Setari Cookie-uri

Spasmofilie

NU mai pot va jur! prietenul meu deja ma crede nebuna! am niste stari ingrozitoare de cateva luni:palpitatii, tuse, ameteli puternice, mi se face rau mereu la munca, nu pot face treaba prin casa, nu mai pot sa ies pe strada neinsotita. Am fost la mai multi cardiologi am facut EKG, echo, nimic.M-am saturat de atatia doctori. Vreau sa fac niste analize la tiroida sau o fi lipsa de calciu si magneziu? spasmofilie?Cel mai rau e atunci cnd am ameteli simt o presiune la nivelul cefei, gatului parca imi zvacneste, ca o durere.Iar doctorii din romania te consulta la repezeala numaai sa iti ia banii. Nu mai pot ma innebunesc starile astea. Cine a mai avut cum le-ati depasit fetelor?
kudika500577
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:22
De la: kudika500577, la data 2012-01-23 12:22:51NU mai pot va jur! prietenul meu deja ma crede nebuna! am niste stari ingrozitoare de cateva luni:palpitatii, tuse, ameteli puternice, mi se face rau mereu la munca, nu pot face treaba prin casa, nu mai pot sa ies pe strada neinsotita. Am fost la mai multi cardiologi am facut EKG, echo, nimic.M-am saturat de atatia doctori. Vreau sa fac niste analize la tiroida sau o fi lipsa de calciu si magneziu? spasmofilie?Cel mai rau e atunci cnd am ameteli simt o presiune la nivelul cefei, gatului parca imi zvacneste, ca o durere.Iar doctorii din romania te consulta la repezeala numaai sa iti ia banii. Nu mai pot ma innebunesc starile astea. Cine a mai avut cum le-ati depasit fetelor?



Draga mea,mergi la medicul de familie si solicita trimiterein vederea efectuarii setului de analize obligatorii,in vederea aflarii starii tale de sanatate!Toate simptomele prezentate pot avea mai multe cauze !Seamana si prezinta caracterisicile atacurilor de panica!!!Deasemenea,solicita trimitere pentru serviciile "Neurologie" si "Endocrinologie",fara aceste recomandari nu poti intra la consult de specialitate!Durerile din zona cefei pot fi urmare a unei crize de spondiloza cervicala,dar numai medicul poate stabili acest lucru!!Pentru a atenua aceste manifestari,ti-as recomanda sa te relaxezi pe cat posibil,impunandu-ti un calm desavarsit si ore de odihna suplimentare!!Nu este recomandata izolarea,dimpotriva,trebuie sa iesi la aer curat,chiar insotita,recreerea in exterior aduce o alta mimica a fetei si psihicului tau!!Spasmofilia este generata de lipsa majora de Calciu,dar aceasta tara reiese in urma efectuarii analizei asupra unei probe de sange recoltata anterior!!Nu se stabilesc diagnostice dupa ureche!!!Prezinta-te la medic si urmeaza indicatiile date de acesta!!Orice stabilire de prognostic,,se face in baza unor analize ,ce tin de specialitatea respectiva!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depresie din... dragoste 91 De la: amalia79_healthy 29 Mai 2012 09:10
incarcatura faringiana 6 De la: danutdraghici 18 August 2009 07:15
lentile de contact 11 De la: christin3 1 Decembrie 2009 18:20
cine stie cum se formeaza un LIPOM de grasime ? 15 De la: TALPA_IUTE 11 Ianuarie 2012 10:03
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:38