).
- Nu ii plac anturajele.(unde ar putea sa fie contrazis)

nlili79
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:51
Nu m-am referit la tine ...
Dar eu nu voi compara un capricorn intalnit la bunici pe care il mai si antipatizez eventual cu unul intalnit la facultate cu niste merite personale si profesionale .
Poate sunt prea pretentioasa si cum sunt atrasa numai de ce imi place ... nu vad alti capricorni.
Aici poti avea dreptate , dar pt mine e un plus . Personal . Si nu as dori schimbat lucrul asta, e un fapt pozitiv din punct de vedere psihologic si educational , cam in toate cartile referitoare la , pana si filmele referitoare la autoeducare pozitiva recomanda asta ...so, nu sufar din aceasta ratiune.

Iar caracteristicile acelea cam tind in mare spre realitate .
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:34
Si la tara nu am cunoscut, sau nu am stiut eu ca x e capricorn ....
_Alexa_
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:37
Capricornii - cel putin ce am cunoscut eu, da, sunt caposi, destul de inchisi in ei, uneori ironici, se cred foarte buni/superiorii; pe de alta parte sunt ambitiosi, daca au/capata incredere in tine pot fi mai vorbareti, sunt oameni sarguinciosi, muncitori.
Cocktail
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:40
Mai sa stii ca si eu am avut un prieten capricorn si se incadreaza foarte bine in descrierea ta. Adica stia sa ma faca sa ma simt speciala, iubita, era foarte buna la pat si ahtiat dupa sex (ca si mine), ambitios, dar ceea ce nu stiam eu e ca urmarea sa se imbogateasca mai mult decat ma iubea pe mine. Intr-adevar plin de sine, ipocrit, foarte orgolios, nu suporta frivolitatile, cum spui tu. Si, foarte adevarat, sarea dintr-o rlatie foarte serioasa, cu inel de logodna si tot tacamul, in alta relatie la fel de serioasa, tot cu inel de logodna. Din nefericire, fiind prima mea relatie serioasa, am fost foarte dezamagita.
Faza e ca in ciuda a tot ce ti-am scris,care e foarte adevarat, tot nu cred in zodii!
Ana_liza
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:06
buna sa va fie inima la toate , dragele mosului!
no asa, hai sa.mi expun si eu parerea!
mi.s capricorn si, sunt mai cu mot! asa ati spune voi, ei, hai sa fim mosi si babe serioase si sa le spunem p fata.
caracterul unui om este influentat de mai multi factori, care cu siguranta nu sunt identici la toate persoanele.
incarcatura genetica e foarte importanta, apoi, educatie si experienta, sistemul endocrin al fiecaruia dintre ei, sistemul endocrin al persoanelor care sunt in contact cu ei si nivelul lor educational iar nu in ulti ul rand influenta energiei universului .
eu, cel in cauza, sunt cu o ea de ceva vreme, necasatorit caci stiu din capul locului ca se poate intampla sa calc in laturi, nu vreau, dar se poate. d c? well, pt ca in portiunea temporala in care ea.i p stop, nu ma simt atras de ea, apoi cand va intra in menopauza la fel, mai mult chiar ma influenteaza negativ, sunt mai nervos in preajma ei , ma doare capul, pulsul imi creste, presiunea sanguina la fel,.
ma acuzati , acuzati natura ca m.a creat astfel.
pur si simplu asa sunt, ati mai auzit de altul sa fie la fel, nu cred, dar cu toti suntem influentati de ciclurile solare, lunare si, chiar de ciclul p care femeile, dar si barbatii le au!
multumesc pt atentie!
kudika171147
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:01
ciclul p care femeile , dar si barbatii il au! cu scuze!
kudika171147
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:06
"caracterul unui om este influentat de mai multi factori, care cu siguranta nu sunt identici la toate persoanele.
incarcatura genetica e foarte importanta, apoi, educatie si experienta, sistemul endocrin al fiecaruia dintre ei, sistemul endocrin al persoanelor care sunt in contact cu ei si nivelul lor educational iar nu in ulti ul rand influenta energiei universului " - sunt perfect de acord!
Dar faptul ca esti mai nervos in preajma ei si te doare capul, etc........, hm! Asta nu e bine! Schimba partenera! Nu dau sfaturi, vorbesc teorie, eu asa as face, pt ca inseamna ca nu e cea ...aleasa! Daca asa te simti langa ea, ce te face sa crezi ca nu exista o EA langa care sa te simti fericit, sa primesti energie pozitiva si sa ..ai "fluturi in stomac"? Crede-ma, vorbesc din experienta. Sunt divortata de unul langa care primeam asa zisa energie negativa, dar am o relatie de 3 ani care imi da si in ziua de azi fiori, si "fluturi in stomac", desi ai putea zice ca dupa 3 ani de trait impreuna, e rutina si obisnuinta. Se mai intampla si exceptii! Eu ....as mai incerca si in alta parte....
Si gandeste-te...: ce ar simti ea daca ar stii ce simti.......
kudika113663
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:14
Vroiam sa spun ca daca ea ar stii ce iti inspira, clar ar prefera sa fie in alta parte, langa altul.
Apropos, si eu sunt tot un Capricorm.
kudika113663
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:16
ghiuzelim buna, ori il cunosti pe al meu capricorn , credeam ca al meu e unicul exemplar si pe cale de disparitie , dar vad ca nu e asa
kudika011610
Postat pe 23 Aprilie 2010 01:58
MULTUMESC CA EXISTI DOMNULE KUDICA171147!
!DACA INTERVENEAI CU CITEVA ZILE INAINTE,SALVAM 10 MINUTE PE CARE LE-AM PIERDUT SCRIIND IN TOPICUL ACESTA!
ORICUM,MI-AI SALVAT DIN TIMP,PENTRU CA ESTI EXEMPLUL PERFECT,AL CAPRICORNULUI PE
CARE AM INCERCAT SA-L DESCRIU!
FETELOR,CE NU AM REUSIT EU SA VA FAC SA INTELEGETI,V-A DEMONSTRAT ACEST DOMN
UNIC CE SE CREDE "MAI CU MOT",IN CITEVA RINDURI.
INCA ODATA ITI MULTUMESC!
BANUIESC DOMNULE, CA TI-AI DAT SEAMA CA SINTEM NISTE GISCULITE,SI STIAI CA DOAR PUTEREA EXEMPLULUI,NE POATE CONVINGE DE MULTIPLELE CALITATI ALE CAPRICORNULUI. .
nlili79
Postat pe 24 Aprilie 2010 02:27
Draga Kudika 113663,trasaturile caracteristice ale unei zodii sint diferite pentru femei de cele pt barbati.

E foarte adevarat ce spui tu ,ca ascendentul astral, educatia,mediul din care provii isi pun amprenta asupra caracterului unei persoane ,dar..........in momentele cheie(de criza),un barbat v-a actiona diferit de o femeie din aceeasi zodie cu el,chiar daca au aceeasi educatie,si provin din acelasi mediu.
Asa cum am spus,de-alungul vietii am cunoscut ffffffffffffffff multi oameni si crede-ma ca nu sint multe tipologii,doar citeva,iar aceste trasaturi date de astre,face diferenta si sa ni sa para ca fiecare om,este altfel!
Poate ca pe femei ,le diferentiaza de barbati,INSTINCTUL MATERN.
O femeie va tine cont mereu ,cind are de luat o decizie,pe cine si cum va afecta acea decizie,indiferent de ce zodie apartine(macar se gindeste la asta).
Un barbat, va tine cont si de altii,doar daca nu e CAPRICORN (CU MOT SAU FARA)




BANII DACA NU VA ADUC FERICIREA,VA AJUTA SA AVETI O VIATA MIZERABILA IN CONFORT!
nlili79
Postat pe 24 Aprilie 2010 02:59
eu am avut o relatie de un an jumate cu un capricorn si pot spune ca a fost foarte misto pana la momentele in care el gresea si nu isi recunostea greselile....un capricorn este ffff incapatant si nush sa recunoasca atunci knd greseste ...chiar daca iti recunoaste pe mom cu chiu si vai dupa se face ca a uitat si te face tot pe u sa pari nebuna si ca nu stii ce vb...nush am impresia ca au probleme de memorie...la fel si cu sentimentele, sunt f schimbatori..azi de iubesc de ar face orice ptr u, maine le-au scazut sentimentele brusc ...cand ti-e lumea mai draga iti arunca cate o bomba de te lasa pafff:|...si toata pasiunea care a existat intre el si partenera sa pare ca se duce si nici macar nu stii ce s-a intamplat de s-a ajuns aici....nu da prea multe explicatii....nu ii place sa fie luat la rost sau cicalit prea mult...daca se simte constrans in vreun fel pleaca fara prea multe vorbe...in concuzie este fff iubitor si fidel...insa si ff schimbator in sentimente din pacate , km egoist si putin fatzarnic.
lauriciii
Postat pe 24 Aprilie 2010 05:15
Barbatii capricorn sunt siguri ca au intotdeauna dreptate, este de fapt o axioma - ceea ce spun ei reprezinta adevarul absolut, se contrazic pana la epuizare, constienti fiind de multe ori ca nu au dreptate ( doar pentru a-ti demonstra ca axioma nu poate fi demonstrata si nici combatuta ). Era un banc referitor la reguli, parca in armata: Regula nr 1:seful are intotdeauna dreptate; regula nr 2: in caz de eroare, se aplica regula nr 1. Asta ii defineste pe barbatii capricorn. In plus, desi gresesc ei, te acuza pe tine, si au darul de a te face se te simti chiar vinovat. Sunt tacuti, cel putin al meu, dar cand vorbesc iti trantesc cate o bomba de nu o uiti toata viata - si asta se intampla cand ti-e lumea mai buna, cum se spune, iar dupa aceea te mint in fata, spunand ca ei nu au zis asa ceva niciodata, si iar se contrazic - ca, de, regula nr 1... De multe ori sunt saritori cand vine vorba de ajutorarea cuiva strain, dar cand vine vorba de tine... mai are si altceva de facut. E compatimitor, nu se plange cand e bolnav, iar daca nu ghicesti ce are, te taxeaza cu prima ocazie- pe care si-o planifica minutios, de altfel. Nu stiu cum sunt capricornii vostri, dar al meu greu se mobilizeaza sa faca cate ceva prin casa, dar cand se apuca, face bine.
kudika006167
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:24
Ai mare dreptate......si al meu este la fel si simt ca am obosit sa-l imping sa faca ceva.Asteapta sa-l caute sa i se ofere vreun loc de munca deoarece el este prea bun,prea destept ,prea-prea sa se inghesuie cu toti prostii la targul de joburi ( de exemplu).Ii place mult singuratatea,tacerea,calculatorul ii este cel mai bun prieten si cel mai tacut.Eu sunt tot capricon si daca nu-l deranjez totul este ok.Iar despre calitati....sunt numeroase si pe care le apreciez din tot sufletul.Este fidel si tot ce face ( daca face) ii iese bine.Ii place luxul dar biciul pe care-l face din rahat intodeauna va trosni.Va pup.
flory88
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:35
daaa, tare mare dreptate mai aveti lume, si eu am fost impreuna cu un capricorn timp de 2 ani si la sfirsit mi-a facut niste figuri de am ramas blocata... shi kind il sun si-i zic Ș ma de ce ai facut asa k am ramas tablou.el imi da replica, :ei, las' ka-ti trece, iar apoi : ei, tu oricum nu mai tii la mine....pai cine sa-i mai inteleaga ???
ladybird9
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:49
Eu sunt cu un capricorn de 21 de ani si in proportie de 90% din ce citesc aici, ii caracterizeaza. Exact cum spunea cineva mai sus, e prea bun pentru a face anumite lucruri pe care le fac si altii (vezi targul de joburi). Sunt fideli atata timp cat nu au atatia bani cati si-ar dori. Al meu, cand "s-a ajuns" a gasit o pustoaica, care spunea el, se ridica la standardul lui. Imi spunea mie si copiilor nostri, ca nu ne mai ridicam la standardul lui. Este mare iubitor de lux iar cand l-a gasit, nu mai are nevoie de voi pentru ca este prea bun. Nimeni si nimic pe lumea asta nu il concureaza.
Mara_38
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:45
se accepta scuzele.Bravo,un barbat in sfarsit
ellena_5___
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul RAC- o enigma ??? 4 De la: UkaUcis27 14 Mai 2014 15:57
capricorn vs varsator 8 De la: o_kudica 21 Septembrie 2009 09:07
femeile Taur! 18 De la: 6 Aprilie 2014 13:19
salutare 28 De la: _oktober_ 19 Mai 2009 23:55
fecioara sau balanta? 5 De la: IOANAMINCU 16 Martie 2009 20:50