Setari Cookie-uri

Help ...un sfat:D!!!!!!!!!!!!rapid

acum 1 an ..am cunsocut pe un site de socializare un barbat in varsta de 40 si ceva de ani ..precizez ca am 21:D (am avut destule relatii si cu tipi de anii mei dar ei nu vedeau in mine decat o fata pt sex...o posibila viitoare masina de sex si nu aveam prea multe de discutat . pe cand cu el a fost diferit ) ...stiu ca o sa ma judecati pt diferenta de varsta si nu doar atat ..Tipul este casatorit, nu are copii,dar cum sustine el ...de vreo 4-5 ani nu mai are relatii cu sotia..intime,arata bn,..a avut relatii de necesitate ...la inceput am vb doar ca amicii pe mess, tel, sms, pt ca eu eram intr-o relatie si na...ii povesteam un alta...dupa 4 luni ...el mia zis ca s-a indragostit de mine..eu eram stana de piatra in privinta lui( glumeam , si luam la misto absolut tot ..precizez ca nu este un oarecare...are functie destul de ok si inteligenta la fel) ...si daca la inceput i-ar fi placut sa avem o relatie doar sexuala acum dorea mai mult decat atat ..mereu ii ziceam ca el este pt mine un barbat interzis ca e casatorit..si chiar "fugeam" de el sau sa cedez cuvintelor frumoase care incepuse sa mi le spuna...si declaratiilor...insa dupa acele 4 luni si cand mi-a declarat ca sa indragostit de mine , el a avut un accident si a a fost internat in spital...din aceea zi ..eu am inceput sa simt comasiune , mila , afeciune pt el ..( bn k nu i-am zis imediat) ..timpul a trecut ..a venit vremea examenelor..iubitul actual in acel moment a trebuit sa plece in Anglia pt 2 luni ...si eu am ramas singura insa cu acest domn...ne-am intalnit, ne-am sarutat, precizez ca nu am intretinut relatii sexuale..si vara(iulie si august ) ne sunam des , sms f.multe si Da, ajunsesem sa ma indragostesc de el ..si chiar el sustinea ca va divorta pt ca isi doreste sa fie fericit , sa aiba copii, si ca ma iubeste ...insa dupa 6 intalniri..am intretinut relatii sexuale ( nu normale doar ce ne-am dorit in acel moment) ..dupa aceea zi el nu imi mai rasp. la sms.pe mess nu mai intra cand voiam eu la tel la fel ...precizez ca sotia lui plecase in alt oras pt ceva legat de serviciu in timpul sapt si doar in week end era acasa...si in timpul sapt era mai mereu ocupat si cu socrii la el ( stau in acelasi bloc, diferenta de 1 etaj) si ne-am certat des pe aceasta tema dar ne impacam pt tin mult la el.....si nu am inteles niciodata de ce nu putea sa imi mai rasp la smsuri seara cand otia ii era acasa tinand cont ca el sustinea ca ei 2 nu mai dorm in acelasi pat ci in camere separate ?...rasp pe care m-il veti da cred ca va fi ca ma mintit si ca dormea cu ea...stiu ..si m-am gandit la asta ... .....cand am venit de la facultate ..in aceea sapt ne-am certat tot pe tematica rasp la sms si mess ...asta in octombrie ..si ne-am impacat...o s a ma injurati bat la pariu ..dar in seara aia mia spus ca nu poate divorta DECAT daca noi 2 ne casatorim si cum acest lucru nu se poate pt ca lumea mar ura pe mine ( deja o face) si ne-ar face rau si bla bla chestii de genu asta ..zicetimi ...de ce a zis asta ? ..pt ca am vb cu un avocat si mia zis clar ca se poate divorta ...timpul a trecut , ne-am vazut pe la sfarsitul lui octombrie si dupa a plecat in alt oras (miercurea ciuc) cu treaba acolo pt ca erau niste probleme legate de un apartament si trebuia sa mearga ..totodata mia zis ca a vb sa fie reprimit in vechiul serviciu..insa nu stiam ca va face pe dracu in 4 sa reuseasca ..si timp de 1 luna(luna noiembrie nu ma cautat , nu imi rasp la smsuri ..absolut nimic...eu iam dat sms si dragute si urate ..dar nimic,)..la inceputul lui decembrie intamplarea a facut ca eu sa am o problema cu tel si el a fost cel care l-am apelat si mia rasp si ma ajutat...dupa aceea seara am inceput sa vb si mia zis ca serviciul lui l-a mutat in alt oras(definitiv..casa unde statea cu sotia nu a lasat decat mobilier..asta ma facut sa am din nou o mik speranta in privinta noastra ) si eu cu facultatea in altul ...din cauza serviciului nu prea putem vb cand am eu chef si am inteles asta..chiar si dupa aceste intamplari el sustine ca ma iubeste cu adevarat ( in familia lui stie doar sora sa de mine ) si acum cateva zile mia facut o scena de gelozie pt ca iam respins apelul si vezi doamne eu as putea sa-il insel cu altul ( a mai patit asta o data si este temator desi a sustinut ca ar accepta ca eu sa mai am o relatie cu altul doar ca s anu ma piarda definitiv),si da am si eu o doza mare de gelozie in mine :D..DA FACEM 1 an de cand exista aceasta relatie si a mia precizat f.clar ca daca ii era doar de sex..s-ar fi plictisit demult timp ( tinnd cont ca nu am avut relatii sexuale normale ca 2 oameni ) ...ce parere aveti despre el?..( mie teama ca are rabdarea asta doar pt sex si dupa ceva timp sa ma lase pt o alta dragoste) ...ce sa fac ?SA-L PUN SA ALEAGA INTRE MINE SI SOTIE?sa hotarasca..sa merg mai departe cu el sau sa il las?...tot acest tip de nehotarare o am si in privinta de a face sex,dragoste cu el ..pregatita ma simt ..am incercat sa prezint situatia cat mai clara si la obiect
kitty_ella
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:44
e prea batran pentru tine!!!!! ia-ti unu tanar!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:45
El n-o sa divorteze in veci si daca o va face o sa te plictisesti de el in putin timp.Fii sigura ca mai are si altele pe langa tine,nu esti tu singura fraierita.
Broscaru
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:52
nu diferenta de varsta este o problema....insa faptul ca el este insurat chiar este o problema... el poate te minte doar ca nu mai are relatii cu nevasta sa...asa ca baga ti mintile in cap si lasa-l
steffy91
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:56
De la: kitty_ella, la data 2012-01-25 23:44:35acum 1 an ..am cunsocut pe un site de socializare un barbat in varsta de 40 si ceva de ani ..precizez ca am 21:D (am avut destule relatii si cu tipi de anii mei dar ei nu vedeau in mine decat o fata pt sex...4: .....ce parere aveti despre el?..( mie teama ca are rabdarea asta doar pt sex si dupa ceva timp sa ma lase pt o alta dragoste) ...ce sa fac ?SA-L PUN SA ALEAGA INTRE MINE SI SOTIE?sa hotarasca..sa merg mai departe cu el sau sa il las?...tot acest tip de nehotarare o am si in privinta de a face sex,dragoste cu el ..pregatita ma simt ..am incercat sa prezint situatia cat mai clara si la obiect


Mila e cel mai mare dusman al relatiilor. Trebuie sa te canalizezi strict pe ceea ce simti tu de la inceput, fie atractie, fie simpatie, fie prietenie, fie iubire, insa nu mila. Ceea ce mi se pare mie clar este ca actuala lui sotie ori nu vrea sa-i faca copil, ori nu poate. In acest caz, e logic ca isi cauta facatoarea de copii in alta parte. Are o varsta, e normal sa vrea copii la varsta asta, iar pe un barbat de 40 si ceva de ani nu il poti duce de nas in legatura cu chestia asta. Ori te casatoresti cu el si ii faci copilul, ori trece la urmatoarea care prezinta o anumita slabiciune si interes, totodata, fata de el. Mai clar, barbatul asta de 40 + ani e clar ca simte ca ai o slabiciune pentru el si foloseste asta drept ustensila numarul 1. De aceea, el vrea sa ii spui cu certitudine ca te vei casatori cu el in eventualitatea in care alege sa se desparta de actuala sotie.

Cauta-ti un barbat cu capul pe umeri si cu pozitie cu maxim 10 ani mai mare ca tine. Diferentele mari de ani cauzeaza conflictele intre generatii. Sunteti doua generatii diferite, asta-i clar.
dedeeea
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:58
De la: kitty_ella, la data 2012-01-25 23:44:35acum 1 an ..am cunsocut pe un site de socializare un barbat in varsta de 40 si ceva de ani ..precizez ca am 21:D (am avut destule relatii si cu tipi de anii mei dar ei nu vedeau in mine decat o fata pt sex...o posibila viitoare masina de sex si nu aveam prea multe de discutat . pe cand cu el a fost diferit ) ...stiu ca o sa ma judecati pt diferenta de varsta si nu doar atat ..Tipul este casatorit, nu are copii,dar cum sustine el ...de vreo 4-5 ani nu mai are relatii cu sotia..intime,arata bn,..a avut relatii de necesitate ...la inceput am vb doar ca amicii pe mess, tel, sms, pt ca eu eram intr-o relatie si na...ii povesteam un alta...dupa 4 luni ...el mia zis ca s-a indragostit de mine..eu eram stana de piatra in privinta lui( glumeam , si luam la misto absolut tot ..precizez ca nu este un oarecare...are functie destul de ok si inteligenta la fel) ...si daca la inceput i-ar fi placut sa avem o relatie doar sexuala acum dorea mai mult decat atat ..mereu ii ziceam ca el este pt mine un barbat interzis ca e casatorit..si chiar "fugeam" de el sau sa cedez cuvintelor frumoase care incepuse sa mi le spuna...si declaratiilor...insa dupa acele 4 luni si cand mi-a declarat ca sa indragostit de mine , el a avut un accident si a a fost internat in spital...din aceea zi ..eu am inceput sa simt comasiune , mila , afeciune pt el ..( bn k nu i-am zis imediat) ..timpul a trecut ..a venit vremea examenelor..iubitul actual in acel moment a trebuit sa plece in Anglia pt 2 luni ...si eu am ramas singura insa cu acest domn...ne-am intalnit, ne-am sarutat, precizez ca nu am intretinut relatii sexuale..si vara(iulie si august ) ne sunam des , sms f.multe si Da, ajunsesem sa ma indragostesc de el ..si chiar el sustinea ca va divorta pt ca isi doreste sa fie fericit , sa aiba copii, si ca ma iubeste ...insa dupa 6 intalniri..am intretinut relatii sexuale ( nu normale doar ce ne-am dorit in acel moment) ..dupa aceea zi el nu imi mai rasp. la sms.pe mess nu mai intra cand voiam eu la tel la fel ...precizez ca sotia lui plecase in alt oras pt ceva legat de serviciu in timpul sapt si doar in week end era acasa...si in timpul sapt era mai mereu ocupat si cu socrii la el ( stau in acelasi bloc, diferenta de 1 etaj) si ne-am certat des pe aceasta tema dar ne impacam pt tin mult la el.....si nu am inteles niciodata de ce nu putea sa imi mai rasp la smsuri seara cand otia ii era acasa tinand cont ca el sustinea ca ei 2 nu mai dorm in acelasi pat ci in camere separate ?...rasp pe care m-il veti da cred ca va fi ca ma mintit si ca dormea cu ea...stiu ..si m-am gandit la asta ... .....cand am venit de la facultate ..in aceea sapt ne-am certat tot pe tematica rasp la sms si mess ...asta in octombrie ..si ne-am impacat...o s a ma injurati bat la pariu ..dar in seara aia mia spus ca nu poate divorta DECAT daca noi 2 ne casatorim si cum acest lucru nu se poate pt ca lumea mar ura pe mine ( deja o face) si ne-ar face rau si bla bla chestii de genu asta ..zicetimi ...de ce a zis asta ? ..pt ca am vb cu un avocat si mia zis clar ca se poate divorta ...timpul a trecut , ne-am vazut pe la sfarsitul lui octombrie si dupa a plecat in alt oras (miercurea ciuc) cu treaba acolo pt ca erau niste probleme legate de un apartament si trebuia sa mearga ..totodata mia zis ca a vb sa fie reprimit in vechiul serviciu..insa nu stiam ca va face pe dracu in 4 sa reuseasca ..si timp de 1 luna(luna noiembrie nu ma cautat , nu imi rasp la smsuri ..absolut nimic...eu iam dat sms si dragute si urate ..dar nimic,)..la inceputul lui decembrie intamplarea a facut ca eu sa am o problema cu tel si el a fost cel care l-am apelat si mia rasp si ma ajutat...dupa aceea seara am inceput sa vb si mia zis ca serviciul lui l-a mutat in alt oras(definitiv..casa unde statea cu sotia nu a lasat decat mobilier..asta ma facut sa am din nou o mik speranta in privinta noastra ) si eu cu facultatea in altul ...din cauza serviciului nu prea putem vb cand am eu chef si am inteles asta..chiar si dupa aceste intamplari el sustine ca ma iubeste cu adevarat ( in familia lui stie doar sora sa de mine ) si acum cateva zile mia facut o scena de gelozie pt ca iam respins apelul si vezi doamne eu as putea sa-il insel cu altul ( a mai patit asta o data si este temator desi a sustinut ca ar accepta ca eu sa mai am o relatie cu altul doar ca s anu ma piarda definitiv),si da am si eu o doza mare de gelozie in mine :D..DA FACEM 1 an de cand exista aceasta relatie si a mia precizat f.clar ca daca ii era doar de sex..s-ar fi plictisit demult timp ( tinnd cont ca nu am avut relatii sexuale normale ca 2 oameni ) ...ce parere aveti despre el?..( mie teama ca are rabdarea asta doar pt sex si dupa ceva timp sa ma lase pt o alta dragoste) ...ce sa fac ?SA-L PUN SA ALEAGA INTRE MINE SI SOTIE?sa hotarasca..sa merg mai departe cu el sau sa il las?...tot acest tip de nehotarare o am si in privinta de a face sex,dragoste cu el ..pregatita ma simt ..am incercat sa prezint situatia cat mai clara si la obiect


Individul asta te vrea doar pentru sex si, nu numai atat, nici macar sexual nu te satisface, dar iti si incurca viata nelasandu-te in pace si controlandu-te sa vada daca nu ai pe altcineva. Esti jucaria lui preferata pana se va plictisi de tine.

Sfatul meu sincer: da-i papucii, n-ai nevoie de unul la usa ta care se joaca cu sentimentele femeilor si-i foloseste ca pe un obiect de uz personal. Fii mandra si arata-i usa, fara cale de impacare.
franziska_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:48
* si le foloseste
franziska_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:50
De la: zmeu, la data 2012-01-26 11:50:39lasane francezo ai inceput de dimineata asa,,dai si tu cu aspiratorul prin casa lasa prostiile


baiete, ce-ar fi daca ai iesi la furat? caci, din cate am inteles, la asta te pricepi cel mai bine, potrivit propriilor tale afirmatii. daca nu esti in stare sa oferi un sfat competent, stai naibii in banca ta si taci din gura.

atat am avut sa-ti spun si cu asta am incheiat orice discutie cu tine.
franziska_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:53
De la: franziska_eu, la data 2012-01-26 11:53:51
De la: zmeu, la data 2012-01-26 11:50:39lasane francezo ai inceput de dimineata asa,,dai si tu cu aspiratorul prin casa lasa prostiile


baiete, ce-ar fi daca ai iesi la furat? caci, din cate am inteles, la asta te pricepi cel mai bine, potrivit propriilor tale afirmatii. daca nu esti in stare sa oferi un sfat competent, stai naibii in banca ta si taci din gura.

atat am avut sa-ti spun si cu asta am incheiat orice discutie cu tine.
fetito daca nu esti in stare sa i faci de mancare lu barbatitu si sa dai cu aspiratorul nu mai da sfaturi ca nu pot fi luate in considerare hai pa si la revedere
zmeu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:56
Un barbat de 40 de ani daca se uita la o pustoaica de 21 de ani ori vrea doar sex ori daca vrea sa-si faca o familie cu ea, e ceva in neregula cu el...imatur emotional, etc.

Si apoi ce naiba de sex ati facut voi daca nu sex normal??? Vreo bizarerie?
The__Exile
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:58
Uite ce e ...eu una nu am sa te judec ,am sa-ti dau doar un simplu sfat pe care daca o sa doresti sa-l citesti si sa-l aplici ...e doar alegerea ta.
In primul rand nu diferentele de varsta sunt cea mai mare problema ..desi si asta (ia incearca sa-ti imaginezi viata alaturi de un barbat cu 20 de ani mai mare ca tine....pe cand tu vei avea 40 ani el va avea 60 ...na destul de nasol),cea mai mare problema este ca dansul este casatorit ,prin urmare are o sotie acasa ,....la 40 de ani barbatii trec asa printr-o micuta criza ...cand vor sa-si demonstreze barbatia....si tomna te-o prins in mrejele lui.
Deci io zic sa-ti vezi de treaba ,sa-ti cauti unu mai apropiat de tine care nu-i luat ,ca de divortat de nevasta-sa nu va divorta (bine exista intradevar si exceptii de la regula).
E normal ca te-o zapacit ....ca omu-i trecut prin viata si stie ca domnisoarele tinerele vor romantism ,telenovele si siropuri......da nu o sa iasa bine pentru tine.Cel mai rau va fi daca te vei indragosti de el si la un moment dat va aparea o alta domnisorica mai dispusa sa-i ofere domnului numa ce-si doreste ....ca-i bistos ca el nu vrea fluturasi si alte treburi de romantisme.........si tu vei suferi in tacere....sau pe site ,,,depinde de situatie.
Piscolinoo
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:02
De la: kitty_ella, la data 2012-01-25 23:44:35

"...acum 1 an ..am cunsocut pe un site de socializare un barbat in varsta de 40 si ceva de ani ..precizez ca am 21:D dragoste)
......ce sa fac ?SA-L PUN SA ALEAGA INTRE MINE SI SOTIE?sa hotarasca..sa merg mai departe cu el sau sa il las?...tot acest tip de nehotarare o am si in privinta de a face sex,dragoste cu el ..pregatita ma simt ..am incercat sa prezint situatia cat mai clara si la obiect
"


Kitty draga,sincer,,,m-a luat durerea de cap!!! Nu te intreb de ce ,ce si cum,,,am inteles tot ceea ce traiesti,,tineretea isi cere tributul,dar al tau este total neconcord cu realitatea!!!
Cum poti sa-l pui sa aleaga intre tine si sotie?Gresit!!Odata ce ai acceptat acest statut,,este nepotrivita actiunea ta,imatura si nefondata,,,sotia lui ,asa va ramane mult timp de acum incolo,tu esti doar compromisul tardiv!!!Si diferenta mare de varsta,,hmmmmm,,, nu ma lua cu dragostea derulata intre persoane cu diferente mari de varsta,caci nu cred in asa ceva,,aceasta nu poate fi estompata in timp si vei simti pe propria piele ,urmele lasate de trecerea timpului!!Eu,una,nu te sfatuiesc sa continui,nu ,nu pot sa fac asta,oricat de convinsa as fi ca esti pregatita pentru o astfel de relati si oricat de mult ai spune ca esti gata de a face dragoste cu domnul casatorit!!Dar,daca iti va propune sa faci doar SEX,,,ce-o sa te faci?Ia ,incearca sa faci dragoste cu un barbat fara obligatii,,vezi,,,iti iese smecheria?Sunt convinsa ca NU!
MissRainbow
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:05
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-26 12:02:35Uite ce e ...eu una nu am sa te judec ,am sa-ti dau doar un simplu sfat pe care daca o sa doresti sa-l citesti si sa-l aplici ...e doar alegerea ta.
In primul rand nu diferentele de varsta sunt cea mai mare problema ..desi si asta (ia incearca sa-ti imaginezi viata alaturi de un barbat cu 20 de ani mai mare ca tine....pe cand tu vei avea 40 ani el va avea 60 ...na destul de nasol),cea mai mare problema este ca dansul este casatorit ,prin urmare are o sotie acasa ,....la 40 de ani barbatii trec asa printr-o micuta criza ...cand vor sa-si demonstreze barbatia....si tomna te-o prins in mrejele lui.
Deci io zic sa-ti vezi de treaba ,sa-ti cauti unu mai apropiat de tine care nu-i luat ,ca de divortat de nevasta-sa nu va divorta (bine exista intradevar si exceptii de la regula).
E normal ca te-o zapacit ....ca omu-i trecut prin viata si stie ca domnisoarele tinerele vor romantism ,telenovele si siropuri......da nu o sa iasa bine pentru tine.Cel mai rau va fi daca te vei indragosti de el si la un moment dat va aparea o alta domnisorica mai dispusa sa-i ofere domnului numa ce-si doreste ....ca-i bistos ca el nu vrea fluturasi si alte treburi de romantisme.........si tu vei suferi in tacere....sau pe site ,,,depinde de situatie.


Ar putea sa se indragosteasca de mine...

Baiat_virgin
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:09
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-26 12:09:08
Ar putea sa se indragosteasca de mine...


si io ce sa fac?
Piscolinoo
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:11
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-26 12:11:45
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-26 12:09:08
Ar putea sa se indragosteasca de mine...


si io ce sa fac?


Sa pui o vorba buna pt mine, sa zici ca is cem mai serios si dragut si pur baiat de pe site, si cel mai iubitor si apreciator cu femeile !
Baiat_virgin
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:13
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-26 12:13:40
De la: Piscolinoo, la data 2012-01-26 12:11:45
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-26 12:09:08
Ar putea sa se indragosteasca de mine...


si io ce sa fac?


Sa pui o vorba buna pt mine, sa zici ca is cem mai serios si dragut si pur baiat de pe site, si cel mai iubitor si apreciator cu femeile !

poi ce tarif am io ....nu-ti permiti o sa imbatranesti virgin daca nu te descurci singur
Piscolinoo
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:15
Draga mea - eu l-s pune sa se hotarasca ce vrea intradevar sa faca si ce vrea de la viata. I-as zice sa aleaga intre mine si sotia lui - daca crezi ca te-ar incalzi sa ai un astfel de barbat langa tine de care sa sti ca in secret si-o trage cu altele. Daca tu ii esti amanta acuma fi sigura ca daca-i vei fi sotie el isi va cauta alta amanta. Este si mai in varsta cu mult decat tine - peste cativa ani te duci pe strada cu bunicul dupa tine. Cauta-ti si tu un barbat mai valabil si daca nu traieste-ti viata singura ...este fain si asa pentru ca ai libertatea sa faci ce vrei tu.
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:51
da...nu zic nu ...fiecare are cate o parte de dreptate in ce imi spune ...insa el mia daruit si un inel...asta cum ar trebui sa o interpretez?
stiu ca daca il pun sa aleaga intre mine si ea ...posibilitatea de a fi eu alesa este una mica ..si mai stiu ca daca vom fi impreuna ...posibilitatea de a pati ce a patit aceasta femeie este una mare .....
precizez ca au fost dati cand am vrut sa ma indepartez de el ...dar ...emotional nu am reusit pt ca ma durea ..si da sunt indragostita de el ...
kitty_ella
Postat pe 26 Ianuarie 2012 17:19
De la: kitty_ella, la data 2012-01-26 17:19:38da...nu zic nu ...fiecare are cate o parte de dreptate in ce imi spune ...insa el mia daruit si un inel...asta cum ar trebui sa o interpretez?
stiu ca daca il pun sa aleaga intre mine si ea ...posibilitatea de a fi eu alesa este una mica ..si mai stiu ca daca vom fi impreuna ...posibilitatea de a pati ce a patit aceasta femeie este una mare .....
precizez ca au fost dati cand am vrut sa ma indepartez de el ...dar ...emotional nu am reusit pt ca ma durea ..si da sunt indragostita de el ...


O sa-ti treaca, atunci cand vei remarca ca al sau comportament nu este unul onorabil si iubitor fata de tine.

De ce te agati de barbatul asta, crezi ca altul mai bun nu vei mai gasi, crezi ca nu vei mai gasi un barbat care sa te iubeasca si respecte intr-adevar? Din mesajul tau (primul) imi dau seama ca esti totusi o fata inteligenta si realista, ce-ar fi daca ai incerca sa privesti lucrurile la rece? Si inca o chestiune si inchei: daca te iubea intr-adevar de mult isi parasea nevasta, n-ar fi suportat sa stea departe de tine, te-ar fi rasfatat, te-ar fi alintat si nu ar fi intretinut genul de sex pe care il practicati voi, ci ar fi facut dragoste cu tine de adevaratelea, sarutandu-ti fiecare bucatica de piele. Remarci diferenta intre ceea ce traiesti tu si ceea ce ar trebui sa fie intre doi oameni care se iubesc intr-adevar?

Revino-ti cu picioarele pe pamant si gandeste-te mai mult la tine si deloc la el. El nu te merita, asta-i parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 18:21
ceva de comun acord ...atunci cand o femeie nu poate intretine relatii sexuale normale din motive medicale
kitty_ella
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:22
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 09:22:52ceva de comun acord ...atunci cand o femeie nu poate intretine relatii sexuale normale din motive medicale



Ce fel de probleme ai????Si chiar daca ar fi asa,afla de la mine ,ca acesta este inca un motiv pentru care nu trebuie sa mai continui relatia cu el,caci,treptat,,el se va indeparta de tine,putini barbati accepta o asfel de viata intima si nu cred ca el este exceptia!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:29
franziska_eu ai dreptate ..asa ar trebui sa faca dar el sustine ca daca noi am avea o relatie oficiala multa lume ne-ar ura si ar fi impotriva noastra si multi ar incverca sa ma ranneasca pe mine si el nu ar putea sa ma protejeze mereu ...Da ...si- a dorit sa facem dragoste asa cum descrii tu ins anu am acceptat eu ..si din acest motiv am cautat o alternativa, si a asteptat sa decid eu ...Motivele:1.medical(un impediment al sanatatii mele -care s- a rezolvat ulterior si de care el stie ...iar acum asteapta sa facem dragoste normal ca 2 oameni normali) si 2. ca dupa m-ar parasi....
insa...m-am gandit uneori si am si intrebat si diferiti barbati de diferite varste ..daca cineva care ar vrea doar sex si doar pt sex asteapta un om 1 an si sta oarecum langa ea...raspunsul a fost la fel :NU , mai mult de 4 luni nu ar sta dupa aceea fata/femeie...asta ma pune sub semnul intrebarii...si da , poate ca as gasi altii mai ok dar in el am gasit cam ceutam la un barbat ..
si zilele care urmeaza...nu stiu daca voi face bn sau nu dar ...vreau sa il pun sa aleaga..ori eu , ori ea
Va multumesc pt sfaturi tuturor!!!

da nikole...dar ...un amic spunea ceva de genul.."de ce sa merg la alte femei ..pentru ce ar putea sa imi ofere una singura?"
iar pt cei care considera ca diferenta de ani este o problema...atunci ..oana si viorel lis cuma r trebui vazuti ?acolo diferenta este de 35 de ani ...si din ce am vazut nu se plange nici unul ...nu ma considerati ca ma justific sau ma fortez sa gandesc ceva ..este doar o comparatie ...
kitty_ella
Postat pe 27 Ianuarie 2012 09:36
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 09:36:35franziska_eu ai dreptate ..asa ar trebui sa faca dar el sustine ca daca noi am avea o relatie oficiala multa lume ne-ar ura si ar fi impotriva noastra si multi ar incverca sa ma ranneasca pe mine si el nu ar putea sa ma protejeze mereu ...Da ...si- a dorit sa facem dragoste asa cum descrii tu ins anu am acceptat eu ..si din acest motiv am cautat o alternativa, si a asteptat sa decid eu ...Motivele:1.medical(un impediment al sanatatii mele -care s- a rezolvat ulterior si de care el stie ...iar acum asteapta sa facem dragoste normal ca 2 oameni normali) si 2. ca dupa m-ar parasi....
insa...m-am gandit uneori si am si intrebat si diferiti barbati de diferite varste ..daca cineva care ar vrea doar sex si doar pt sex asteapta un om 1 an si sta oarecum langa ea...raspunsul a fost la fel :NU , mai mult de 4 luni nu ar sta dupa aceea fata/femeie...asta ma pune sub semnul intrebarii...si da , poate ca as gasi altii mai ok dar in el am gasit cam ceutam la un barbat ..
si zilele care urmeaza...nu stiu daca voi face bn sau nu dar ...vreau sa il pun sa aleaga..ori eu , ori ea
Va multumesc pt sfaturi tuturor!!!

da nikole...dar ...un amic spunea ceva de genul.."de ce sa merg la alte femei ..pentru ce ar putea sa imi ofere una singura?"
iar pt cei care considera ca diferenta de ani este o problema...atunci ..oana si viorel lis cuma r trebui vazuti ?acolo diferenta este de 35 de ani ...si din ce am vazut nu se plange nici unul ...nu ma considerati ca ma justific sau ma fortez sa gandesc ceva ..este doar o comparatie ...

de ce ai mai cerut sfaturi/?se pare ca sti foarte bine ce vrei sa faci
Piscolinoo
Postat pe 27 Ianuarie 2012 13:14
in mesajul anterior doar am raspuns la ce s-a postat...nu consider ca este chiar asa cum sustii tu ca stiu ..daca stiam si eram sigura de ce vreau sau ce trebuie, in mod cert nu mai scriam aici nimic
kitty_ella
Postat pe 27 Ianuarie 2012 14:03
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 14:03:42in mesajul anterior doar am raspuns la ce s-a postat...nu consider ca este chiar asa cum sustii tu ca stiu ..daca stiam si eram sigura de ce vreau sau ce trebuie, in mod cert nu mai scriam aici nimic


tu ai 21 de ani si zici ca esti indragostita de el?????
esti studenta de ce nu gasesti un baiat de seama ta sa te aprecieze pt ceea ce esti la adevarata ta valoare
de ce sa il pui sa aleaga intre tine si sotie?
iti convine sa fii la mana a doua???
te gandesti la femeia aia poate are copii???
si nu in ultimul rand gandeste te ca o sa vina ziua sa te casatoresti si o sa ai sotul tau
nu cred ca tiar place ca el sa faca asa ceva
pune te in locul femei
in rest nu iti cladii fericirea pe nefiricirea altora
e o vorba ......
crifeli
Postat pe 27 Ianuarie 2012 14:28
crifeli

eu am scris povestea...si am precizat f.clar ca am avut relatii cu baieti de seama mea sau unde diferenta de ani era doar de max.5 ani ...dar toti au dat dovada de acelasi lucru...imaturitate, nu poti discuta absolut nimic cu ei serios..totul iau in gluma, inclusiv baieti cu facultate...si care toti vad si vor doar sex salbatic si femeia in fata lor este doar o simpla masina de sex pt nevoile lor personale si care nu tin absolut nici un cont daca partenera are dureri sau nu sau ce este cu aceea fiinta care se culca cu ei,nu romantism,nu tandrete,nimic...ACEST lucru este total diferit la el ; cu el pot aborda orice subiect dorit , si daca am o problema in viata persoanala care nu implica relatia noastra sau ma rog pe noi 2 ...incearca sa ma ajute cum poate...si nu stau cu el datorita pozitiei lui sociale, a jobului lui care nu se compara cu al multora ..si nici din cauza finantelor pt ca am finante suficiente
Da sunt indragostita de el , sunt studenta...si am precizat totodata ca NU ARE COPII,nu ca mi-a zis doar el ..dar am avut posibilitatea sa si verific acest lucru..iar in ziua cand voi avea un sot .,....voi face in asa fel sa nu caute altceva daca eu ii pot oferi tot
si Da , alegerea ar trebui facuta mai devreme sau mai tarziu daca chiar exista dragoste ...si nu as fi la mana a 2 a daca alegerea facuta ma include pe mine ...daca nu ma include pe mine atunci voi renunta la el
kitty_ella
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:15
Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.
Micaell
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:25
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!
steffy91
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:29
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 15:15:48crifeli

eu am scris povestea...si am precizat f.clar ca am avut relatii cu baieti de seama mea sau unde diferenta de ani era doar de max.5 ani ...dar toti au dat dovada de acelasi lucru...imaturitate, nu poti discuta absolut nimic cu ei serios..totul iau in gluma, inclusiv baieti cu facultate...si care toti vad si vor doar sex salbatic si femeia in fata lor este doar o simpla masina de sex pt nevoile lor personale si care nu tin absolut nici un cont daca partenera are dureri sau nu sau ce este cu aceea fiinta care se culca cu ei,nu romantism,nu tandrete,nimic...ACEST lucru este total diferit la el ; cu el pot aborda orice subiect dorit , si daca am o problema in viata persoanala care nu implica relatia noastra sau ma rog pe noi 2 ...incearca sa ma ajute cum poate...si nu stau cu el datorita pozitiei lui sociale, a jobului lui care nu se compara cu al multora ..si nici din cauza finantelor pt ca am finante suficiente
Da sunt indragostita de el , sunt studenta...si am precizat totodata ca NU ARE COPII,nu ca mi-a zis doar el ..dar am avut posibilitatea sa si verific acest lucru..iar in ziua cand voi avea un sot .,....voi face in asa fel sa nu caute altceva daca eu ii pot oferi tot
si Da , alegerea ar trebui facuta mai devreme sau mai tarziu daca chiar exista dragoste ...si nu as fi la mana a 2 a daca alegerea facuta ma include pe mine ...daca nu ma include pe mine atunci voi renunta la el

trebuie sa ai rabdare sa facut un studiu din care reiese ca barbatii se maturizeaza mai tarziu
( fara suparare ) ideea era sa iti gasesti pe cineva care sa te merite si cu care sa incepi o relatie sincera si curata
esti tanara
poate nici nu merita deranjul
de ce crezi ca se va oprii la tine???
in rest depinde de ce simti tu
da da dragostea e oarba
crifeli
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:35
Adevarat ca dragostea este oarba..dar este atat de frumos sa iubesti si sa traiesti intens toate starile ei, de la totala beatitudine ...si pana la suferinta provocata atunci cand sfarseste! Merita a fi traita la maxim!
Oricum...CARPE DIEM si atat, din partea lui nu te poti astepta la decizii "marete" in ceea ce te priveste, dimpotriva...foloseste-l si tu, la fel cum te foloseste si el pe tine QUID PRO QUO si intr-o buna zi ...te vei plictisi tu de el si de aceasta relatia pur "carnala" ! Acum doar ti se pare ca il iubesti, dar cand vei cunoaste cu adevarat dragostea...vei realiza ca asta, a fost doar un foc de paie!
O zi minunata in continuare!
rondina
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare pt mine este prea tarziu?... 97 De la: kudika161238 30 Iulie 2010 09:37
sotul meu ma inseala 37 De la: kudika326767 8 Aprilie 2013 13:49
As avea si eu nevoie de un sfat! 9 De la: ioanab90 16 Ianuarie 2011 11:49
hormoniiisi fac de cap. face ca lumea sa se insele, si uite asa apar gelosii si crimele 17 De la: utad 3 Mai 2010 10:31
Dragoste IMPOSIBILA 11 De la: kudika197746 20 Iunie 2010 21:25