Setari Cookie-uri

sa lupti pentru iubire?

Revin cu o problema..Nu mai rezist...dupa cum spuneam pe topicul anterior l am uitat dar parca sufletul meu tot pe el il vrea desii sustin cu tarie ca il iubesc cat de cat si pe actualul prieten...dar fostul ma uraste,nu vrea sa ma vada in ochi.sa nu i scriu sa nu i vorbesc nu vrea sa stie de mine,prin asta simt ca inca tine la mine dar ca l am ranit.....si cu siguranta din cauza ca eu m am aruncat prea repede in bratele altuia desii el nu mai vroia sa ne impacam ca vai nu ne mai intelegeam desii inca ne iubeam dar a fost orgolios,,iar eu m am refacut datorita unui baiat.Nu stiu ce sa fac pt ca de vreo luna ma gandesc mereu la el inca simt ca el v a fii sotul meu desii am doar 21 jumatate,a fost primul baiat din viata mea , prima dragoste.. .ne am iubit mlt.......oare sa fac ceva?sau sa astept sa treaca ani sa ne maturizam si atunci v a fii timpul....off un sfat m ar ajuta sa ma linistesc ,nuj ce sa fac...
Pisicutzaaa
Postat pe 22 Ianuarie 2012 18:57
Sa inteleg k nimeni in ziua de azi nu mai lupta pt iubire ........
Pisicutzaaa
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:42
Iubire doar din partea ta,din partea lui nu prea...Mai bine vezi-ti de viata ta si lasa-l,nu te mai agita atat.
Broscaru
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:48
E ABUEALA KUDIKA TOPICUL ASTA
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:49
Ia treci si ajuta fata,luptati impreuna pt iubire.
Broscaru
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:55
ti-olas tie
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 19:57
Nu este abureala...nu stii ce vb....
Pisicutzaaa
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:04
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-22 18:57:51Revin cu o problema..Nu mai rezist...dupa cum spuneam pe topicul anterior l am uitat dar parca sufletul meu tot pe el il vrea desii sustin cu tarie ca il iubesc cat de cat si pe actualul prieten...dar fostul ma uraste,nu vrea sa ma vada in ochi.sa nu i scriu sa nu i vorbesc nu vrea sa stie de mine,prin asta simt ca inca tine la mine dar ca l am ranit.....si cu siguranta din cauza ca eu m am aruncat prea repede in bratele altuia desii el nu mai vroia sa ne impacam ca vai nu ne mai intelegeam desii inca ne iubeam dar a fost orgolios,,iar eu m am refacut datorita unui baiat.Nu stiu ce sa fac pt ca de vreo luna ma gandesc mereu la el inca simt ca el v a fii sotul meu desii am doar 21 jumatate,a fost primul baiat din viata mea , prima dragoste.. .ne am iubit mlt.......oare sa fac ceva?sau sa astept sa treaca ani sa ne maturizam si atunci v a fii timpul....off un sfat m ar ajuta sa ma linistesc ,nuj ce sa fac...


Hmmm,Pisicutzaaa,,,,ce-ti mai place pisaceala ieftina!!!!!Daca pe cel de-al doilea prieten il iubesti "cat de cat",,nu vad rostul pentru care sa mai continui imitatia de relatie cu acesta!!!Si in acest mod ii vei pierde pe cei doi iubiti,fostul ,la care inca te mai gandesti si actualul,fata de care nu simti mare lucru!!!Spui ca te-ai refacut sentimental,,dar eu iti infirm aceasta stare ,intrucat esti cu gandul tot la fostul baiat!!Orgoliile si mandriile prost canalizate ,duc ,de regula,la ceea ce ti s-a intamplat!!Draga mea,esti foarte tanara si necoapta in ale vietii!!!Este adevarat,prima dragoste nu se poate uita,dar nu este singura care iti poate alina sufletul!!!Da,te-ai exprimat,asteapta sa te maturizezi si timpul va dcide asupra viitorulul tau sentimental!Pana atunci,,,,mai invata cate ceva!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:18
Da iti multumesc Miss pt sfatul si vorbele tale.Ai dreptate in ceea ce spui voi astepta sa decida timpul dar imi este frica ca nu voi mai putea iubii pe nimeni cum am iubit pe el si ca nu voi avea norocul acesta..Pe actualul prieten sustin ca il iubesc dar nu este genul care imi trebuie mie..el este mai golan si de la inceput mi am impus sa nu pun suflet in aceasta relatie si sa traiesc doar clipa si uite asa au trecut 6 luni a ajuns sa ma iubeasca si eu pe el ,dar parca nu e aceesi iubire,cred ca mai mlt din partea mea este atractie fizica .Pt ca eu ma gandesc la fostul la ceea ce am trait si ceea ce puteam traii in continuare daca nu ma aruncam asa repede in bratele altuia si sa-l fac pe fostul sa ma urasca din cauza asta.
Pisicutzaaa
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:32
haide,pisicuto...ca nu te credem...miorlaie in alta parte...
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:34
De la: Pisicutzaaa, la data 2012-01-22 20:32:36Da iti multumesc Miss pt sfatul si vorbele tale.Ai dreptate in ceea ce spui voi astepta sa decida timpul dar imi este frica ca nu voi mai putea iubii pe nimeni cum am iubit pe el si ca nu voi avea norocul acesta..Pe actualul prieten sustin ca il iubesc dar nu este genul care imi trebuie mie..el este mai golan si de la inceput mi am impus sa nu pun suflet in aceasta relatie si sa traiesc doar clipa si uite asa au trecut 6 luni a ajuns sa ma iubeasca si eu pe el ,dar parca nu e aceesi iubire,cred ca mai mlt din partea mea este atractie fizica .Pt ca eu ma gandesc la fostul la ceea ce am trait si ceea ce puteam traii in continuare daca nu ma aruncam asa repede in bratele altuia si sa-l fac pe fostul sa ma urasca din cauza asta.


Normal ca nu este aceeasi iubire,oamenii iubesc in mod diferit,nu compara iubirea actualului cu cea aratata de catre fostul iubit!!Sunt lucruri total diferite!!Daca nu corespunde cerintelor tale si este total neadecvat viziunii tale legata de modul cum ar trebui sa fie barbatul vietii tale,nu mai pierde timpul aiurea cu cel de-al doilea iubit!!!Vorbim de atractie fizica,aceasta are rolul ei intr-o relatie incipienta,dar nu este primordiala,cu timpul se va atenua in intensitate si vei vedea ca totul a fost doar instinct!!!Regretele sunt inutile,greselile trecutului te-au marcat si ceea ce a fost frumos,nu se va intoarce!Nu face afirmatii gratuite ,in ceea ce priveste modul cum vei iubi de acum incolo!!Timpul este singurul povatuitor si intelept pe deasupra!Lasa-l sa lucreze,,,nu stii cand se va ivi barbatul "perfect" al vietii tale!!Pana atunci,repet,,,,studiaza tipologiile barbatilor,caci,sincer,o sa fii uimita de ceea ce vei constata!
MissRainbow
Postat pe 22 Ianuarie 2012 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el taur....eu capricorn 5 De la: helenita5 1 Iulie 2009 21:46
Interpretare vise 131 De la: MAMAITA 13 Februarie 2012 12:03
Criza varstei de mijloc la femei 21 De la: Barbie30_ 28 Noiembrie 2010 20:02
Parasita de Craciun... 26 De la: ferero 6 Mai 2009 04:51
care sunt cele mai mari temeri ale voastre ??? 101 De la: 90701 17 Septembrie 2009 19:15