Setari Cookie-uri

Cer un sfat! femeia berbec si barbatul rac

Buna! tuturor...citesc adesea ce apare aici...imi plac opiniile voastre... nu am indraznit sa scriu pana acum....dar sunt si eu..ca si altii de astfel....cu multe semne de intrebare, la care nu reusesc sa gasesc intodeauna un raspuns. Sa zic ...de fapt cu ce ma confrunt. Sunt fameia berbec... divortata fiind ...dupa o casnicie de 25 ani cu un segetator....nereusita.... si dupa o mare suferinta....am renuntat sa mai lupt...mi-a fost f. greu sa imi revin la normal..dar am luptat...am plecat si am divortat, de doi ani. Sunt la casa mea, am un job f. bun dar ma simteam f. singura. De o jumatate de am m-am indragostit! nebuneste de un barat RAC...este superb..tandru...iubitor...simt ca este parte din mine...perechea mea pe care mi-am dorit-o de o viata....a aparut ..acum...dar! un mare dar...este casatorit! Simt cum ca si el ma iubeste....dar este f. greu...ne vedem destul de rar sa nu se simta..la el...tine enorm de mult la familia lui..Voi ce credeti? Pot sa sper mai mult!? sunt egoista? este un pacat atat de mare ? cand iubesti cu adevarat? chiar daca...el este familist? am incercat sa renunt la el...nu pot? nu ma intereseaza nimeni altcineva...si oarecum sunt curtata si de alti barbati.. EL este mereu in inima... gandul si viata mea...in fiecare clipa...OF Doamne...este tare greu...si in speranta ca timpul le rezolva pe toate!!!...eu ce pot sa fac!!!????
Prieteni dragi, astept opiniile voastre...multumesc anticipat...
kudika456482
Postat pe 22 Ianuarie 2012 15:30
De la: kudika456482, la data 2012-01-22 15:30:35Buna! tuturor...citesc adesea ce apare aici...imi plac opiniile voastre... nu am indraznit sa scriu pana acum....dar sunt si eu..ca si altii de astfel....cu multe semne de intrebare, la care nu reusesc sa gasesc intodeauna un raspuns. Sa zic ...de fapt cu ce ma confrunt. Sunt fameia berbec... divortata fiind ...dupa o casnicie de 25 ani cu un segetator....nereusita.... si dupa o mare suferinta....am renuntat sa mai lupt...mi-a fost f. greu sa imi revin la normal..dar am luptat...am plecat si am divortat, de doi ani. Sunt la casa mea, am un job f. bun dar ma simteam f. singura. De o jumatate de am m-am indragostit! nebuneste de un barat RAC...este superb..tandru...iubitor...simt ca este parte din mine...perechea mea pe care mi-am dorit-o de o viata....a aparut ..acum...dar! un mare dar...este casatorit! Simt cum ca si el ma iubeste....dar este f. greu...ne vedem destul de rar sa nu se simta..la el...tine enorm de mult la familia lui..Voi ce credeti? Pot sa sper mai mult!? sunt egoista? este un pacat atat de mare ? cand iubesti cu adevarat? chiar daca...el este familist? am incercat sa renunt la el...nu pot? nu ma intereseaza nimeni altcineva...si oarecum sunt curtata si de alti barbati.. EL este mereu in inima... gandul si viata mea...in fiecare clipa...OF Doamne...este tare greu...si in speranta ca timpul le rezolva pe toate!!!...eu ce pot sa fac!!!????
Prieteni dragi, astept opiniile voastre...multumesc anticipat...


Daca el tinea atat de mult la familia lui pe cat sustine, nu si-ar fi inselat sotia. Parerea mea: nu cred ca veti fi impreuna, pentru ca el nu e dispus sa renunte la familia lui pentru a fi cu tine definitiv.

Nu e pacat sa iubesti, insa e pacat (pentru tine) sa faci mari compromisuri pentru o alta persoana, uitand ca si tu esti importanta, nu doar el.
franziska_eu
Postat pe 7 Martie 2012 05:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietena mea ce mai buna cu fostul? 6 De la: kudika_6067 27 Aprilie 2012 06:57
Fazanu cu poveste 716 De la: luyyzz 21 Decembrie 2009 23:45
Sa o mai astept? 25 De la: Tycu 26 Februarie 2014 16:05
Vreau parerile voastre... 19 De la: melania_klara 2 Ianuarie 2014 00:19
HELP!am o amica mitomana ! 15 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:45