Setari Cookie-uri

Help ...un sfat:D!!!!!!!!!!!!rapid

De la: rondina, la data 2012-01-27 15:47:45Adevarat ca dragostea este oarba..dar este atat de frumos sa iubesti si sa traiesti intens toate starile ei, de la totala beatitudine ...si pana la suferinta provocata atunci cand sfarseste! Merita a fi traita la maxim!
Oricum...CARPE DIEM si atat, din partea lui nu te poti astepta la decizii "marete" in ceea ce te priveste, dimpotriva...foloseste-l si tu, la fel cum te foloseste si el pe tine QUID PRO QUO si intr-o buna zi ...te vei plictisi tu de el si de aceasta relatia pur "carnala" ! Acum doar ti se pare ca il iubesti, dar cand vei cunoaste cu adevarat dragostea...vei realiza ca asta, a fost doar un foc de paie!
O zi minunata in continuare!

steffy91
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:50

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!! [/quote]

Nu am zis ca e imatura, am zis ca nu poate avea experienta si gandirea unei femei trecute prin viata. Eu ma indoiesc, ca un barbat matur, la 40 de ani, si-ar lasa nevasta pt o fetiscana. Doar daca nu cumva ii lipseste o doaga... Dar poti sa stii? Poate ca domnul despre care e vorba...are un scurcircuit pe undeva... Multi oameni sunt in aparenta sanatosi, si in realitate...au o rotita lipsa.
Micaell
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:22
.a ceva de genul.."de ce sa merg la alte femei ..pentru ce ar putea sa imi ofere una singura?"
iar pt cei care considera ca diferenta de ani este o problema...atunci ..oana si viorel lis cuma r trebui vazuti ?acolo diferenta este de 35 de ani ...si din ce am vazut nu se plange nici unul ...nu ma considerati ca ma justific sau ma fortez sa gandesc ceva ..este doar o comparatie ...[/quote]

parerea mea e ca domnul Lis are o problema la mansarda si nu numai Iar nevasta-sa sta cu el numai pt bani. Nu cred ca vrei sa-i ai pe ei ca model.
Micaell
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:25
De la: Micaell, la data 2012-01-27 16:22:02
eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Nu am zis ca e imatura, am zis ca nu poate avea experienta si gandirea unei femei trecute prin viata. Eu ma indoiesc, ca un barbat matur, la 40 de ani, si-ar lasa nevasta pt o fetiscana. Doar daca nu cumva ii lipseste o doaga... Dar poti sa stii? Poate ca domnul despre care e vorba...are un scurcircuit pe undeva... Multi oameni sunt in aparenta sanatosi, si in realitate...au o rotita lipsa.[/quote]
eu m-am referit strict daca persoana in cauza nu este casatorit in cazul asta am spus deja ca nu sunt de acord
steffy91
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:46
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:50:57
De la: rondina, la data 2012-01-27 15:47:45Adevarat ca dragostea este oarba..dar este atat de frumos sa iubesti si sa traiesti intens toate starile ei, de la totala beatitudine ...si pana la suferinta provocata atunci cand sfarseste! Merita a fi traita la maxim!
Oricum...CARPE DIEM si atat, din partea lui nu te poti astepta la decizii "marete" in ceea ce te priveste, dimpotriva...foloseste-l si tu, la fel cum te foloseste si el pe tine QUID PRO QUO si intr-o buna zi ...te vei plictisi tu de el si de aceasta relatia pur "carnala" ! Acum doar ti se pare ca il iubesti, dar cand vei cunoaste cu adevarat dragostea...vei realiza ca asta, a fost doar un foc de paie!
O zi minunata in continuare!



Da mai, vezi ca v-a intelege nimic...a stat si-a scris numai prostii, de care e si ea constienta, dar tot n-a priceput nimic...ce e aia sa-l foloseasca,la varsta ei?...pai stie cum?
Vipassana
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:49
De la: Vipassana, la data 2012-01-27 16:49:08
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:50:57
De la: rondina, la data 2012-01-27 15:47:45Adevarat ca dragostea este oarba..dar este atat de frumos sa iubesti si sa traiesti intens toate starile ei, de la totala beatitudine ...si pana la suferinta provocata atunci cand sfarseste! Merita a fi traita la maxim!
Oricum...CARPE DIEM si atat, din partea lui nu te poti astepta la decizii "marete" in ceea ce te priveste, dimpotriva...foloseste-l si tu, la fel cum te foloseste si el pe tine QUID PRO QUO si intr-o buna zi ...te vei plictisi tu de el si de aceasta relatia pur "carnala" ! Acum doar ti se pare ca il iubesti, dar cand vei cunoaste cu adevarat dragostea...vei realiza ca asta, a fost doar un foc de paie!
O zi minunata in continuare!



Da mai, vezi ca v-a intelege nimic...a stat si-a scris numai prostii, de care e si ea constienta, dar tot n-a priceput nimic...ce e aia sa-l foloseasca,la varsta ei?...pai stie cum?

rondina
Postat pe 27 Ianuarie 2012 16:58
De la: rondina, la data 2012-01-27 16:58:47
De la: Vipassana, la data 2012-01-27 16:49:08
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:50:57
De la: rondina, la data 2012-01-27 15:47:45Adevarat ca dragostea este oarba..dar este atat de frumos sa iubesti si sa traiesti intens toate starile ei, de la totala beatitudine ...si pana la suferinta provocata atunci cand sfarseste! Merita a fi traita la maxim!
Oricum...CARPE DIEM si atat, din partea lui nu te poti astepta la decizii "marete" in ceea ce te priveste, dimpotriva...foloseste-l si tu, la fel cum te foloseste si el pe tine QUID PRO QUO si intr-o buna zi ...te vei plictisi tu de el si de aceasta relatia pur "carnala" ! Acum doar ti se pare ca il iubesti, dar cand vei cunoaste cu adevarat dragostea...vei realiza ca asta, a fost doar un foc de paie!
O zi minunata in continuare!



Da mai, vezi ca v-a intelege nimic...a stat si-a scris numai prostii, de care e si ea constienta, dar tot n-a priceput nimic...ce e aia sa-l foloseasca,la varsta ei?...pai stie cum?




Am dreptate?
Te pupicesc si eu
Vipassana
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:32
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 09:36:35franziska_eu ai dreptate ..asa ar trebui sa faca dar el sustine ca daca noi am avea o relatie oficiala multa lume ne-ar ura si ar fi impotriva noastra si multi ar incverca sa ma ranneasca pe mine si el nu ar putea sa ma protejeze mereu ...Da ...si- a dorit sa facem dragoste asa cum descrii tu ins anu am acceptat eu ..si din acest motiv am cautat o alternativa, si a asteptat sa decid eu ...Motivele:1.medical(un impediment al sanatatii mele -care s- a rezolvat ulterior si de care el stie ...iar acum asteapta sa facem dragoste normal ca 2 oameni normali) si 2. ca dupa m-ar parasi....
insa...m-am gandit uneori si am si intrebat si diferiti barbati de diferite varste ..daca cineva care ar vrea doar sex si doar pt sex asteapta un om 1 an si sta oarecum langa ea...raspunsul a fost la fel :NU , mai mult de 4 luni nu ar sta dupa aceea fata/femeie...asta ma pune sub semnul intrebarii...si da , poate ca as gasi altii mai ok dar in el am gasit cam ceutam la un barbat ..
si zilele care urmeaza...nu stiu daca voi face bn sau nu dar ...vreau sa il pun sa aleaga..ori eu , ori ea
Va multumesc pt sfaturi tuturor!!!

da nikole...dar ...un amic spunea ceva de genul.."de ce sa merg la alte femei ..pentru ce ar putea sa imi ofere una singura?"
iar pt cei care considera ca diferenta de ani este o problema...atunci ..oana si viorel lis cuma r trebui vazuti ?acolo diferenta este de 35 de ani ...si din ce am vazut nu se plange nici unul ...nu ma considerati ca ma justific sau ma fortez sa gandesc ceva ..este doar o comparatie ...


Oamenii nu vor uri doi oameni care se iubesc intr-adevar, chiar daca la inceput va vor privi cu reticenta si raceala, in timp se vor obisnui cu ideea ca va iubiti si formati un cuplu, parerea mea. Iubirea voastra ar fi mai puternica decat ura lor, deci, daca va iubiti, luptati pentru relatia voastra.

Si faci foarte bine ca-l pui sa aleaga intre tine si sotie, doar in felul acesta poti vedea daca are intentii serioase in ceea ce te priveste.

Eu iti doresc succes si sper sa iei decizia care sa te faca fericita!
franziska_eu
Postat pe 27 Ianuarie 2012 19:06
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Steffy, sincer iti spun ca am intalnit persoane care la 20 si un pic de ani, au mai multa minte decat eu am la 33 de ani. Vorbesc serios.

Eu respect pe toata lumea indiferent de varsta, atata timp cat si ei imi ofera respect la randul lor. Si mai consider ca maturitatea nu are legatura neaparat cu varsta.
franziska_eu
Postat pe 27 Ianuarie 2012 19:09
De la: franziska_eu, la data 2012-01-27 19:09:39
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Steffy, sincer iti spun ca am intalnit persoane care la 20 si un pic de ani, au mai multa minte decat eu am la 33 de ani. Vorbesc serios.

Eu respect pe toata lumea indiferent de varsta, atata timp cat si ei imi ofera respect la randul lor. Si mai consider ca maturitatea nu are legatura neaparat cu varsta.


De acord ca maturitatea nu are lagatura cu varsta. Eu de la 14 ani sunt matur, de cand am fost indragostit de iubirea vietii mele, de atunci nu am mai intalnit alta fata de care sa ma atasez atata de mult.
Baiat_virgin
Postat pe 27 Ianuarie 2012 19:31
De la: kitty_ella, la data 2012-01-27 15:15:48
Da sunt indragostita de el , sunt studenta...si am precizat totodata ca NU ARE COPII,nu ca mi-a zis doar el ..dar am avut posibilitatea sa si verific acest lucru..iar in ziua cand voi avea un sot .,....voi face in asa fel sa nu caute altceva daca eu ii pot oferi tot
si Da , alegerea ar trebui facuta mai devreme sau mai tarziu daca chiar exista dragoste ...si nu as fi la mana a 2 a daca alegerea facuta ma include pe mine ...daca nu ma include pe mine atunci voi renunta la el


Dar tu chiar ai impresia ca femeia aia nu face "in asa fel incat sa nu caute altceva" daca ii poate oferi ea tot? Pleci cu o premiza gresita din start. Nenea despre care vorbim si e in centrul atentiei acum are o criza de 40+ ani...accepta sa faca cu tine tot ceea ce faceti in plan sexual acum pentru ca II PLACE si E SIGUR CA ASA CEVA NU SE GASESTE PE TOATE DRUMURILE LA VARSTEA DUMNEALUI.

O sa gasesti altii mai buni care or sa fie tineri, or sa miroasa a barbati tineri in toata puterea si or sa te si tina in palma. Lasa-l in pace pe domn si , in principal, nu-l lasa sa castige lozul cel mare (= adica tu) cand, de fapt, ai putea fi tu cea care castiga lozul norocos cu altul.
dedeeea
Postat pe 28 Ianuarie 2012 00:56
se vede ca nu ma cunosti....ce zici tu ...le avem si eu si el
kitty_ella
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:29
Inteleg mai bn decat multi care sunt mai in varsta decat mine si care ..chipurile AU O EXPERIENTA DE VIATA ..MAI ALES DOAMNELE...desi ma indoiesc ca un barbat isi doreste o femeie care are deja in spate un trecut si nu una care nu are nimic ca sa il frece la cap ..pe romaneste...
kitty_ella
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:55
Sfatul meu este sa-ti bagi mintile in cap o sa repet ceea ce ti-au zis inca multi altii NU ESTE DE TINE!!! lui ii trebuie vrabiute si atat, nu-ti face false sperante nu esti nu ai fost si nici nu vei fi ultima sau cea mai importanta din viata lui pentru ca el se inscrie intr-un tipar anume de barbati care nu se mai satura de ....never !!! e prea pe fata asta te atrage la el e prea sigur si nu are nici un fel de retineri fata de tine sau altele care-i trec prin pat!!! E ok ca vrei un barbat matur nu te judec pentru asta dar totusi nu ar fi indicat sa devii carpa cuiva doar pentru un capriciu.

Multa bafta!! :)
Marryzza
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:35
De la: kitty_ella, la data 2012-01-28 11:55:16Inteleg mai bn decat multi care sunt mai in varsta decat mine si care ..chipurile AU O EXPERIENTA DE VIATA ..MAI ALES DOAMNELE...desi ma indoiesc ca un barbat isi doreste o femeie care are deja in spate un trecut si nu una care nu are nimic ca sa il frece la cap ..pe romaneste...


Ai cerut un sfat, ti-a fost oferit. Nu ai de ce sa fii iritata. Problema cea mare nu e legata de diferenta de varsta, ci de faptul ca domnul in cauza e insurat si nici nu pare dispus sa divorteze prea curand. Istoriile astea de regula nu se termina bine. Dar tu faci cum crezi.... Noi ti-am spus care e realitatea... Barbatul acela ti-a luat ochii, pt ca are aere de domn si stie cum sa vb cu o femeie (lucru care nici nu e de mirare, din moment ce are o varsta). Exista insa o vorba: pe-afara-i vopsit gardul, inauntru-i leopardul. Sunt sigura ca exista si baieti de varsta ta, care-si doresc relatii serioase si care-ti pot oferi mult mai multe decat acel domn insurat. Trebuie doar sa ai rabdare si sa cauti.
Micaell
Postat pe 30 Ianuarie 2012 17:24
De la: kitty_ella, la data 2012-01-28 11:55:16Inteleg mai bn decat multi care sunt mai in varsta decat mine si care ..chipurile AU O EXPERIENTA DE VIATA ..MAI ALES DOAMNELE...desi ma indoiesc ca un barbat isi doreste o femeie care are deja in spate un trecut si nu una care nu are nimic ca sa il frece la cap ..pe romaneste...


Toti avem un trecut in spate, chiar si tu la varsta ta ai un trecut amoros in spate, asa ca hai sa nu aratam cine-i mai pretios decat altul si de ce.

Fiecare dintre noi e special pentru cineva anume, iar lucrul acesta e singurul care conteaza.
franziska_eu
Postat pe 31 Ianuarie 2012 00:35
De la: Micaell, la data 2012-01-30 17:24:00
De la: kitty_ella, la data 2012-01-28 11:55:16Inteleg mai bn decat multi care sunt mai in varsta decat mine si care ..chipurile AU O EXPERIENTA DE VIATA ..MAI ALES DOAMNELE...desi ma indoiesc ca un barbat isi doreste o femeie care are deja in spate un trecut si nu una care nu are nimic ca sa il frece la cap ..pe romaneste...


Ai cerut un sfat, ti-a fost oferit. Nu ai de ce sa fii iritata. Problema cea mare nu e legata de diferenta de varsta, ci de faptul ca domnul in cauza e insurat si nici nu pare dispus sa divorteze prea curand. Istoriile astea de regula nu se termina bine. Dar tu faci cum crezi.... Noi ti-am spus care e realitatea... Barbatul acela ti-a luat ochii, pt ca are aere de domn si stie cum sa vb cu o femeie (lucru care nici nu e de mirare, din moment ce are o varsta). Exista insa o vorba: pe-afara-i vopsit gardul, inauntru-i leopardul. Sunt sigura ca exista si baieti de varsta ta, care-si doresc relatii serioase si care-ti pot oferi mult mai multe decat acel domn insurat. Trebuie doar sa ai rabdare si sa cauti.


Bine punctat!
franziska_eu
Postat pe 31 Ianuarie 2012 00:36
ella...inainte de a il face sa hotarasca vb cu el si spunei ce te deranjeaza ...dupa pune-l sa se decida...insa ...degeaba noi ne dam cu parerea aici (buna/rea) dar numai tu stii cum este relatia in interior...si numai D-zeu stie exact ce e cu el in privinta ta
tu:asculta inima...si decide numai tu ...si nu in functie de ce spunem noi ...
kudika502950
Postat pe 2 Februarie 2012 00:33
De la: franziska_eu, la data 2012-01-27 19:09:39
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Steffy, sincer iti spun ca am intalnit persoane care la 20 si un pic de ani, au mai multa minte decat eu am la 33 de ani. Vorbesc serios.

Eu respect pe toata lumea indiferent de varsta, atata timp cat si ei imi ofera respect la randul lor. Si mai consider ca maturitatea nu are legatura neaparat cu varsta.

eu te cred..insa multi m-ar contrazice...majoritatea persoanelor pe care le-am intalnit sunt de parere ca maturitatea tine de varsta....lucru complet fals...asemeni tie am intalnit persoane mult mai mari decat mine sau ea,care pur si simplu nu stiau ce vor de la ei insasi dar de la viata...? si? eu am tinut sa raspund aici pentru ca nu imi plac generalizarile...nu toti suntem la fel...sunt cazuri si cazuri...tocmai de asta nu ne putem baga toti in aceeasi oala...
steffy91
Postat pe 2 Februarie 2012 01:46
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-27 19:31:53
De la: franziska_eu, la data 2012-01-27 19:09:39
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Steffy, sincer iti spun ca am intalnit persoane care la 20 si un pic de ani, au mai multa minte decat eu am la 33 de ani. Vorbesc serios.

Eu respect pe toata lumea indiferent de varsta, atata timp cat si ei imi ofera respect la randul lor. Si mai consider ca maturitatea nu are legatura neaparat cu varsta.


De acord ca maturitatea nu are lagatura cu varsta. Eu de la 14 ani sunt matur, de cand am fost indragostit de iubirea vietii mele, de atunci nu am mai intalnit alta fata de care sa ma atasez atata de mult.

toate la timpul lor
steffy91
Postat pe 2 Februarie 2012 01:47
De la: steffy91, la data 2012-02-02 01:46:24
De la: franziska_eu, la data 2012-01-27 19:09:39
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!


Steffy, sincer iti spun ca am intalnit persoane care la 20 si un pic de ani, au mai multa minte decat eu am la 33 de ani. Vorbesc serios.

Eu respect pe toata lumea indiferent de varsta, atata timp cat si ei imi ofera respect la randul lor. Si mai consider ca maturitatea nu are legatura neaparat cu varsta.

eu te cred..insa multi m-ar contrazice...majoritatea persoanelor pe care le-am intalnit sunt de parere ca maturitatea tine de varsta....lucru complet fals...asemeni tie am intalnit persoane mult mai mari decat mine sau ea,care pur si simplu nu stiau ce vor de la ei insasi dar de la viata...? si? eu am tinut sa raspund aici pentru ca nu imi plac generalizarile...nu toti suntem la fel...sunt cazuri si cazuri...tocmai de asta nu ne putem baga toti in aceeasi oala...


Steffy, putem invata cate ceva de la oricine, indiferent de varsta sa. Asta-i parerea mea. Inclusiv mama mea care are 63 de ani aproape, asculta din cand in cand si de parerile noastre, ale copiilor ei, sau isi cere scuze fata de noi, cand nu ia in seama vreun sfat pe care i l-am oferit, ca sa realizeze in cele din urma ca am avut dreptate.

Ma uit, de asemeni, la nepotelul meu care are 11 ani, si e un copil plin de maturitate si intelepciune, la varsta lui, de spui ca ar fi trait o viata de om, nu 11 ani, dar chestia este ca el intelege foarte multe din viata si stie ce-i mai important pe lumea asta. Am invatat foarte multe inclusiv de la acest copil. :)

Si stii ce se mai intampla, Steffy? Nu toti oamenii au capacitatea sa recunoasca ca gresesc in ciuda varstei lor, a maturitatii lor, sau nu vor sa asculte si sfaturile celor mai tineri decat ei pe motiv ca nu au aceeasi experienta de viata vasta precum acele persoane mai in varsta, insa poanta e, nu sa ai o experienta vasta de viata, ci sa intelegi multe din viata, indiferent ca-i vorba de experientele tale sau ale altora, iar puterea de intelegere a lucrurilor, deci maturitatea, nu tine de multitudinea de experiente traite, ci cat de mult ai inteles tu din acele experiente de viata.
franziska_eu
Postat pe 2 Februarie 2012 08:40
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:29:47
De la: Micaell, la data 2012-01-27 15:25:18Pe mine m-a luat durerea de cap Nu vreau sa fiu rea, dar eu nu te vad prea bine. Eu cred ca iubitul tau te ia doar ca pe-o distractie si atat. Niciun barbat matur si intreg la minte, nu ar lua in serios o relatie cu o fetiscana de 21 de ani. In general barbatii de genul asta isi aleg femei cu o pozitie sociala de invidiat si conturi dolofane. Tu esti doar o jucarie...de care Inca nu s-a plictisit.

eu nu lua-o chiar asa...e drept ca nici diferenta de varsta nu-i ok,dar aia conteaza cel mai putin,..in plus,nu neaparat daca ai varsta de 21 de ani esti imatura si habar nu ai ce vrei de la viata....de ce oare toti aveti aceeasi parere ? cand de fapt toti sustienti ca suntem diferiti? pai daca suntem nu mai generalizati atat....revenind la subiect,eu nu sunt de acord si nu voi fii niciodata cu faptul ca el este insurat!!!!



Stefania scumpa ,niciodata sa nu spui niciodata ...viata este plina de surprize si mi-am dat seama de acesta chestiune numai cu trecerea anilor, ca orice ti se poate intampla in viata ,chiar si acel lucru pe care nu ti-l doresti sa se intample niciodata si esti total impotriva ...si totusi sunt momente in viata cand pur si simplu nu mai ai ratiune si acel ceva cu care nu ai fost de acord toata viata ,sa aibe loc ...te rog sa ma crezi ca si eu la varsta pe care tu o ai la fel gandeam si nu am crezut ca voi putea contrazice acest ...NICIODATA ,la cat eram de stapana pe mine ,dar viata mi-a demostrat si altceva ...asa ca ,scumpica mea sa nu te superi pe mine ,dar sa spunem DOAMNE FERESTE ,ca nu stim niciodata ce ni se poate intampla in viata !!!
Camelia_08
Postat pe 2 Februarie 2012 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste pe mine sau banii mei? 18 De la: steffy91 2 Decembrie 2011 15:58
Infidelitate: o singura noapte, un pas gresit 97 De la: J_Ana 26 Iulie 2013 15:16
gelozie??? invidie??? 20 De la: gugulina74 9 August 2009 20:20
heyy !! 11 De la: candygirl_cora3 14 Martie 2011 13:53
impas moral 64 De la: LOPY_71 21 Aprilie 2010 00:50