Setari Cookie-uri

Sa vorbim despre VISE :)!

Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:53
De la: criszoe, la data 2012-01-28 11:46:32 Eu ma bucur sa fiu printre acele persoane care viseaza in fiecare noapte...Daca ma trezesc de o mie de ori, o mie de vise visez!:):):):) Visele pentru mine au de cele mai multe ori o semnificatie, poate sunt eu mai superficiala....:D Cateodata cred ca am o viata dubla....:)))) Una in viata reala si alta in vise!:)
Intrebarea mea de azi este urmatoarea: care a fost cel mai frumos vis pe care l-ati avut si pe care nu l-ati uitat niciodata? Eu am visat acum multi ani, aveam vreo 16 ani cand am visat acest vis, ca zburam peste o padure de pomi infloriti! Nimic anormal pana acum, insa parte deosebita a visului este faptul ca acei pomi aveau florile de toate culorile! Erau ca niste curcubee inflorite:D:D:D! Am avut atunci in vis senzatia de implinire...cu mintea de atunci mi-am spus ca aceea imagine descrie cum urmeaza sa fie viata mea...COLORATA SI FRUMOASA! Si...pot sa spun cu mana pe inima ca in multe feluri asa si este!:)
Iar ca si revers al medaliei..cel mai negru cosmar al meu , care din pacate se si repeta, este reprezentat de un val de apa , urias, pe care eu il vad in departare, si este pana la cer! Si am senzatia aceea de sfarsit de lume...Din pacate, visez acest lucru de cateva ori pe an...:(
Dar, eu va astept sa povestiti cel mai frumos vis!:)


23.11.2011 06:38:03 #1731
julay
julay este offline.
Floricica Senior julay's Avatar

Membru inregistrat la
17.11.2009
Postari in forum
3.499

Buna dimineata si de la mineeeeeeeeeeeeeee!
Micuta, multumim de cafeluta!:) Este delicioasa:)! Multumesc si pentru urarile facute Avei, esti o dulcica!:) Pupicei
Simica, la multi ani, sanatate si putere sa lupti pentru orice iti doresti sa ai in viata!:)


Nicole, ma bucur ca vei oficializa relatia dupa atata timp!:) Important este sa fii la fel de fericita....hartia aceea nu va schimba ff multe!:)


Fetelor....citind raspunsurile voastre la temele propuse de mine v-am redescoperit si v-am cunoscut si o alta latura!:) Cu toate ne-am dorit/ne dorim sa fim mame....insa inainte de toate suntem femei...cu dorinte si aspiratii frumoase! M-am bucurat mult citind fiecare postare a voastra!:) Va admir fff tare, pe toate!


Iar tema de astazi este legate de VISE:)! Eu ma bucur sa fiu printre acele persoane care viseaza in fiecare noapte...Daca ma trezesc de o mie de ori, o mie de vise visez!:):):):) Visele pentru mine au de cele mai multe ori o semnificatie, poate sunt eu mai superficiala....:D Cateodata cred ca am o viata dubla....:)))) Una in viata reala si alta in vise!:)
Intrebarea mea de azi este urmatoarea: care a fost cel mai frumos vis pe care l-ati avut si pe care nu l-ati uitat niciodata? Eu am visat acum multi ani, aveam vreo 19 ani cand am visat acest vis, ca zburam peste o padure de pomi infloriti! Nimic anormal pana acum, insa parte deosebita a visului este faptul ca acei pomi aveau florile de toate culorile! Erau ca niste curcubee inflorite:D:D:D! Am avut atunci in vis senzatia de implinire...cu mintea de atunci mi-am spus ca aceea imagine descrie cum urmeaza sa fie viata mea...COLORATA SI FRUMOASA! Si...pot sa spun cu mana pe inima ca in multe feluri asa si este!:)
Iar ca si revers al medaliei..cel mai negru cosmar al meu , care din pacate se si repeta, este reprezentat de un val de apa , urias, pe care eu il vad in departare, si este pana la cer! Si am senzatia aceea de sfarsit de lume...Din pacate, visez acest lucru de cateva ori pe an...:(
Dar, eu va astept sa povestiti cel mai frumos vis!:)

sursa: forumul site-ului copilul.ro

eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 14:59
In urma cu ceva timp, scrisesem la acest topic despre bunica mea, care nu mai este, si despre un vis de-al meu in legatura cu ceva ce citeam la vremea respectiva, mi se pare incredibil cum replici de bun simt imi sunt sterse, iar asta mai ales la topicurile asa-zis deschis de criszoe sau larisika cum isi spunea la acea vreme.

Ma intreb cu ce o deranjeaza la replicile mele, dar cred ca stiu raspunsul la aceasta intrebare. o deranjeaza oamenii inteligenti.
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 15:06
De la: giordao, la data 2012-04-02 15:16:25muzo daca chiar ti e prietena aceasta fata franceza,,ai face bn sa ai mai multa grija de ea,,vb ft serios

las ca ai tu grija de mine!
muza_ta
Postat pe 2 Aprilie 2012 15:20
Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?
fatavesela
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:15
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?


Ca ai nevoie de bani.
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:16
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?


lei sau euro?
geo_revitalizat
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:16
De la: franziska_ich, la data 2012-04-02 16:16:40
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?


Ca ai nevoie de bani.
giordao
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:17
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-02 16:16:41
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?


lei sau euro?

dolari si franci elvetieni
Piscolinoo
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:17
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-02 16:16:41
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?


lei sau euro?

dolari si franci elvetieni
Piscolinoo
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:17
pfffffffffffff scuze n-am vrut sa postez de atatea ori ,nici macar nu stiu cum am reusit
Piscolinoo
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:18
De la: fatavesela, la data 2012-04-02 16:15:02Azi noapte am visat bani. Ce sa insemne?
nimic
2_APRILIE_2012
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:18
eu am visat.... nu pot sã spun ....
contessyna
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:41
De la: eu_33, la data 2012-04-02 12:51:19
De la: pinochyoo, la data 2012-04-02 06:15:01Buna dimineata la oamenii buni iar cei rai sa ma ocoleasca


esti demn de mila!
Ah,cat de fanatica poti fi ,truli-luli esti fata sa stai tu sa cauti fiecare postare in parte si sa ii raspunzi...se vede ca nu ai ocupatie si iti lipseste mult.Numai un om bolnav la cap poate sa faca asta si tu esti asta...o nebuna.Orb este cine nu vede.Ai devenit atat de frustrata la cei 33 ani pe care pretinzi ca ii ai incat imi provoci greata .Nu te mai frustra atata nu este vina noastra pentru ceea ce ai patit tu,dar poti scapa cumva de aceasta frustrare canalizanduti toata /desteptaciunea /in cresterea unui orfan...sunt atatea copii parasiti si poti face si tu un gest umanitara asta daca nu esti si prea egoista sa infiezi si tu un copil asa cum a facut o alta persoana de aici ...sa sti ,nu'i o idee rea si am vazut ca ti'a mai fost recomandata de cineva acest gest si lasa'ne odata in pace cu frustrarile tale.
Ti'ai schimbat nik'ul,dar ce pacat ca nu si prostia...ca vorba aceea :/lupul isi schimba parul,dar naravul ba...nu/de acum lupul o sa te striG/frustrato/.
pinochyoo
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:33
De la: pinochyoo, la data 2012-04-02 17:33:55
De la: eu_33, la data 2012-04-02 12:51:19
De la: pinochyoo, la data 2012-04-02 06:15:01Buna dimineata la oamenii buni iar cei rai sa ma ocoleasca


esti demn de mila!
Ah,cat de fanatica poti fi ,truli-luli esti fata sa stai tu sa cauti fiecare postare in parte si sa ii raspunzi...se vede ca nu ai ocupatie si iti lipseste mult.Numai un om bolnav la cap poate sa faca asta si tu esti asta...o nebuna.Orb este cine nu vede.Ai devenit atat de frustrata la cei 33 ani pe care pretinzi ca ii ai incat imi provoci greata .Nu te mai frustra atata nu este vina noastra pentru ceea ce ai patit tu,dar poti scapa cumva de aceasta frustrare canalizanduti toata /desteptaciunea /in cresterea unui orfan...sunt atatea copii parasiti si poti face si tu un gest umanitara asta daca nu esti si prea egoista sa infiezi si tu un copil asa cum a facut o alta persoana de aici ...sa sti ,nu'i o idee rea si am vazut ca ti'a mai fost recomandata de cineva acest gest si lasa'ne odata in pace cu frustrarile tale.
Ti'ai schimbat nik'ul,dar ce pacat ca nu si prostia...ca vorba aceea :/lupul isi schimba parul,dar naravul ba...nu/de acum lupul o sa te striG/frustrato/.


quod erat demonstrandum! esti unul si acelasi cu geo si cu kissmyasss si cu kudika517468 si alte identitati pe care ti le-ai mai alocat, te-ai dat singur de gol! sa-ti mai trimiti mesaje siesi, puisor! doar un om naiv nu se prinde de rolul pe care il joci pe acest forum, geo sau sa-ti spun mai bine pinocchyo! eu despre astia ca tine am invatat si stiu cum va purtati si de ce sunteti in stare!
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:40
De la: Ian504087, la data 2012-02-09 16:27:08
De la: jean_luc_picard, la data 2012-01-29 07:45:41 am visat si eu ceva azinoapte!
daca nu vedeam topicul asta intamplator uitam complet

se facea ca aveam un laptop putin mai mare decat asta care pe langa ecranul obisnuit mai avea si un fel de placheta in josul tastelor unde imaginile erau tridimensionale chiar ma amuzam in vis trecand cu mana prin imaginile de marimea unor papusi de 15 cm




exista asa ceva. augmented reality.
va fi interesant in viitor.
http://www.youtube.com/watch?v=he5mZX1sRXk&feature=related


iar VI SE ? ? ?
monreve3031
Postat pe 4 Aprilie 2012 15:32
De la: Ian504087, la data 2012-02-09 16:27:08
De la: jean_luc_picard, la data 2012-01-29 07:45:41 am visat si eu ceva azinoapte!
daca nu vedeam topicul asta intamplator uitam complet

se facea ca aveam un laptop putin mai mare decat asta care pe langa ecranul obisnuit mai avea si un fel de placheta in josul tastelor unde imaginile erau tridimensionale chiar ma amuzam in vis trecand cu mana prin imaginile de marimea unor papusi de 15 cm




exista asa ceva. augmented reality.
va fi interesant in viitor.
http://www.youtube.com/watch?v=he5mZX1sRXk&feature=related


.
monreve3031
Postat pe 5 Aprilie 2012 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia dintre o Femie Sagetatoare&Barbat Rac!!! 9 De la: myRakoL 18 August 2014 23:59
ce-ar trebui sa fac? 20 De la: yumalai 3 Iunie 2009 17:34
Intrebare 13 De la: kudika_964406 27 Mai 2014 22:09
pentru cei satui de singuratate 5 De la: andapui 19 Mai 2009 10:18
Am nevoie de un sfat 55 De la: bavarezul 12 Februarie 2016 13:11